[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 10. 1. 2022

Přítomni: Monika Kuncová, Barbora Knotová Vaicová, Jiří Vavřina, Josef Bouše, Klára Wretzelová, Martin Karim, Martin Vlček, Martin Polák, Matouš Adamů, Michal Hažlinský, Tereza Kvitová, Žaneta Svobodová, Klára Wretzelová, Jan Korbel, Jana Szeryňská, Martin Vlček, Klára Kocmanová, Matouš Vanča, Martin Martin, Ondřej Klimeš, Jirka Snížek (od 20:16), Simona Luftová (od 20:20), Lucie Cirkva Chocholová (20:20), Žaneta Svobodová, Milan Krch, Petr Procházka, Lukáš Kohout, Jana Skopalíková
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová
Ověřuje: Josef Bouše

úvodní slovo
JB: Bude na fóru vyhlášeno KF leden: 23.1., únor: 20.2. , březen: 20.3.
schůze budou probíhat zatím online, třeba se nám podaří únorovou nebo březnovou schůzi uspořádat offline

nalodění
BKV: Za minulý týden máme 6 nováčků - přihlásili se v sobotu o CF.

školení MO
JB: PKS a PMS prosím hlasujte o termínu školení centrálním mediálním odborem, školení bude cca na 3 hodiny on-line
https://doodle.com/poll/beie9x6ucidd8fu ... edium=link

piroplacení
MK: prosím o kontrolu hospodářů u PKS a PMS a zapsání hospodářů pro rok 2022.
https://mrak.pirati.cz/f/3071679

KETy
BKV: Pokud má někdo zájem o zapojení/oživení/založení KETu, nechŤ se mi prosím ozve.

rozdělení petičních stánků
MK: po inventúře máme 12 petičních stánků na kraji na 12 MS
MS Mělník a MS Jesenice-Jílové - si vezvedne petiční stánek na u MS Kladno
MS Brandýs - si vezvedne petiční stánek u MS Kolín
MS Mníšecko a Dolní Berounka - si vezvdene petiční stánek v PiCe Praha

JK: prosím udělejme sukýnky pro jednotlivá MS
JB: MS by si platili z vlastních rozpočtů, zjistit provedilenost + cenu.
MK: zajistím
MA: zeptej se na možnost obostranného provedení
MK: udělám tabulku, do které si každé MS napíše jaký potisk bude chtít na sukýnku
JB: lze tam mít QR kód s přesměrováním, které se dá měnit dle libosti.

Různé:
Komunální volby a senátní volby (Michal H. )
Michal Hažlinský: rád bych vyzval ty, jež se to týká, aby si připravili nějaký status update nejlépe do dalšího pondělka, abychom pak mohli vše adresovat na další krajské schůzi …
Zejména nás bude zajímat odpověď na otázky: komunál, kde se kandiduje?; jak jsou na tom?; jaký si představují support od kraje? (mediální odbor předpokládám zejména a kdo bude jejich spojka), Dotaz na Ondru, zda mu bude vyhovovat mít na komunální kanál ke spojkám kandidujích míst …

KoKS pak budou moci lépe odhadnout kolik toho bude a jak ideálně si to rozhodit …

Bude třeba zejména pomoct se zábory… protože ne všude mohou místnáci podepisovat dokumenty za stranu, když žádají na úřadě…

případně další věci budou objednávky služeb (outdoor, případně jiné dodávky, merch a noviny … )

Rád bych zařadil jako větší bod na KF
MM: kde najdu tabulky ke komunálním volbám
JS: zulip volebního výboru
JS: kdo by chtěl rozjet primárky, tak jsem k dispozici
JS : lídr a čelo musí být registrovaný příznivec
MM: je potřeba si to sesumírovat a dát to jako materiál k volbám
MP: změnil se volební kodex, loňský už je neplatný

volba Sčk zástupce RV
(do) dnes musíme vyhlásit volbu našeho krajského zástupce v RV (Martin Martin)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 17. 1. 2022

Přítomni: Matouš Adamů, Lukáš Kohout, Tereza Kvitová, Monika Kuncová, Michal Hažlinský, Klára Wretzelová, Ondřej Petr, Jirka Vavřina, Barbora Knotová Vaicová, Ivo Háleček, Simona Luftová, Petr Kocourek, Josef Bouše, Jana Szeryňská, Martin Vlček, Petr Kocourek, Simona Luftová, Jan Prokop, Jiří Snížek, Klára Kocmanová, Žaneta Svobodová, Petr Procházka, Tomáš Zmuda, Marek Řebíček, Milan Krch, Jana Skopalíková, Štěpán Drtina, Martin Karim, Martin Polák
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová, Matouš Adamů
Ověřuje: Josef Bouše

úvodní slovo
LK: uvítání a představení programu

nalodění
BKV: Za minulý týden je jeden nový kontakt. Všichni jsou obepsaní, pokud ne, tak byli kontaktování telefonicky.

LK: Nezměnilo se něco k tomu, aby do nalodění mohlo PKS s NDA?
BKV: zatím bezezměny, pokusím se znovu zeptat
MH: zkoušel jsem urgovat u AO, ale není to pro ně priorita, za mě by stálo nadhodit podnět na změnu
LK: jak často se aktualizují tabulky z Nalodění na mraku
BKV: mám změněný e-mail a zařizuji si nový přístup na mrak, jinak pravidelně aktualizuji

Různé
a) (Jana Skopalíková + Ondra Petr): Volební štáb pro komunální volby - zástupci PKS, MO a MS pro lepší koordinaci společných témat (např. weby, šablony aj.)
OP: rád bych zřídil volební výbor (pro administrativu a hospodaření)a volební štáb (pro koordinaci kampaně)
Jeden zástupce z každého MS (lídr), který by sdílel materiály s ostatními MS.
JS: PKS může zřídit volební výbor a volební štáb.
Volební výbor máme. Teď řešíme jestli zřídit volební štáb. Za mě si myslím, že je to dobré pro sdílení informací a zkušeností.
LK: Souhlasím, že je třeba mít někoho u koho se budou ty informace sbíhat
MH: rád bych jen varoval před správným uchopení procesu, abychom věděli jak to chceme vykonávat. Aktuálně výlební výbor supluje i volební štáb. Popravdě musíme zvážit, kde do volebního štábu vezmeme lidi. Myslím, že můžeme pověřit PR managera, ať to vede.
Pokud budeme chtít dát do štábu lídry, myslím, že to není dobrý nápad, ale myslím, že je můžeme utavit. Lídr má spoustu povinností, své zaměstnání a když do toho přidáme další schůze, je třeba to promyslet.
Začal bych u organizační struktury.
ŠD: Když mluvila Jana o tisku. Budou rozpočty a to je na VV. Musí být jasný, co se bude platit z rozpočtu - pirátské listy? Volební štáb - nebál bych se toho, lídři by tam měli být (pokud nebude, zastoupení).

OP: Souhlas, že nemusí být lídr (to nemusí být manažer). Doplnil bych, že ta funkce je pro předávání informací centrála>kraj>MS. Aby nevznikal šum. Když se budeme blížit ke kampani a budeme zrychlovat tak budeme mít schůzky i třeba jednou týdně. Koks když budou mít prostor tak určitě by štáb neměl přebýrat práci MS a dělat za ně kampaň. Na centrální MO také nechodí všichni, takže očekávám, že by tam chodili buď nějaké spojky, nebo jim to rozešleme. Bilbordy - Volební výbor / štáb dořešíme asi v neděli.

BKV: Práce koks - s Mončou předpokládáme, že to zvládneme a po loňské zkušenosti nikoho jiného nechceme.
Funkce štábu podpora a informace. Chceme předcházet problémům a připravovat se již nyní ať např. Zábory neřešíme na poslední chvíli.

MK: Co se týká objemu práce KOKS při kampani, hodně záleží na součinnosti MS s KOKS

JS: Jednu poznámku bych vytáhl. Mám čtyřletou zkušenost - z centrály nepřišlo nic dobrého a pokud, tak pozdě. My bychom to měli zvládnout. K Martinovi Vlčkovi - snad bude lídr v Měníku - nemůže mít v horké fázi spoustu práce. Umím si představit školení, ale nikoli koordinování všech např 30ti míst.
Ve volebním řádu je, že rozpočet navrhuje VŠ. Předsednictvo by mělo navrhnout a dále bude navrhnut rozpočet schválený výborem. Je potřeba si uvědomit, že máme na půdě VV stanoveny ty finance. Zbývá 500K a je třeba uvažovat, co s tím udělat.

MH: Zmínil si číslo 30, to je doopravdy tolik kandidujících obcí?

JS: Obcí je 15, mohu odprezentovat, ale spíše jsem to bral jako téma na volební výbor.

MH: Přerůstá to a pokud chce Ondra něco efektivně vést musí mít k tomu od nás podmínky. Dle mě jde hlavně o support a sdílení infomrací. Měli bychom mít jasně dané rozpočty kandidátek, abychom věděli co nám dodá centrála. Pojďme to dořešit v neděli.

BKV: Pro mě je irelevantní počet kandidátek, musíme mít buňku pro termíny a informace.

OP: Za mě to řekla Barča, souhlasím, nebudu já ani Koks řídit 30 kampaní.

ŠD: nedělejte si naději, že v neděli něco vyřešíme. PKS nebo volební výbor musí přijít s nějakými 2-3 variantami.

