Nominace Ivana Hrůzy do Kontrolní komise

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.


Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra

Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)

  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1200 členů je to 35 hlasů).

  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1200 členů je to 70 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.

  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)

Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Odpovědět

Podporuji nominaci Ivana Hrůzy do KK?

Anketa končí za 14 led 2022, 02:00

PRO

41
63%

PROTI

12
18%

ZDRŽUJI SE

12
18%
 
Celkem hlasujících: 65 - Celkem hlasů: 65

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 443
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 996 poděkování
Dostal poděkování: 672 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Ivana Hrůzy do Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

na poslední chvíli si Vám dovoluji předložit nominaci Ivana Hrůzy @Ivan.Hruza do Kontrolní komise viz. CF 33/2021.
S ohledem na to, že doba pro navrhování je omezena do 10. ledna 2022 včetně je tato nominace celkem hodně šibeniční, vím.

Ivan je současným členem KK, byl zvolen CF 18/2019, takže by svým způsobem obhajoval mandát jako jeden z mála současných členů KK.

V pátek mě Ivan oslovil, jestli bych mu pomohl vykopnout toto vlákno s tím, že by byl zároveň rád za podporu. Sám o tom hodně uvažoval již delší dobu a zároveň nevěděl, zda má vůbec "cenu" obhajovat, protože si je vědom svých nedostatků ve fungování v KK za poslední měsíce. Osobně bych toho mohl Ivanovi vytknout mnoho, protože svůj vhled do fungování KK mám, ale jsem rád, že chce obhajovat i z toho titulu, že chce napravit svoji reputaci ve fungování v tomto orgánu a našel sebereflexi na tom pracovat.
Protože Ivana znám osobně tak vím, že jeho částečná neaktivita byla z velké části zapříčiněna pracovním zatížením a jinými pirátskými aktivitami.

Jako zásadní ovšem vnímám, že se chce Ivan do fungování KK zapojit naplno a být pevným článkem v tomto kontrolním orgánu strany. Zároveň velmi silně vnímám, že Ivan je přesně ten typ osobností, kteří do kontrolního orgánu přímo patří.

Úkoly kontrolní komise dle stanov:

(2) Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování obecně závazných právních předpisů a předpisů strany. Kontrolní komise
a) vyšetřuje stížnosti na porušení předpisů týkajících se činnosti strany,
b) vyšetřuje kompetenční spory ve straně, které ze zákona nepřísluší jinému orgánu,
c) předkládá důvodné stížnosti spolu s výsledky vyšetřování rozhodčí komisi.

Postupy a úkoly komise přesněji specifikují další předpisy jako Organizační řád a Rozhodčí řád.

Doba pro navrhování potrvá do 10. ledna 2022 včetně.

Doba na rozmyšlenou potrvá od 11. ledna do 14. ledna 09:59 hod.

Rozhodující hlasování proběhne od 14. ledna 10:00 hod. do 17. ledna 2022 22:00 hod. OFFTOPICV případě potřeby, proběhne druhé kolo hlasování od 21. ledna 10:00 hod. do 24. ledna 2020 22:00 hod.

I přes ty všechny "nedostatky" budu velmi rád, když Ivana do KK svými hlasy podpoříme a pomůžeme mu k tomu, aby nám dokázal, že to myslí vážně ☺️. OFFTOPICNakonec práce za ním je, ale s velkými prodlevami

Nakonec jsem zastánce toho, že čím více lidí v KK bude, tím lépe pro kvórum a rozdělení činnosti a práce.

Prosím Ivana o to, aby formálně nominaci přijal a aby doplnil svoji kandidátskou řeč.

Velmi prosím o zvážení členské základy o podporu nominanta do KK.

Ivan Hrůza - profil - web - FB - wiki

PS: 👁️ Big brother see you...

OFFTOPICAnketa je omezena do 14. ledna 02:00 (na 5. dní) v souladu s CF 33/2021 a návrhem pak postrádá významu
Aktuální stav členské základy k dnešnímu dni je 1.231 členů, tzn. že pro nominaci je třeba získat polovinu z 2x odmocniny => 36. hlasů. CF 33/2021 předsedá @Tomas.Pastircak

Přílohy
Ivan H. - KK.png
Ivan H. - KK.png (562.2 KiB) Zobrazeno 575 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Daniela.Weissova, Frantisek.Dosedel, Barbora.Hruzova, Lukas.Dolezal, Michael.Polak
Ivan.Hruza
Kontrolní komise
Příspěvky: 199
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: Specialista na kybernetickou bezpečnost
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Nominace Ivana Hrůzy do Kontrolní komise

Příspěvek od Ivan.Hruza »

Ahoj,

děkuji za nominaci a tímto ji přijímám a doplňuji svou kandidátskou řeč.

