Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem se přidal k Rekonstrukci Pirátů

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Zdenek.Kosour píše: 04 kvě 2022, 11:56

Člověk (Ty), se kterým jsem nikdy nekomunikoval, mi pošle záplavu negací a napadání.

A kam ti to prosim poslal? Tady nic takoveho nevidim.

Rozeberme si to po tvem zpusobu.
Clovek, co za cca rok sve pusobnosti u Piratu napsal doposud 1 prispevek na forum (a to povinne predstaveni) jako druhy napise obecne ohovneni velke casti strany a pasuje se na resitele vsech problemu.
A povazuje to za kvalitni diskuzi, pricemz kritiku okamzite odsoudi jako trolling.

Trosku te pokory by to fakt chtelo...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 5):
kaze, Jan.Hrubes, Jan.Wagner, Dominika.Michailidu, Michaela.Nepejchalova

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 537
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1443 poděkování
Dostal poděkování: 1324 poděkování

Re: Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Zdenek.Kosour píše: 04 kvě 2022, 11:56

To je právě ta super ukázka o co v RE.PIR jde. Díky Ti Jane za ni. Rozeberme si ji.

Člověk (Ty), se kterým jsem nikdy nekomunikoval, mi pošle záplavu negací a napadání. Nepochopil obsah mých slov a bohužel nezvolil namísto svého slovníku, kterým doufám nekomunikuje běžně, třebas s voliči, normální formu komunikace např.: "Jaks to prosím myslel s kuříma okama? Není lepší rozvíjet debatu a hledat kompromisy, můžeš to vysvětlit"? Na to bych Ti odpověděl: " Kuří oka míří jako reakce na některé přehnané odpovědi v tomto vláknu, stačí se podívat. Kompromis a debatu podporuji, mrzí mě, že z mého textu Ti to budí dojem, že nikoliv"

A to bychom pak kvalitně diskutovali. Pokud v tom vidíš rozdíl, zkus mi odepsat do SZ, velmi rád s Tebou pokecáme. Pokud ne, mrzí mě to, pak to není diskuze ale trolling. 🖖

Jan.Hrubes píše: 04 kvě 2022, 11:34
Zdenek.Kosour píše: 03 kvě 2022, 22:12

K Rekonstrukci Pirátů jsem se přidal, protože si klade za cíl vyřešit hlavní neduhy naší strany a to toxickou komunikaci, přebujelou byrokracii a pro veřejnost nečitelné směřování strany (mj. odmítnutím extrémů).

Samozřejmě to bude znamenat šlápnutí na kuří oko právě těm, kteří si ve výše uvedených problémech hoví (a snad si to ani neuvědomují). Poslední věc, která mě naplňuje je fakt, že si všichni signatáři z pracovních týmů uvědomují, že posun Pirátské strany musíme odmakat skutečnou prací, nikoliv vykecáváním se na sítích a oplakáváním minulosti, ruku k dílu může přidat každý, kdo hodnoty RE.PIR sdílí.🖖

Já jsem úplně u vytržení, že tady čtu něco o šlapání na kuří oka. Kdo ti do hlavy nalil tuhle falešnou dichotomii? Proč máš potřebu tady BOJOVAT proti nemalé části strany? Nebylo by lepší se spolu bavit? To povede k pevnějšímu kompromisu než když si budeme navzájem šlapat na kuří oka a bořit bábovičky.

Díky za odpověď. Já jsem negoval maximálně snahu o nějaké bojování. A jde o to, že s některými narativy se člověk setkává velmi často, když už je poslochá po xté, tak k nim má automaticky negativně zabarvenou reakci.

Nemám ve zvyku tolik balit věci, aby náhodou nemohly někoho zranit. Rád říkám věci napřímo. To s těmi kuřími oky prostě je falešná dichotomie. Tady nikde není organizovaná skupina "hlasovacích astronautů", kteří si hoví v přebujelé byrokracii. Tenhle falešný narativ zneužívají někteří členové strany k tomu, aby prosadili svoje mocenské zájmy. Zatím jim to (naštěstí) moc nejde.

