Nominace Šárky Václavikové do RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Šarky Václavikové do RP

Pro

49
34%

Zdržuji se

96
66%

Celkem hlasujících: 144 - Celkem hlasů: 145

Sarka.Vaclavikova
Jednatel/ka republikového výboru
Profese: Marketing manager
Dal poděkování: 1314 poděkování
Dostal poděkování: 549 poděkování

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Milé Pirátky a Piráti, příznivkyně a příznivci,

hodně se v posledních měsících mluvilo o tom, co je se stranou špatně a kdo za to může. Chci při této příležitosti poděkovat všem členům a člence Republikového předsednictva za ohromný kus profesionální práce. Často jsem k nim kritická, to však nic nemění na faktu, že jim věřím a jsem vděčná za vloženou energii, opravdu si Vás vážím.

Je jasné, že je čas pro změnu, respektive navrácení se ke kořenům, obrody původních pirátských hodnot. Díky mému působení v Young Pirates of Europe a úzké spolupráci s Piráty a Pirátkami ze Švédska, Finska a Slovinska mám možnost sledovat Českou pirátskou stranu s nadhledem. Pirátská hnutí ve státech Evropy nás bedlivě sledují a učí se. Učí se nejen z našich úspěchů, ale i z chyb. Dlouho jsme si mysleli, že jsme to vymysleli nejlíp, že můžeme všechny kolem poučovat, chyběla nám pokora. Teď je jasné, že nejsme vševědoucí. Pojďme se znovu spojit s Pirátstvem z celého světa, protože bez ukotvení se v našich společných hodnotách jsme jen malá rozdrobená partička ajťáků, aktivistek, pankáčů, hipíků a různých dalších podivných forem lidského bytí bez jediného pojítka. Buďme zase odvážní, nesme hrdě svá témata a kritizujme otevřeně, co se nám nelíbí. Stůjme si za svými idejemi a přehodnocujme své názory na základě diskuze a dat. Buďme přísní a spravedliví.

Pirátské ideje, které považuji za zásadní:

TRANSPARENCE - ano, fórum má své mouchy, ale na tom se dá pracovat, chraňme si naši viditelnost, pod svícnem není tma
LEGALIZACE- konopí je lék, je naprosto nepřípustné, aby paní, která si každý rok vyrobí mastičky, byla odsouzena na 5 let nepodmíněně, zatímco násílník dostane za znásilnění podmínku (pokud vůbec k soudnímu řízení dojde)
SVOBODA - svoboda internetu, svoboda vyznání, svoboda lásky, svoboda slova, svoboda životního stylu, svoboda pro všechny bez rozdílu
ROVNÉ ŠANCE - toto téma je v řadě zahraničních pirátských hnutí naprosto samozřejmé, my si jej ještě musíme trochu vydiskutovat. Faktem ale je, že dokud jako společnost, ale prvně jako komunita lidí se společnými hodnotami a cíli, neuznáme rovné šance pro 52 % obyvatelek ČR, nikdy nebudeme schopni uznat práva a rovné šance všem lidem a už vůbec ne menšinám.

Kandiduji na místopředsedkyni strany, abych pomohla obnovit a šířit pirátské myšlenky, abych pomohla členkám a členům strany pracovat na jejich projektech k lepšímu životu v jejich obcích, městech, v kraji, abych jenom nekritizovala druhé, ale taky sama nastavila krk a přijala zodpovědnost.

Více si o mně přečtěte tu https://lide.pirati.cz/profil/2630/. Těším se na grilování, neváhejte a pojďte do mě! Během svátků zodpovím všechny dotazy ve svém nominačním vlákně.

Děkuji za přečtení a přeji Vám všem klidné prožítí svátků.

President of Young Pirates of Europe
Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance
Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

So whatever you want to do, just do it. Making a damn fool of yourself is absolutely essential. Gloria Steinem

Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Computer vision programátor
Dal poděkování: 1456 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Očekávám od člena RP, aby byl zodpovědný a plnil závazky.

Šárka má problém s dluhy; to by samo osobě nebylo překážkou, kdyby se k nim stavěla čelem a přijala za ně odpovědnost. Tyto dluhy se netýkají nejen peněz které dluží u lidí, ale pravidelně i na nájemném. Stěhuje se z pronájmů do pronájmů a nikdy neukončila vztahy s majitely bytů s čistým štítem.

I přestože, že se s mnoha lidmi nerozchází s výrovnánymí závazky, nikdy nezaznělo z její strany, že by to byla její chyba. Naopak tyto lidi pošpiňuje mezi ostatnímí a pomlouvá je.