LK: Bude to řešit PKS, zřízení volebního štábu je záležitost PKS

MH: necháme to na neděli na volební výbor (ne na krajské fórum)

MM: Existuje volební dohled od RV, zazněla tam jedna poznámka že MS které si nedokáže dát dohromady samo kandidátku apod tak by asi nemělo to MS kandidátku stavět jelikož se jeví jako nesamostatné a méně funkční.

b) Školení od centrálního mediálního odboru - Bára Knotová Vaicová
Termín 21. nebo 26.leden od 18:00 - 21:00
https://doodle.com/poll/beie9x6ucidd8fu ... edium=link
MA: 26.1. je také schůze pro nováčky, tak jestli to nebude koordinátorkám vadit?
MM: Na schůze s nováčky bych doporučil zvát nějaké politicky známější osobnosti. Byla teď nějaká iniciativa v rámci Respekt je profi, že by bylo idální na schůze s nováčky zvát lidi, kteří jsou nějak “známí” na předávání praxe. A třeba toho 26. Bychom mohli se spojit s Prahou a něco si předat.

c) Návštěva Sněmovny - Klára Kocmanová
KK: Kdo se chce zúčastnit piště asistentovi Danielovi na daniel.galuszka@pirati.cz. Míst tam není mnoho, ale můžete to dát vědět nováčkům a v MS. Rádi bychom tímto způsobem sněmovnu zpřístupnili veřejnosti, zejména studentům.
Prohlídku provede někdo z informačního odboru, na konci bude setkani se mnou.

d) Agitace KF ohledně volby do RV. - Martin Martin

MM: Musíme tak někoho demokraticky navrhnout za SČK a pak jít volit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

KF 23. 1. 2022

Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Lukáš Kohout, Martin Martin, Matouš Adamů, Lucie Cirkva Chocholová, Bouše Josef, Monika Kuncová, Jana Skopalíková, Jirka Snížek, Tereza Kvitová, Petr Kocourek, Vojta Lukavec, Martin Vlček, Klára Kocmanová, Jirka Vavřina, Lucie Cirkva Chocholová, Ondřej Petr, Michal Hažlinský, Daniel Netušil, Kamil Pittner, Jan Prokop, Jana Szeryňská, Dominika Michailidu, Jiří Bradna, Martin Karim, Flinterovo Dítě, Milan Krch, Martin Bubeník, Radek Černohous, Petr Chaluš, Marek Řebíček, Tereza Vovesová
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová vaicová, Monika Kuncová
Ověřuje: Josef Bouše

MA: Vítám vás na KF, vítám všechny členy 22. Začneme reporty.

A) REPORTY
Report ZK max 10 minut
LCCH: Máme schůzi od listopadu. ZK a MS máme výstupy - Kladno, MB, J-J, Brandýs, Mělník, Nymburk. Nevím, jak ti ostatní - zda to někdo čte. Mně to zabere tak tři večery, tak by byla ráda za zpětnou vazbu. K ZK, rada každý čtvrtek, zastupitelstvo 1x v měsíci, posílá to Michal. ZK každé pondělí na jitsi. Máme nový prostor s hejtmankou při jednáních - chodí tam Jiří S.
Odehrají se změny ve výborech - finančních, regionální rozvoj. Jsem ráda, že si to ti lidé zhodnotili, že nemají čas. V rámci klubu jsme řešili rozpočtový výhled. Ve spolupráci s KET řešíme se školstvím (funguje výborně), doprava (výběrová řízení). V prosinci jsme se věnovali distribuci Svazu bojovníků za svobodu, v jeho čele stojí p. Vodička, tak my jsme odmítli dar poskytnout svazu, ale přímo členům. Celkem 18 lidí. V zastupitelstvu - ANO navrhovalo odvolání Michalika, my to tušili, ale neměli jsme k tomu žádné informace - náš klub po domluvě se STAN se zdržel. Většinou hlasů nebyl návrh přijat - pro hlasovalo ANO.
Řešil se rozpočet - rekordní investice i alokace do SčK fondů. Třaskavé bylo téma slučování škol v Kralupech.
31.1. bude jednání zastupitelstva, budou personální změny.
Rada uzavírá s městy a obcemi smlouvy dopravní obslužnosti dle nových standartů. Jsou jasná pravidla i kritéria. Je to dopad na rozpočty obcí. Tento týden byly schváleny první smlouvy, další se chystají. Kladno a MB mají problém, nevíme, jak bude vyjednáno.

JS: Řešíme s ministerstvem NP Křivoklátstko, kdyby k tomu někdo potřeboval info.

Report RV max 10 minut
Zástupce v době jednání není (zástupce přišel a odprezentoval dodatečně)

DM: Co vím, tak RV dělá volební dohled nad komunálkama, nás má na starosti Hošek a Balcarová, tak kdyby vás kontaktovali, prosím o součinnost.
MM: Nešla místo Hoška Kolaříková.
DM: Je to možné, každopádně prosím o součinnost.

Doplnění po příchodu zástupce na KF:

TV: vytvořil se systém pro červené linie, je to návrh postupu jak by se dalo komunikovat se sněmovnou a lidmi ve vládě. RV to připravil, je to projednaný s RP i RK. Nyní ještě čekáme až AO určí systémy, které se k tomu budou požívat.
Zatím je dobré se obracet na resortní týmy, kteří vám řeknou nejaktualnější dění.
Až budou určené systém, přes které se budete moci na lidi obracet, tak vám určitě dáme vědět.
Řešili jsme Farského, ale to jste si asi všimli.
Kdyby jste cokoli od RV potřebovali, obracejte se na nás, i kdyby s vámi resortní týmy nechtěli komunikovat.

JS: Děkuji za report. Jak je to s obsazením RT?

TV: na všem RT si tým volil vedoucího. Trošku si to hlídám, RV bude připravovat strategii rozvoje strany, tak určitě ta odborná sekce rozvoje bude. Uvidíme kdy se to dotáhne do konce.

MH: Ty postupu, které teď TV prezentovala, si myslím by mohli vést k lepšímu předávání infomrací.

TV: Ano, myslím si, že by se ty infomrace z RT mohli lépe dostávat k ostatním.

Report PS max 10 minut
KK: Když to vezmu od poslední schůze. V druhé polovině prosince byla jmenovaná vláda, vláda má v lednu důvěru - strávili jsme kvůli ANO a SPD noc ve sněmovně. Žádné domluvy neplatí. Doufám, že alespoň něco stihneme vyřešit.
U Pirátů se jmenují náměstci, které jsme vyjednali. Snažíme se sdílet informace. Prosím o strpení i o toku informací dovnitř strany - vše není ustaveno.
Vláda schválila zákon o střetu zájmu, což je důležité. Štěpán mi bude dělat regionálního asistenta, čekám na potvrzení mé kanceláře od sněmovny.
Pořád mě kontaktují naši poslanci, aby nezapadla jejich agenda, prioritizuji. V koalici něco půjde přes vládu, budeme se snažit dělat pozměŇovací návrhy, v rámci klubu si musíme domluvit priority. Ve 4 jsme si museli rozděli agentu - mám 4 oblasti. Zatím se nic moc neděje, výbory se ustavují, zřizují se podvýbory. Jsem předsedkyně pro kontrolu odposlechů, řešili jsme odpolechy ve vazební věznici v Brně.
MA: Más i lidská práva, už tě oslovit František Kopřiva? Co svatby homosexuálů
KK: Měla jsem schůzku s “jsme fér”, musíme to řešit s nimi. Z vlády tento návrh nepřijde, hledají podporu v klubech, my zatím čekáme na podporu, ale ráda je podpořím. Čekáme na zmocněnce na lidská práva - zůstane pod premiérem.
LK: Já k naměstkům a tajemníkům a asistentům - došlo by interně dát jména?
KK: Určitě, jak to psal Honza Lička, zítra se domluvím s Vráťou nebo Danovi zadám. To by členové měli vědět. Až bude vše jasné, bude to na fórum.

Report Senát max 10 minut
Není zástupce.
KK: Nechci reportovat za Adélu, ale co jsme v kontaktu, řeší teritorialitu - nemá podporu v senátu ani PS. Náš návrh teď předkládá SPD. Adéla řeší, že by byla členkou rady pro rovnost žen a mužů.
LK: Poměrně se nám stává, že tu lidé na ty reporty nejsou?
JB: Jsou tu pravidelné reporty, schůze je oficiálně oznámena, tak to musí vědět. Nechci jim to ještě extra psát.
LK: To bohužel nefunguje.
MH: Já bych byl pro jim to připomínat.
diskuze

Report kMO max 10 minut
OP: Nejprve data. FB za posledních 30 dní - 5tisíc unikátních lidí = 16% nahoru. Web - 1200 unikátních návštěvníků, 2200 akcí. Jeden expert 34 akcí. Twitter ačkoli máme 7 tweetů, oslovili jsme 22tisíc lidí, o 750% více, tam si vedeme dobře. Ta čísla jsou o novinářích a cílové skupině. Máme pravidelné reporty z rady a zastupitelstva kraje. Prosím opět o sdílení, popř vytvoření vlastního příspěvku, budou se informace šířit a není toho málo. Doladili jsme placení na FB, začneme s placenými příspěvky. Mělo by dojít k rebrandingu k pirátské grafice. Probíhá příprava na komunální volby.
MA: Máme nové covery od Martine Vlčka, MS mohou zařadit.
LK: Máme schválený rozpočet, děkuji monče. Za grafický posun bych chtěl vyseknout poklonu Martinovi - nový dodavatel pro grafiky. ZK si odhlasoval, že v rámci rozpočtu by se mělo alokovat na člověka na články, ten bude součástí KMO, zase bychom se měli posunout, snad nám elán vydrží.
JS: Děkuji za statistiku.
MA: Zvlášť u krajských zastupitelů - za přispění celostátu se JS dostal ke 4500 uživatelů.

diskuze nad soc. sítěmi - Mastodom zautomatizovat

Report PKS max 10 minut
JB: PKS pracuje na zpracování návrhu rozpočtu do platného rozpočtu a do Piroplácení ve spolupráci s Monikou, dochází k jistým korekcím, které konzultujeme s dotčenými.
Peníze z PO zatím nemáme, prý je nemá ani PO a jakmile je bude mít PO tak nám je pošle …
Na TO seč řešil ity příspěvky, pozval mě tam H. Korbel, tak jsem tam řekl co jsem vedel z schuzek PKS a uvidíme kdy dojde k tomu daru TO
Máme již testovací weby MS pro Komunál i KS na Majáku, budu to dále řešit a zkoumat.
PiCe Praha zustává.
Jakmile Covid dovolí máme v plánu tyto schuze točit po kraji, první stále Benešov
Bude zahájena dovolba PKS, za Kláru, která rezignovala
KK: poděkování za spolupráci a podporu při vstupu do PKS
MA: jak probíhá v PKS rozdělení kompetencí
JB: Klára měla na starosti personální obsazení, to teď dělá Jana. Máme sepsané rozdělení.

