Nominace Matěje Čunáta na pozici 3-5 na kandidátce

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 7

Zamčeno

Podporuji Matěje Čunáta na pozici 3-5 na kandidátce

Ano

5
100%

Zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 5 - Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Matej.Cunat
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 7
Registrován: 18 čer 2020, 21:18
Profese: Architekt
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Nominace Matěje Čunáta na pozici 3-5 na kandidátce

Příspěvek od Matej.Cunat »

Vážené Pirátstvo,

rád bych se ucházel o místo na čele kandidátky do komunálních voleb na Praze 7.

Předpokládám, že mě všichni dobře znáte, můj profil a krátký životopis si případně můžete přečíst tady: https://lide.pirati.cz/profil/2053/

V rámci kandidátské řeči zodpovím na několik otázek:

1) Které gesce tě zajímají?
Zajímá mě gesce územního rozvoje

2) Jaké problémy / nesrovnalosti existují v těchto gescích v MČ?
Z pohledu územního rozvoje vnímám Prahu 7 na poměrně dobré úrovni ve srovnání s jinými městskými částmi – vypisují se zde architektonické soutěže, je zde snaha o vytváření kvalitních prostranství. Pokud ovšem budeme srovnávat s evropskými městy, tak v tomto ohledu zaostáváme a v rámci územního rozvoje bychom měli jít mnohem dál, a to z pohledu udržitelnosti, kvality i inovací. Z pohledu nových čtvrtí, konkrétně území Bubnů – Zátor by mohla být městská část v jednání aktivnější a transparentnější, zde vidím prostor ke zlepšení.

3) Jak ve vztahu k těmto problémům hodnotíš postup současné radnice?
Jak už jsem naznačil, vnímám, že radnice dělá v kontextu Prahy solidně, ale vnímám prostor pro větší nasazení, ambice a transparentnost.

4) Jak je chceš systematicky řešit?
Chtěl bych usilovat o silnější odbor rozvoje MČ, který by měl větší moc a prostředky v rámci výstavby na Praze 7. Usiloval bych o větší spolupráci s IPR, chtěl bych, aby se IPR systematicky věnoval rozvoji Bubnů – Zátor, podobně jako to funguje v jiných městech – Hamburk, Vídeň, Kodaň, Mnichov.

A co můžu Pirátům v rámci komunálních voleb nabídnout?

Vzhledem ke svému vzdělání a praxi se dokážu věnovat územnímu rozvoji a architektuře, což je poměrně užitečná schopnost na Praze 7, kde se bude stavět nová čtvrť, rychlodráha na letiště a filharmonie. S Piráty spolupracuji už více než rok a snažil jsem se jim věnovat co nejvíce své energie a zkušeností. Díky tomu jsem zjistil, že mě komunální politika baví a naplňuje, a proto bych rád dostal šanci se ucházet o místo v zastupitelstvu městské části a v této práci tam ideálně pokračovat.

Prosím o vaší podporu a pokud budete mít otázky tak je zde rád zodpovím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Cunat za příspěvek:
Ondrej.Melena
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Čunáta na pozici 3-5 na kandidátce

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Zamykám

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 7“