Nominace Martina Kučery na vedoucího AO

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.

Podporuji Martina Kučeru na pozici vedoucího AO

PRO

68
59%

PROTI

35
30%

ZDRŽUJI SE

13
11%

Celkem hlasujících: 114 - Celkem hlasů: 116

Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 645 poděkování

Nominace Martina Kučery na vedoucího AO

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Milé CF,

1.8.2022 byla z důvodu dobíhajícího mandátu vyhlášena volba vedoucí/ho AO.

Proto nomuniju na tuto pozici doslova legandu AO a to Martina Kučeru.
První věc, která vás jistě napadne bude, proč nominuji Martina, když je členem KK a to poměrně krátce, a napadne vás oprávněně.
Důvodem je hned několik věcí:

• Člen KK se dovolí snadněji než se najde vedoucí AO

• Vedoucí AO musí mít vztah k předpisům nebo je znát "jako když bičem mrská"

• Vedoucí AO musí být rozvážný, ale současně dodržovat principy a stát si za svým rozhodnutím

• Vedoucí AO musí být diplomat

• Vedoucí AO musí být důsledný,protože je potřeba dokončit spoustu současných a rozjet další nové projekty

• Vedoucí AO musí být týmový hráč a za svým týmem stát

• No a ten poslední, nikdo ještě nominován nebyl (což chápu, ze všech výše uvedených důvodů, současně je tento nelehký post pro stranu důležitý

Výzvou pro příští mandát mě napadá pár projektů:
Pokračovat ve vývoji Chobotnice (Alice projekt krásně našlápla, ale pro Honzu Bednaříka je tam spousta práce)
Pokračovat ve vývoji OVK (Tady si troufám říct, že i já se Standou Štiplem máme spousta odvedené práce, ale třeba letošní souběh dvou zásadních voleb nás s vývojem doběhl)
Rozeběhnout úklid fyzických a digitálních dat Registru smluv
Rozeběhnout vývoj nové aplikace pro Registr smluv

Kdo dočetl až sem, tak děkuji za pozornost, práce AO je možná na první pohled nudná, ale je potřebná a spousta z vás nám dává najevo, že jste za nás rádi, děkujeme.
A právě pro vše, co jsem napsala nominuji @Martin.Kucera, má moji plnou podporu a děkuji mu za zvážení této možnosti, kterou jsme učinila soukromou cestou.

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Alice.Hamalova
Administrativní odbor
Profese: chemik/úředník
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 658 poděkování

Re: Nominace Martina Kučery na vedoucího AO

Příspěvek od Alice.Hamalova »

Ahoj,
Martin má mou plnou podporu!

Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 343 poděkování

Příspěvek od Tomas.Valek »

Chtěl bych se dotázat @Lucie.Spacilova, proč byl podnět založen jako neveřejný?

K uzavřenosti jednání musí být uveden důvod.

Musím zároveň, poděkovat @Martin.Kucera za jeho mnohou radu a nezištnou pomoc, dovolil bych se ale ohradit proti tvrzení, že je diplomat. Mnohé jeho jednání bylo sice předpisově zcela korektní, ale často i značně nediplomatické. Myslím, že lepší je říct tvrdou pravdu, než se schovávat za pěkné fráze, proto jsem cítil povinnost to uvést.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Lucie.Spacilova, Pavel.Knezik, Lucie.Seguin

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Si vis Pacem Bohemicam para cervisiam.
Facebook´s monopoly should be broken.

Někdo musel najít tu odvahu.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 29359 poděkování
Dostal poděkování: 24671 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Valek píše: 07 srp 2022, 00:38

Musím zároveň, poděkovat @Martin.Kucera za jeho mnohou radu a nezištnou pomoc, dovolil bych se ale ohradit proti tvrzení, že je diplomat. Mnohé jeho jednání bylo sice předpisově zcela korektní, ale často i značně nediplomatické. Myslím, že lepší je říct tvrdou pravdu, než se schovávat za pěkné fráze, proto jsem cítil povinnost to uvést.

Tak diplomat je asi "silné slovo", ale řekněme, že Martin rozhodně nemá schopnost "kde koho nas*at". :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 645 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Prosím o přesun mezi členské podněty, omlouvám se.
K diplomacii - lze si pod tím představit spousta věcí a mezi ně patří i motivace oblastních předsednictev dodržovat některé věci, věřte mi, že to je mnohdy vysoká hra. :) A taky, čistě pro pořádek, děkuji všem OP, která pracují dobře nebo si jdou pro řadu.

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Martin.Kucera
Předseda kontrolní komise
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 30784 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

On je ten popis subfóra IMHO poněkud zavádějící.
Ano, k uzavřenosti jednání musí být uveden důvod, atd. Nicméně si dovedu představit i podnět založený jako neveřejný (máme přece i neveřejné subfórum v rámci vnitrostranické diskuse) s tím, že samotné jednání CF, až bude svoláno, už bude veřejné. A bylo by nepraktické zavádět pro tuto kategorii ještě další subfórum.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Petr.Vileta

(NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Dalibor.Zahora
Jednatel/ka republikového výboru
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 32234 poděkování
Dostal poděkování: 16643 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky Martinovi, že nominaci přijal a je ochoten do toho jít. Za mě je záruka toho, že AO bude fungovat maximálně nestranně a nestane se další stranickým kolbištěm. Takže můj hlas má.
Nicméně nelze nevidět, že se na Martinovi zcela pochopitelně podepsala situace, kde je dlouhodobě nucen prosazovat vůči okolí dodržovaní principů i předpisů, podle kterých fungujeme. I tak obdivuji jeho odolnost a vytrvalost.