FAQ + rozpis: viewtopic.php?f=406&t=57609

B) Představení kandidátů do RV
představení, cca 45 minut (záleží na počtu kandidátů)

Vojtěch Lukavec - proč jsem překlápěl svojíkandidáturu z RP, kde jsem neuspěl. Trochu mi přijde, že jsme zůstali co se týká RP konzervativní, což mě trochu mrzí.
Zaujalo mě, že probíhají obnovy týmů, kde funguji v rámci zdravotnictví v epidemiockém týmu.

Martin Martin - jsem členem od roku 2013, aktivní od roku 2017. Mnohem aktivněji jsem se zapojil při posledních komunálních volbách. Kandidoval jsem do PKS. zajímám se o RV, kvuli volbám do PS. Děsí mě rozštěpenost a neproudění informací, což bych rád změnil. Zjistil jsem, že infirmace máme, ale neproudí. zajímá mě hlavně interní politika, ta externí pro mě není tolik zajímavá. Proto je pro mě zajímavější RV neý mandáty na kraji.

JS: LV když budeš zvolený, dotáhneš komunálky v Poděbradech?
VL: Máme nové zájemce o členství, s kterými pracujeme, takže ano, v nějakém zrychleném režimu

MA: Když budeš zvolen do RV, dotáhneš PKS do konce?
MM: Jelikož voláme 5 člena, nejdřív bych dovoli plné PKS, pak bych začla uvolňoval svoji pozici, pokud by to nikdo nechtěl… nikdy jsme to netáhli v plném počtu. Když se práce rozdělí, je možné to nedělat v plném počtu. Hodně jsem se v poslední době účastnil věcí týkající se RV. Myslím, že bych to byl schopen dotáhnout, ale zároveň bych pozici nabídl.

MH: Jak vnímáte pozici v RV co se týká ovlivnění jednání, diskuzí atd. jednací vlákna se zvrhávají do diskuze dvou osob. Myslím, že trpíme tím, že lidi nechtějí číst 5 stránek věcí netýkající se úplně daného tématu.

MM: všimnul jsem si toho, že někteří osoby jsou dlouhodobě činný a mají odlišné představy. Někteří lidi jsou na sebe naštvaný, ale zdá se mi, že jsou ty diskuze a schůze vedeny v pohodě.

MH: osobně to vypadá úplně jinak, než jsi ve straně 2-3 měsíce a ty lidi neznáš. Dost často to má efekt, že ty nový členové ty jednání nečtou. Na fóru ty jendání vypadají úplně jinak než si popsal. Jsou tam 4 stránky, kdy se lidi snaží uargementovat.

MM: Do jisté míry to existuje. Nyní existuje pracovní skupina RESPEKT, kde se nám myslím dobře podařilo sladit co chceme a nechceme, aby se toto dalo lépe dohromady. Nejsme schopný podat informace členský základně jinak než přes fórum. Chtěl bych působit svisle stranou, aby se ty informace předávali stranou dál až k MS. Vždy budeme muset mít něco jako fórum. Do PKS a PMS dostat lidi, které nemusíš učit, že mají komunikovat a drží partu. Potřebujeme si dát pozor na lidi, kteří funkci v PMS, PKS, RP, RV používají jako výtah.

VL: Martin to popsal velmi obšírně. myslím, že jsme oba velmi hluboko, kde se ty komunikace ztráce a už je to jen hádka. Byl jsem konfrontován s otázkami Michálka jak má strana fungovat v rámci vnitrostranických věcí. Jsem rád, když je snaha o rovnání strany upřímná, ale vním jako problém vnitřní komunikace, to že nemáme teď žádného nepřítele.
Myslím, že je potřeba připravovat linky pro členstvo,a by věděli co se řeší. Aby se opět přejalo, že jsme si blíž, než jak to mají jiné strany.
Je třeba vydiskutovat, to abychom věděli, že nemáme nepřítele a nemáme zbrojit proti sobě.

MM: Chtěl bych poděkovat Vojtovi, myslím, že je to důležité v rámci komunikace strany.

JS: RV hodně řeší předpisy, volební dohled, program, máte tam něco co byste chtěli prosadit?

VL: Aktuálně mě nenapadá nic k řešení, ale jsou tlaky na seškrtávání a filtrování předpsů. Toto není cesta kterou bych já podporoval. Jsme pro aktuálnost předpisů, aby se do nich zpětně nezasahovalo, díky tlakům.

MM: Nejsem předpisový člověk. Máme hodně věcí psaných historicky. Někdo si myslí, že máme být řízeny shora a někdo si myslí, že bychom měli mít kolektivní řízení. Aktuálně se řeší v referendu odvolávačka. Máme toho hodně neaktuálního, čemuž je třeba se věnovat. Pikal má v tomto hodně znalostí. Janka se tomu hodně věnuje. Myslím, že nejsem ten co by vymyslel, nějaký nový předpis. Aktuálně se řeší NDA. Jsem zastánce přímý demokracie. Ať vidíme co se kde děje.

LK: Co si myslíš o tom, že by kandidáti prošli nějakou zkouškou, aby tam byli jen lidi co na to mají. Neměli by osoby volené do vedoucích pozic odoborů mít nějaké vzdělání, zkušenosti…

MM: opíráme se o úředníky a data, ale to neznamená, že chceme být úředníky a odborníky. Je to o tom, že volíš člověka na základě toho, že věříš jeho názorům.
Jestli na to člověk má o tom by měli být primárky. Myslím, že je dobré, že děláme access management pro primárky, senátky.
Určitě by vedoucí odborů měli mít nějaké znalosti, ale jsou důležité i jeho politické postoje.
Chceme abych si zkušenosti předávali, a pokud někdo má menší managerské schopnosti, myslím, že jse schopni s tím pracovat. Hodně mě nazímají jeho politické postoje.

LK: členy vládního týmu jsme si myslím schvalovali jako RV. Dodržujeme mezilidskou úroveň. Nejsem fanda úřednický profesionality. Jako výzvu bych vnímal nějaké zkušenosti jako prevence, aby se nám do pozic nedostal někdo kdo je jen mediálně známý.

C) Vznik krajského volebního štábu pro komunální volby 2022
diskuze, konkrétní datumy a informace, cca 30 minut
OP: myslím, že je to nutnost, jelikož potřebujeme efektivně a rychle komunikovat informace z centrály do jednotlivých MS. VŠ by měl mít nějakou platformu, kde se budou předávat infomrace, kde se budou sdílet zkušenosti, materiály, kontakty. Aktuálně se přechází na nový systém správy webů. Zkušenosti s marketingem a medializací je v MS různá. někteří měli obavu, že vznikne nějaký nový orgán. O to nám nešlo. Nemělo by se to jmenovat volební štáb. Periodicita setkávání 1x 14 dní na hodinu a půl.
Složení zástupci krajského mediálního výboru, koordinátorky, zástupce MS. Zástupci MS by mlěi předávat informace dál do svého MS. echceme vám kecat do rozpočtů. Jen chceme mít možnost sdílení informací, zkušeností, motivace, inspirace.

JB: nemám nic proti tomu mít volební štáb. Spíše jde o to kdo by v něm byl, jak často se bude scházet.
Máme hodně kandidátek, chceme jen zástpce MS nebo zástupce kandidátek, KMO, KOKS.

OP: 1x 14 dní na hodinu až hodinu a půl. Chat na Zulipu, nemusí tam být lídr, spíše někdo kdo tam povede kampaň případně zástupce, který tomu bude rozumnět. Týden voleb je o týden dříve než byl v 2021.

JB: při zakládání bychom měli definovat členy

OP: rád bych byl aby to nebyl volební štáb, ale informační schůze

MH: myslím, že k tomu není nutné psát definice

OP: od cca března pak 1x týdně

MH: myslím, že nemusíme ustavovat volební štáb, ale ustanovení pracovní skupiny v rámci voleb, jako členy vidím Ondru, KOKS a volební výbor, zástupci MS. Myslím, že důležité bude lidi honit.

JS: kdyby to byl štáb, tak bych po něm chtěl rozpočet na komunálky 2022, nechávám 1 měsíc na rozmyšlenou

D) Komunální volby 2022
Shrnutí informací a novinek, diskuze a možnost dotazů cca 60 minut
Prostor pro VV

JS: měli jsme zasedání volebního výboru dnes od 11:00-13:00 , další bude 20.2. od 11:00 do 13:00. Kdo by chtěl vědět více ke komunálním vvolbám přijde se za námi poívat, poprosili jsme KOKS, aby se nám na další schůzi přišli představit všichni zvolení lídří. Přestavení na 1-3 minuty. Mohu přečíst jaký je aktualní stav obcí, ale raději bych nechal prostor pro dotazy.

