KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Vážené krajské fórum,

vzhledem k blížícímu se konci mandátu krajského zástupce v Republikovém výboru vyhlašuji OFFTOPICpo domluvě s předsedou kraje volbu nového krajského zástupce na roky 2022-2024.

Vzhledem k velikosti místního fóra (76 členů) je nutné pro nominaci získat podporu alespoň 8 členů krajského fóra v souhrnném členském podnětu. Podporu pro nominace je možné sbírat do konce doby na navrhování.

Doba pro navrhování bude trvat do středy 14. 12. 10:00, následuje 48 hodin doba na rozmyšlenou. V případě, že se nepřihlásí žádný kandidát potom se rozprava prodlouží o týden, a to i opakovaně.
První kolo hlasování se uskuteční od pátku 16. 12. do pondělí 19. 12., druhé kolo započne neprodleně po kole 1.

Zájemci nechť představí svoji vizi působení na dané pozici a v případě nominace jinou osobou explicitně uvedou, zda nominaci přijímají či nikoliv.
Jednání je možno upravovat návrhem postupu.

Podpoření kandidáti, kteří splnili náležitosti kandidatury kteří projevili vůli kandidovat:
Filip Křistek - přijato
Petr Kapounek - přijato
David Hošek - přijato - odpovědi
Robert Šrejma - přijato

Podpoření kandidáti, kteří zatím nesplili náležitosti kandidatury:
Tereza Ptáčková
David Novák - odmítnuto

Procedura oddělena sem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Filip.Kristek
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od David.Novak »

Vážený XOLKu, děkuji za vyhlášení volby.
Jako končící zástupce kraje v RV chci předně sdělit, že již nehodlám znovu kandidovat do RV a tedy prosím zdržte se nominací pro mě, jakkoliv by bylo příjemné vidět, že je ve mne znovu důvěra :-)

Když jsem před dvěma lety kandidoval do RV, tak to pro mě byl převrat v mém rozhodnutí, protože do té doby jsem tvrdil, že se chci angažovat zejména v komunální politice. Nyní se k tomu vracím, jako zvolený neuvolněný zastupitel města jsem časově dost vytížen komunální politikou a nemohu se dále plnohodnotně věnovat RV. A nemám zájem si tuto funkci držet jen jako něco ceremoniálního a to stejné bych čekal od nového člena RV.

Děkuji a prosím o vaši pozornost této volbě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Jana.Skopalikova, Petr.Konecny, Vit.Zacek, Daniela.Weissova, Filip.Kristek, Zdenka.Dvorakova.Kocourkova

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Filip.Kristek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 54
Registrován: 20 kvě 2020, 13:01
Profese: Koordinátor, Student IT, Socmédia tvůrce
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Filip.Kristek »

Zdravím KF!

V první řadě díky za nominaci @David.Novak a taktéž za tvou dosavadní službu v RV, moc si toho vážím.

Na základě obdržené podpory nominaci přijímám. Dosavadně jsem pro Republikový výbor impulzivně dělával PR podporu při občasných eventech/výstupech, zároveň již nějakou dobu sleduju mnou preferované pracovní skupiny RV a velice rád se zapojím v nadcházejícím fungování.

V celostátu se pohybuji znatelně více než na kraji či v komunále a se spoustou dosavadních členů RV se setkávám i v rámci jiných vnitrostranických projektů. Přijmutí této nominace samozřejmě předcházela i konzultace s těmito členy a došel jsem k názoru, že není od věci se ucházet o aktivní zapojení.

Dalším z impulzů ke kandidatuře je mé přesvědčení, že k dostatečně objektivní volbě zástupce bychom měli mít kandidátů co nejvíce a rád přispěju i sám sebou.

Nejdu do toho na sílu, nabízím pomocnou ruku. Pokud v kandidatuře neuspěji, budu nadále pasivně sledovat práci RV a moc rád znovu s něčím pomohu i z pozice člena. :)

Ještě jednou moc dík.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Kristek za příspěvky (celkem 6):
Robert.Srejma, David.Novak, Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Zdenka.Dvorakova.Kocourkova, Tomas.Fabrik

Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration.
That we are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.

