Ondřej Lomoz [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
anonym31705
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2021, 11:02
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Ondřej Lomoz [V PROCESU]

Příspěvek od anonym31705 »

Ahoj všichni.

Jmenuju se Ondra a pracuji jako EHS Engineer. Zabývám se tedy bezpečností a ochranou zdraví při práci, požární ochranou a ochranou životního prostředí. Je mi 30 let a narodil jsem se a žiji v Příbrami. Mezi mé koníčky patří figurování záchranářským psům, hra na kytaru a také hry na PC. Rád bych se do budoucna aktivně angažoval v komunální politice za Piráty. Moje motivace je taková, že chci být součástí něčeho dobrého a rád bych pomohl s budováním budoucnosti jak pro Příbram, tak pro ČR. Mohu pomoci v oblastech mého zaměstnání a zároveň mám rozpracovaný menší osobní projekt, sloužící k hodnocení dezinformací a hoaxů, i v tomto ohledu bych rád pomohl.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym31705 za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Kohout, Klara.Kocmanova, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Ondro! Vítej na palubě :) Jeden z prvních kroků máš za sebou. V našem Středočeském sdružení dáváme na začátku všem zájemcům o členství sadu otázek, abychom zjistili, jak se dívají na některá klíčová Pirátská témata. Poprosil bych tě tedy o jejich zodpovězení. Také označím naše lidi z Příbrami, aby se také zapojili do diskuse @Josef.Bouse @Antonin.Schejbal @Simona.Luftova

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
  9. Co si myslíš o imigraci?
  10. Jaký je tvůj názor na referendum?
  11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Díky za tvé představení a budu se těšit na tvé odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

anonym31705
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2021, 11:02
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od anonym31705 »

Ahoj Lukáši! Děkuji za přivítání.

1) Jsem dlouhodobým příznivcem pirátů, líbí se mi vaše transparentnost a hodnoty, které prosazujete. Uvažoval bychi i o TOP09, nicméně tváře topky ve mně nevyvolávají důvěru.
2) Nikdy jsem nebyl v politice, ani nemám aktivistickou minulost.
3) Nemyslím si. :D
4) Legalizace drog je dost kontroverzní téma, nicméně, když si vezmu jak se rozjel nebezpečný černý trh s alkoholem během prohibice, říkám si, že na tom něco bude. Nicméně není to úplně moje téma. Co se týká legalizace tvrdých drog, k tomu bych přistupoval rezervovaně. Abych vydal konkrétní stanovisko, potřeboval bych více informací. Nicméně četl jsem, že ve státech v USA, kde zlegalizovali marihuanu, klesl počet mladistvích uživatelů o 10%.
5) Dotace mají svá pro i proti. Myslím, že dotační systém má své mezery, například menší firmy na dotace dosáhnou hůře, než velké korporace. Na druhou stranu se dotace dají využít pro ekologičtější provoz. Bohužel, jak dnes vidíme, dotační systém je možné celkem snadno zneužít. Pokud se přidělování dotací systémově doladí, může to přinést spoustu dobrého.
6) OSA je šikanózní moloch, který ždíme drobné podnikatele. Je pro mě nepochopitelné, že provozovatelé rádia zaplatí polatek, a pak ho znovu musí platit i ten, který má toto rádio puštěné například v restauraci.
7) Nejvíce mi vadí sběr a odesílání dat během surfování na iternetu. Člověk se spoustě takového stalkingu nevyhne, pokud se potřebuje dostat na určité weby. Vzhledem k tomu, jak je digitální otisk každého z nás stále rozšířenější a nutný, mělo by se zapracovat i na ochranně osobních údajů. Víme, jaké mají giganti, jako facebook a google velké kauzy na toto téma.
8) Pro svobodu projevu platí stejná poučka jako pro svobodu obecně. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Tedy pokud svým jednáním někoho můžeme poškodit, už se jedná o šikanu a ne o svobodu projevu.
9) Imigrace a migrace všeobecně je přirozená věc. Důležité jsou ale postupy, aby migrace neohrozila naší politiku nebo bezpečnost občanů.
10) Referendum je skvělý nástroj demokracie, ale jen v některých případech. Rozhodně není dobré referendum nadužívat, je nějaký důvod proč si volíme a platíme svoje zástupce. Určitě referendum bude užitečný nástroj na komunální úrovni, kdy obyvatelé jsou seznámení s veškerými místními podmínkami.
11) Z mého pohledu dnes ČR nejvíc pálí rozpolcení společnosti, nedůvěra v politickou a odbornou veřejnost. To vytváří živnou půdu pro šíření dezinformací a poplašných zpráv, což opět vede v další rozpolcenost. Díky tomu si spoustu lidí neuvědomuje, že např. volit jinou politickou stranu z nás nedělá nepřítele. Přeci jen všichni chceme to samé. Bezpečné a prosperující prostředí.
12) Ano, rád bych se zapojil, sledoval fórum a účastnil se hlasování.
13) Rád bych pomáhal v oblasti životního prostředí a pracovněprávních záležitostech.
14) Bohužel ještě ne.
15) Ano, četl jsem jak dlouhodobý program tak program pro volby 2021. Nejvíc oceňuji snahu o transparentní fungování státu a politiků, také mě těší plán digitalizace. V dnešní době už je to prakticky nutnost. Naví žijeme v uspěchané době a určitě dokážeme volný čas využít lépe, než čekáním front. K čemu mám trochu výhradu (nejspíš to bude ale spíš neznalostí problematiky) je zastavení velkých solárních parků. Říkám si proč to dělat v době, kdy je zelená energie na vzestupu? Proč spíše nevynaložit snahu na zlepšení dostupnosti zelené energie?

Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym31705 za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 976
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: FullStack JS Dev
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 1808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od Josef.Bouse »

ahoj @scyla91
Jsem rád že jsi se ozval, zítra máme schuzi u Modré kočky viz event na FB od 17:00 tak klidně neváhej dorazit.

Pověz mi jak by ses chtěl v Příbrami zapojit ? Máš nějaké přesné gesce, programy, projekty nebo nápady na které by jsi se rád zaměřil ? Máš nějaké ambice kandidovat do komunálu ?

Díky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Bouse za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Martin.Martin

"Pravda je první obětí války"

Vedoucí Technického odboru | Předseda MS Příbram | Zastupitel obce Narysov
FullStack Web Developer
IT Consultant

Twitter | LinkedIn | Steam

anonym31705
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2021, 11:02
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od anonym31705 »

Ahoj @Josef.Bouse

Omlouvám se, včera jsem byl pryč a nebyl jsem na PC, rád se s vámi uvidím při příští příležitosti. Pro začátek bych rád pomáhal se stávajícími projekty, abych se takříkajíc rozkoukal pod vedením vás, kteří již ví, jak v komunální politice chodit. Co se týká kandidatury, určitě ne hned, ale do budoucna bych o tom určitě uvažoval. Jak jsem zmiňoval, mám rozpracovaný menší projekt, který se týká dezinformací, jedná se o poměrně jednoduchý analytický nástroj, který by měl vyhodnotit celkovou nebezpečnost konkrétní informace, vlivy a rozsah v určitých oblastech. Dále mám i nejáké nápady, co se týká nebezpečnosti pro chodce v některých místech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym31705 za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Simona.Luftova
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj, omlouvám se nízkou míru komunikace od nás, ty volby jsou takové vyčerpávající..
Příští schůze MS Příbram se bude konat (dle kalendáře akcí na https://stredocesky.pirati.cz/) U modré kočky, Táborská 71, 259 01 Votice, Česko; 16.09.2021 od 16:00...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
anonym31705

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Simona.Luftova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2018, 22:52
Profese: učitelka na SŠ, koordinátor Erasmus+
Bydliště: Příbram
Dal poděkování: 452 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od Simona.Luftova »

Ahoj,
děkuji za reakce na otázky. Myslím, že jsme se osobně setkali na PirStan akci před kulturákem, díky že jsi nás tam přišel podpořit.
Budu moc ráda, když dorazíš na nějakou naší schůzi, abys poznal náš malý tým.

Zdraví, Simona

Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Luftova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Martin, Barbora.Knotova.Vaicova, anonym31705
anonym31705
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2021, 11:02
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od anonym31705 »

Ahoj Simono,

Přesně tak, to jsem byl já. Bylo to milé setkání. Zároveň už jsem měl možnost se setkat S Josefem Boušem a Tonym Schejbalem. Rád dorazím při další příležitosti.

Ondra

Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym31705 za příspěvky (celkem 2):
Simona.Luftova, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Lomoz

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @scyla91, mohl bych tě požádat o doplnění informací a vytvoření žádosti o přijetí na profil.pirati.cz? Děkuji.

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“