JB: počkáme za měsíc

JS: pokračujte v tvorbě kandidátních listin, kdybyste pořebovali poradit s hlasováním, tak se na mě obracejte. Až budete mít zvolenou celou kandidátku a sepsaný program, tak je třeba to dát do podatelny RV. Další důležitou osobou je zmocněnec kandidátky, který ji donese na úřad. (nemůže být na kandidátní listině)

MK:Zmocněnce prosím zapisujte zde: https://mrak.pirati.cz/f/3072001

16:10
E) Různé
Návrh zrušení pravidlené schůze KS/PKS 24.1.2021 v 20:00 (Bouše)
JB: rád bych zrušil zítřejší schůzi, pokud nemáme naplánované žádné grilování

MH: v 18:30 má být seminář v rámci SAKA na téma bezpečnost v komunále, kdo se chce jít školit místo schůzování

MA: Někdo proti? Nikdo se neozval, návrh přijat, schůze zrušena

F) Volná diskuze
bez záznamu, zápisu a moderace

OP: školení pro MS pro komunál bude ve středu 26.1. od 19:00 na jitsi.pirati.cz/rorys

MA: Dotaz na doodle hlasování: “Školení od centrálního mediálního odboru”
MK: termín nemáme CMO nám všechny termíny shazuje ze stolu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 31. 1. 2022

Přítomni: Monika Kuncová, Josef Bouše, Matouš Adamů, Martin Vlček, Tereza Kvitová, Barbora Knotová Vaicová, Jana Szerynská, Jiří Vavřina, Klára Kocmanová, Klára Wretzlová, Martin Martin, Martin Karim, Michal Hažlinský,Klára Kocmanová, Klára Wretzelová, Martin Karim, Ondřej Petr
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová
Ověřuje: Josef Bouše

úvod
MK: Tak jsem se zhostil moderování, snad nebudete trpět. Dáme

nalodění
BKV: Za minulý týden máme dva nové kontakty. Byla schůzka s nováčky, kontakty jsem předala. Další bude 17. února, už je v kalendáři. Děkuji všem MSkům, kteří pracují s nováčky a kontaktují je, je to opravdu důležité.

různé
a)MK: Podpora Pirátských center
Podpora a financování projektů PiCe - https://dary.pirati.cz/ , kde bychom nastavili pro každé PiCe svůj projekt na podporu Pirátského centra.

b) BKV: infomail - urgence. Nezapomeňte prosím vyplňovat zaslané dokumenty na MRAKu!

c) KK: nabídka návštěvy měst, ráda bych se ukazovala v kampani

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 7. 2. 2022

Příromni: Matouš Adamů, Martin Karim, Štěpán Drtina, Tereza Kvitová, Josef Bouše, Klára Wretzlerová, Monika Kuncová, Barbora Knotová Vaicová,Klára Kocmanová, Martin Martin, Martin Vlčak, Michael Karafiat, Jana Skopalíková, Petr Kocourek
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová
Ověřuje: Josef Bouše

úvod
JB: Probíhá volba zástuce za SčK, zítra bude vyhlášeno 2. kolo.
Probíhá dovolba předsednictva, zatím máme jen jednoho kandináta, pokud byste se chtěli přihlásit neváhejte.

nalodění
BKV: Za minulý týden nemáme nikoho nového. Všichni nalodění jsou kontaktovaní.

různé
a) MA: Výzva TO ze školení odborů pro nové dodavatele a nové předsedy PKS ze dne 7.2.2022
Jan Hamal Dvořák - vedoucí TO vyzval všechny přítomné na školení a zároveň šíření i této žádosti dále, aby si všichni členové pokud možno aktivovali na svém pirátském účtu dvou-faktorové ověření (2FA) a i nejlépe na emailu připojeného k tomuto účtu. Zdůvodněno to bylo nejen aktuální dobou, ale i zároveň tím když se někdo dostane do vašeho emailu kde nemáte nastavenou 2FA tak se bez problému může dostat i do Pirátských systémů bez aktivovaného 2FA. + přikládám odkaz do zápisu na vyhlášku o kybernetické bezpečnosti která nám byla také nasdílena.
Vyhláška o kybernetické bezpečnosti: https://wiki.pirati.cz/to/vyhlasky/bezpecnost

b) Akce
8.2. Mediální trénink s Ondřejem Petrem od 20:00
9.2. Školení ke komunálním volbám s Ondřejem Petrem od 19:00 do 21:00
20.2.2022 Volební výbor od 11:00 do 13:00
20.2.2022 KF SčK od 13:00 do 18:00

c) MA: Příští týden 14.2. proběhne update systémů strany.
JB: Uvidíme jak dopadne update a sejdeme se na standardním odkaze https://jitsi.pirati.cz/sck v případě nefunkčních systémů strany se sejdeme na https://meet.jit.si/sck

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 14. 2. 2022

Přítomni: Monika Kuncová, Josef Bouše, Matouš Adamů, Michal Hažlinský, Jindřich Pechanda, Lenka Zilvarová, Klára Wretzelová, Petr Kocourek, Barbora Knotová Vaicová, Jiří Vavřina, Matouš Vanča, Tereza Kvitová, Ondřej Petr, Martin Vlček, Honza Lička, Jana Szeryňská, Klára Kocmanová, Radek Černohous, Soňa Brunnerová, Štěpán Drtina
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová a Monika Kuncová
Ověřuje:Josef Bouše

úvod
JB: Vítám vás, gratuluji Vojtěchovi Lukavcovi jako našemu novému zástupci RV. Došlo k zaseknutí dovolby PKS, to vyřešíme brzy.

nalodění
BKV: Za minulý týden nemáme žádného nováčka. Ve čtvrtek bude setkání pro nováčky v kraji. Aktuálně probíhá oslovení několika stovek (cca 2k) nezařazených kontaktů, uvidíme, zda to pro SčK bude znamenat někoho nového.

grilování Petra Kocourka
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=447&t=57426
PK: Bydlím na Benešovsku, kvůli práci pendluji s Paříží. Než jsem se usadil, žil jsem v zahraničí. Mám vystudovanou ekonomii, ale věnuji se datové analýze. U Pirátů jsem dlouho, několik let, zapojoval jsem se náhodně, teď se dlouhodobě zapojuji u evropských pirátů, zatím to bylo republikově, teď se těším i na krajské zapojení, chci se stát plnohodnotným členem. Zůstával jsem RegP, když jsem vandroval. Zbytek můžeme probrat podle otázek.

JB: Plánuješ se zapojit u Pirátů - posty, expert,…

PK: Mám ted jednu funkci volenou, ale neplánoval jsem to. Hlásím se, abych se zapojil do tématů, zatím nemám ambice kandidovat - podle potřeby. Chci pomáhat.

MA: Jak se stavíš ke svatbám homosexuálních párů
PK: Bez problémů, ale nejsem si jistý, zda to stavit do centra programu. Je to samozřejmost, ale ne každý s tím souhlasí. Musíme se tím vyprofilovat. Žil jsem v Kanadě, kde je to legální dlouho a člověku to nepřijde divné. Musíme si tím projít.
MA: Takže nedializace:
PK: Jo, musí se to odklenout, netřeba nad tím rok sedět. Jsou složitější věci, ale určitě se na tom zhádáme, až to přijde.
OL: Petr se hlásí k nám, tak bych se měl zeptat. Jsi k kontaktu se zahraničními pirátskými stranami, že by si nám mohl přinést pohled?
PK: Ano jsem, např s Němci, je to zajímavé. Je zajímavé vidět to, jak jsou dekadentní (kdo jsou Piráti). Snažím se přiučit to, jak se řeší témata. Když bude konkrétní problém, můžu zjistit a poučíme se.
OL: Je pravda, že se Němci schází na hlasování?
PK: Nikdy jsem je hlasovat neviděl, tak asi ano.
LK: Zajímalo by mě, jaká jsou témata, která bychom měli profilovat – co nás odliší od ostatních.
PK: Lidskoprávní témata jsou důležitá. Nerad bych se vrátil k tomu, že se budeme hledat na škále zleva doprava. Měli bychom mít ta témata. Je zde spoustu odborníků, proto bychom se měli proxilovat na komplexnějších tématech - na té práci.
LK: Mohl byl jmenovat komplexní témata? Je to marketing.
PK: U toho bych nerad skončil. Je to mainstream. Témata vynášeníinformací, transparence, otevřenost, boření hranice mezi životem a politikou. Na tom já bych se chytil.
JB: Co si myslíš o FB a jaký k tomu máš postoj?
PK: Já se kolem fóra motám od roku 2014. Na FB jsem čerstvě po 8 letech kvůli Pirátům. Raději bych komunikoval mimo, protože to kazí pozornost.
JB: Co si myslíš o kauze Assange?
PK: To je oldschool. Četl jsem zajímavý rozhovor. Je to dobrá a důležitá práce, ale pro mě je to až kult osobnosti. Ale musí se to symbolicky podpořit. Není to o těch lidech, ale o tom, co vynesli.
JB: Máš nějaký dotaz na nás?
PK: Jak a kde bych se mohl zapojit?
JB: KET finance spí, možná smartcity?
JL: Krájské zastupitelstvo určitě uvítá pomoc ve financích. Kontaktujeme Lucii Cirkvu Chocholovou. V pondělí 18-20 bývá schůze zastupitelstva.
JB: Bára reinkarnuje KETy, můžeš se jí ozvat, zkusíme najít další lidi. Dál určitě zapojení do interních diskuzí.

různé
a) Schůze v březnu osobně ?
JB: V neděli je krajská schůze, doufám, že s tím počítáte. Přidal jsem bod ke komunikačním kanálům, dáme tomu oficiální prostor. Připojí se Blanka Charvátová za RP.
V březnu bychom se mohli sejít offline, uvidíme, udělali bychom to v Benešově, pokud s tím Honza nemá problém. Čekejte i volební výbor.
KK: Já se předem omlouvám, máme rodinný víkend, ale možná se zaseknu ve sněmovně. Report napíšu popř.
b) Komunikační kanály kraje/strany (předkrm před nedělí)
JB: Aktuálně chodí newsletter, celkově newsletterů chodí více, chodí informace na fóru. Hlasování má přijít na fóru a mailem. Pokud se tak nestane, je hlasování neplatné. Důležité věci píšu na Zulipu a označuji všechny. Facebook budu i nadále ingnorovat jako komunikační platformu. Jestli se chce někdo přihlásit s nápadem, jak komunikovat?
Ještě poznámka k hlasování, hellios odhlašuje, v konečném kroku se musíte vždy přihlásit.
Děkuji všem za účast.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Lukas.Kohout