Uživatelský avatar
Robert.Srejma
Republikový výbor
Příspěvky: 255
Registrován: 05 kvě 2018, 08:17
Profese: lékárník, rozhodčí, student ekonomie
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Robert.Srejma »

Ahoj,

děkuji za nominaci a podporu členů do RV, kterou přijímám.

Naše strana mi hodně dala, a proto bych jí to rád oplatil vnitrostranickou prací pro ni z pozice člena RV.
Chci nabídnout svůj čas, energii, zkušenosti - politické i pracovní.

Je potřeba držet kurz strany, neztratit tvář, přitáhnout nové voliče a hlavně aktivně pracovat a nebýt jen další neaktivní člen RV.
Každý týden bývám v Praze, tudíž bych to rád spojil s aktivní činností v rámci naší strany.

8-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Srejma za příspěvky (celkem 3):
Filip.Kristek, Zdenka.Dvorakova.Kocourkova, Tomas.Fabrik
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od David.Novak »

Milí kandidáti, jsem rád, že tu v termínu na navrhování máme více zájemců než ve volbě minulé. Počítám tři podpořené , kteří přijali, z toho dva dodali požadovanou "vizi". Jak se s tím předsedající vypořádá samozřejmě není na mě ;)

Na kandidáty mám následující tradiční otázky ve formě dotazníku, které jsem dostal i já:

post politický (poslanec, zastupitel, ...)?
post v komisích (komunální, krajské, ...)?
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)?
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)?
post v Pirátech na úrovni kraje?
post v Pirátech na úrovni MS?

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb?
do senátních voleb?
do europarlamentních voleb?
do krajského předsednictva?
do předsednictva MS?

A do toho mám dotazy plynoucí z mé zkušenosti v RV:

Zapojení v RV zahrnuje:

  • jednání se vedou zejména na Fóru
  • formální i neformální rozprava se vede "live" na Zulipu
  • pravidelně měsíčně jsou, mimo běžná zasedání, pracovní Jitsi setkání
  • zasedání jsou několikrát do roka na různých místech ČR během víkendu
  • před volbami provádí členové RV volební dohled nad primárkami
  • RV má také své drobnější pracovní skupiny, které mají každé své záležitosti a různě operativně pracují (technická, senátní, ... atd), navíc vysílá své zástupce např. do volebních výborů nebo na setkání s RP
  • a v neposlední řadě - práce RV stojí na práci jednatelů-dobrovolníků

Jak se plánujete na jednotlivých zmíněných úrovních aktivně - či neaktivně zapojit?

Jak úzce a jakým způsobem budete koordinovat své kroky a hlasování s KF OlK? A v případě konfliktu upřednostníte vlastní názor nebo názor KF?

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Filip.Kristek

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Jakožto předsedající prosím další podpořené kandidáty @Tereza.Ptackova a @Petr.Kapounek, aby se vyjádřili, zda s navvrženou nominací souhlasí nebo nikoliv a ideálně i včetně @David.Hosek do tohoto vlákna přiložili svou kandidátskou řeč, aby se měli hlasující podle čeho rozhodovat.

(Do hlasování budou zařazeni všichni kandidáti, kteří nominaci přijali, bez ohledu na to, zda dodali nebo nedodali kandidátskou řeč)

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Vážené krajské fórum, nominaci tímto přijímám.

Vím, že Republikový výbor je náročná výzva, vnímám ho však jako místo, kde lze místo remcání u piva příspět k lepšímu fungovaní strany a lepšímu plnění očekávání, která do nás liberálně smýšlející občané vkládají.

