Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.


Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra

Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

 • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)

 • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1200 členů je to 35 hlasů).

 • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1200 členů je to 70 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.

 • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)

Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Davida Satke do KK?

PRO

57
42%

PROTI

72
53%

ZDRŽUJI SE

6
4%
 
Celkem hlasujících: 135 - Celkem hlasů: 135

Uživatelský avatar
David.Satke
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Profese: Advokát
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od David.Satke »

Ahoj Pirátky a Piráti,

ze včerejší radosti nad volbou nového předsednictva Pirátů a mnoha žádostí o to, abych zvážil svou kandidaturu do kontrolní komise, bych rád takto relativně na poslední chvíli a neplánovaně požádal o nominaci a následně o Váš hlas při volbě Kontrolní komise Pirátů.

Krátké bio:
Pracuji jako advokát ve vlastní advokátní kanceláři a zabývám se primárně občanským a obchodním právem a zastupuji klienty ve sporech. U Pirátů jsem od podzimu 2016. Historicky jsem byl garantem programu Justice pro volby do PS v roce 2017. V současnosti jsem neuvolněným zastupitelem na Praze 10 a členem resortního týmu Spravedlnost.

Proč kandiduji do KK:
Jak už jsem uvedl výše, poměrně značná deziluze z vnitřního fungování Pirátů, která u mě zavládla v posledních měsících, byla částečně rozptýlena výsledkem volby nového republikového předsednictva a iniciativou https://www.rekonstrukcepiratu.cz/, která má za cíl napravit chyby vnitřního fungování.

Pořád si myslím, že Piráti jsou nejlepší strana na českém politickém spektru a mají mezi sebou spoustu skvělých lidí a chtěl bych tedy také něčím přispět, abychom fungovali lépe a lidé nebyli odrazování od členství ve straně. A angažmá v kontrolní komisi je pro mě tedy jako advokáta přirozenou formou zapojení do vnitrostranického fungování.

Kontroverze:
Možná jste zaznamenali několik mých hlasitých vnitrostranických odpůrců, kteří o mně někdy rozhlašují, že jsem bojovníkem proti kontrolní komisi, a tedy do řad kontrolní komise nepatřím. To však není pravda, kontrolní vnitrostranické mechanismy považuji za velmi důležité a mající ve straně své nezastupitelné místo. To, proti čemu bojuji bez ohledu na to, zda to je u Pirátů nebo kdekoliv jinde, je neschopnost, zneužití funkcí, klientelismus a podvodné jednání. Mě samotného nejvíce mrzí, že jsem se kvůli tomu v minulosti dostal do sporu s některými členy kontrolní komise.

Jak bych chtěl svou činnost v KK vykonávat:
1) Kontrolní komise by měla vyšetřovat důvodné stížnosti a případně je předkládat k rozhodnutí rozhodčí komisi. A to dostatečně rychle a především kvalitně, neboť často samotné projednání postačí nápravě porušení a zejména vyloučení porušování předpisů do budoucna. V ideálním případě by stížnost měla být vyřešena smírem již u KK.

2) Byť se jedná o volený orgán, tak bych chtěl, aby výstupy komise byly na vysoké úrovni. Nemůže se stávat, že ve stížnosti budou ignorovány její náležitosti, nebude z ní vůbec zřejmé, jakým skutkem a co bylo porušeno, kdo je odpůrce, a zda a pokud je podávána ve veřejném zájmu.

3) Kvalitní zpracování stížnosti a tomu odpovídající vedení řízení má podstatný vliv na možnost uzavřít ve věci smír. Pokud i druhá strana dospěje k názoru, že řízení je vedeno férově, je naděje na smírné řešení řádově větší, než pokud má druhá strana pocit, že se jedná o šikanu vedenou za účelem ji dehonestovat a nespravedlivě poškodit.

4) Za porušení předpisů by měly následovat adekvátní tresty odpovídající míře zavinění a míře porušení předpisů.

Dosavadní fungování před KK nebo RK, které nejlépe dokládá, že se spory snažím vést ke smírnému řešení:
Spor https://redmine.pirati.cz/issues/24020:

 • Návrh KK: Rozsáhlá obvinění a návrh na vyloučení ze strany.
 • Rozhodnutí RK na základě mého zastoupení: Obvinění byla až na jedno zamítnuta, žádný trest nebyl udělen a KK musela uhradit z 2/3 náklady řízení.

