Lucie Voláková [POZASTAVENO]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
lu83
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 15 kvě 2021, 20:32
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Lucie Voláková [POZASTAVENO]

Příspěvek od lu83 »

Ahoj, jmenuju se Lucka, je mi 38 let a žiju se svojí rodinou v malé obci Ratenice v okrese Kolín. Vzděláním a původní profesí jsem sociální pracovnice. 6 let jsem pracovala jako kontaktní pracovnice s dětmi a mládeží a dalších 6 let jako projektová manažerka jedné z největších českých nadací (Nadace Via), kde jsem vedla projekty zaměřené na rozvoj komunit a filantropie. Aktuálně zajišťuju interní komunikaci v české pobočce Mezinárodní federace koučů. Mezi moje dovednosti patří designování a vedení projektů od A do Z, organizace akcí, granty, facilitace, lektorování, koučink. Zajímá mě mj. stav demokracie, rozvoj občanské společnosti, participace, společenská odpovědnost, svoboda (obecně, ale i v různých oblastech života jako je zdravotnictví a školství), osobní rozvoj.
Piráty sleduju a volím už dlouho - líbí se mi transparentnost strany, boj s korupcí, řešení sociálních a zdravotních témat (exekuce, kojenecké ústavy, porodní péče) a fandím Olze Richterové. Loni jsem seděla za Piráty v okrskové volební komisi v naší obci, letos se plánuji zapojit zas a jsem otevřená dalším možnostem podpory.

Tito uživatelé poděkovali autorovi lu83 za příspěvky (celkem 7):
Martin.Polak, Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Lukas.Kohout, Petr.Hladky, V__, Martin.Martin
lu83
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 15 kvě 2021, 20:32
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Lucie Voláková

Příspěvek od lu83 »

Připojuju ještě odpovědi na otázky:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Protože mě svými aktivitami a výsledky přesvědčujete, že za to stojíte. Chci přiložit ruku k dílu. O členství v jiné straně jsem neuvažovala.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Politickou minulost ne, aktivistickou asi ano (podle toho, jak se to vezme) - od finanční podpory různých organizací a akcí, přes podpisy petic a psaní politikům, po účast na veřejných demonstracích a akcích a jejich spolupořádání. Témata např. životní prostředí, lidská práva, práva rodiček, Tibet, korupce.

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Ne.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Jsem pro legalizaci konopí, LSD pro lékařské účely, ale není to moje téma.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dobrý nástroj, bohužel často nedobře uchopený - tunelování veřejných prostředků, špatné mechanismy kontroly, špatné strategie (viz např. nepodpora drobných zemědělců).

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Tuším, co se smí a co ne, a taky vím, že to tak v reálu nefunguje. Na autorský zákon nemám jasný názor - chápu, že chtějí umělci dostat za své dílo zaplaceno, ale některé poplatky mi přijdou absurdní.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Asi na internetu - sběr údajů a jejich (zne)užití pro marketingové účely.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Tam, kde je stanovená zákonem - ochranu před rasovou diskriminací a podněcováním k nenávisti vnímám s ohledem na historické události nadřazenou svobodě projevu.

9. Co si myslíš o imigraci?
Že se děla, děje a dít bude - je potřeba stanovit mantinely a zároveň zůstat otevřeni (pomoci). A že je to téma zneužité populistickými stranami.

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Fajn věc, první krok je ale občanské vzdělávání.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Korupce v mnoha úrovních a oblastech.

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Jo.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Zajímá mě sociální politika.

14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi lu83 za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Kohout, V__, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucie Voláková

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj Lucko,

díky za tvůj zájem o nás. Označuji předsedkyni místního sdružení Kolín @Tereza.Kvitova , která tě zapojí do dění na Kolínsku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
lu83, Barbora.Knotova.Vaicova, V__, Martin.Martin

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucie Voláková

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @lu83, trvá stále tvůj zájem o nalodění?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Martin.Polak

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Lucie Voláková [V PROCESU]

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj, prosím @Martin.Martin o pozastavení žádosti o členství. Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“