Svou činností v RV bych chtěl přispět tomu, aby:

  • RV řešilo především důležité věci
  • i členové žijící aktivní produktivní život nevysedávající nonstop u počítače měli vliv na chod a směřování strany
  • RV přestalo být vnímáno jako úzkonázorový filosofický klub a stalo se atraktivním pro liberální prakticky založené členy
  • mediální prezentace a frekvence komunikace jednotlivých témat odpovídala jejich důležitosti
  • program a mediální prezentace strany se orientovaly na širší občanské svobody místo určování, jak má kdo žít
  • aby důležitá témata a vnitrostranické primárky využívaly mj. i živých moderovaných diskuzí

V průběhu své činnosti aktivně podpořím návrhy směřující k:

  • redukci počtu členů RV
  • posílení pravomocí RP
  • změnu fungování strany směrem od nepřetržitého a časové neomezeného jednání směrem k časově vymezeným jednáním v předvídatelnou dobu
  • omezení šikany, diskreditačních kampaní a zneužívání moci
  • začlenění aparátu strany pod RP a to včetně personálií
  • výraznému zpřehlednění předpisů
  • vzniku pirátského portálu - aby členové nemuseli důležité věci věci aktivně sledovat a hledat na několika místech
  • důslednému upozorňování na hlasování - konec rozesílání či nerozesílání zpráv podle toho, o čem se zrovna hlasuje

Děkuji předem za vaši podporu

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Petr.Kapounek »

David.Novak píše: 14 pro 2022, 10:42

post politický (poslanec, zastupitel, ...)? NE
post v komisích (komunální, krajské, ...)? Komise IT+Smart Prostějov, Komise IT+Smart Olomoucký kraj
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? NE
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? odbory ne, jen odboj
post v Pirátech na úrovni kraje? NE
post v Pirátech na úrovni MS? NE

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? nevím
do senátních voleb? NE
do europarlamentních voleb? extrémně nepravděpodobné
do krajského předsednictva? Je čerstvě zvolené. Pokud stihne padnout, zvážím to.
do předsednictva MS? NE

A do toho mám dotazy plynoucí z mé zkušenosti v RV:

Zapojení v RV zahrnuje:

  • jednání se vedou zejména na Fóru Ano, umím používat fórum. Kliky, dvojkliky, práce s myší, a pak taky ta věc co má ty čtverečky s písmenky...
  • formální i neformální rozprava se vede "live" na Zulipu Neformální komunikace se dá vézt mnoha způsoby. Zulip nepreferuji. Zpravidla to nebývá jedinný komunkační kanál, kterým lidé disponují.OFFTOPICS lidmi, kteří jiným komunikačním kanálem nedisponují, obvykle není žádný důvod mluvit.
  • pravidelně měsíčně jsou, mimo běžná zasedání, pracovní Jitsi setkání Jitsi je v pohodě.
  • zasedání jsou několikrát do roka na různých místech ČR během víkendu Nedělám mi problém cestovat po ČR. Měl jsem problém spíše s jednáními výhradně online v době covidu.
  • před volbami provádí členové RV volební dohled nad primárkami Vím.
  • RV má také své drobnější pracovní skupiny, které mají každé své záležitosti a různě operativně pracují (technická, senátní, ... atd), navíc vysílá své zástupce např. do volebních výborů nebo na setkání s RP Rád se zapojím tam, kde budu užitečný.
  • a v neposlední řadě - práce RV stojí na práci jednatelů-dobrovolníků Nad jednatelstvím zatím neuvažuji.

Jak se plánujete na jednotlivých zmíněných úrovních aktivně - či neaktivně zapojit? Viz výše.

Jak úzce a jakým způsobem budete koordinovat své kroky a hlasování s KF OlK? A v případě konfliktu upřednostníte vlastní názor nebo názor KF?
Dosud jsem nezaznamenal, že by KF aktivně pověřovalo svého zástupce v RV konkrétním hlasováním. Stane-li se tak a nebude-li to v rozporu s mým svědomím, budu to respektovat. Příliš neočekávám, že by nějaký konflikt měl nastat. Jinak se budu řídit výše uvedeným "volebním programem" a mými všeobecně známými názory středového liberála.