Jak jsem teď napsal vedle do vlákna s nominací Vojty Pikala, možná bych přece jen uvítal nějakou novou krev. Může to být risk, ale konečně stále tu máme skvělou možnost členskou podnětu a případného odvolání, talkže bych se toho tolik nebál. :)

Dalibor.Zahora píše: 07 srp 2022, 12:21

Myslím, že Vojta by si potřeboval od strany odpočinout víc než Martin. Tím je řečena moje preference. S odstupem nahlíženo, bych asi nejvíc uvítal kandidaturu někoho zcela nového, třeba se objeví. A díky Alici, že vytrvala i přes opakované útoky na AO.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Lucie.Spacilova, Michaela.Nepejchalova, Radek.Cernohous

vedoucí jednatel Republikovém výboru, zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Martin.Kucera

Já bych samozřejmě preferoval, aby Alice zůstala, jakožto nejvhodnější osoba k dotažení rozběhnutých projektů (zejména těch naprosto klíčových jako je chobotnice a systém ochrany osobních údajů). AO je s jejím vedením rozhodně v dobrých rukou. Ale nelze ji nutit a plně chápu, že potřebuje odpočinek, protože zodpovědně plnit úkoly dané vnitřními stranickými předpisy (o zákonech nemluvě) a odolávat přitom (a kvůli tomu) různým zákulisním tlakům je náročneé a vysilující.
Úplně nová krev by také mohla být perspektivním řešením, ovšem i tak by mělo jít o člověka, který už má ve straně něco "odžito", rozumí jejím procesům a pravidlům fungování. Naše strana je i díky nim v českých poměrech unikátní a má-li takovou zůstat, je potřeba naše základní principy bránit a rozvíjet, nikoli potlačovat kvůli nějakým krátkodobým iluzorním výhodám.

Dostanu-li od členské základny důvěru a podporu, nominaci přijmu. Ano, bude to ani ne 8 měsíců od zvolení do KK, ale ta má aktuálně členů naštěstí dostatek a může si případně požádat o dovolbu.

Edit: A jako protiváhu k tomu, jak mě zde Lucie vychválila, bych docela uvítal zpětnou vazbu od těch, kteří si myslí, že nejsem vhodným kandidátem na vedoucího AO (leda by ty hlasy proti byly od těch, kteří dávají přednost tomu, abych setrval v KK). Třeba jen mají nedostatečné informace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Jaroslav.Holecek, Lukas.Hejduk, Michaela.Nepejchalova, Martin.Martin

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Koordinátor/ka krajského sdružení
Dal poděkování: 1571 poděkování
Dostal poděkování: 1089 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 07 srp 2022, 13:04

Úplně nová krev by také mohla být perspektivním řešením, ovšem i tak by mělo jít o člověka, který už má ve straně něco "odžito", rozumí jejím procesům a pravidlům fungování. Naše strana je i díky nim v českých poměrech unikátní a má-li takovou zůstat, je potřeba naše základní principy bránit a rozvíjet, nikoli potlačovat kvůli nějakým krátkodobým iluzorním výhodám.

Martine, podle mne jsi na vedoucího AO vhodným kandidátem. Málokdo ve straně má byť jen podobné znalosti předpisů jako ty. Ale v naší diskuzi ve vlákně posledního neveřejného členského podnětu, kdy jsi navrhoval, aby ten členský podnět překlopit do mimořádného přezkumu (diskuze na toto téma začíná tímto příspěvkem) jsi podle mě udělal přesně to, proti čemu se tady vymezuješ. Rozumím, že tvůj návrh měl situaci zjednodušit, ale podle mě byl prostě proti citovanému článku stanov.

Vedoucí koordinátorů KS Praha ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.czProfil na lidé

Martin.Kucera

No, ve skutečnosti to začíná už tímto příspěvkem.
A stále si stojím za tím, že tak jak byl ten podnět postaven, tak měl všechny rysy návrhu na mimořádný přezkum, jen zkrátka nebyl tak předkladatelem označen. Bohužel jsem v té době byl na dovolené s trochu komplikovanějšími technickými i časovými možnostmi, jinak by se mi třeba podařilo hned po založení pošťouchnout iniciátora k vyjádření, zda to míní jako mimořádný přezkum (když výsledkem má být přesně to co by bylo výsledkem mimořádného přezkumu) či nikoli, a bylo by jasno.
Navíc z časového hlediska ten podnět ani v jiné formě než jako návrh na mimořádný přezkum nedával smysl.

Edit: Nicméně tím jsi mě přivedl k myšlence, že by bylo fajn (ovšem v rámci fóra to těžko půjde implementovat) mít nějakou jednoduchou možnost členský podnět před postnutím konzultovat s někým z předsedajicích CF, aby ho pomohl doladit po formální stránce (tj. aby podnět dělal to, co od něj iniciátor očekává a požaduje) a nemuselo se to dít až během diskuse.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jiri.Belsan, Michaela.Nepejchalova

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“