MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni, PMS Zlín

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Vážené místní fórum,

na základě pověření PMS Zlín a v návaznosti na novelu volebního řádu schválenou RV, zahajuji jednání ve věci snížení kvóty pro primární volby na lídra a čelo kandidátní listy pro účely komunálních voleb 2022.
V praxi to znamená, že v primárních volbách budeme místo o 3/7 kandidátky hlasovat pouze o lídrovi a čele kandidátky, nižší pozice pak bude možné odsouhlasit usnesením místního sdružení.

Návrh usnesení:

MS Zlín snižuje kvótu pro primární volby podle Volebního řádu, §8, odst. 6 až na lídra a čelní kandidáty a to pro účely primárních voleb pro komunální volby 2022.



Dobra pro navrhování potrvá do soboty 4.6.2022 včetně.
Následovat bude den na rozmyšlenou.
Jmenovité hlasování na fóru začne v pondělí 6.6.2022 v 10 hodin a potrvá 48 hodin.

Děkuji všem za účast v rozpravě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Manasek, Martina.Urbankova
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Vážené místní fórum Zlín,
zahajuji jmenovité hlasování ve věci snížení kvóty pro primární volby do komunalních voleb 2022.

Navrhované usnesení:

MS Zlín snižuje kvótu pro primární volby podle Volebního řádu, §8, odst. 6 až na lídra a čelní kandidáty a to pro účely primárních voleb pro komunální volby 2022.



Možnosti hlasování:
A) Pro navržené usnesení
B) Ukončení jednání bez přijetí usnesení (= proti navrženému usnesení)
Zdržuji se


Kvůli možným hlášeným výpadkům systému bude doba hlasování prodloužena na 60 hodin, hlasování tedy bude ukončeno ve středu 8.6.2022 ve 22:00.

Děkuji všem předem za účast.

Uživatelský avatar
Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 398
Registrován: 29 lis 2017, 15:51
Profese: IT technik
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Jiri.Jaros »

Pro navrh

Uživatelský avatar
Pavel.Manasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 17 led 2020, 13:35
Profese: drobný podnikatel
Bydliště: Svat. Čecha 210, Zlín
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 302 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Pavel.Manasek »

Pro návrh.

„Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“ John Locke
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Můžu se zeptat na základě jakého jednacího řádu jde tento "návrh" do hlasování bez rozpravy?

Jinak tento návrh mi přijde vhodné podat až po tom, kdy se vyčerpá možnost hlasování, že už by nikdo nedostal nadpoloviční většinu a jelikož jsem se k tomu nemohl nikde vyjádřit, tak to píši teď a samozřejmě podávám námitku a chci, aby se toto jednání vedlo skrz referendum či řádné jednání.

Co se týče samotného usnesení, tak kvótu Maňásek chtěl snížit asi na lídra a čelní kandidáty, a ne "až na lídra a čelní kandidáty" (ale to je už jen detail).

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Petře jednání bylo řádné víc než 7 dní, jen se nikdo nevyjádřil ani návrh neopravil, a tak jsem na hlasování nezakládala kvůli přehlednosti nové vlákno. Rozprava trvala od 28.5., přečti si prosím úvodní příspěvek. Tvá námitka nelze přijmout (navíc se jedná o jednání fóra MS Zlín, kterého nejsi členem).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Pavel.Manasek
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Eliska.Holsanova píše: 06 čer 2022, 11:10

Petře jednání bylo řádné víc než 7 dní, jen se nikdo nevyjádřil ani návrh neopravil, a tak jsem na hlasování nezakládala kvůli přehlednosti nové vlákno. Rozprava trvala od 28.5., přečti si prosím úvodní příspěvek. Tvá námitka nelze přijmout (navíc se jedná o jednání fóra MS Zlín, kterého nejsi členem).

Tak v tom případě se omlouvám, že jsem přehlédl, že to je jednání a nevyjádřil jsem svůj názor dříve. OFFTOPICJen mě trošku zmátlo, že je to ve stejném vlákně, což asi teda problém není. Toto usnesení mi přijde předčasné, ale budiž teda. Bude existovat nějaké vlákno pro přihlášení kandidátů? A ještě se teda omlouvám, že jednám zde, ale máte to jaksik sloučené s tím hlasováním.

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Pavel.Beznoska
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2018, 13:14
Profese: account manager
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Pavel.Beznoska »

pro

Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

A) pro návrh

Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: MF ZL 4/2022 Snížení kvóty pro primární volby do komunálních voleb 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Výsledky hlasování:

A) Pro navržené usnesení: 4 hlasy
B) Ukončení jednání bez přijetí usnesení (= proti navrženému usnesení): 0 hlasů
Zdrželi se: 0


MS Zlín schválio usnesení ve znění:

MS Zlín snižuje kvótu pro primární volby podle Volebního řádu, §8, odst. 6 až na lídra a čelní kandidáty a to pro účely primárních voleb pro komunální volby 2022.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvek:
Pavel.Manasek
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Zlín“