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi KF 20.2.2022

Přítomni: Adéla Šípová, Monika Kuncová, Barbora Knotová Vaicová, Blanka Charvátová, Dalibor Záhora, Damián Chaluš, Daniel Netušil, Daniel Kopecký, Magdaléna Vilímovská, Frabtišek Kopřiva, Jana Skopalíková, Jirka Snížek, Jiří Vavřina, Josef Bouše, Lucie Cirkva Chocholová, Lukáš Kohout, Magdaléna Vilímovská,Marek Řebíček, Martin Karim, Martin Vlček, Matouš Adamů, Matouš Vanča, Michal Hažlinský, Petr Kocourek, Ondřej Petr, Štěpán Drtina, RAdek Černohous, Tereza Kvitová, Tomáš Zmuda, Václav Kubaljak, Vojta Lukavec
Omluveni: Klára Kocmanová, Roman Hájek, Marek Řebíček, Marek Jeřicha, Petr Procházka
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová a Monika Kuncová
Ověřuje: Josef Bouše

Program
A) REPORTY
Report ZK max 10 minut
Report RV max 10 minut
Report PS max 10 minut
Report Senát max 10 minut
Report kMO max 10 minut
Report PKS max 10 minut
Report RP max 10 minut @Blanka.Charvatova (nějak to sem v máčkneme, většinou se na reportech někde čas ušetří)

Představení MP - 15 minut

Představení kandidátů do komunálu - max 15 minut

PŘESTÁVKA 15 minut

Diskuze k komunikačním kanálům a aktivitě v interních diskuzích a hlasováních - 30 minut

B) Komunální volby 2022
Shrnutí informací a novinek, diskuze a možnost dotazů cca 30 minut
Prostor pro VV

C) Různé

D) Volná diskuze
bez záznamu, zápisu a moderace

Časový Harmonogram:
13:00 - 14:00 - Reporty
14:00 - 14:15 - Představení MP
14:15 - 15:30 - Představení kandidátů do komunálu
15:30 - 15:15 - PŘEDSTÁVKA
15:15 - 17:00 - Diskuze k komunikačním kanálům a aktivitě v interních diskuzích a hlasováních
17:00 - 17:30 - Komunální volby 2022

Report Senát max 10 minut @Adela.Sipova
AS: Zplavnění Odra Dunaj, nevíme přesně co za touto mezinárodní smlouvou stojí.
Zásadnější návrhy zákonů k nám zatím nejdou. Zatím toho moc na stole nemáme.
LK: Co byla kruciální věc v pandemickém zákonu?
AS: Minulý ork jsem nebyla zastáncem toho, aby se rušil nouzový stav. Pak vznikla norma pandemického zákona, která končí na konci února. Ůstavní soud pandemický zákon podržel. Zákon byl problematický. Je zapotřebý nějaký nástroj mít, ale bylo to šité horkou jehlou. DOstali jsme zprávu legislativního odboru Senátu a z tého zprávy vyplynuli nějaké problematické body, např. samoizolace, která nebyla dostatečně odůvodněna. Kolegové poslanci měli jiný názor, připravili jsme pozměňovací nástroje. Norma bohužel schválena nebyla. ODS naše pozˇměňovací návrhy nepodpořilo.
Komunikace Ministra zdravotnictví nás překvapila. Jsem ráda, že je to za námi, snažila jsem se z toho dostat ty nejproblematičtější věci, což se bohužel nepodařilo.

Report ZK max 10 minut @Lucie.Cirkva.Chocholova
LCCH: zastupitelský klub jedná každé pondělí na jitsi od 18:00, na radě probíráme co se dělo na výborech. Udělali jsme kanál mezi KETem a radním. Plánované jednání zastupilstva bylo zrušeno. 14.2. náhrandí termín zastupitelstva. Byl podepsán dodetek koaliční smlouvy. Dodatkem se měnila role náměstka. Změna jednacího řádu, zrušení přednostního práva k vystoupení v rozpravě poslance. Opozice s tím nesouhalsila, argumentovali jsme demokratickým přístupem. Z diskuze vyplinulo, že tomu tak je. V důsledku jsme vytvořili návrh, který byl podáván všemi stranami, kde bylo přednostní právo odejmuto i radním. Snaha opozice projednat odvolání Michalíka, bod byl vyřazen. Poskytli jsme dotaci potravinové bance. Schválili jsme podporu bydlení. Byli vypsány fondy na podporu výstavby stromů, fond na cyklistickou infrastrukturu, návratnost finančních zdrojů, fond homogenizace.
JS: doplila bych tě v rámci medializace a práce MS. Většina fondů je celokrajských, a máme k nim grafiku, kterou můžete využívat v rámci MS.
AS: Začala jsem řešit hodně Národní park Křivoklátsko. Jdu na schůzku s nespokojenými obcemi. Bude to podléhat i halsování Senátu a chtěla bych znát vaše názory. Chtěl abych si v tom udělat jasno. Vním potřebu chránit bučiny a lesy a zabránit snižující se biodiverzitě. Chci být u té komunikace, ve čtvrtek jedu do Bělče.
JS: Také jedu do Bělče, je to schůzka ministerská. Probírali jsme to v rámci resortního týmu. Do programu jsme to explicitně neuvedli. Na STředočeskym kraji jsme měli usnesení, že to podporujeme. Iniciační kolečko s obcemi bude dělat Středočeský kraj s agenturou. Středočeský kraj plnil koordinační situaci. Jsme stále ještě na začátku. Ministerstvo by nám mělo dodat další informace. Chceme to s obcemi aktivně komunikovat.
LK: Snažíme se obcím říct, že na ně myslíme, a snažíme se jejich připomínky zapracovat do návrhu. Ale obce si stěžují, že nemají dostatek infomrací.
MV: je v programovém prohlášení vlády, měli bych zmínit, že chceme Národní park Křivoklátsko a snažíme se s vámi diskutovat
MH: hodně Kladenáku tam má chaty, před těma jednáníma se prosím slaďte na jednu vlnu, abyste podávali stejné infomrace, jelikož z toho pak budou kolovat informace, lidi nechtějí rozsáhlé analýzy. Každému starostovi jde o znovuzlvolení, tak si udělejte kvalitní přípravu třeba i s Vráťou Filípkem. Je třeba formulovat fakta jednoduše a srozumitelně, aby to každý pochopil. Nebráním se udělat besedu na Kaldně na toto téma. Komunikujme všichni na jedné komunikační vlně.
VK: všechny parky se vždy dotknou lidí, v oblasti se téměř vždy zvedne turistický ruch
JS: Jana a Karel se chtějí setkávat s obcemi samostatně, na to měla následovat schůzka na místním úřadě, pak byla zvolena nějaká paní z KDU, takže situace aktuálně není dobrá
JS: tento park je velké specifikum, lesy jsou státní, nebudou se omezovat cesty, vstup. Řešíme dostatek parkovišť, turistické cesty. Startegii komunikační má dát dohromady ministerstvo, ale určitě jí to bude potřebovat. Už tam máme petice. Iniciativa proti tomu. Co s etýká strategie na krajském úřadě, my si stojíme na tom, že my jsme ten prostředník, podporujeme to, ale chceme aby byly vypořádány dotazy lidí. Marek Valko to řeší s dezinformačním týmem.
MH: je poteřba si udělal vlastní komunikační startegii, abychom si kryli záda

Report RV max 10 minut @dalibor.zahora
VL: Ve spolugesci RV se chystá Ideokonference - David Vágner, nalejvárna - Janka Michailidu.
DZ: Na Ideokonferenci běží jednání, jsou tu diskuze, vypadá, že se to protáhne do příštího roku kvůli komunálu. Uvidíme, jak to dopadne. Včera nám přistál návrh rozpočtů do r. 2025, začalo jednání. Bude veřejné zasedání RV hybridní v PiCe.

Report PS max 10 minut @Klara.Kocmanova - omluvena, doplnila do zápisu
Od poslední schůze KF jsme se ve sněmovně nijak významě neposunuli, v několika poslaneckých týdnech se řešil pouze pandemický zákon, který jsme ve Sněmovně řešili celkem 2x, jednou po vrácení Senátem. Tento pátek byl schválen. Celkem jsme na jeho schválení spotrebovali přes 80 hodin času, kvůli obstrukcím ze strany opozice. Diskutuje se změna jednacího řádu, protože v takovémto režimu se jednat nedá. V příštím týdnu nás čeká mimořádná schůze k Túrowu a rozpočet ve výborech. Moje priorita v následujících měsících bude především práce na nápravě definice znásilnění. Dále očekáváme ve Sněmovně např. Novelu zákona o střetu zájmů, kterou inicioval Jakub Michálek a která má zamezit ústavním činitelům vlastnit média. Také se věnujeme energetické krizi, snažíme se najít shodu v koalici, jakým způsobem pomoci co nejvíc lidem, které zdražení energií zasáhlo. Případné otázky na mě prosim písemně.

Report kMO max 10 minut @Ondrej.Petr + Matouš Adamů
OP: Statistiky, na FB osloveno 16500 lidí, nárůst o 242%, nepodařil se mi zajistit report z webu (doplníme do zápisu).
MA: Twitter. Trošku jsme klesli v dosahu, sdíleli jsme věci např od Kláry. Zvedáme sledovatele, brzy budeme mít 1000 lidí.
OP: Roste počet článků, kde máme zmínku o zastupitelích.
Každé úterý od 19h máme schůzi MO, bude zde prvních 30 minut štáb! Velmi doporučuji.
https://jitsi.pirati.cz/KMO_ScK

Máme za sebou první sérii školení, teď bude následovat druhá vlna konkrétních témat ke kandidátkám + témata. 20-21 jsou vždy mediální tréninky.https://jitsi.pirati.cz/rorys

Přemýšlejte nad většíma akcema - máme sdílený skákací hrad!

