KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1960
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Vážené krajské fórum,

na žádost Senátor Petra Orla, který se byl představit na poslední krajské schůzi zahajuji jednání o podpoře v Senátních volbých pro Petra Orla ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko.

Bližší informace o něm můžete nalézt na jeho webu a facebooku

Návrh usnesení:

Krajské sdružení souhlasí s podporou Petra Orla ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko.

Navržen bude Stranou Zelených a Senátor21. Financování bude zajišťovat Strana Zelených. Z naší strany by rád podporu jménem, mediální podporu (zmínky na sociálních sítích) a případně i podporu lidských zdrojů v kontaktní kampani (přidal by se na stánek v kontaktní kampani ve svém obvodu).

Klidně pokládejte dotazy budu je p. Senátorovi přeposílat a postovat zpět odpovědi.

Doba pro navrhování je do 20.5.2022 23:59.
Hlasování proběhne od 21.5.2022 10:00 do 23.5.2022 10:00

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvek:
Jiri.Demel
tel. : 601573955
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Mám problém s postojem pana Orla k jaderné energetice - na krajské schůzi jsem bohužel nebyl, vyjadřoval se tam k tomuto tématu?

Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Martin.Tomasek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 51
Registrován: 22 led 2018, 11:04
Profese: vysokoškolský učitel
Bydliště: Mongolská 1432/22, 708 00 Ostrava-Poruba
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Příspěvek od Martin.Tomasek »

Senátor Petr Orel je rozhodně člověkem na svém místě: odborně i zájmově zakotvený v ochraně životního prostředí (viz https://csopnj.cz/zachranna-stanice/), v Senátu ČR se stará mj. o záležitosti související s Evropskou unií, i z vlastních zkušeností vím, že je hodnotově velice blízký Pirátům, velice zřetelně např. v ochraně krajiny (https://www.obnovitelne.cz/clanek/1569/ ... -petr-orel) či ekologické výchově a osvětě.

S prosbou o podporu jsem se na něj obrátil dvakrát - poprvé šlo o debatu v Centru PANT k návratu dravých zvířat do české přírody, podruhé o podporu mé kandidatury do Senátu ČR. V obou případech mě osobně podpořil a s jeho záštitou přišla i vydatná pomoc Zelených v předvolební kampani.

Petra Orla si velice vážím a pokládám jej za ten typ osobnosti, který do politiky a do Senátu ČR jednoznačně patří.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Tomasek za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Jsem pro podporu kandidatury Petra Orla. Dlouhodobě sleduji jeho práci v Senátu i mimo něj, je to člověk na správném místě, otevírá témata ochrany zvířat a ekologie, což je mi sympatické i blízké, sleduji i jeho zcela racionální hlasování v Senátu, více takových lidí jako je on.

Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1960
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Re: KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Michal.Breskovec píše: 13 kvě 2022, 10:02

Mám problém s postojem pana Orla k jaderné energetice - na krajské schůzi jsem bohužel nebyl, vyjadřoval se tam k tomuto tématu?

Nevyjadřoval, leč psal jsem mu dotaz: Jaký je Váš názor na jadernou energetiku?

Odpověď:

Jsem pro, aby se využívaly stávající reaktory v ČR až po dobu jejich možné technické životnosti. Překotné zavírání JE jako v Německu nepokládám za šťastné.

Samozřejmě složitější je to už v tom, zda budovat nové JE, a v jaké míře, případně i malé, modulární reaktory. Problematiku JE dlouhodobě sleduji, účastním se různých seminářů, webinářů, konferencí, a snažím se v tomto komplikovaném tématu stále orientovat, a sledovat nejaktuálnější dění.

Velmi fandím technologickému pokroku nejen v této oblasti a pevně věřím, že se v blízké budoucnosti dočkáme nových technologií. Do celé řady usnesení Senátu, v rámci vyjadřování k návrhům evropské legislativy týkající se agendy životního prostředí či přímo energetiky, jsem prosadil právě podporu vědě, inovacím či novým technologiím. Přesto, pokud mám dostatek informací, nelze při přechodu na uhlíkovou neutralitu spoléhat jen na obnovitelné zdroje energie (OZE).

Proto v porovnání s fosilními zdroji (uhlí, plyn, ropa a její produkty) je JE ještě akceptovatelná, po určitou přechodnou dobu, kterou si nedovoluji přesně specifikovat..

Avšak finanční (ekonomické, investiční) a bezpečnostní aspekty budování nových JE v ČR jsou velmi problematické. JE tak není příliš konkurenceschopná, dle mého soudu je potřeba prověřit co všechno by se dalo za stejné peníze a s menším rizikem udělat v oblasti OZE, včetně akumulace a přenosu energie. Odpovědný rezort, tedy Ministerstvo průmyslu a obchodu dlouhodobě možnosti OZE nebralo v úvahu a přehlíželo., čemuž odpovídá i personální kapacita tamějších expertů (30-40 na jádro a fosilní paliva a 3 na OZE). Určitě vidím určitou cestu v decentralizaci energetiky jako takové.

Samozřejmě vnímám obrovský problém s jaderným odpadem, který je nutné zakonzervovat na tisíce let, což bude zavazovat následující generace k dalším investicím.

Srdečně zdravím

Petr Orel

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvky (celkem 3):
Michal.Breskovec, Veronika.Murzynova, MarianB
tel. : 601573955
Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1960
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 105 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Re: KF 5/2022 - Podpora Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Krásný den všem,

dnes ve 12:00 bude zahájeno hlasování o podpoře Petr Orla Piráty ve volbách Senátu za obvod č. 67 – Novojičínsko.

Hlasovat můžete zde

tel. : 601573955
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“