Nominace Michala Macka do PKS Praha

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji Michala Macka do PKS Praha?

PRO

67
78%

PROTI

6
7%

ZDRŽUJI SE

13
15%
 
Celkem hlasujících: 86 - Celkem hlasů: 86

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 761
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Nominace Michala Macka do PKS Praha

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj všem,
před dvěma lety jsem napsal toto. Něco z toho se podařilo rozhýbat anebo dokonce udělat, něco z toho stále platí.
Na nic lepšího jsem od tý doby nepřišel, takže si dovolím to použít jako východisko též pro svou letošní nominační řeč.

Tyto 4 pilíře OFFTOPICneplést se Čtyřmi dohodami plz nadále vnímám jako stěžejní a nezastupitelný v roli pražskýho krajskýho předsednictva nejen po příští dva roky. A tímto se tedy zavazuji napomáhat jejich ukotvení, vystavění a mohutnění.

Politické vedení kraje

Chtě nechtě, má PKS na starosti politiku na úrovni kraje. Směrem dovnitř strany i směrem ven. Např. senátní volby ale letos nejen v Praze opět nezafugovaly. Skutečně bychom se v nich měli nějak zlepšit.
Vzhledem k situaci na Magistrátu v tuto chvíli nejsou jasné ani politické priority pro velkou Prahu. Priority pro jednotlivé městské části také ne. Budeme je muset nalézt podle toho, jakou roli (opoziční / koaliční) budeme příští 4 roky hrát. A v ideálním případě je také provázat. Mít pro Prahu jako takovou jasně vyprofilovaná Pirátská témata a cíle.
PKS by mělo mít jasno a být krok až dva napřed.

V rámci politickýho vedení kraje tak chci po předsednictvu, tedy příp. i po sobě:

  • jednání s klíčovýma lidma uvnitř i vně strany;
  • přemýšlení dva kroky dopředu;
  • promýšlení možných scénářů a jejich ověřování;
  • projednávání a nastavování strategií a sestavování z nich plynoucích jednotlivých cílů

Tak, aby Pirátská strana byla dlouhodobě schopná si ukousnout co největší kus koláče vlivu v krajský politice.

Vztah se zastupitelským klubem a dalšími týmy

PKS jakožto orgán s legitimitou udělenou krajským fórem mocensky vyvažuje další pražské politické týmy. Zejm. magistrátní zastupitelský klub.
Ve 2018 a zkraje roku 2019 byla tato situace nová a vršily se chyby na všech stranách. Teď nová není a rok 2022 a 2023 by tedy neměl vypadat jako roky 2018 a 2019. Nové PKS na tom ponese díl odpovědnosti.

MSka a KETy

PKS má odpovědnost za fungování MSek a odpovědnost za to, že komunikace poběží zespodu nahoru, shora dolů a napříč.
Pražské krajské sdružení viditelně přerostlo hejno. Teď už fakt potřebujem rozumnou organizaci práce.
V tomto bodě ale zatím spíš stagnujem. Proto je potřeba přijít s nástrojema a inovacema, který to umožní. Musíme být průkopníky; vymýšlet, zkoušet, testovat.
Nejde jenom o to jasně vymezit funkce krajských schůzí ad. formátů.
Před 2 lety jsem napsal: Chtějme software, který umožní diskutovat a produkovat dokumenty nebo stanoviska. Chtějme interaktivní mapu MSek. Chtějme tak dobrou metodickou práci s koordinátory, že bude možný pokrok, který MSka s jejich supportem udělaj, pozorovat takřka každý měsíc. To myslím dnes platí stále stejně. Máme před sebou 2 klidnější roky. Využijme je.
Chtějme funkční KETy. Pracujme na tom. Zlepšení je vidět, pojďme to dotáhnout.

Delegování

Piráti jsou skutečně jedineční v tom, jak dokážou každej svůj vedoucí orgán utopit v byrokracii a přeměnit v administrativní servis strany. To už dnes asi vidí vícero z nás.OFFTOPIC Přesto se na krajské schůzi vede debata o tom, zda by lidé v PKS za svou administrativní činnost měli brát odměnu a jak vysokou. To je ale přeci úplný přetočení pohledu na to, čím má předsednictvo krajského sdružení být.
Tohle je ze čtyř pilířů vlastně nejjednodušší krok, který zároveň tvoří půdu zbývajícím třem.
A ano, odcházející předsednictvo o tom mluví. Jenže to je málo. Je třeba to udělat. A je třeba tím tentokrát začít, ne končit.
OFFTOPICMinimem by měl být plný úvazek asistentky předsednictva a její (nebo jeho) výrazná profesionalita. Pak se budou záměry předkládat včas a usnesení budou v souladu s předpisy. A členové PKS budou mít čas politicky vést, jednat s kluby a koordinovat krajské sdružení. Ne po nocích žehlit fuckupy na fóru.