Členové RP jsou medialní tváře strany, nejde jen o vnitrostranickou funkci, a proto nemohu tuto nominaci podpořit. Nejen média se budou pídit do historie členu RP. Kdyby Šárka nepřijala svou nominaci, tak tyto osobní věci sem nepíšu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Dedek, Michal.Breskovec
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Jiri.Belsan
Koordinátor/ka krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1489 poděkování
Dostal poděkování: 1005 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Kvůli dvou věcem tuto nominaci nemohu podpořit.
První je komunikační styl Šárky, kdy často dřív střílí než míří nebo než si získá všechny potřebné informace.
Druhý je absence jakékoliv sebereflexe. Chyby děláme všichni a není žádnou prohrou říct "Tak to je moje chyba, pardon". U Šárky jsem toto zatím nezaznamenal. A že si těch příležitostí sama vytváří více než dost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Dedek, Martin.Polak, Bohdana.Hola, Jan.Hora, Radek.Simkanic, Jan.Wagner, Michal.Macek, Michal.Najvarek

Vedoucí koordinátorů KS Praha ‖ Člen KS Praha ‖ BDP ‖ SDP ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.czProfil na lidé

Veronika.Smidova
Člen KS Praha
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Příspěvek od Veronika.Smidova »

Radek.Simkanic píše: 28 pro 2021, 11:06

Očekávám od člena RP, aby byl zodpovědný a plnil závazky.

Šárka má problém s dluhy; to by samo osobě nebylo překážkou, kdyby se k nim stavěla čelem a přijala za ně odpovědnost. Tyto dluhy se netýkají nejen peněz které dluží u lidí, ale pravidelně i na nájemném. Stěhuje se z pronájmů do pronájmů a nikdy neukončila vztahy s majitely bytů s čistým štítem.

I přestože, že se s mnoha lidmi nerozchází s výrovnánymí závazky, nikdy nezaznělo z její strany, že by to byla její chyba. Naopak tyto lidi pošpiňuje mezi ostatnímí a pomlouvá je.

Členové RP jsou medialní tváře strany, nejde jen o vnitrostranickou funkci, a proto nemohu tuto nominaci podpořit. Nejen média se budou pídit do historie členu RP. Kdyby Šárka nepřijala svou nominaci, tak tyto osobní věci sem nepíšu.

K nominaci Šárky jako takové se nevyjadřuji, ale nedá mi to neokomentovat věci, co se tu tahají - opravdu mi nepřijde vhodné sem dávat věci z osobních životů, které navíc znějí trochu jako "jedna paní povídala". Opravdu pochybuju, že známe každého pronajímatele, u kterého kdy byla a i kdyby ano prostě mi nepřijde košér to tady takto propírat. Nevím moc o tom, že by se to u jiných dělo a měla se dokládat bezdlužnost či něco takového pro případnou kandidaturu.

Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 571 poděkování
Dostal poděkování: 570 poděkování

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

@Radek.Simkanic Myslím, pokud tě tyto osobní věci trápí, že by bylo dobré je nejprve probrat se samotnou Šárkou. Pro tyto účely připomínám komunikační minimum, jež si zjevně a záměrně nedodržel. A jelikož budu slušný, nebudu více psát, co si o takovém nepodloženém výpadu myslím. OFFTOPICToto bych napsal i v případě jiných osob.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 5):
Martin.Martin, Magdalena.Opletalova, Vojtech.Pikal, Hana.Chalusova, Romana.Korosi

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jakub.Dedek
Kontrolní komise
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2380 poděkování
Dostal poděkování: 2031 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Veronika.Smidova píše: 28 pro 2021, 16:13

...

Bohuslav.Svehla píše: 28 pro 2021, 17:38

Nemyslím si, že Radka trápí uvedené věci výše osobně, ale explicitně napsal, že nemůže z těchto důvodů tuto nominaci podpořit. Stejně tak se nemohu ztotožnit s tvrzením, že by bylo porušeno komunikační minimum. Kandidatura do RP je věc veřejná a členové RP reprezentuji i stranu navenek. Jde o kandidaturu na funkcionáře, a tedy i tyto věci jsou ve veřejném zájmu, aby vyšly najevo. Úplně stejně mohou média psát o politicích více než o běžných občanech.