V průběhu mého končícího mandátu se událo mnohé a zejména komplikace v osobním životě mě bohužel posunuly do situace, kdy jsem na působení v KK neměl tolik prostoru.
Vzhledem k tomu, že mám již zcela jasnou představu o časové náročnosti, jsem také velmi dlouho zvažoval zda mám opět kandidovat. Kauzy jako nedávno uzavřené jednání okolo Míry Beránka totiž jasně ukazují, že KK je velmi důležitým stranickým orgánem a je nutné ji i v tomto duchu udržovat funkční. Protože jsem přesvědčen, že v následujících letech mohu působení v KK opět věnovat dostatek prostoru, aby mnou odvedená práce byla kvalitní tak, jako na počátku funkčního období , rád bych Vás požádal o Vaši podporu při opětovné kandidatuře.

Díky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Daniela.Weissova, Barbora.Hruzova, Tereza.Hubackova, Lukas.Dolezal
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3987
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2833 poděkování
Dostal poděkování: 6572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Hrůzy do Kontrolní komise

Příspěvek od Michael.Polak »

Nabízím Ivanovi asistenci s používám stranického Redmine (pokud ještě KK zpracovává podněty tímhle systémem), protože s Redmine mám víc zkušností ze svého podnikání, než s fungováním jakékoli KK...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 5):
Martin.Stanek, Dalibor.Zahora, Daniela.Weissova, Barbora.Hruzova, Tereza.Hubackova

604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající čl. | bývalý čl. RV za CF | čl. MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12029
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5210 poděkování
Dostal poděkování: 19426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Hrůzy do Kontrolní komise

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj Ivane, rád bych ti jako kandidátovi do kontrolní komise položil dotazy, které jsem podrobněji okomentoval zde; tento komentář doporučuji přečíst, protože otázky zasazuje do kontextu, nicméně pro stručnost zde jen vykopíruji otázky.

1) Jaká je vaše kvalifikace pro výkon kontrolní činnosti? Zejména vzdělání a zkušenosti z praxe, kde člověk přichází do kontaktu s dalšími lidmi a vykonává pro ně nějakou službu?
2) Jak zajistíte, abyste vykonávali svou funkci skutečně nestranně a nepromítali do ní politické názory či osobní averze a historické neshody?
3) Jaké další funkce, role a zdroje vazeb a příjmů, které jsou podstatné pro rozhodčí řízení a posouzení či vyloučení střetu zájmů, máte (například angažmá u volených funkcionářů, vnitrostranické funkce, role v exekutivě a související partnerské či rodinné vazby)?
4) Budete se vyjadřovat o běžících a možných případech, případně týkající se účastníků řízení v diskusních kanálech nad rámec stručných a věcných oprav v nezbytných případech? ano/ne Jak byste na dotazy ve vztahu k takovým řízením reagovali?
5) Jste připraveni vzít na sebe závazky nad rámec standardních povinností, které vyžaduje zachování široké důvěry v přezkumné orgány, které mají fungovat apoliticky, zejména závazek i mimo výkon funkce vystupovat korektně, slušně, trpělivě a transparentně při zachování mlčenlivosti a všech dalších povinností člena přezkumného orgánu? ano / ne Jak byste k této věci přistoupili?
6) Budete jako člen kontrolní komise prosazovat vymahatelnost pravidel online i offline? ano/ne, případně jak to dělat lépe.
7) Jak zajistíte, aby výkon funkce u všech členů kontrolní komise, zejména pokud mají roli zpravodaje, byl v souladu s pravidly a nedemotivoval lidi? Jak budete postupovat v případě zjištěného porušení, které ale zjevně nebylo úmyslné, popř. šlo o nějaký omyl? Budou návrhy na smír čistě formální nebo se povede skutečné jednání?
8) Co byste doporučili vedení strany změnit, aby se členové ve straně cítili lépe?
9) Pokud obhajujete funkci člena kontrolní komise, prosím uveďte

  • dobu trvání mandátu,
  • seznam případů, kde jste byli zpravodajem a případ byl skončen smírem nebo šel k rozhodčí komisi, odkaz na výsledné rozhodnutí (smír), a informaci a procento případů, ve kterém vámi postoupená stížnost uspěla, tj. byla přiznána náhrada nákladů řízení kontrolní komise vůči ostatním účastníkům řízení,
  • seznam kontrol hospodaření, u kterých jste byl zpravodajem, a případně způsob realizace jejich závěrů,
  • počet případů, kde jste byli zpravodajem a případ byl ukončen jiným případem než podle druhé odrážky výše.

10) Jakým způsobem řešit v gesci kontrolní komise situace, kdy není hmotně právní úprava náležitě jasná a nelze uplatnit institut předběžné otázky. Jakou máte míru sebeomezení při „kreativním výkladu“ pravidel?

Chápu, že témat je docela dost a nemusí mít každý čas odpovědět na všechny dotazy, tak bych poprosil, zda byste se mohli odpovědět jen stručně a případně podrobněji rozvést část, ve které se chcete specializovat. :-)

Předem děkuji za odpovědi a přeju štěstí ve volbě.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“