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od David.Novak »

Díky @Petr.Kapounek za odpovědi. Mám na tebe doplňující dotaz. Členem RV za XOLK jsi byl už zvolen v březnu 2020. Po 8 měsících jsi na vlastní žádost rezignoval a uvedl jsi docela výstižné důvody proč v RV nemůžeš být. Jak se za 2 roky tato situace změnila?

viewtopic.php?p=725654#p725654

Po delším rozvažování jsem se rozhodl podat rezignaci na mou funkci v republikovém výboru, což tímto činím.

Důvody, které mě k tomu vedly jsou následující:
Na činnost v RV se mi dosud nepodařilo najít dost času a sil se v problematice vůbec zorientovat
Objem času, který je nutný k plhodnotné práci v RV je násobně větší, než jsem očekával. Pokud je někdo zaměstnancem strany nebo při civilním zaměstnání dělá jen tohle a nic jiného, může to zvládat. Pro ostatní může být problém věnovat několik hodin denně jen tomu, aby vstřebal ten objem informací. Zejména na Zulipu RV chrlí tuny informací, které je pro mě problém vůbec sledovat, natož se zapojit. Obzvlástě vzhledem k tomu, jak hrůzostrašná platforma Zulip je.
Nepřipadá mi efektivní vymýšlet změny legislativy jen proto, aby se nějaké změny dělaly a já tak vykázal nějakou činnost.
Za celou dobu, co jsem v RV, jsme ani jednou fyzicky nesešli. Na vině samozřejmě není nikdo jiný než korona, pro mě však bylo o to těžší se zapojit, za což pro změnu nemůže nikdo jiný než já. Online PKS zvládám, protože už mám v problematice přehled, ale kombinace hlubokých neznámých vod RV a komunikace výhraně online byla pro mě "smrtící".
Ačkoliv jsem si říkal, že se konečně odhodlám a zlomím to, překonám se, a proniknu do toho, tak jsem se dostal do bodu, kdy si musím chlapsky přiznat, že se to nejen nepovedlo, ale tíže stresu spojená s tím, že neplním očekávání do mě vložená, stala se již neúnosnou.
Přijde mi logické uvolnit místo někomu, kdo v této funkci může být přínosem a sobě naopak uvolnit prostor na jiné politické úkoly, které mě čekají.
Mohli by se poprávu ozvat ti, kdo říkali, že na to nebudu mít čas. Nicméně opravdu jsem nečekal že si takto vylámu zuby, stalo se mi to poprvé, a ještě více než o čase je o to myšlenkové kapacitě - prostě příliš velký objem věcí k řešení.
Děkuji za pochopení a těším na spolupráci v oblastech, které mi jdou lépe

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 13/2022 [ROZPRAVA] - volba zástupce kraje v Republikovém výboru

Příspěvek od Petr.Kapounek »

David.Novak píše: 16 pro 2022, 01:06

Díky @Petr.Kapounek za odpovědi. Mám na tebe doplňující dotaz. Členem RV za XOLK jsi byl už zvolen v březnu 2020. Po 8 měsících jsi na vlastní žádost rezignoval a uvedl jsi docela výstižné důvody proč v RV nemůžeš být. Jak se za 2 roky tato situace změnila?

viewtopic.php?p=725654#p725654

Důvodu, proč jsem připraven do toho jít znovu, jsou tyto:

  • jednání již nejsou limitována dobou covidovou na výhradně online
  • mám lepší představu, co chci v RV prosazovat
  • pevně věřím, že napříč ČR přibude zájemců s podobným programem a nebudu na to tedy sám
  • nemám již jiné politické či stranické funkce, mám na to tedy víc času
  • žel jsem zjistil, že apelováním na ostatní “je to rozbitý, opravte to”, se to neopraví
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vaclav.Ranc

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“