Ti lidé typu Honza Bednařík dělají to, co dělají, naprosto nekoordinovaně (nebo o té koordinaci nic nevím). Není to žádná mocenská klika. Jsou to jednotlivci, kteří ještě osobně nevzdali boj za čistou politiku. Lidé, kteří při formování strany odpracovali strašně moc (Honza Bednařík je konkrétně velmi aktivní člen TO). Říkat jim "pojďte přiložit ruku k dílu" je u spousty z nich fakt směšná věc.

Poslední věc: pokud se chceš potkat, tak prosím. Pojďme ale předně transparentně rozvíjet diskuzi tady na otevřené platformě. Myšlenky jako ty mají i jiní a já nejsem uvolněný politik, takže nemám čas si s každým psát osobně, promiň.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Martin.Stanek, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Hora píše: 03 kvě 2022, 23:30

Místo toho už několik dní řešíme jak tam udělat korektně primárky jako indikátor pro KS jak by to měli kdyby si to mohli navolit v primárkách sami, řešíme formu hlasování, protože bez MS nemají skupinu v heliosu a bez AO a štemplu od PKS ji ani mít nebudou a do toho jednají tu koalu, která jim to ještě zamíchá, takže ani nemůžou nějak pohodlně třeba vygenerovat dvě varianty.

Možná to v Plzni děláme blbě, ale my si primárky hlasujeme na fóru a na helios prdíme. ;) Založit vlákno v příslušné části fóra můžete sami a pokud není "příslušná část fóra", založí vám AO pod KS třeba "Volby v Horní Dolní" a nasype tam ty členy, které tam chcete mít.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu

Příspěvek od Jan.Hora »

Ano, to je přesně ten byrokratický opruz o kterém mluvím. Musíš nechat zřídit skupinu, subforum a pak to stejně řešíještě KS, protože tam není MSko. Úplně by stačilo, kdyby jen KS schválilo finální kandidátku a případnou koaliční smlouvu, to je jediný prvek který má přidanou hodnotu v podobě kontroly, že se nám místní piráti nesplašili. Všechno ostatní je zbytečná byrokracie, která neslouží ničemu jinému než sama sobě.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Zdenek.Kosour
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2021, 20:48
Profese: Ředitel sociální firmy a OSVČ
Bydliště: Křepice 36, 671 40
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem se přidal k Rekonstrukci Pirátů

Příspěvek od Zdenek.Kosour »

Díky za další skvělý případ neefektivní a hloupé trollí komunikace. Jen houšť Rostislave, dobře se pak bude popisovat na příkladech, co tahá stranu dolů a co v ní fakt nemá budoucnost. A z čeho se tedy dá vyjít z Tvé komunikace? Vytahování věcí z kontextu, připisování věcí, které nezazněly a ubohé používání slov typu "ohovnění", možná běžných ve Tvém okolí, opět nejsou kvalitní diskuze. Naopak. Platí stejná nabídka jako u Jana, písni mi do SZ, rád vysvětlím blíže. Nebudu živit diskuzi mezi dvěma lidmi ve vláknu pro více (btw. další super věc ke zkvalitnění diskuze). V SZ naopak rád rozvinu. A fakt (bez ironie) díky Rostislave za příklad, jak nemá odpověď/komunikace vypadat, bude to jednou třebas super příklad na školení 🙂 (teď to byla ironie) 🖤

Rostislav.Reha píše: 04 kvě 2022, 12:53
Zdenek.Kosour píše: 04 kvě 2022, 11:56

Člověk (Ty), se kterým jsem nikdy nekomunikoval, mi pošle záplavu negací a napadání.

A kam ti to prosim poslal? Tady nic takoveho nevidim.