Spor https://redmine.pirati.cz/issues/35261:

 • Návrh KK: Rozsáhlá obvinění a návrh zákazu kandidovat do vnitrostranických funkcí po dobu 3 let.
 • Dosažený smír na základě mého zastoupení: Smír, kdy člen strany přiznal pochybení v jedné věci a jako nápravu se zavázal absolvovat školení týkající se organizačního řádu strany.

Spor https://redmine.pirati.cz/issues/35262:

 • Návrh KK: Rozsáhlá obvinění a návrh na vyloučení ze strany.
 • Dosažený smír na základě mého zastoupení: Smír, kdy člen strany přiznal pochybení v jedné věci a jako nápravu se zavázal omluvit se a vyvarovat se obdobných pochybení v budoucnu.

Spor https://redmine.pirati.cz/issues/33278#change-136592:

 • Dosažen smír před RK.

Spor https://redmine.pirati.cz/issues/31050:

 • Rozhodnutí KRK: Zákaz kandidatury za Piráty do veřejných funkcí po dobu 1 roku a 3 měsíců.
 • Podáno z mé strany úspěšné odvolání k RK, která rozhodnutí KRK zrušila.
 • Dosažení smíru před KRK.

Všechny výše uvedené spory jsou již uzavřeny, resp. před finálním schválením smíru. Jediný aktuálně vedený je můj soukromý spor s R.Řehou a M.Nepejchalovou kvůli neoprávněnému vyplácení finančních prostředků členy kontrolní komise a padělání dokumentů v řízení u rozhodčí komise z jejich strany.

Děkuji za přečtení a za případně obdržený hlas.

David

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Komrska, Jana.Komrskova, Michal.Koci, Petr.Lysek, Jan.Lejcko, Zdenek.Hrib, Petr.Benes, Jakub.Michalek
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 1464
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1311 poděkování
Dostal poděkování: 2030 poděkování

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od Jakub.Backa »

Davide, jak budeš postupovat, pokud se bude v KK prošetřovat některý z tvých bývalých vnitrostranických klientů? Vyloučíš se automaticky pro podjatost?

K tomu bych také navázal dotazem, zda je výše uvedené seznam všech věcí prošetřovaných KK, kde jsi někomu poskytoval právní poradenství?

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
David.Satke
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Profese: Advokát
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od David.Satke »

Jakub.Backa píše: 09 led 2022, 18:34

Davide, jak budeš postupovat, pokud se bude v KK prošetřovat některý z tvých bývalých vnitrostranických klientů? Vyloučíš se automaticky pro podjatost?

Jakube,

budu postupovat dle platného jednacího řádu Kontrolní komise " Každý člen KK, o němž lze důvodně předpokládat, že má s ohledem na svůj poměr k věci, k účastníkům šetření nebo jejich zástupcům takový zájem na výsledku řízení, pro nějž lze pochybovat o jeho nepodjatosti, je vyloučen ze všech úkonů v šetření, při jejichž provádění by mohl výsledek řízení ovlivnit.", takže ano.

Jakub.Backa píše: 09 led 2022, 18:34

K tomu bych také navázal dotazem, zda je výše uvedené seznam všech věcí prošetřovaných KK, kde jsi někomu poskytoval právní poradenství?

Nejsem si vědom žádných jiných věcí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Jan.Hamal.Dvorak
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 169
Registrován: 29 dub 2009, 22:38
Profese: Informatik
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 657 poděkování
Dostal poděkování: 885 poděkování

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak »

Davidovu nominaci rozhodně podporuji. Pomůže nám výrazně urychlit přerod strany do dospělého populistického nástroje pro prosazování vůle našich vůdců. Směle vpřed!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hamal.Dvorak za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bednarik, Michaela.Nepejchalova, Dan.Lestina, Roman.Pasek, Ondrej.Kalis, Lucie.Spacilova
Uživatelský avatar
David.Satke
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Profese: Advokát
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od David.Satke »

Jan.Hamal.Dvorak píše: 09 led 2022, 19:50

.... nástroje pro prosazování vůle našich vůdců.

Ačkoliv všichni z nově zvoleného RP dostali můj hlas, tak nikoho z nich nijak zvlášť osobně neznám, natož abych prosazoval jejich vůli.

Jinak teda, podle spikleneckých teorií proti ovládnutí prý pomáhá Ivermektin nebo jiný přípravek na odčervení a nošení čepice z alobalu 😉

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Příspěvky: 1514
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 982 poděkování
Dostal poděkování: 2963 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Hlasuji určitě PRO.