Závěr

Nedávno jsem vyřešil svůj potenciální střet zájmů ke kandidatuře do PKS Praha, když již nejsem na plný úvazek placený poslaneckým klubem (a můj "přímý nadřízený" tedy není Jakub Michálek, člen KS Praha a poslanec za Prahu).
Svůj primárním politický cíl pro roky 2021 a 2022, tedy mít 30 % na Praze 12, jsem sice nesplnil, ale troufám si říct, že jsem se mu alespoň na druhý pokus docela přiblížil. Letos již tedy tato řeč může být řečí kandidátskou.

Ještě jednou děkuju Jirkovi za navržení a všem, kdo mě jakkoli podpořili, za podporu. Pojďme na to.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Belsan, Ondrej.Profant, Simona.Mikusova, Tereza.Hubackova, Petri.Malisu, Jaroslav.Toman

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 433
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1631 poděkování
Dostal poděkování: 985 poděkování

Re: Nominace Michala Macka do PKS Praha

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Podporuji nominaci Michala do PKS. Oceňuji jeho znalost finanční problematiky, zájem o téma vzdělávání, které taky považuji za velmi důležité (vlastně klíčové) a také jeho zdravé sebevědomí, které je opřené o jeho široký rozhled a zkušenosti, které již v politice na více úrovních získal.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvek:
Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Eva.Tylova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 115
Registrován: 20 led 2018, 13:01
Profese: Ekoložka
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Macka do PKS Praha

Příspěvek od Eva.Tylova »

Michala znám z našeho MS na Praze 12. Je to systémový a koncepční člověk. Zároveň má obrovský zápal pro věc, energii a věnuje činnosti MS hodně svého volného času. Přitom pracuje velice efektivně a je dobrý organizátor. Je týmovým hráčem a MS stmeluje. To vše projevilo i na výsledku voleb 21% (4. nejlepším v ČR, 1. mezi většími samosprávnými útvary).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Tylova za příspěvek:
Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 761
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Nominace Michala Macka do PKS Praha

Příspěvek od Michal.Macek »

@Blanka.Charvatova se ptala, za mám v plánu kandidovat v nějakých primárních volbách, které nás v blízkých budoucích letech čekají? (Zejména teda eurovolby a pak sněmovní).

Nemám to v plánu. Neměl jsem koneckonců v plánu kandidovat ani v těchto volbách. :-> Tím neříkám, že se to nemůže stát, ale ty sněmovní primárky jsou strašně daleko a přesahují tohle volební období PKS. do Bruselu se určitě stěhovat ani částečně nehodlám. :-D

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13458
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Macka do PKS Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A co v krajských volbách?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michal.Macek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jana.Kabelova
Člen KS Praha
Příspěvky: 166
Registrován: 31 led 2018, 15:25
Profese: stavařka
Dal poděkování: 515 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování

Re: Nominace Michala Macka do PKS Praha

Příspěvek od Jana.Kabelova »

Michal má moji plnou podporu a věřím, že s jeho účastí to bude v PKS "odsejpat" a ještě k tomu správným směrem. Michal má znalost politického prostředí od parlamentu po MS. Je konstruktivní, nezabřídá do zbytečných řečí a malicherností, drží tah na branku a neztrácí směr v každé druhé zatáčce, je to člověk do politiky stavěný. Jen bych mu (i nám) doporučila, aby silně zvážil kandidaturu na předsedu @Michal.Macek. I včera na grilovačce mě přesvědčil, že ví, co je úkolem PKS a co se od předsednictva čeká. Zná cenu času a mám jistotu, že předsednictvo s jeho účastí bude maximálně racionalizovat svoji práci a tím i záležitosti celého pražského osazenstva Pirátské strany. A to chci!!!!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kabelova za příspěvky (celkem 2):
Simona.Mikusova, Bohdana.Hola
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“