Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Ve věci nominace Davida Witosze do RP jsem

PRO

126
68%

PROTI

35
19%

ZDRŽUJI SE

23
13%
 
Celkem hlasujících: 184 - Celkem hlasů: 184

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od Adam.Jaros »

Ahoj, po vzoru Jakuba přidávám pár otázek:

  1. Změnit orientaci Pirátů jako levo-pravo nevyhrazené liberální strany - směrem k pravicovému konzervativizmu - ano / ne?
  2. Podřídit vedoucí odborů strany bezpodmínečně předsednictvu, ideálně pomocí výběru lidí neznalých vnitrostranických poměrů? - ano / ne?
  3. Přizpůsobit způsoby jednání, aby se dalo členství v orgánech lépe kumulovat, a nedocházelo k určování aktivity orgánů pomoci nejvíce aktivních členů? - ano / ne?
  4. Co nejvíce redukovat možnost strany kontrolovat vyslané zástupce? - ano / ne?
  5. Zjednodušit program tak, aby ho fakticky tvořili pouze mediální experti? - ano / ne?
  6. Změnit systém řízení strany na korporátní vertikální strukturu, řízenou neomylnými vůdci, a zbavit stranu různých aktivistických dobrovolníků? - ano / ne?
  7. Uzavřít naše komunikační platformy, nakolik jsme se po 11 letech existence strany dostaly do stavu, kdy některým transparentnost škodí? (těch 1200 členů v diskuzi uhlídáme, aby se to do médii nedostalo) - ano / ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 3):
Marketa.Gregorova, Michaela.Nepejchalova, Jan.Kochert
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31593 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Vileta »

Adam.Jaros píše: 19 pro 2021, 19:44

Ahoj, po vzoru Jakuba přidávám pár otázek:

A google tabulku máš kde? :? :roll:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím kolegové, tak jdu zrovna kolem a řekl jsem si, že už konečně odpovím.

Nemám v tomto směru absolutně žádné ambice, moje rodina se dostává do věku, kdy doufáme, že spolu se snoubenkou po 4 letech zasnoubení konečně zorganizujeme svatbu a budeme trávit společně mnohem více času. Jenže ...
I když člověk nehledá pozici, zavázal se sloužit své zemi. A pokud by ho přátelé přesvědčili, že je to nejlepší způsob, jak může člověk sloužit, možná bude muset váhavě přijmout odpovědnost, ať už jsou jeho vlastní soukromá přání jakákoli.

Proto drazí kolegové, děkuji Vám za podporu, která mne velmi mile překvapila, ale taky mi vytýčila závazek, který se nyní pokusím zhmotnit přijmutím kandidatury na předsedu strany Pirátů.

A jak vidím budoucího předsedu? Jako člověka, který splní tyto dva základní politické axiomy.

1) Strana Pirátů, strana která vyzvala na souboj hnutí „jednoho muže“, se nestane stranou jednoho muže
2) Strana Pirátů, strana která chtěla porazit hnutí ANO, se naučí používat slovo NE

Tolik pro dnešek, další případné detaily budou následovat zde.
Hezký večer a klidné pohodové sváteční dny Vám všem.

Pirátům ZDAR!!!

Můj profil, pro neznalé mé osoby, ZDE

Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1205
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2987 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od Daniela.Weissova »

A to mám velkou radost. S napětím jsem čekala, jestli to @David.Witosz přijmeš. I když jsme se párkrát potkali osobně, znám tě spíš z online prostředí a obdivuji tvou schopnost velmi briskně zareagovat a přitom být zároveň konstruktivní a korektní. Líbí se mi, jak pojmenováváš věci a situace. Je to osvěžující, protože valná část Pirátstva používá takový (pro mě) zvláštní jazyk. Oceňuji tvou práci u vás i v RV a moc bych si přála, abys v RP byl. Držím palce a díky, že do toho jdeš.

Z Turnova zdraví DW :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Ondrej.Kalis, Eva.Novakova, Vaclav.Zidek, Romana.Korosi, Ondrej.Vitecek

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj Davide,

máme čekat nějaké tvé vize v rámci kandidatury na předsedu strany, případně odpovědi na výše položené otázky? Přišlo by mi fajn dočíst si něco více než dvě věty.
Díky

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Vykoukal, Vojtech.Pikal, Tereza.Hubackova, Lucie.Seguin, Petr.Vileta, Jakub.Dedek
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Připomínám se s prosbou o odpovědi na tyto dotazy:

Jakub.Michalek píše: 19 pro 2021, 18:51

Ahoj Davide, dovolím si i Tebe požádat o odpovědi na své dotazy na všechny kandidáty :-)

Jakub.Michalek píše: 15 pro 2021, 18:00

Ahoj, mám dotazy na všechny kandidáty do republikového předsednictva. Prosím, abyste se nad odpověďmi zamysleli a uvedli odpověď ano / ne s ideálně max jednou větou nedůležitější komentář proč nebo jak. Nejde mi samozřejmě o detaily, které budou diskutovány až v případě shody v celém orgánu, ale ideový směr či pochopení motivace. :)

  1. Změnit orientaci Pirátů jako středové liberální strany - směrem k levicovému progresivismu - ano / ne?
  2. Řešit informační zahlcení - vytvořit uživatelsky přívětivé místo, kde budou podstatné a aktuální informace přehledně pohromadě - ano / ne?
  3. Umožnit nabírat jako jako vedoucí odborů strany profíky zvenku (RegP), vybírat je ve výběrovém řízení a nevzdávat se zodpovědnosti za jejich vedení ze strany předsednictva - ano / ne?
  4. Přizpůsobit způsoby jednání, aby se členy zodpovědných orgánů chtělo stát více našich politiků a lidí s rodinou a zaměstnáním, kteří nejsou tak aktivní online, a jejich hlas byl slyšet - ano / ne?
  5. Redukce vnitřních předpisů, povinností, přezkumů a dohledů - ano / ne?
  6. Zjednodušit program, aby si podstatné věci nováček za pár minut přečetl a měl základní obrázek a my všichni jsme věděli, co jsou základy a co je "navíc" - ano / ne?
  7. Zastali byste se veřejně našeho kandidáta na ministra ve sporu s prezidentem (jako u jmenování Jana Lipavského) - ano / ne?
  8. Pokračovat v tom, že vše se řeší založením skupiny, do které se přidá, koho to zajímá, a pak se čeká, zda z toho něco vypadne, nebo než to přestane všechny bavit - ano / ne?
  9. Zveřejnit, kdo za co zodpovídá vůči členům a na koho se mohou lidi obrátit a dostat k lidem způsob fungování založený na osobní zodpovědnosti - ano / ne?
  10. Umožnit členům diskutovat některé věci důvěrně uvnitř (na fóru), aby mohli mluvit svobodně bez obav ze zneužití do mediální prezentace - ano / ne?

Předem děkuji za odpovědi a přeji všem kandidátům hodně štěstí ve volbě!

Odpovědi všech kandidátů jsou dostupné v této tabulce. Pokusím se to jednou týdně aktualizovat, v případě chybějících nebo nesprávných dat mě kontaktujte způsobem uvedeným v tabulce. Pokud se některému kandidátovi některý dotaz nelíbí, jistě se jako kandidát na vrcholnou politickou pozici zvládne na dotaz odpovědět a v odpovědi svůj názor vyjádřit. Díky! :)

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do republikového předsednictva

Příspěvek od Jan.Novak »

Oznámení moderátora:

Jednání odročujeme na zasedání CF.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“