Bohužel se ukázalo, že i kontrolní komisi je potřeba kontrolovat, protože jinak se snadno stane nástrojem pro vnitrostranické vyřizování osobních sporů. To v konečném důsledku demotivuje aktivní lidi ve straně dělat cokoliv a střílíme se tak sami do nohy. David je jednoznačně člověk jehož angažmá v kontrolní komisi zvýší její profesionalitu a nestrannost. Jako zásadní vidím jeho snahu řešit spory smírem. Přezkumné orgány by měly hlavně přispívat k realizaci systémových změn, směřující k prevenci opakování pochybení. Bohužel v minulých obdobích byla prosazována v KK úplně kontraproduktivní cesta drakonických trestů, které ale žádnou systémovou změnu nikdy nikde nepřinesly. Pouze demotivovaly jiné členy k zapojení do vnitrostranických záležitostí.

Potřebujeme nastolit kulturu učící se organizace a David tuto kulturu reprezentuje.

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 335
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 260 poděkování
Dostal poděkování: 972 poděkování

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Hlasuju pro, bude aspoň více memíků pro vyhořelé členíky

Vedoucí mezirezortního týmu Lidská práva.
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4846
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7123 poděkování
Dostal poděkování: 8117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od Rostislav.Reha »

No ja asi nebudu nic menit na svem predchozim nazoru na kandidaturu Davida do KK.
Ale jsem ted samozrejme ve stretu zajmu, protoze porad trva Davidova stiznost na me a na Misu (btw: navrhuje vylouceni ze strany).
Moc ani nechapu, proc vlastne David kandiduje - predpisy moc nezna, smir akceptuje jen kdyz je k tomu tvrde donucen, v KK jsou cloveku obstrukce a osobni utoky pri rizeni taknejak k nicemu a nikdo nas za to neplati...

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
David.Satke
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Profese: Advokát
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od David.Satke »

Vážené pirátky a piráti,

bohužel by to nebyla moje kandidatura kamkoliv bez lží a smyšlenek Rosti Řehy :( Jeho to ale naneštěstí pořád baví, takže alespoň krátce k jednotlivým nepravdivým tvrzením:

Lež č.1: "David je zlý, protože navrhuje vyloučení ze strany"
Skutečnost: David původně v rámci smíru navrhoval pouze to, aby byly vráceny neoprávněně vyplacené peníze zpět Pirátské straně a aby Rosťa rezignoval na funkci předsedy KK (mohl zůstat členem KK). K rozšíření návrhu na vyloučení ze strany došlo až poté, co došlo k prokazatelnému zfalšování a antedatování dodatku ke smlouvě jako důkazu v rozhodčím řízení. Ultimátní stranický trest tedy navrhuji proto, že si upřímně nedokáži představit horší provinění člena (předsedy) kontrolní komise a zneužití volené funkce než falšování důkazů.

Lež č.2: "Nezná předpisy"
Skutečnost: Dosavadní působení před KK a RK svědčí o pravém opaku - viz. odkazy na řízení výše.

Lež č.3: "Akceptuje smír jen když je k tomu tvrdě donucen"
Skutečnost: Rosťa je natolik fascinován mou osobou, že zapomíná, že jsem byl v uvedených řízeních pouze zástupcem členů strany. Tedy přijetí nebo nepřijetí smíru nikdy nezáviselo na mně, ale vždy na daném účastníkovi řízení. Smír je vždy dobrovolný a moc si ani nedokážu představit, jak by KK tvrdě vynucovala smírné řešení. Kandiduji právě proto, aby se tak nedělo, ale smír byl vyargumentován a působil silou přesvědčivosti.

Lež č. 4: "David umí jen obstrukce."
Skutečnost: Dodržování vnitřních předpisů a práv členů Pirátů nejsou žádné obstrukce. Všechna řízení jsou již uzavřena - opět viz výše.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 23865
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 33162 poděkování
Dostal poděkování: 26511 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Satke do Kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

David.Satke píše: 10 led 2022, 01:48

Vážené pirátky a piráti,

bohužel by to nebyla moje kandidatura kamkoliv bez lží a smyšlenek Rosti Řehy :( Jeho to ale naneštěstí pořád baví, takže alespoň krátce k jednotlivým nepravdivým tvrzením:

Lež č.1: "David je zlý, protože navrhuje vyloučení ze strany"

Nechci nic to, ale takovéhle podsouvání citátů a posouvání významu je důvod, proč teda hlas nedám.

Napsal Rosťa, že David je zlý? Ne, napsal pouze, že navrhuje vyloučení ze strany (a to ještě jako poznámku bokem v jistém kontrapunktu k předchozímu příspěvku Davida.)

člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“