Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 11

Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Vážení kolegové,

je to tady. MS Piráti Praha 11 se snaží dotáhnout svou křižáckou výpravu do konce. Je tu návrh na mé vyloučení ze strany.

https://redmine.pirati.cz/issues/40645

Trochu historie:

  • proč mě kolegové v MS Praha 11 nemají rádi? - nepodepsání koaliční smlouvy s ANO, ODS, TOP/STAN na P11 ve volebním období 2018-2022 - viewtopic.php?p=607178#p607178

  • v následujícím období 2018-2021 jsem jako řádný člen ZK (avšak jako nečlen koalice) neměl k dispozici tisky, projednávané na Radě MČ Praha 11, které nebyly v režimu veřejné. Nemohl jsem si tisky dopředu prostudovat, abych o nich mohl zodpovědně hlasovat na zastupitelstvu, prakticky jsem na tom byl stejně jako opoziční zastupitelé

  • vyloučení mé osoby ze ZK Piráti Praha 11 v 1.11: 2021 - viewtopic.php?p=778130#p778130

  • následné založení zastupitelského klubu "Piráti a Zelení" z řad 3 zastupitelů zvolených na Pirátské kandidátce (já, Michaela Poláková (dlouhodobě ji MS nechtělo přijmout za člena PS a ZK) a Michal Veselský (SZ), který nesouhlasil s aktivitami a hlasováním ZK Piráti. Výhodou členství v ZK byla možnost dostat se k tiskům, probíraným na Radě (zástupce klubu na grémiu)

  • co je nejpodstatnější - mám vlastní názor, který se nebojím říct veřejně, včetně občasného nehlasování podle stranické knížky.

Pirátská strana byla v roce 2017, když jsem do ní vstupoval, stranou plnou lidí s moderním myšlením a snahou věci měnit. Mixem lidí s vlastním postojem, někdo byl více pravicovější, někdo více levicovější. Někdo chtěl podporovat podnikání, jiný bojovat za zaměstnance případně za nezaměstnané. Postupem času jsme jako strana rostli a stala se z nás (mým pohledem) klasická velká politická strana, kde je odlišný názor od mainstreamu nevhodný a lidé z takovým názorem jsou označováni jako zrádci.

Kolegové, já nyní v politice nemám žádné ambice, svůj post zastupitele Hlavním města Prahy a zastupitele MČ Praha 11 jsem letos neobhajoval. Je mi bez aktivní politiky a mnoha lidí ve straně krásně.

K návrhu na mé vyloučení - Ať si MS Piráti Praha 11, které návrh podalo, dá tu práci s obhajobou svého návrhu, včetně přesnější specifikace toho "poškozování opakovaného dobrého jména strany". Samo MS má za 4 roky svého fungování mnoho prohřešků jednotlivců i jako celku. Byly doby, kdy bylo MSko na rozpuštění (na půdě PKS se o tom uvažovalo), členové MS více odchází než přichází, aktuálně se místní Piráti díky Jiřímu Dohnalovi znemožnili kauzou Help Ukraine https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/35 ... -vytvorila

Místo snahy o dialog a zakopání příkopů se nyní od mých kolegů objevuje návrh na mé vyloučení.

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1146
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1996 poděkování
Dostal poděkování: 1915 poděkování

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Jiri.Belsan »

V tom redmine je, že je to návrh PMS, které o tom i hlasovalo. Hlasování MS nikde nevidím.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2437
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4078 poděkování
Dostal poděkování: 3136 poděkování

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ladislav.Kos píše: 05 lis 2022, 15:58

K návrhu na mé vyloučení - Ať si MS Piráti Praha 11, které návrh podalo, dá tu práci s obhajobou svého návrhu, včetně přesnější specifikace toho "poškozování opakovaného dobrého jména strany". Samo MS má za 4 roky svého fungování mnoho prohřešků jednotlivců i jako celku. Byly doby, kdy bylo MSko na rozpuštění (na půdě PKS se o tom uvažovalo), členové MS více odchází než přichází, aktuálně se místní Piráti díky Jiřímu Dohnalovi znemožnili kauzou Help Ukraine https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/35 ... -vytvorila

Ahoj,
je to sice trochu offtopic, nicméně jsem žádné vyjádření @Jiri.Dohnal k této kauze nezaznamenal. Je to na fóru někde k dispozici? Reportáž Reportérů ČT „Ruská maskirovka“ jsem viděl a nestačil jsem se divit, jak i Piráti sedli na lep ruskému organizovanému zločinu..

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 344
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Ahoj všem,

z mého pohledu bylo snah o to “zakopání sekery” v průběhu let několikero. V MS jsou lidé, kteří si myslí, že si měl být vyloučen již dávno. Znovu napíšu to, co jsem tobě před časem řekla při osobním rozhovoru, a také to, co jsem nedávno napsala na sociální sítě.

Chápu a respektuji jiný názor. Nic to nemění na tom, že Piráti jsou založeni na vnitrostranické přímé demokracii. Pokud tedy některý z vnitrostranických týmů něco odhlasuje, je potřeba, aby toto hlasování členové týmu svým jednáním respektovali. To se z tvé strany před 4 lety nestalo a jistě byly cesty, jak se koalice neúčastnit a zároveň respektovat vůli místního sdružení.
Stojím si za tím, že bylo správné návrh podat. Místní sdružení (ani předsednictvo) nemůže nikoho vyloučit a to je správně. Může podat návrh a nezávislé orgány celou věc prošetří. Situace je dlouhodobě neudržitelná a jediné k čemu vede jsou vnitrostranické hádky o tom, kdo má pravdu. Nechť tedy situaci prošetří nezávislé orgány a rozhodnou.

