Lucie Brusáková

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Lucie.Brusakova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 21
Registrován: 13 říj 2021, 17:47
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Lucie Brusáková

Příspěvek od Lucie.Brusakova »

Ahoj Piráti :)

Jmenuji se Lucie Brusáková, jsem z Liberce a je mi 27 let. Několik let jsem po maturitě žila v Londýně, ale není nad naši českou krajinu :-) Momentálně studuji a kombinuji dvě práce, jednu v mém VŠ vystudovaném oboru, což je sociální práce, a druhou v oblasti merchandisingu. Jako sociální pracovnice pracuji se seniory a s osobami s mentálním postižením. Dálkově studuji magisterský obor "Gender studies" na Karlově univerzitě.
Zajímají mě témata sociální politiky, lidských práv, zvířecích práv, ekologie, uplatňování moci ve společnosti...

Ráda bych požádala o udělení členství. K Pirátům se chci přidat především proto, že se stranou dlouhé roky souzním, a věřím, že mohu být nápomocná. Výsledek posledních voleb do PS mě nakopnul angažovat se, spojit se se (skvělými) libereckými Piráty. Nyní bych se ráda stala součástí jejich MS - a jejich snah o rozvoj našeho nádherného města - Liberce. :-)

S pozdravem Lucie

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Brusakova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Tempel, B_Pat, Jan.Munzar, Helena.Vondrakova
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 352
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Lucie Brusáková

Příspěvek od hana.cernosova »

Ahoj Lucie,
díky za úvodní představení a registraci na fóru. Níže posílám podle zvyklostí sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.

A – osobní:

  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?

  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?

  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

  9. Co si myslíš o migraci?

  10. Jaký máš názor na integraci Romů?

  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

Více o přijímání viz tady https://wiki.pirati.cz/regiony/libereck ... -clenu-lbk.
Zdraví Hanka Černošová, koordinátorka krajského združení Pirátské strany pro Liberecký kraj, 770 113 645, hana.cernosova@pirati.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi hana.cernosova za příspěvek:
B_Pat

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Lucie.Brusakova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 21
Registrován: 13 říj 2021, 17:47
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Lucie Brusáková

Příspěvek od Lucie.Brusakova »

Ahoj Hani, děkuji za otázky, posílám odpovědi:

OSOBNÍ:

1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?
Ne. Nebýt Pirátů, volila bych asi Zelené, s výhradami...

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?
Ne a ne.

3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?
Na celostátní úrovni inklinuji k otázkám lidských práv, genderové rovnosti, manželství pro všechny atp. Za další důležitá témata považuji také ekologii, digitalizaci nebo dostupnost bydlení pro mladé. Na místní úrovni se teprve rozkoukávám, zajímá mě ale rozvoj Liberce jako takového. Opět téma digitalizace, více „zeleně“ v LBC, logické finanční hospodaření…

4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
Angažovanost v rámci Liberce, účast na akcích,…

5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano.

6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
Ano, strukturu jsem pročítala, plná orientace mi zabere delší čas, ale jsem připravena učit se za pochodu 😊

7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
Ne.

8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
V tuto chvíli se zaměřuji na členství a angažovanost v rámci MS, o které opravdu stojím.

9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
Ne.

10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?
Ne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Brusakova za příspěvky (celkem 5):
hana.cernosova, B_Pat, Marek.Forster, Jan.Munzar, Helena.Vondrakova
Lucie.Brusakova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 21
Registrován: 13 říj 2021, 17:47
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Lucie Brusáková

Příspěvek od Lucie.Brusakova »

PROGRAMOVÉ:

1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Četla jsem program pro volby 2021. Zaujala mě témata: digitalizace a propojování dat, transparentnost (financí,...), udržitelná energetika, podpora zdravého životního stylu, ochrana klimatu v rámci globální spolupráce, dostupnost bydlení, pružnější vysoké školství, silnější hlas v EU atp.
V rámci mé profesní specializace se mi líbí vize komunitní péče, dále dostupných a efektivních sociálních služeb, kde bude důraz na prevenci, udržitelnost a digitalizaci systému dávek, a především pak víceleté financování, které bude možno předvídat. Z praxe vím, že oblast financování soc. služeb opravdu žádá reformu. Za důležité považuji také zbavování veřejných prostor bariér pro osoby s postižením. Také Piráty propagovaný udržitelný důchodový systém, což je palčivé a aktuální téma pro celou Evropu. Dále se mi líbí otázka pracovního trhu, který by reagoval na trendy a změny ve společnosti, např. aby bylo možné práci sladit se soukromým životem. Ráda bych také zmínila porodní péči - moc se mi líbí, že se program zabývá i porodem v bezpečí a úctě, např. možností dostupné a pojišťovnou hrazené péče porodních asistentek. Je třeba, aby ženy měly právo volby v těhotenství, při porodu i po něm, a celá záležitost byla pro ně důstojnou zkušeností.

