Procedura k CF 16/2022 Volba AO

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 16/2022 Volba vedení Administrativního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Belsan píše: 22 srp 2022, 08:56

Zároveň mi nepřijde rozumné mít v horké fázi volební kampaně 19 dnů administrativní odbor bez vedoucího.

Nemusel by být bez vedoucího, RP může v případě, že není zvolen vedoucí, někoho dočasně pověřit vedením odboru, a už se tak i v minulosti u různých odborů, včetně AO, několikrát stalo.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: CF 16/2022 Volba vedení Administrativního odboru

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 22 srp 2022, 10:51
Jiri.Belsan píše: 22 srp 2022, 08:56

Zároveň mi nepřijde rozumné mít v horké fázi volební kampaně 19 dnů administrativní odbor bez vedoucího.

Nemusel by být bez vedoucího, RP může v případě, že není zvolen vedoucí, někoho dočasně pověřit vedením odboru, a už se tak i v minulosti u různých odborů, včetně AO, několikrát stalo.

K tomu ale podle mě v tomto případě není relevantní důvod. Navíc pokud je vedoucí AO za svou práci placen, tak by měl být placen i ten pověřený. Což by byla další zbytečná administrativní zátěž

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 16/2022 Volba vedení Administrativního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Neříkám že je k tomu důvod, říkám že "AO by byl bez vedoucího" mi nepřijde jako argument, protože RP by zkrátka někoho pověřilo.
(A co se týče placení a další administrativní zátěže - nic by přece RP nebránilo pověřit stávající vedoucí, případně její zástupkyni, ostatně bylo by to logické, pověřit někoho, kdo má přehled o fungování AO a zároveň není kandidátem.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2022 Volba vedení Administrativního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(A já poprosím o odstřižení procedury do samostatného vlákna a zkusím najít, kde jsem si včera rozepsal kandidátskou řeč.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tereza.Vovesova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“