@Lukas.Dolezal Vyjádření najdeš zde:
https://praha11.pirati.cz/aktuality/help-ukraine.html

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Martin.Muzikant »

[quote=Zuzana.Boehmova post_id=824711 time=1667681359
Chápu a respektuji jiný názor. Nic to nemění na tom, že Piráti jsou založeni na vnitrostranické přímé demokracii. Pokud tedy některý z vnitrostranických týmů něco odhlasuje, je potřeba, aby toto hlasování členové týmu svým jednáním respektovali.
[/quote]

Wow, takže, když si Zastupitelský Klub něco odhlasuje a vedoucí mediálního týmu, Zuzana Boehmová, svévolně odmítne publikovat jeho usnesení, NERESPEKTUJE DEMOKRACII, a když Zastupitelský Klub schválí na základě osobního požadavku bývalé radní gesce školství, Zuzany Ujhelyiové, usnesení, že rezignuje na post radní, a ta na ZMČ toto odmítne, tak NERESPEKTUJE DEMOKRACII.
Koukám jako blázen, co to máme ve vedení PMS Praha 11 za demokratická esa!!!
KÁZAT VODU A PÍT VÍNO

Tak se už těším na důvody mého vyloučeni ze strany 😉

Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 397
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 290 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Ono to bylo "trochu jinak", viď Martine?

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18718
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33960 poděkování

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Muzikant píše: 06 lis 2022, 12:12

když Zastupitelský Klub schválí na základě osobního požadavku bývalé radní gesce školství, Zuzany Ujhelyiové, usnesení, že rezignuje na post radní, a ta na ZMČ toto odmítne, tak NERESPEKTUJE DEMOKRACII.

Tak nějak nerozumím tomu, proč by radní, pokud se rozhodne rezignovat, k tomu potřebovala usnesení ZK, a na druhé straně kde by ZK vzal mandát donutit usnesením radní k rezignaci. Ale třeba to vyplývá z nějakých dokumentů, které neznám....

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 344
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Aby tedy bylo všem jasné, o čem Martin mluví:
Tisková zpráva: viewtopic.php?t=57385
Následný členský podnět (rozprava): viewtopic.php?t=57430

Text koaliční smlouvy dle organizačního řádu strany odstavce § 22 f) schvaluje místní fórum. Z logiky věci schvaluje i případné dodatky. Zároveň se dle § 24 e) stejného řádu má zastupitelský klub o důležitých otázkách s místním fórem radit.
Odmítla jsem zveřejnit tiskovou zprávu na stránkách místního sdružení, protože výše vyjmenované se nestalo. Opakovaně jsem upozorňovala na fakt, že je pravděpodobné, že takový dodatek místní fórum vůbec neschválí. A že v případě zveřejnění takovéto tiskové zprávy je třeba, aby alespoň její závěry místní fórum schválilo. Vedení zastupitelského klubu závěry jednání hlasovat místnímu fóru nedalo a trvalo na zveřejnění tiskové zprávy na jeho webových stránkách.
Nakonec se díky členskému podnětu potvrdilo, že místní fórum takovéto závěry a z nich vyplývající dodatek koaliční smlouvy neschválí.

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Martin.Kucera píše: 06 lis 2022, 14:25
Martin.Muzikant píše: 06 lis 2022, 12:12

když Zastupitelský Klub schválí na základě osobního požadavku bývalé radní gesce školství, Zuzany Ujhelyiové, usnesení, že rezignuje na post radní, a ta na ZMČ toto odmítne, tak NERESPEKTUJE DEMOKRACII.

Tak nějak nerozumím tomu, proč by radní, pokud se rozhodne rezignovat, k tomu potřebovala usnesení ZK, a na druhé straně kde by ZK vzal mandát donutit usnesením radní k rezignaci. Ale třeba to vyplývá z nějakých dokumentů, které neznám....

A kdo kde mluví donucení??? Stačí sledovat Prahu11. Zuzana Ujhelyová si nadiktovala přesné podminky!

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh: Vyloučení Ing. Ladislava Kose ml.

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Zuzana.Boehmova píše: 06 lis 2022, 15:07

Aby tedy bylo všem jasné, o čem Martin mluví:
Tisková zpráva: viewtopic.php?t=57385
Následný členský podnět (rozprava): viewtopic.php?t=57430

Text koaliční smlouvy dle organizačního řádu strany odstavce § 22 f) schvaluje místní fórum. Z logiky věci schvaluje i případné dodatky. Zároveň se dle § 24 e) stejného řádu má zastupitelský klub o důležitých otázkách s místním fórem radit.
Odmítla jsem zveřejnit tiskovou zprávu na stránkách místního sdružení, protože výše vyjmenované se nestalo. Opakovaně jsem upozorňovala na fakt, že je pravděpodobné, že takový dodatek místní fórum vůbec neschválí. A že v případě zveřejnění takovéto tiskové zprávy je třeba, aby alespoň její závěry místní fórum schválilo. Vedení zastupitelského klubu závěry jednání hlasovat místnímu fóru nedalo a trvalo na zveřejnění tiskové zprávy na jeho webových stránkách.
Nakonec se díky členskému podnětu potvrdilo, že místní fórum takovéto závěry a z nich vyplývající dodatek koaliční smlouvy neschválí.

Lhát umíš, zneužívat podpis taky. Máme přesné požadavky od Zuzany Ujhelyové za kterých odstoupí. Ty se splnily. Všichni ti vědí, celá Praha 11 to ví! Proto byla nakonec odvolána.

Zamčeno

Zpět na „Praha 11“