Martin Raien Jeník [STORNO]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
martin.raien
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2020, 20:54
Profese: Podnikatel
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Raien Jeník [STORNO]

Příspěvek od martin.raien »

Dobrý den / Ahoj!
Jmenuji se Martin a momentálně žiji v Poděbradech. Pocházím z Nymburka kde bych i rád působil jako člen strany. Bude mi 26 let, momentálně mám přerušené studium na Univerzitě Karlově v oboru pedagogika na filozofické fakultě. Rodičovské povinnosti a podnikání mě donutili trochu přibrzdit a posunout zatím studia na vedlejší kolej a věnovat se naplno rodině a naší rodinné firmě. Další důležitá informace k mému soukromému životu je že jsem od roku 2013 členem Armády České republiky momentálně v Aktivní záloze jako zástupce velitele útvaru SLP Pardubice. V této "Covidové" době také sloužím na interním oddělení nymburské nemocnice na nočních směnách po své práci. Piráty a jejich aktivitu vnímám jako velice moderní mladý směr který je založený na efektivitě a transparentnosti kterou velice uznávám. Jsem člověk který velice aktivně sleduje politické dění jak v rámci parlamentní tak i v rámci komunální politiky. Prostě jsem člověk který mu není lhostejné co se okolo něj děje a za co se utrácejí naše finance. Snažil jsem se do poslední chvíle nikterak se aktivně nezapojovat, pouze jsem se občas vyjadřoval na svých sociálních sítích pro konfrontaci s různými názory. Bohužel poslední dobou už je toho i na mě moc a nastal čas s tím začít něco dělat. A proto mám zájem se zapojit do vašich řad.

Toto je mé hrubé představení, pokud je třeba cokoliv doplnit nebo na mne máte další dotazy, velice rád zodpovím případně se i rád osobně se setkám.

Hezký zbytek víkendu,

Tito uživatelé poděkovali autorovi martin.raien za příspěvky (celkem 3):
Petr.Prochazka, Petr.Hladky, Martin.Polak
Martin Raien Jeník
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 503
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 665 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj Martine. Jsem rád, že jsi se rozhodl více přiblížit právě k pirátům. Já musím doplnit pro ostatní členy, že jsme spolu v kontaktu a že budu rád, když projdeš tím schvalovacím procesem, abychom se spolu mohli podílet na sestavování kandidátky pro komunální volby.

Každý člověk, který se zde představí, dostane takovou standartní sadu otázek a i tebe tedy prosím o jejich zodpovězení

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Petr.Hladky
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
martin.raien
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2020, 20:54
Profese: Podnikatel
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od martin.raien »

Ahoj Petře, děkuji za otázky a pokusím se na ně odpovědět.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Dlouho jsem přemýšlel a studoval programy jednotlivých stran a vždy jsem věděl že chci zvolit stranu s demokratickým smýšlením. Již v historii jsem byl vázán v komunální politice jako nestraník za ODS ale nelíbí se mi na ODS některé názory a chování členů. Přemýšlel jsem nad STAN a TOP 09 ale zvolil jsem piráty protože mi je to celkově blízko už i věkem jednotlivých členů a hodnotami.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Ano mám. Kandidoval jsem jako nestraník za nymburskou ODS do komunálních voleb.

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Ne není.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Na legalizaci konopí mám kladný názor z důvodu léčebných účinků. U LSD a heroinu nemám blíže nastudované specifika ale vzhledem k syntetické výrobě předpokládám že to nebude kladné.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotace jsou určitě jeden s pilířů rozvoje konkurenceschopnosti naší ekonomiky ale je zapotřebí dodržování a kontrola před případnou monopolizací díky které dotační programy míří k holdingům jako je například Agrofert atp.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Z pohledu muzikanta na to nemám kladný názor. Myslím že otázka ochrany autorských práv by se dala řešit lepším způsobem.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Určitě v rámci sociálních sítí.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Myslím si že svoboda je i vzájemná tolerance do které právě rasové názory patří. Protože tím že někdo o někom pronese veřejně výtku na jeho etnikum naopak ubírá pomyslné svobody danému člověku a to je špatně. Stejně jako svoboda projevu neznamená právo lhát a tak podobně.