Report PKS max 10 minut @Josef.Bouse
JB: Nechal jsem založit nějaé webu na majáku. https://redmine.pirati.cz/issues/38599 Kdo by ještě chtěl přístupy, napište mi. Budu zařizovat správce kvůli aktualitě, to se bude řešit.
Připravené jsou weby i pro Senát. Už teď známe termíny berounských trhů a další akce, chtěl jsem se zeptat, zda se budou zábory řešit centrálně přes koordinátorky.
BKV: Určitě se na nás obracejte.
MK: Chtěla jsem poprosit, abych měla podpisové právo.

Report RP max 10 minut @Blanka.Charvatova (nějak to sem v máčkneme, většinou se na reportech někde čas ušetří)
BCH: Pokud chcete něco řešit s RP obracejte se na mě. Rozdělili jsme se i gestce, mám nastorosti komunikaci s RV, mám nastorosti PO, rozhodčí a kontrolní komisi. Udělali jsme rekonstrukci koaliční rady s ohledem na složení RP. Ivan se snaží rozjet projekt Respekty. Ustanovili jsme nový volební výbor, schází se pravidělně každý pátek od 10:00. Právní tým se snažíme stabilizovat a posilnit, abychom ho mohli používat všichni z celé republiky - to má nastorosti Hanka. V první pirátské bude změna jednatele na Martina Jiránka. Bude se vypisovat výběrové řízení na prokuristu. Schválili jsme volební orzpočet, který jsme předložili VV.
Dnes schůze v 18:30 jitsi.pirati.cz/ideokonferenceprace (probíhá každých 14 dní)

Představení MP
VL: máme nového člena Damiána Chaluše s kterým jsme si pro vás připravili prezentaci

Vojta Lukavec kontakt na Mladé piráctvo - vojta.lukavec@pirati.cz

PREZENTACE: https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing

Představení kandidátů do komunálu - max 15 minut
Roman Hájek - Kladno (omluven)

Svatopluk Boček - Kolín
Jsme z Kolína, v Kolíně žiji 20let, mám tady ženu a tři děti. O politiku se zajímám 5/6 roků. Jsem liberál. Kolín mi přijde jako funkční město, Rakušan tady uklidnil všechny kauzy. Lidi tady vnímají rychlé odezvy na opravy. Chci jít do voleb s programem na delší časové období - soláry na střechách městských budouv, zavádění programů pro školy. Program jsme si už načrtli, udělali jsme si body, nechceme psát tlustou knížku. Školství a věda a technika jsou mi blízké. Nyní nás čeká sehnat dostatek lidí na kandidátku.

Štěpán Drtina - Kutná Hora
Vedl jsme kandidátku v KH před 4 lety, byli jsme nejúspěšnější čistě Pirátská kandidátka v SčK. Měli jsme dva zastupitele, radní a místostarostu. Já bych chtěl tento úspěch po 4 letech zopakovat. Musíme si stanovit nějaké reálné cíle. Rád bych zdvojnásobil mandáty na 4. Dáváme dohromady kandidátku, program, sháníme grafika, dáváme dohromady dary.Kdby si lídři mohli vyměňoavt know-how byla by to dobrýá věc. O proti roku 2018, kdby jsme měli jen polovinu lidí na kandidátku jsme letos v předstihu. Chceme dát dohromady 27 lidí bez pochybné minulosti. Kdby jste měli nějaké dotazi tak se na mě neváhejte obrátit.

Marek Řebíček - Brandýs nad Labem (omluven)

Daniel Netušil - Benešov
Je mi 29 let, v době kdy budu kanidovat tak mi bude 30. Momentálně jsem zvolen lídrem kanidádtky jako v roce 2018. Minule jsme byli s podporou Zelených, záskali jsme 2 zastupitele, ze mě se stal radní. Obsadili jsme všechny komise a výbory obce. S lidmi co sedí v komisích a výborech by rád dal dohromady program voleb. Cílem je zvýšit procentuální podíl. Mám nějaké vize, co možná nejváce soběstatečný, moderní Benešov, který nabízí jiná nová řešení. DOufám, že bude kandidovat i Damián Chaluš. Chtěl bych s evíce zaměřit na offline komunikaci a využít více centrum KOZA.

Michal Kroutil - Mníšek
Jsem zvolen lídrem kandidátky v Mníšku, máme tady spoustu příznivců, jsem tak v půlce obsazenosti kandidátky, jsem teď u čísla 9 a 10. Rád bych směřoval program stějně jako předředníci novým směřem a ne proti Magdaléně Davis. Mám nastoarosti tiskový odbor na radnici, jsem součástí kulturní komise, spoluvytvářím obraz Mníšku pod Brdy na venek. Chtěl bych v tom pokračovat jako lídry kandidátky Pirátské strany. To co vidím v opozici, co tu vytváří. Program bnebude konfrontační, ale bude se zaměřovat na dotažení již rozjetých projektů. Udělali jsme nové stránky na komunikačním serveru. Podstatným bodem programu bude otevření radnice občanům, aby viděli do hospodaření radnice. Je mi 45 let. A těším se na volby. Piráti tu nemají vybudovanou žádnou pozici. Jsme na to relativně sám, ale baví mě to. Snažím se s vrškem kandidátky spolupracovat, cítím podporu od občanů. Reálné jsou 2 zastupitelé. Nemám problém nacokoli zodpovědět.

Marek Jeřicha - Černošice (omluven)

JJ: to na čem byste měli pracovat jsou primárky (Snížek), koaliční smlouvu (Hanžlinský), kandidátku (ozmante na Redminu RV), projednejte volební program (ozmante na Redminu RV), požádejte si peníze z rozpočtu KS

Diskuze k komunikačním kanálům a aktivitě v interních diskuzích a hlasováních - 30 minut
JB: došlo k neoptimuálnímu informování, zaznělo tam, že by mělo dojít ke zlepšení komunikačních kanálů.
Myslím, že vynucováním účasti, dojde k nedodržování minima.
Posíláme newslettr, hlasování probíhá na fóru.
MK: Líbil se mi tvůj podnět na roztřídění vláken na Zulipu
JB: Rád bych se držel obecných témat
DZ: to co se stalo při volbě se stalo porušení pravidel
JB: u Martina to bylo bráno jako zklamání, za mě pokud nehlasuji je to má osobní volba, pracuje se na nějakém sjednocení, lecos se dá zlepšit.
DZ: kdyby obvolávání dělal někdo kdo nekandiduje bylo by to čistější
MK: chtěl jsem jen doplnil, chodí nám e-maily na hlasování a ještě u nás někdo dává linky na Zulip do našeho MS, kde se na to vzájemně upozorňujeme
JB: Lidi jsou otrávený a nesledují to dění strany což mužeme vidět ve všech aspektech. Jedno řešení je být úspěšný v politice, být jendotní.
Můžeme mít moderovaný více věcí, ale jedna z hlavních věcí by byl například portál, kde by bylo vidět probíhající hlasování, aby všechno bylo na jednom odkaze, liště.
JS: Diskuzi jsem spustila já, byl tam vidět velký posun, když je to vyhlášeno normálně na fórum a když se ty lidi obešlou.
JB: Můžeme si jako PKS odhlasovat, že budeme každou volbu posílat členům SMS. Ale zvednou se nám výrazně náklady. Mě to přijde, že se to příčí podstatě.
DZ: K TO podobnou debatu máme naplánovanou na RV, nevím k čemu se dobereme. Účast zvedlo podle mě právě to, že to byla osobní komunikace než když vám přijde neosobní e-mail. Souhlasím s Pepou, někdy to nemusí vadit,a le u těch osobnostní akcí tam můžou být osobnostní preference. Hodně členstva nemá zájem tolik halsovat, což o tom něco vypovídá.
LK: Nevím o jakém zvyšování nákladů se tady hovoří.
JB: Máme sms bránu, kterou můžeme platit. Jinak operátor může simkartu blokovat při odesílání hromadných zpráv.
LK: souhlasím s Martinem, že lidi neobepisoval s úmyslem, aby hlas dali jemu. Já se snažím poslat 7 lidem, které mám v MS, aby hlasovali. Mám pocit, že se někdy deminimum zaměňuje za demaximum.
MK: krom toho, že se masivně zvedla účast se i změnil výsledek, což dle mého vypovídá o tom, že to ty hlasující ovlivnilo. Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Martin se vyjádřil, že doporučení je nezávazné, ale mám pocit, že to každý chápeme jinak.
JS: nemyslela jsem to tak, abychom psali lidem osobní zprávy, ale myslím, že bychom o SMS zprávách měli uvažovat, v profilu si to může každý nastavit. Na začátku jsme si s Martinem řekli, že to takto není správně. Ale našli se tací, který byli rádi, že jim to Martin připoměl.
JB: Myslím jakmile to zavedeme budeme to muset zavést u všech hlasování.
KOKS máte zkušenosti s smsbránou?
MK a BKV: nemáme
JB: brána má být napojena na systém, atkaže bychom nemusili udržovat infomrace komu posílat a komu ne, zkusím to projednta s PKS a nabídnout do MS
MA: nevím jestli další upozornění fórum, e-mail, zulip a ještě sms mi přijde už trochu moc a myslím, že to může některý členy naštvat
JB: uvidíme, je to jedna z možností
MK: myslím, že by bylo fajn, aby si členové mohli zvolit jakou formou chtějí být upozorňováni
MA: bylo by třeba rozlišit i ty sms na krajské a celostátní
JB: nejideálnější by bylo aby o tom lidi v MS více diskutovali a přenášeli to do KS. Myslím, že teď jsme na hodně místech pasivní.
JB: Závěrem, PKS bude projednávat dál možnost SMS brány a čistka kaaálů do Zulipu

Komunální volby 2022
Shrnutí informací a novinek, diskuze a možnost dotazů cca 60 minut
Prostor pro VV - Představení lídru a Jak žádat o peníze

JS: Myslel jsem, že se lídři sejdou jendou za měsíc a prokomunikovali co je třeba.
VV se schází jednou za měsíc pře KF, další bude 20.3. od 11:00.
Akční orgán je Ondřej Petr, který s vámi udělá tu osobnostní kampaň.
VV váms píš pomůže s organizačními věcmi.
Rád bych abychom každé KF měli 15 minut na představení lídrů, což je jedna z nejklíčovějších věcí.

