Streamy či záznamy stranických akcí

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Z důležitých vnitrostranických akcí by měl být pokud možno vždy zajištěn

stream (či možnost aktivní online účasti)

16
36%

záznam

19
43%

ani jedno

9
20%
 
Celkem hlasujících: 30 - Celkem hlasů: 44

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Martin.Kucera píše: 20 čer 2022, 12:09

Mám za to, že takový přístup do naší strany nepatří (internet je naše moře, právo na informace, atd... viz stanovy) a u takhle důležitých akcí bych čekal, že automaticky pojedeme v módu "pokud není explicitně řečeno, že stream/záznam nebude, tak bude" (protože když to bude explicitně a včas řečeno, mohou členové protestovat a třeba se domoci) a ne naopak.

Musel jsem na manipulativní anketu blbě odpovědět (bo to sakra záleží dost na typu akce, ne?), ale dovolím si podotknout, že to, že nebude stream ani záznam se jako řešilo, vědělo a bylo to jasně deklarováno předem.

viz: viewtopic.php?p=800188#p800188

d) naopak není shoda:

  • možnost vzdálené účasti vs jenom osobně. Zjistíme pomocí přihlášek, možná se povede najít nějaký rozumný kompromis který nebo volba typu "dva workshopy jsou přenášeny"

Čili v únoru se o téma jasně řešilo.

A na webu se jasně píše:

"Není to veřejná akce. Není to něco, co chceme streamovat veřejnosti."

Takže pokud chtěl někdo protestovat a schánět a řešit streaming a jeho finanční a technické zajištění, jistě mohl.

(Jo, a účast na akci něco stojí, demokracie je holt drahá. Za dopravu, ubytování a jídlo dal člověk řádově za ten víkend víc.)

EDIT: A Martine, když mě nebudou zaneprazdňovat (a srát) jiné věci, rozhodl jsem se, že svůj pětiminutový příspěvek rovnou nahraju a třeba vyvěsím na pitube. Když půjde vše dobře.

@David.Wagner chtěli by jste nějak pomoct s tou syntézou těch plachet z posledního dne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Mrkvickova, Jiri.Belsan

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše: 21 čer 2022, 19:43

Musel jsem na manipulativní anketu blbě odpovědět (bo to sakra záleží dost na typu akce, ne?), ale dovolím si podotknout, že to, že nebude stream ani záznam se jako řešilo, vědělo a bylo to jasně deklarováno předem.

viz: viewtopic.php?p=800188#p800188

...
A na webu se jasně píše:

"Není to veřejná akce. Není to něco, co chceme streamovat veřejnosti."

Takže pokud chtěl někdo protestovat a schánět a řešit streaming a jeho finanční a technické zajištění, jistě mohl.

Vojto, při vší úctě, název tématu tehdy zněl "Příprava ideové/ hodnotové konference 2022" :roll:
Jasně,že jsme od roku 2009 trochu zkušenější a "nechceme streamovat veřejnosti", ale že se o obsahu jednání nedozví ex post ani ti členové, kteří se osobně nezúčastnili a že z toho není ani písemný zápis, to je vhledem k deklarovanému účelu fakt hodně špatně. K jakým závěrům ta konference tedy dospěla, co navrhuje členstvu? Lidově - kudy dál a kam? :?

Ale jestli to bylo jen "pirátské pivo" a vedly se hospodské kecy, tak mlčím. Ovšem měl by to někdo z pořadatelů říci nahlas. :evil:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vojtech.Pikal píše: 21 čer 2022, 19:43
Martin.Kucera píše: 20 čer 2022, 12:09

Mám za to, že takový přístup do naší strany nepatří (internet je naše moře, právo na informace, atd... viz stanovy) a u takhle důležitých akcí bych čekal, že automaticky pojedeme v módu "pokud není explicitně řečeno, že stream/záznam nebude, tak bude" (protože když to bude explicitně a včas řečeno, mohou členové protestovat a třeba se domoci) a ne naopak.

Musel jsem na manipulativní anketu blbě odpovědět (bo to sakra záleží dost na typu akce, ne?), ale dovolím si podotknout, že to, že nebude stream ani záznam se jako řešilo, vědělo a bylo to jasně deklarováno předem.

viz: viewtopic.php?p=800188#p800188

d) naopak není shoda:

  • možnost vzdálené účasti vs jenom osobně. Zjistíme pomocí přihlášek, možná se povede najít nějaký rozumný kompromis který nebo volba typu "dva workshopy jsou přenášeny"

Čili v únoru se o téma jasně řešilo.

Nevím jak ty, ale já pojem "vzdálená účast" (třeba na jednání zastupitelstva) chápu jako "mohu se aktivně zapojit". Například když byl nějaký zastupitel kvůli covidu v izolaci a jednání se účastnil přes vzdálené připojení zvukem a obrazem.
Naopak "vzdálená účast" není, když občan sleduje streamovaný přímý přenos jednání zastupitelstva.
Takže to, že se řešilo, jak to bude se vzdálenou účastí, neříká absolutně nic o jednosměrném streamu, natož o záznamu, a už vůbec to nedeklaruje, že stream ani záznam nebude.

A na webu se jasně píše:

"Není to veřejná akce. Není to něco, co chceme streamovat veřejnosti."

Takže pokud chtěl někdo protestovat a schánět a řešit streaming a jeho finanční a technické zajištění, jistě mohl.

Však taky streamování veřejnosti rozhodně není totéž, co streamování jen pro členy (a takových už hezkých pár bylo), případně aspoň záznam pro členy.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petr.Vileta píše: 21 čer 2022, 21:48

Jasně,že jsme od roku 2009 trochu zkušenější a "nechceme streamovat veřejnosti", ale že se o obsahu jednání nedozví ex post ani ti členové, kteří se osobně nezúčastnili a že z toho není ani písemný zápis, to je vhledem k deklarovanému účelu fakt hodně špatně. K jakým závěrům ta konference tedy dospěla, co navrhuje členstvu? Lidově - kudy dál a kam? :?

Dozví, bude sborník a souhrny. Ale zatím nejsou. Nevím o nic víc, než ty, k jakým závěrům dospěla konference jako celek, nebo těch cca 18 kulatých stolů. u kterých jsem nebyl. Budu se těšit na zápisy a souhrny.

EDIT: Zkušenost s tím, že předávání jen členům není nijak daleko od předávání veřejnosti už jsme si taky udělali.

EDITII: Víte co, když se vám to nelíbí, můžete A) Udělat si vlastní a lepší konferenci, Určitě je potřeba. B) Příště třeba, když máte tak vysoké nároky, přípravy aktivně sledovat a připojit ruku k dílu (to třeba já jsem neudělal.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Belsan, Ivana.Mrkvickova, Petr.Vileta, Petr.Tkadlec

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“