Rozeberme si to po tvem zpusobu.
Clovek, co za cca rok sve pusobnosti u Piratu napsal doposud 1 prispevek na forum (a to povinne predstaveni) jako druhy napise obecne ohovneni velke casti strany a pasuje se na resitele vsech problemu.
A povazuje to za kvalitni diskuzi, pricemz kritiku okamzite odsoudi jako trolling.

Trosku te pokory by to fakt chtelo...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kosour za příspěvek:
Katerina.Migdau

RT práce a sociální věci
Zakladatel asociace sociálních podniků
Ředitel národních cen sociálního podnikání

Tel: 734 750 745
Email: kosour1892@gmail.com
https://linktr.ee/zdenek
www.deklarace.info

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Proč jsem se přidal k Rekonstrukci Pirátů

Příspěvek od Ondra.kl »

Zdenek.Kosour píše: 04 kvě 2022, 18:58

Nebudu živit diskuzi mezi dvěma lidmi ve vláknu pro více (btw. další super věc ke zkvalitnění diskuze). V SZ naopak rád rozvinu.

Mno hele, mne zajima jak jednaji politici, ktere volim a teto diskuze bych se rad ucastnil. Udeluji svuj souhlas tobe i vsem ostatnim, aby volne sirili me zpravy k tomuto tematu zaslane tobe i ostatnim. Tebe i ostatni pak zadam o reciprocni postup a zahrnuti moji osoby do vzajemne komunikace. Dekuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 498
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Proč jsem se přidal k Rekonstrukci Pirátů

Příspěvek od Jan.Wagner »

Zdenek.Kosour píše: 04 kvě 2022, 18:58

písni mi do SZ

Strany Zelených? Nebo ze které planety si k nám přiletěl? To se budem bavit jako roboti? Jako fakt? Pokud ti vadí nejasné směřování Pirátů, tak se nepodílej na jejich Dekonstrukci a zkus místo přesvědčování někde bokem v SZ naslouchat tomu, co se ti kolegové snaží říct a neobracej to proti nim nějakejma floskulema z učebnice od Ládi Špačka. To by myslím pro začátek mohlo tu komunikaci trochu zlepšit a třeba i rozjet nějakou smysluplnou diskusi, než si vymejšlet nějaký kuří oka a pak po nich šlapat v dojmu, že něco zlepšuješ.

Миру мир!

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem se přidal k Rekonstrukci Pirátů

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Zdenek.Kosour píše: 04 kvě 2022, 18:58

Díky za další skvělý případ neefektivní a hloupé trollí komunikace.

Bro, ciste osobne - ty neumis komunikovat, nebo jsi to zatim nepredvedl. Deklarace neni diskuze. V diskuzi totiz musis pro sva tvrzeni uvadet argumenty, jak tady taky mnozi cini, ale tobe se to zatim bohuzel nezadarilo.
A moc nevim, o cem bychom se bavili v SZ, o cem bychom se nemohli k veci same (viz topic a dosavadni posty) pobavit tady verejne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jmenuje se to: "Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu"
Vyber si tam jednu jedinou věc, která ti tam vadí, a zkusme o ní diskutovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Lucie.Seguin

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Představení členské iniciativy Rekonstrukce Pirátů - diskuse k obsahu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak nejkřiklavější je lživé manipulativní prohlášení "Předejme správu odborných věcí profesionálům, kteří se soustředí na práci, hrají v jednom týmu v nejlepším zájmu strany a neplýtvají čas na zisk či udržení politické podpory."
Za prvé to, že by byli vedoucí odborů jmenováni na základě výběrka, rozhodně nezaručí hraní v jednom týmu v nejlepším zájmu strany.
Za druhé to, že volení vedoucí odborů plýtvají čas na zisk či udržení politické podpory, je jen Jakubova oblíbená mantra, kterou ale nikdy ničím nedoložil.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“