2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
Jsem vděčná za naše členství v EU a v NATO. V těžkých časech jako teď (válka na Ukrajině) je cítit, jak důležitá je kolektivita, mezinárodní spolupráce a nadnárodní politika jako taková. NATO si spojuji s bezpečností, EU považuji za garanci demokracie, svobody… Líbí se mi, že Piráti chtějí, aby byly v rámci EU prosazovány zájmy Česka ve vyšší míře, než je tomu nyní; a aby v našem kontextu nebyla interpretována legislativa EU a její přínosy chybně, protože to vede k často neoprávněné kritice, volání po opuštění EU atd.
Anexe Krymu je neospravedlnitelná, a teď vidíme, kam až konflikt zašel… Je smutné a děsivé vidět, že ve 21. století se stále politika prosazuje silou.
Volby v Bělorusku – opět, ve 21. století je stále realitou, že jsou volby zmanipulovatelné? Nedá se v žádném případě hovořit o demokracii, ke které patří spravedlivé volby. Násilí s tím spojené, a věznění lidí, kteří s vítězstvím Lukašenka nesouhlasili, mi trhá srdce. A to samé v Rusku.
KLDR – život v takové totalitě si nedokážu představit. Ze svědectví uprchlíků/uprchlic a koreanistů/koreanistek mrazí. Občané jsou odříznutí od vnějšího světa, propaganda je protkaná úplně vším, věznice jsou plné lidí, kteří chtěli ze země odejít… K tomu není asi nic více třeba dodávat.

3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Jsem pro legalizaci marihuany pro lékařské i rekreační účely. Pokud si můžeme na každém rohu koupit cigarety nebo alkohol, které jsou podobně rizikové, ne-li dle různých výzkumů rizikovější, proč bychom nemohli legalizovat marihuanu? Došlo by alespoň k efektivní regulaci, kontrole, nastavení vhodnější prevence a cílené osvěty, zdanění něčeho, čeho je černý trh beztak plný. Co se týče legalizace tvrdších drog, nemám o tom dostatečné povědomí, ale vím, že některé výzkumy a „dobré praxe“ z jiných států ukazují, že dekriminalizace psychotropních látek nepředstavuje vyšší rizika, naopak snižuje pouliční prodej atd.

4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
Digitalizace je úžasná věc, ale pojí se s ní to, že internet je rizikový a zranitelný, co se týče kybernetických útoků. Pokud zasahují významné instituce, je to pro ochranu dat problém. Je třeba zajistit, aby údaje byly vždy v bezpečí, i co se týče jejich přenosu atd. pomocí moderních technologií, kvalifikovaných osob…

5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Svoboda internetu – nesouhlasím s cenzurou (je naivní věřit, že „porazí“ dezinformace), ani se sledováním toho, co kdo dělá (píše) na internetu atp. Digitální podpis je užitečným nástrojem, blokování škodlivých stránek také. Problematiku kryptoměn příliš neznám a nesleduji, hádám, že má výhody i nevýhody, na druhou stranu málokdo nosí obnosy dnes v peněženkách, takže většina peněz má virtuální podobu tak i tak…

6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Myslím, že by manželství mělo být dostupné všem osobám bez ohledu na sexuální orientaci a pohlaví. V současné době dochází ke krácení práv (i povinností) homosexuálních osob, což mě velmi znepokojuje. V praxi dochází ke smutným a nedůstojným situacím, kdy „registrovaní partneři“ nemají ani zdaleka taková práva, možnosti ochrany (…) tak, jako „manželé“. Registrované partnerství není dostačujícím a plnohodnotným právním institutem srovnatelným s manželstvím. Adopce s tím souvisí, rodičovství je pro spoustu lidí krásnou a přirozenou součástí života, a je mi líto, že je části populace odepíráno bez důvodu.