9. Co si myslíš o imigraci?
Myslím že každý by měl mít možnost

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Velice kladný. Myslím že možnost rozhodování občanů v rámci referend, bez toho aniž by stát předem podporoval nějaké stanovisko a tím pádem posouzení by se nechávalo čistě na občanech kteří si posoudí plusy a mínusy jednotlivých rozhodnutí je velice důležité.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Ekonomická stabilita a podpora malých a středních podnikatelů od státu v době krize protože právě tyto podnikatelé tvoří srdce naší ekonomiky. Zkostnatělý školský systém. Infrastruktura. Zdravotnictví. Transparentnost české politiky.

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Pokud budu v tomto směru platný, určitě se nebojím jakékoli výzvy.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Nad tímto tématem jsem ještě nepřemýšlel ale rozhodně bych se cítil jako ryba ve vodě kupříkladu v oblasti kultury, školství a celkového rozvoje a plánování.

Děkuji!
S pozdravem,
Tito uživatelé poděkovali autorovi martin.raien za příspěvky (celkem 2):
Petr.Prochazka, Petr.Hladky
Martin Raien Jeník
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 961 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Martine,

díky za představení a zodpovězení otázek. Naše "standardní sada" jich má již nějakou dobu 15, tak bych tě poprosil zodpovědět i 2 zbývající, i když na tu 14. už vlastně odpověděl Petr :)
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 961 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ještě doplním, že tuto neděli 21. 2. od 13:00 bude on-line setkání se zájemci na Jitsi. Není potřeba nic instalovat, stačí repráčky nebo sluchátka s mikrofonem a ideálně webkamera :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Stepan.Drtina, Petr.Hladky, Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

martin.raien
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2020, 20:54
Profese: Podnikatel
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od martin.raien »

Ahoj Lukáši, děkuji za doplnění otázek a informaci o on-line setkání.

14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ano jsem v kontaktu s nymburským zastoupením.

15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Ano četl jsem většinu programů jak pro komunální, krajské tak i parlamentní volby. Většinově se mi veškeré body líbí a hlavně v mě blízkých otázkách jako je kultura, zdravotnictví a obrana. Výhrady prakticky žádné markantní nemám, pouze bych doplnil v rámci sektoru obrany to, že by se měla rozvíjet snaha snížení byrokracie a předání podstatných rozhodnutí které ovlivňují vybavenost a samotný chod armády samotným vojenským pracovníkům aby v praxi o vybavení a jednotlivých krocích nerozhodoval civilní zaměstnanec bez zkušenosti ze služebního poměru nebo alespoň bez předchozího průzkumu mezi vojáky. Je to hodně skloňovaná otázka kterou jsem sám v praxi zaznamenal. Dále si také nejsem jist s bodem který bych i ze svého pohledu mladého občana ocenil a to v rámci podpory bydlení. Myslím že v poslední době vůbec ubývá možnost vlastního bydlení a mnoho mladých se celoživotně "zapykají" v nájmu který mnohdy činí více než případná hypotéka. Pomocná ruka státu který zařídí smysluplný podpůrný program který nebude někoho zvýhodňovat ale bude vyrovnaný.

Děkuji!
S pozdravem,
Tito uživatelé poděkovali autorovi martin.raien za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Knotova.Vaicova, Petr.Prochazka
Martin Raien Jeník
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od Martin.Martin »

Rád by tě pozval na příští setkání se zájemci, které se koná 14.3.2021 od 10:00.
Sejdeme se na odkazu jitsi.pirati.cz/sck_zajemci (návod najdeš <a href="https://wiki.pirati.cz/to/technicke-sys ... si">zde</a>).

Nečeká tě tam nic závažného, jde prostě o to potkat se s lidmi a pokecat o čem bude zájem (bude nás tam víc).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Petr.Prochazka, V__

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Petr.Hladky
Příspěvky: 38
Registrován: 19 kvě 2020, 21:49
Profese: Stavař (osvč,stavebnictví)
Bydliště: Lysá nad Labem
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od Petr.Hladky »

Ahoj Martine, jsi v nějaké přízni s ing. Miroslavem Jeníkem z NBK?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Hladky za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Raien Jeník

Příspěvek od Martin.Martin »

"Z důvodu dlouhodobého nezájmu ze strany žadatele označuji vlákno příznakem "STORNO"."

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Knotova.Vaicova, Matous.Adamu, Petr.Prochazka

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“