MA: Toto neni školení, to co říkal Štěpán je pravda.

MK: Za mě myslím, že by lídři měli chodit na školení s Ondrou Petram od 20:00 v úterý na jitsi.pirati.cz/rorys

JS: tady je to veřejná věc, které by se mohlo streamovat do světa a mělo by to nějak vypadat

JB: doporučím jako primární školení s Ondřejem Petrem

JB: představení kandidátů nemusíme zapisovat stačí napsat Představil se

Různé
a) Termíny na další KF
JB: dal bych schůze další na 20.3., 24.4 , 22.5 , 26.6 , 24.7 , 28.8, 25.9 - pokud není nikdo výrazně proti, nechávám si však právo provádět případné změny i 7 dní předem. Od března počítáme s fyzickými schůzemi po kraji. V březnu se sejdeme v Benešově. Kdo by nás chtěl hostovat dále tak se na nás obraťte. Můžeme se sejít i mimo místní sdužení a podpořit tak iniciativu.
Schůze v březnu bude streamovaná, máme si přivést techniku?
Potřebujeme projektor, elektřinu, internet, chceme dát přístup i pro lidi online.
Chceme zajistit jak audio a stream.
VK: nejsme schopni zajistit, napiš prosím Honzovi, že se u nás bude stremovat.
LK: nabízí techniku
JB: když něco bude chybět zajistíme
LK: můj notebook není úplně top
JB: bude chtít abyste na schůzi byli očkovaní nebo testovaní, kontrolovat to nebudu

b) Zápis
MK: ráda bych navrhla, aby si reporty a body zapsali osoby, kterých se to týká sami (diskuzi, zapíši já s Barčou) stejně jako to máme u pondělních schůzí

JB: reporty si myslím, že bychom mohli zvládnout

MK: zkusím na příště zajistit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi KS 28.2.2022

Přítomni:Jan prokop, Daniel Kopecký, Jana Skopalíková, Jana Szerynská, Jirka Vavřina, Klára Kocmanová, Klára Wretzlová, Marek Šling, Martin Vlček, Matouš Adamů, Michael Karafiát, Monika Kuncová, Ondřej Petr, Tereza Kvitová, Lucie Cirkva Chocholová, Jan Honcka Prokop, Michal Hažlinský, Josef Bouše, Barbora Knotová Vaicová
Omluveni: Martin Martin
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová
Ověřuje: Josef Bouše

přivítání
JS: Všechny vás vítám. Začneme klasicky.

nalodění
BKV: Za minulý týden máme dva nové kontakty - Kladno, Nymburk.
JS: Máme čísla za posledních pár měsíců.
BKV: Dělalo se to pro PO, můžu připravit.
JS: Prosím na příště připravit statistiku za minulý rok po měsících - před a po volbách.

grilování Daniel Kopecký
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f ... ký#p781919
DK: Zdravím, vezmu to rychle. Jsem učitel na IT gymnáziu vPraze. Vystudoval jsem VŠCHT. Pracoval jsem v chemii, následně jsem udělal programátora a potom učitele, protože jsem extrovertní. Narodil jsem se v Poličce, Pracuji v Praze, bydlím v Podebradech a do práce dojíždím.
JS: Máš nějaké téma, se kterých by si se chtěl zapojit do KET?
DK: Já to má prlřezové. IT určitě, školství, životní prostředí. To jsou tři oblasti, které mě zajímají. A chtěl bych se zaměřit na propojení školství a praxe. Know now. V tom zaostáváme.
MA: Jsi pro povolení sňatků homosexuálních párů a adopcí dětí těmito páry?
DK: Ano. Nemám s tím žádný problém. Mám zásadu, že když to nikomu neubližuje, tak mě to nevadí.
KK: Ráda bych se zeptala, proč chceš zrovna k Pirátům a jestli je u Pirátů něco, s čím nesouzníš?

DK: Líbí se mi fórum, i když se v něm neorientuju ještě moc. Není nich, s čím nesouhlasím a trhalo by mi to žíly.
JS: Čteš programy?
DK: Četl jsem, i když si nevzpomenu na konkrétní témata. Líbí se mi přímá demokracie a decentralizace, aby se lidé zapojovali do veřejného života. Zodpovědnost za veřejný prostor. Čistou energetiku také podporuji.
KK: Ještě jeden dotaz, když jsme byli u toho fóra 😃 mělo by byt otevřené jako doteď, nebo by se mělo podle tebe uzavřít?
DK: Určitě by mělo být i uzavřený kanál, kde se “pere špinavé prádlo”. Ale forum otevřené.
MA: Aktuálně si Ukrajina podala přihlášku o vstup do EU. Bez ale i s přihlédnutím k aktuální situaci jaký máš názor?
DK: Ta politika je složitá. Bojím se toho, co udělal Putin. Nedokážu odpovědět.
MA: A když se vrátíme před 2014.
DK: Neměl bych problém, ale teď nevím.
JS: Zapojil si se do pomoci?
DK: Byl jsem ve Vyšném a převezli jsme uprchlíky. Měli zde kontakty.
JB: Co si myslíš o legalizaci konopí a dalších látek?
DK: Já těmto látkám neholduji, ale s konopím bych asi problém neměl. S tvrdými bych měl asi problém. Na druhou stranu pokud to chceš vymítit, tak to legalizuj.

grilování Jiří Vavřina
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f ... na#p791837
JV: Ahoj lidi, představení mám na fórum v medailonku. Nečekal jsem to dnes, takže jsem se připravil tak, že jsem si sednul. Jsem z Čáslavi. Bouřlivě jsem se zapojoval do převratu, angažoval jsem se v občanské společnosti, byl jsem v ČSSD. Vystudoval jsem dálkově projektový management a ekonomiku, nebyl jsem nejlepší student. Ze studií jsem na teologické fakultě vystudoval aplikovanou etiku, čemu se věnuju. Pracoval jsem v nejrůznějších povolání. Mám za sebou více než 15 let v manažerských pozicích i v korporátu.
JB: Je super, že se hlásíš. Co ti na Pirátech vadí, s čím nesouhlasíš?
JV: Já chápu i to, co se mi nelíbí. To je dané mým vzděláním v oblasti filosofie. Nelíbí se mi strategické komunikace, které nic neřeknou. Potom přestřelky ve straně, která byla poskládaná zleva doprava jako Charta. Pokud by mi něco velmi vadilo, nedopracoval bych se ke grilování.
JS: A nelíbí se ti něco z programu? Popř. je tam nějaké srdcové téma?
JV: Se mnou je to těžké ohledně volených funkcí, nemůžu kandidovat kvůli zdraví. Ohledně zapojení - občanská společnost ve smyslu tázání se po svobodě. Piráti hledají cestu a to bych chtěl i dál.
MA: Aktuálně si Ukrajina podala přihlášku o vstup do EU. Bez ale i s přihlédnutím k aktuální situaci jaký máš názor?
JV: Je to dobře položená otázka. Jeden z předchozích prezidentů byl proruský. Ukrajina žádala v mnoha krocích, to je dlouhodobé. Bylo to složité a nevyužili dobré období mandátu Zelenskiho. EU nemá parametry na projetí státu, který je ve válečném konfliktu.
MA: Dle upravených norem by to snad mělo jít.
JV: Než ta válka začala, zaznamenal jsem zprávu, že ruská vojska na údajným cvičení vypnuli telefony. To už se špatně usíná. Koukal jsem na televizi a zjistil jsem, že je vypnutý radar a že je zasedání Rady bezpečnosti. A potom jsem to přepnul a ze CNN už si nasazovali helmy. Napadnout stát v průběhu zasedání Rady bezpěčnosti. To už je tečka.
JS: Říkal jsi, že si se zapojoval v dobrovolnických spolcích?
JV: Když odhlédnu od soudobých událostí, byl jsem členem spolku minohledačů,… (bylo toho hodně)… Venkovské muzeum Čáslavy, teď už jsem spíše pasivní.
MA: Jsi pro povolení sňatků homosexuálních párů a adopcí dětí těmito páry?
JV: Jasně. Upřímně řečeno, co je komu do toho, jak lidi žijí. A to nastavení formátu vzájemného vztahu, je to pouze společenská dohoda, nikoli přirozenost. Říká se, že je lepší pár, který se o děti stará, než když se o ně nestará. Není to snadné. Jsem rozhodně pro aby byli uzavírány i pro ty nebinární.
Jinak jsem aktivní i v účastech na schůzích, byl jsem i v Praze na KF. Chtěl bych se věnovat té občanské společnosti.
MK: Jsi pro přijetí Eura?
JV: A proč ho ještě nemáme?!
JS: Máš na nás dotaz?
JV: Dotaz ne, ale aby strana zůstala taková jaká je, aby nezkostnatěla.

různé
a) JB:Chtěl bych připomenout, že do dnešních 23:00 běží hlasování o dovolbě předsednictva - oprava. Kdo nehlasoval, zahlasujte, pokud chcete.
https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0100c/view

b) OP: Shrnutí, co je aktuálně potřeba ke komunálních volbách. 9.3. v 19:00 školení ke komunálu. Dění na Ukrajině sledujeme, doporučuji odstup a nějakou duševní hygienu aby se to zbytečně nepromítalo do vašeho fungování. Pokud něco chcete sdílet nebo komentovat tak si ověřujte zdroje, pár špatných případů bylo, sice na spojenecké straně, ale nemusíme šířit hoaxy. Pokud jste ve funkcích tak pozor na vyhlašování války za ČR.
JS: Doporučím navštívit stránku: http://ukrajina.pirati.cz/ + děkujeme za případné sdílení.

c) LCC: Dnes jsme začínali jednání Ukrajinskou hymnou a podpořili jsme Ukrajinu, schválili finanční příspěvek. Memoranda nebyla léta naplňovaná, byl to symbol. SčK nemá účet u SBERBANK, některé obce SČK asi ano. To budu řešit. Všechny kraje mají kontaktní místa pro migranty, dostanou zde informace. SčK nemá krajské město, takže kontaktní místo bude v Praze, v dalších vlnách budou další místa. Bude 150 autobusů vypraveno na hranice. Obyvatelé Ukrajiny mají jízdenky zdarma a akutní zdravotní ošetření také zdarma. Na zastupitelstvu jsme se potom věnovali fondům atd. Chtěla jsem jen vypíchnout to hlavní.

