Jan Kopecký

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
 1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
 2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
 3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
ocnalb.seznam.cz
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2022, 09:27
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Jan Kopecký

Příspěvek od ocnalb.seznam.cz »

Ahoj pirátstvo,

jmenuji se Jan Kopecký, je mi 30 let, bydlím ve Ktové a rád bych se nalodil na Vaši palubu. Od vystudovaní České zemědělské univerzity v Praze se v profesním životě věnuji dotační politice a až na krátkou výjimkou převážně zemědělské dotační politice. V současné době již znovu působím na Státním zemědělském intervenčním fondu. Mezi mé záliby se řadí myslivost, sport a degustace kvalitních vín :lol:
Co mě přimělo ucházet se o členství ve vaší straně?
Je fakt, že pirátské názory nejsou populistické, máte super transparentní systém pro možnost naminovat členy volebních komisí, kterého jsem již několikrát využil (nejen tento systém považuji za transparentní) a dále se mi na pirátské straně líbí snaha modernizovat společnost a přiblížit politiku mladým lidem.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Honza

Tito uživatelé poděkovali autorovi ocnalb.seznam.cz za příspěvek:
B_Pat
Uživatelský avatar
Jan.Tempel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 793
Registrován: 15 říj 2016, 08:53
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 920 poděkování

Re: Jan Kopecký

Příspěvek od Jan.Tempel »

Ahoj Honzo, díky za zájem. Než se posuneme dál, rád bych tě pozval na zasedání krajského fóra na České chalupě v Bedřichově
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=62332

Liberecký kraj - zastupitel
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 191
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Jan Kopecký

Příspěvek od hana.cernosova »

Honza byl samozřejmě pozván, ale bohužel v tento termín přislíbil účast na jiné akci.

Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 191
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Jan Kopecký

Příspěvek od hana.cernosova »

Honzo,
díky za úvodní představení a registraci na fóru. Níže posílám podle zvyklostí sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.

A – osobní:

 1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?

 2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?

 3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

 4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

 5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

 6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

 7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?

 8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

 9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

 10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

 1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

 2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

 3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

 4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

 5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

 6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

 7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

 8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

 9. Co si myslíš o migraci?

 10. Jaký máš názor na integraci Romů?

 11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

 12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

 13. Jaký je tvůj názor na referendum?

Více o přijímání viz tady https://wiki.pirati.cz/regiony/libereck ... -clenu-lbk.
Zdraví Hanka Černošová, koordinátorka krajského sdružení Pirátské strany pro Liberecký kraj, 770 113 645, hana.cernosova@pirati.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi hana.cernosova za příspěvek:
B_Pat
ocnalb.seznam.cz
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2022, 09:27
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Jan Kopecký

Příspěvek od ocnalb.seznam.cz »

Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč? - Nebil jsem členem členem jiné politické strany ani hnutí. Volil bych Starosty pro Liberecký kraj v případě, že by nekandidovali samostatně (senátní volby) tak STAN. Důvodem je patriotismus k Libereckému kraji (Českému ráji) a jejich nepopulistické myšlenky.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách? - 2x jsem kandidoval v komunálních volbách do obecního zastupitelstva obce ve sdružení nezávislých kandidátů.

Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval? - Na místní úrovni bych se rád věnoval vytvoření místu pro komunitní vyžití, jelikož takovéto místo u nás v obci již delší dobu postrádám a dále také rozvoji obce, jelikož si myslím, že v dnešní době dotační politiky se dá spousta věcí zřídit i se šetrností k obecnímu rozpočtu. Co se týká krajské a celostátní problematiky, tak zde prozatím ucelený pohled nemám, ale určitě bych se chtěl zabývat otázkami zemědělství, lesnictví a ekologie.

Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)? - Mohu pomoc při pořádání akcí, distribuci tiskových materiálů (pirátské listy), odborností v oblasti zemědělství a jistě se případně najde i možnost jiného uplatnění.

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování? - Rád bych se do dění v kraji zapojil a to zejména v regionu Turnovska a Semilska. Samozřejmostí je i sledování fóra a účast na hlasování.

Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany? - Předpisy najdu ve sbírce předpisů, z těchto předpisů dále vychází struktura strany.

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit? - Rád bych se podílel na práci expertního týmu ,,Životní prostředí a zemědělství´´

Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat? - Politické cíle mám, držím se však názoru, že je třeba začít od spodu. Rád bych tedy v příštích komunálních volbách kandidoval do zastupitelstva obce.

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? - Nejsem si ničeho vědom.

Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

ocnalb.seznam.cz
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2022, 09:27
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Jan Kopecký

Příspěvek od ocnalb.seznam.cz »

Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR? - Myslím si, že ČR musí být v EU i NATO, dnešní doba ukazuje jak jsou tato ,,sdružení´´ důležitá i když si myslím, že v nich jsou také státy, které jejich funkci a snažení značně ať už úmyslně či neúmyslně podrývají až sabotují. Co se Běloruska, KLDR nebo Ruska - zde zastávám názor že s těmito státy diplomatické jednání k ničemu nevede jelikož oni rozumí jen síle a bohužel Krym je tomu jasným příkladem.

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin? - Konopí bych legalizoval už z důvodu jeho vědecky prokázaného příznivého vlivu na různá onemocnění (př. RS, parkinsona a td.). K legalizaci ostatních zde uvedeným látek jsem spíše skeptický i když uznávám, že by to vedlo k možnosti kontroly.

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů? - Dnes už toto nebezpečí nespatřuji na internetu, ale v písemných dle zákona neuložených materiálech (pojistné smlouvy a td.).

Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry? - Určitě rovnoprávnost v tomto případě podporuji. Dítě bude jistě radši vyrůstat v milující rodině (jakkoliv složené) než v dětském domově.

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? - Myslím si, že tyto instituce / zákon v dnešní digitalizované době již postrádají smysl.

Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat? - Domnívám se, že v dnešní době a stavu státních financí je tento příjem neproveditelný.

Co si myslíš o migraci? - Je třeba rozlišovat mezi migrací před válkou, hladomorem, klimatickými změnami a migrací ekonomickou.

Jaký máš názor na integraci Romů?

Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš? - Nečetl

Jaký je tvůj názor na referendum?

Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 191
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Jan Kopecký

Příspěvek od hana.cernosova »

Honzo, děkuji za odpovězení našich všetečných otázek a již brzy tě pozvu mezi nás na schůzi, na pivo, s Piráty Turnov, kam to máš nejblíže.
S přátelským pozdravem
Hanka Černošová KoKS LBk.
Koordinátorka krajského sdružení Pirátské strany pro Liberecký kraj, 770 113 645, hana.cernosova@pirati.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi hana.cernosova za příspěvek:
ocnalb.seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Liberecký kraj“