7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
O této problematice nemám hlubší znalosti.

8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Ano, je to peněžitá bezpodmínečná dávka, garantovaný příjem pro všechny ve stejné výši – zaručující důstojné přežití. Do jisté míry by to určitě zjednodušilo celý systém dávek státní sociální podpory, zbytečnou byrokracii atd. Mohlo by také dojít ke snižování kriminality spojené se snahou uspokojit si základní potřeby. Vím, že je navrhována jako celoevropské řešení, a to je mi osobně sympatické. Otázka ekonomické realizace je složitější, obávám se, že nemám odpověď na to, jak by měla být financována…

9. Co si myslíš o migraci?
Migrace je složité téma, a bohužel také téma, které politicky velmi táhne a nahrává do karet populistům, ať už je či není jakkoliv aktuální nebo relevantní. Myslím, že je především třeba řešit ji na úrovni celé EU jednotným, rozumným a férovým způsobem a je nutné zajistit takové mechanismy, aby byla řízená a kontrolovaná. Neměli bychom zapomínat na princip solidarity a lidská práva, a situaci zároveň vyvažovat regulací tak, aby nenahrávala migraci nelegální, převaděčům, nedocházelo k ohrožení prosperity země, do které uprchlíci přichází atd.

10. Jaký máš názor na integraci Romů?
Složitá a komplexní problematika. Ze strany romské komunity bývá nedůvěra vůči státu a institucím i společnosti, ze strany společnosti zase stále přetrvávající předsudky a nechuť integraci podpořit – což ji znesnadňuje z obou stran. Myslím, že je vhodné zaměřit se na ni především v rámci měst a obcí, komunitní sociální práce v sociálně vyloučených lokalitách má v tomto ohledu smysl. Mělo by být Romům umožněno dosáhnout svého plného lidského potenciálu, čemuž stále část ostatní společnosti zabraňuje. Zároveň se mi líbí, že Piráti jsou ohledně integrace Romů realističtí, a líbí se mi, že nepodporují paternalistická řešení.

11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
O tomto nemám dostatek informací.

12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
Mám ji staženou, mám ji v plánu přečíst 😊 Každopádně ona teorie „hejna“ je zajímavá, inspirativní a obdivuhodná organizační struktura, jako filozofie se mi líbí.

13. Jaký je tvůj názor na referendum?
Dle mého názoru je referendum užitečný nástroj např. v rámci komunální politiky. Složitější je to v případě věcí, které zasahují do mezinárodních smluv atp. Je těžké dostat ke všem lidem relevantní informace, aby takto závažná rozhodnutí o věcech nadnárodního charakteru nevycházela z dezinformací a politických her. Obávám se, že na něj prozatím minimálně naše společnost není připravená, ale vidím jeho potenciál.

Díky :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Brusakova za příspěvky (celkem 4):
hana.cernosova, B_Pat, Marek.Forster, Jan.Munzar
Uživatelský avatar
Pavel.Felgr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 202
Registrován: 11 říj 2017, 22:55
Profese: IT technik
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucie Brusáková

Příspěvek od Pavel.Felgr »

Dovolím si vyjádření jako předseda MS LIBEREC. Jsem rád, že se Lucka rozhodla povýšit své postavení z RegP na členství. V rámci liberecké skupiny patří k aktivním, zapojila se do skupiny pro sociální oblast, pomáhala při petici za opravu bazénu na Frantiskove, Ukliďme Česko atd.

Proto budu rád, pokud PKS podpoří přijetí Lucky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Felgr za příspěvky (celkem 3):
Lucie.Brusakova, Marek.Forster, Jan.Munzar
Pavel Felgr
Email: pavel.felgr@pirati.cz; Facebook: https://www.facebook.com/pavel.felgr

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“ — Lucius Annaeus Seneca
„Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami.“ — Gaius Julius Caesar
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 352
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Lucie Brusáková

Příspěvek od hana.cernosova »

Lucie, děkuji Ti za odpovězení otázek a už se těším jak si tě s PKS ogrilujeme :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi hana.cernosova za příspěvek:
Lucie.Brusakova

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Liberecký kraj“