MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 5

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nerozumím, proč jsem přesně přivoláván, ale jak jsem pochopil, všichni odkazují KK do uzavřených "jednání" které ve věci proběhli a kam by měla mít KK přístup:
1) viewtopic.php?p=823385#p823385
2) viewtopic.php?t=62886

Chtěl bych ovšem vyzvat zastupitelský klub Praha 5, aby sem doložil úplné znění aktuální koaliční smlouvy, včetně všech příloh a aby toto znění také doručil (alespoň v kopii) do spisovny strany.

@Linda.Neubergova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Příspěvek od Rostislav.Reha »

@Vojtech.Pikal Ja jsem si ty fora zkousel projit, jeste nez jsem dotaz polozil a nikde jsem nenasel ty finalni dokumenty (prilohy te smlouvy), o kterych se v tomto jednani jiz hlasovalo - a byly tedy schvaleny. Proto jsem se ptal, jak se tedy hlasujici o jejich obsahu dozvedeli. A z odpovedi zde vyvozuju, ze je proste pri hlasovani k dispozici nemeli, jen jim byly nejak castecne zprostredkovany. Sam se na finalni zneni vyse ptas.
Cimz mi to hlasovani prijde zmatecne.

@Bohdana.Hola ja bych te moc poprosil, aby ses, navic jako predsedajici, chovala slusne. Dekuji. Zvlast pokud odpovedi na moje dotazy sama neznas.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Možná to taky bylo prezentováno na nějakém zasedání, ze kterého tu chybí zápis?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Bohdana.Hola

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Filip.Karel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2018, 11:58
Profese: radní pro IT a otevřenou radnici
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Příspěvek od Filip.Karel »

Vojtech.Pikal píše: 09 lis 2022, 18:40

Chtěl bych ovšem vyzvat zastupitelský klub Praha 5, aby sem doložil úplné znění aktuální koaliční smlouvy, včetně všech příloh a aby toto znění také doručil (alespoň v kopii) do spisovny strany.

@Vojtech.Pikal Jak jsem uvedl v předchozím příslěvku: přílohy nebyly v rozpravě ke schvalování koaliční smlouvy doloženy. Tedy je nyní v rámci nové rozpravy a nověho hlasování "doschválíme". Pak teprve bude schválena celá smlouva, která bude moct být doručena do spisovny.

Rostislav.Reha píše: 09 lis 2022, 19:02

Proto jsem se ptal, jak se tedy hlasujici o jejich obsahu dozvedeli. A z odpovedi zde vyvozuju, ze je proste pri hlasovani k dispozici nemeli, jen jim byly nejak castecne zprostredkovany.

@Rostislav.Reha Informace tedy měli všichni členové MS kompletní (nikoliv jen částečné). O obsahu a výstupech jednání se všichni členové MS průběžně dozvídali na několika podrobných osobních setkáních + jsme o tomto vedli prakticky po celou dobu vyjednávání velmi živou debatu přes naši Signal skupinu. Vše bylo v plném rozsahu komunikováno již v rozpravě k výběru preferované koaliční varianty (viz např. příspěvky v této diskusi, které řeší počet uvolněných). Chyba je, že ty přílohy nebyly doloženy do rozpravy ke schválení koaliční smlouvy - proto k těmto přílohám uděláme extra rozpravu, ke které je doložíme a zprocesujem doufejme již správně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Karel za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Vojtech.Pikal píše: 09 lis 2022, 20:33

Možná to taky bylo prezentováno na nějakém zasedání, ze kterého tu chybí zápis?

Oznámení moderátora:

V pondělí 7.11. v 18:00 hod proběhlo předem řádně ohlášené (viewtopic.php?t=62920) hybridní zasedání MS P5 (větší část byla přítomna fyzicky, několik členů a regP na jitsi). Na tomto zasedání se koaliční smlouva prošla bod po bodu. Až poté, co znovuzahájená rozprava nad smlouvou byla ukončena, přistoupili členové MS k hlasování.
Takže je to přesně tak, jak říkáš.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Stepan.Rattay
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 67
Registrován: 20 bře 2018, 12:59
Profese: Radní MČ Praha 5
Bydliště: V Cibulkách 358/54
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 4/2022 jednání o koaliční smlouvě

Příspěvek od Stepan.Rattay »

Ahoj Rosťo,
sám mám velice nerad, když některé dotazy zapadnou a nejsou zodpovězeny. Proto byť se zpožděním, přeci jen není v čase kolem ustavujícího zastupitelstva a předávní gescí zrovna času na zbyt, alespoň takto za sebe jakožto zvoleného zastupitele MČ Praha 5 a řadového člena MS Piráti Praha 5 reaguji.

Rostislav.Reha píše: 08 lis 2022, 15:38

No ja nepotrebuju vysvetleni.
Ja bych v prvni rade rad, aby clenove ty dokumenty meli nezpochybnitelne (kvuli zpetne kontrole) k dispozici. A ja je nikde bohuzel zverejnene nevidim.
A druha otazka je (na kterou zatim neznam odpoved), zda v tech nezverejnenych castech porusuje P5 vlastni program.

ad 1.

  • finální znění příloh nebylo na foru při zahájení rozpravy a v jeho průběhu vyvěšeno. Jak již psal @Filip.Karel snažíme se toto pochybení napravit viewtopic.php?p=825410#p825410. Za sebe mohu říci, že jsme členům našeho MS nejednou představovali celkový počet uvolněných zastupitelů, kolik uvolněných fcí připadne Pirátům, součástí prezentací bylo i detailní složení poradních orgánů (jaké výbory/komise plánujeme zřídit i jaký v nich bude poměr zastoupení pirátů). Vyjednávací tým potažmo zastupitelský klub pravidelně informoval o vývoji a vyjednaných podmínkách členy MS. Na uzavřeném prezenčním setkání členů a regP MS v PICE dne 25/10 byly detailně představeny členům obě vyjednané varianty koalic vč. parity sil, personálního složení rady, rozdělení a zastoupení poradních orgánů i celkového počtu uvolněných zastupitelů. Na tomto setkání byla prezentovány i SWOT analýzy, které obsahovaly vyhodnocení obou zvažovaných variant koalic s naší účastí.

ad 2.

zdravím,
stepan

Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Rattay za příspěvek:
Rostislav.Reha

Štěpán Rattay

zastupitel MČ Praha 5
předseda Kontrolního výboru

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 5“