OP: Ještě jsem chtěl připomenout, že každé úterý od 19-19:30 je volební štáb kraje. Sdílíme zde hlavní info, co se kde děje, co kdo potřebuje. Do 20h je potom KMO. A od 20-21 pravidelný mediální trénink.

JHP: V Brandýse rozjíždíme projekt - lokální pomoc Ukrajině. Pomáháme ukrajinkým sousedům. Shromažďujeme nabídky ubytování (rodiny těch, kteří tu žijí) + další info o pomoci (peníze na jídlo a ošacení). Sbíráme kontakty, budeme je předávat pomocí letáků. Chceme cílit pomoc.

MH: vyjasnění info k centrálními volebnímu štábu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi KS 7. 3. 2022

Přítomni: Matouš Adamů, Monika Kuncová, Tereza Kvitová, Michael Karafiát, Jiří Vavřina, Martin Karim, Martin Polák, Michal Hažlinský, Jan Korbel, Barbora Knotová Vaicová, Jan Prokop, Jiří Snížek (od 20:10 do 20:13, znovu od 20:20), Josef Bouše (20:12), Jana Szeryňská, Ondřej Petr, Simona Luftová (20:25), Lukáš Kohout, Lucie Cirkva Chocholová, Jana Skopalíková, Václav Kubaljak, Dominik Knot
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová, Matouš Adamů
Ověřuje:

přivítání
MA: Vítám vás na pondělní schůzi.

nalodění
Za minulý týden nemáme žádný nový kontakt.
O víkendu jsem předávala spojkám z MS aktualizované tabulky kontaktů s prosbou o rozeslání newsletteru. Je ideální doba pro zachysení dobrovolníků do kampaně.
Minulý týden mě Jana poprosila o souhr naloděných za minulý rok.
V roce 2021 se k nám nalodilo celkem 657 lidí.
Měsíční přehled:
leden 57
únor 35
březen 38
duben 63
květen 179 - začátek kampaně
červen 20
červenec 20
srpen 21
září 29
říjen 262 - volby, Ivanův příspěvek
listopad 15
prosinec 7

BA: Prosím pokud chcete tak si schvalte zda ve vašem MS chcete newsletter či ne: https://redmine.pirati.cz/issues/37445 - netýká se Jesenice - Jílové, ti již mají svůj

JHP: Je nutné NDA?

BKV: Ne není, žádné údaje tam nejsou, jen vyplníš šablonu a odešleš.

JHP: Pokud na to lidé budou chtít reagovat tak kam to přijde?

BKV: Bude tam adresa a bude to chodit na PMS.

JHP: Takže pokud odpoví tak budu mít vlastně kontakt.

BKV: Tak ono když ti někdo napíše na adresu venku někde tak to by také mohlo být bráno “jako problém”.

JK: Technické informace a vysvětlení. Jsou potřeba na odeslání dva lidé - jeden sepíše a druhý odešle aby tam byla kontrola.

BKV: Proto tam všude bude někdo a min. já.

grilování - Michal Karafiát
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=799879#p799879
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=1492&t=59576
MK: je mi 50let, pocházím z Plzně, pracuji pro Starnet, kde dělám rozvoj sítě, bydlím na malé vesnici. Posledních 20let jsem vychovával děti a nyní bych se rád zapojil do něčo co dává smysl.
MA: Jsi pro povolení sňatků homosexuálních párů a adopcí dětí těmito páry?
MK: nikdy jsem to neřešil myslím, že je to každého věc, mám dceru, která mi tvrdí, že je LGBT.
MA: Aktuálně si Ukrajina, Moldavsko a Gruzie podala přihlášku o vstup do EU. Bez ale i s přihlédnutím k aktuální situaci jaký máš názor?
MK: to je složitá otázka, myslím, že je dobré zahájit nějakou komunikaci. Dal bych jim možnost nějaké spolupráce, ale hned ze dne na den bych řekl, že vsup do EU nejde.
Monika Kuncová: Jak se stavíš k přijetí Eura.
Michael Krafiát: Nechápu jak mohla být možnost být v EU bez eura, když máme jednotný trh tak měla být jednotná měna.

Monika Kuncová: Jak by si se chtěl u Pirátů zapojit?
Michael Krafiát: Místní rozvoj, ekologie - jsem ze zemědělské rodiny, bydlím na vesnici, vidím že vesnice potřebuje někam “dokopat”, rozvoj venkova, ekologie takže ty věci ohledně životního prostředí.

JB: Když jsi od těch sítí, tak co si myslíš o infrastruktuře česka a měl by stát / kraj podporovat rozšiřování síťové infrastruktury a jak by to měl podporovat.
MK: Hlavně to teď bere O2/CETIN, podpora ano, ale necpat jednu technologii všude.

JHP: Co si myslíš o blokaci dezinformačních webů ze strany CZ.NIC?
MK: Super, je to evidentně špatné, stát má mít páky na to, aby bránil sám sebe. Už co se týče covidu např. tak bylo spoustu fake news. A pokud nejsou argumenty, musí se stát bránit sám. Mělo by to být na základě soudního rozhodnutí, ne živelné.
JHP: Takže je ok i přes CZ.NIC?
MK: Myslím, že to udělali dobře, protože oni evidentně škodili. Je blbost bránit někomu ve vyjadřování, ale mít tu nějakou “pátou kolonu”.
JHP: Mě jen přijde, že přes to CZ.NIC bylo neefektivní. Armáda na to má útvar, ten to měl udělat.
MK: Teď je to na odpovědnost té firmy. Asi to není úplně v pořádku, co se týče práva.
MP: Chci se zeptat na policii a sledovací služby ČR, které chtějí monitorovat sítě v ČR. Je dobrá regulace?
MK: Regulace ne, monitorování ano, protože tam je hromada věcí, které mohou škodit. Určitě nedělat cenzuru!
MA: máš nějaký dotaz na nás?
MK: Zatím ne, jsem v kontaktu s MS Beroun.

různé
a) Program na KF se tvoří zde https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=799&t=59894
KF bude 20.3.2022 od 13:00 v Benešově v KOZE a on-line na jitsi.pirati.cz/sck )
Dle domluvy si prosím reporty/body zapište předem do zápisu. Diskuzi zapíší koordinátorky.
b) Přednáška + hospoda k Ukrajině - byl by zájem?
Diskuse.

c) Martin Karim: prostory pro PiCe v Mníšecku - jednám

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 372
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 665 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi KS 14. 3. 2022

Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová, Lukáš Kohout, Martin Vlček, Jirka Vavřina, Klára Wretzelová, Jana Szeryňská, Josef Bouše, Jan Prokop, Lucie Cirkva Chocholová, Ondřej Petr, Tereza Kvitová, Tomáš Zmuda, Klára Kocmanová, Simona Luftová, Michal Hažlinský, Daniel Netušil,
Omluveni: Martin Martin
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová
Ověřuje: Josef Bouše

  1. přivítání
    JB: Přivítání. V úvodu shrnu. Rozdělili jsme přes 200k na komunální kampaň - 116tis. Kutná Hora, 100tis. Brandýs. Příbram rozjíždí opět primárky. Dále jsme měli anketu k účasti na KF tuto neděli, protože účast nevypadala dobře, ale nakonec to necháme. Zjišťovali jsme i další důvody, uvidíme, jak to bude do budoucna.
    Anketa: viewtopic.php?f=276&p=802293#p802293

  2. nalodění
    BKV: Za minulý týden není žádný nový kontakt, přibyly 4 nové kontakty z minulého roku - viz nezařazené kontakty.
    LK: info k nově příchozím členům

  3. Pomoc na Ukrajinu
    BKV: Díky nabídce firmy vyrábějící nutriční drinky se nám možná podaří doručit pomoc na ukrajinskou frontu. https://mrak.pirati.cz/f/3104311

MH: Kladno: koncert Kladno pro Ukrajinu ... podílí se na něm naši dobrovolníci a MS Kladno darem farní charitě, kdo by se chtěl zúčastnit, tak zveme https://www.facebook.com/events/987579462181490/ ( viewtopic.php?f=699&t=60742 )

LK: Dával jsem info do Benešova ohledně případné pomoci. Zajímal se o to Petr Chaluš. Uvidíme, zda pomoc dopadne, zatím komunikace trochu vázne.
DN: Já tu informaci mám, momentálně je tam 110 lidí, víme o tom, kontaktovat by je měl Petr. Možná nabídneme PiCe, chtěl jsem doplnit info o pomoci jako městě.

  1. Školení GDPR
    MK: Prosím o vyplnění jedné osoby za vaše PMS, která si letos udělá školení GDPR https://mrak.pirati.cz/f/3096940
    JB: Prosím zjisti zda-li dělají školení i v ostatních krajích.
    MK: ano zjistím
    JP: proč děláme školení, když máme NDA?
    MK: slouží k ochraně strany (PKS), které vás takto proškoluje
    MH: strana musí mít doklad, který slouží k ochraně osobních údajů, nemusí to být NDA

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“