Diskuze - Adam Zábranský a problém s financováním Výboru dobré vůle

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Odpovědět
piratdominik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2020, 19:28
Profese: Student mezinárodních vztahů

Diskuze - Adam Zábranský a problém s financováním Výboru dobré vůle

Příspěvek od piratdominik »

Milé pirátstvo,

už čtvrt roku je problém v sociálních službách. Rada není schopná převést peníze na účet Výboru dobré vůle Olgy Havlové v souvislosti s pirátským programem Housing first. Organizace Člověk v tísni byla závislá na tom, že skrz tyto peníze se pomáhalo osobám, co měli problém si udržet sociální bydlení, například z důvodu těžké nemoci.
Tohle je můj první příspěvek, který vydávám z čisté frustrace. Jsem delší dobu příznivec, pomáhal jsem v volbách, přál bych si, aby lidi, co jsou zvoleni za nás, dodržovali své priority. Tento program pomohl udržet spoustu rodin v sociálních bytech, proč je tedy teď prodlení?

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2132
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2067 poděkování
Dostal poděkování: 3794 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze - Adam Zábranský a problém s financováním Výboru dobré vůle

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Zdravím. Výbor dobré vůle si podal žádost o další peníze od Prahy do Fondu podpory bydlení, jako vždycky materiál zpracovává sociální odbor (který gesčně nespadá pode mě), jako vždycky to chvíli trvá... Do budoucna VDV nahradíme aktivitou Sociálního nadačního fondu hl. m. Prahy, který jsme minulý rok zakládali, ale bohužel se ho ještě nepodařilo naplno rozchodit, takže ještě jednou musíme jít přes VDV, což není úplně systémové řešení (což není nic proti VDV - ještě že jsou a vyšli nám tehdy vstříc!).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Jan.Hora

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

piratdominik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2020, 19:28
Profese: Student mezinárodních vztahů

Re: Diskuze - Adam Zábranský a problém s financováním Výboru dobré vůle

Příspěvek od piratdominik »

Adam.Zabransky píše: 28 úno 2022, 22:22

Zdravím. Výbor dobré vůle si podal žádost o další peníze od Prahy do Fondu podpory bydlení, jako vždycky materiál zpracovává sociální odbor (který gesčně nespadá pode mě), jako vždycky to chvíli trvá... Do budoucna VDV nahradíme aktivitou Sociálního nadačního fondu hl. m. Prahy, který jsme minulý rok zakládali, ale bohužel se ho ještě nepodařilo naplno rozchodit, takže ještě jednou musíme jít přes VDV, což není úplně systémové řešení (což není nic proti VDV - ještě že jsou a vyšli nám tehdy vstříc!).

To, co říká Adam Zábranský, je pravda - kromě tedy toho, že to trvá "chvíli", teď je to již přes 4 měsíce - zmínění SNF Prahy je důležité pro budoucnost (tento krok naprosto podporuji, stejně tak i Vít Masare z Člověka v tísni), ale neexistuje žádné současné řešení problémů. Čeká se, a to dělá problémy, úpadek příjmů, na které se nejčastěji obracejí neziskovky. V současné době Výbor nepřijímá žádosti, Rada efektivně zmrazila 4 měsíce práce. Lidem, kterým to pomáhalo, to teď chybí.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“