Vyjednávání o koalici do voleb do Zastupitelstva města Brna se zástupci Žít Brno a Strany zelených

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Re: Vyjednávání o koalici do voleb do Zastupitelstva města Brna se zástupci Žít Brno a Strany zelených

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Michal.Marciniszyn píše: 24 led 2022, 18:27
Lukas.Dolezal píše: 24 led 2022, 13:47

Já bych se ještě zeptal @Michal.Marciniszyn, proč u jednání se Zelenými a Žít Brno byli jenom někteří členové PMS Brno?

V emailu z 11. ledna zmiňuješ i Idealisty. Když jsem se na grilování při primárkách do PSP ČR před rokem ptal Vojty Vašáka na spolupráci s Piráty, tak zmiňoval, že mají zájem s námi kandidovat i v Brně. Je možnost připojení Idealistů do koalice s Piráty na stole?

Ahoj, první dvě setkání byla primárně pozvání na pivko a seznámení, stejně jako jsem se potkal s Hladíkem, kde jsme fakt politiku skoro neřešili. Na 3. setkání byl plán jít já + oba kandidáti an lídra, nakonec šel jen Marek. Proč nešli všichni? Mít jednání v tak širokém obsazení není úplně moc praktické, navíc šlo fakt o první schůzku kde jsme se spíš bavili o tom, zda-li má vůbec smysl se bavit dál.

Díky za odpověď. A moje druhá otázka ohledně Idealistů?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjednávání o koalici do voleb do Zastupitelstva města Brna se zástupci Žít Brno a Strany zelených

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Lukas.Dolezal píše: 25 led 2022, 14:52

Díky za odpověď. A moje druhá otázka ohledně Idealistů?

Pokud se o tom s Idealisty ještě nejednalo, tak to můžu Vojtovi nadhodit. Máme schůzku příští týden k senátkám v Brně.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Re: Vyjednávání o koalici do voleb do Zastupitelstva města Brna se zástupci Žít Brno a Strany zelených

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Petr.Springinsfeld píše: 25 led 2022, 15:26
Lukas.Dolezal píše: 25 led 2022, 14:52

Díky za odpověď. A moje druhá otázka ohledně Idealistů?

Pokud se o tom s Idealisty ještě nejednalo, tak to můžu Vojtovi nadhodit. Máme schůzku příští týden k senátkám v Brně.

To by bylo fajn, díky 🙂.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Jan.Nosek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2020, 17:23
Profese: Database administrator
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Vyjednávání o koalici do voleb do Zastupitelstva města Brna se zástupci Žít Brno a Strany zelených

Příspěvek od Jan.Nosek »

Zdravím, čekal bych, že jsme se z předvolebních koalic vyléčili po sněmovních volbách. Spojovat se se stranami, které by jinak neměli šanci se do zastupitelstva dostat je podle mne nesmysl a ve volbách to může ublížit.

homobrunensis
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 19 říj 2019, 13:36
Profese: přírodní vědy
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Vyjednávání o koalici do voleb do Zastupitelstva města Brna se zástupci Žít Brno a Strany zelených

Příspěvek od homobrunensis »

Reaguji na předešlou reakci (Jan.Nosek). Právě volby do zastupitelstva jsou specifické a právě zde více záleží na osobnostech, nikoli na stranickosti. Koalice bych proto rozhodně nazatracoval. Osobně si dovedu představit někde vytvořit koalici třeba se zelenými (mají několik velmi schopných a důvěryhodných lidí, kteří své kvality již mnohokrát prokázali)!

Odpovědět

Zpět na „Brno“