Dále pak mohu potvrdit slova Radka a to do písmene. Šárku mám osobně rád, přesto její kandidaturu nemohu podpořit ze stejných důvodů, které tu napsal jak on, tak Jirka Belšán a to přestože udělala ve spoustě věcech v posledních letech obrovský pokrok. Vyjádřit tento názor u kandidatury do RP je v zájmu celé strany, protože mlčet o svých obavách by bylo horší. Obecně nechceme, ať Piráty zastupuje osoba, která způsobuje přílišné kontroverze a podělit se o osobní zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, je základem informované volby. Nebo to můžeme udělat ještě jak to dělají někteří jiní „Piráti“ a nechat to na zákulisních pomluvách nebo výzvách k hlasování přes SMS. Myslím si, že oboje je nepirátské a nežádoucí. Naopak napsat svojí osobní zkušenost je za mě transparentní a jediné správné řešení. Nejde o osobní spor, ale prezentace vlastní zkušenosti a každý kdo kandiduje do veřejné pozice musí s tímto počítat. Radek ji navíc nevyčítal dluhy, ale to, jakým způsobem se k nim staví.

Já mám taky vlastní zkušenost a je velice obšírná a každé tvrzení v něm obsaženo jsem schopen doložit. Stejně tak jsem schopen podložit i výše uvedena slova Radka. Radek jí sice taky půjčil, ale jemu nic nedluží. Šárku mám rád, má celou řadu pozitivních vlastností, ale z důvodů výše uvedených jí taky nemohu dát podporu do RP. Jako odpověď jsem si připravil i druhou část textu, kde podrobně popisuji celou vlastní zkušenost. Rozhodl jsem se jej nakonec veřejně nepublikovat, alespoň prozatím. Ve zkratce uvedu, že jsem Šárce bezúročně půjčil 30 tisíc (a nejen to), které jsem se kvůli její situaci nakonec rozhodl nevymáhat, abych neprohluboval dále její problémy, kterých má už nyní dost. Později mě mrzelo, když jsem od známých slyšel, že jsem ji údajně nepomohl, když potřebovala…

Napsat veřejně kritiku na člověka a zůstat věcný na člověka, kterého respektujete a jste spolu kamarádi není jednoduchá věc. Není to osobní, je to v zájmu principů a ty jsou důležitější než osobní vztahy. Děkuji za pozornost.

Kdejaké pověšené prádlo si myslí, že bojuje s větrem.
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: začínající miliardář
Dal poděkování: 592 poděkování
Dostal poděkování: 1238 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak »

Znal jsem i dříve z Facebooku a byla pro mě nevolitelná a když tady čtu že vytváří v osobním životě finanční dluhy a směje se věřitelům, tak je pro mě nevolitelná dvojnásobně.
Chápu, že v současnosti je laťka úrovně RP hodně nízko, ale úkolem nových kandidátů je ji přeskočit a ne podlézt.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Petr.Vileta

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte nejen mou snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Eva.Novakova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Lokální konzultantka
Dal poděkování: 3156 poděkování
Dostal poděkování: 1251 poděkování

Příspěvek od Eva.Novakova »

Jakub.Dedek píše: 28 pro 2021, 21:20

Obecně nechceme, ať Piráty zastupuje osoba, která způsobuje přílišné kontroverze a podělit se o osobní zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, je základem informované volby. Nebo to můžeme udělat ještě jak to dělají někteří jiní „Piráti“ a nechat to na zákulisních pomluvách nebo výzvách k hlasování přes SMS. Myslím si, že oboje je nepirátské a nežádoucí. Naopak napsat svojí osobní zkušenost je za mě transparentní a jediné správné řešení. Nejde o osobní spor, ale prezentace vlastní zkušenosti a každý kdo kandiduje do veřejné pozice musí s tímto počítat.

Jako já nad tímhle hodně přemýšlím i u jiných kandidátů nebo voleb a zatím jsem se vždy rozhodla pro to to spíš nesdílet, ani veřejně, ani nějak zákulisně přes SMS (mimo okruh lidí, se kterýma ty věci řeším přirozeně a i mimo volby a hlasování). Možná je to chyba, nevím, ale ale nakonec vždy skončím u toho, že mi to prostě nepřijde fér. Že když já jsem něco vnímala jako nespravedlnost (nebo bych ty situace nazvala i hůř), tak že to není jediná charakteristika toho člověka a mohlo to dost vycházet i z jeho/její konkrétní situace a mýho tehdejšího nastavení a subjektivního vnímání (a chápu, že některý věci jsou přes čáru ve všech kontextech, ale pak bych je řešila jinde - a pokud nejsem schopná tam, tak mi přijde lepší je veřejně neřešit).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Jakub.Dedek, Roman.Pasek, Martin.Martin

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 571 poděkování
Dostal poděkování: 570 poděkování

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

OFFTOPIC@Jakub.Dedek Jedno z pravidel zní "kritizuj konstruktivně" a další "buď fér". V kontextu tohoto tvrzení "Radek jí sice taky půjčil, ale jemu nic nedluží." Radkovo vyjádření fér není a ani není konstruktivní. Bez dalšího je jeho příspěvek prostě obyčejná pomluva. Čekal bych, že se nejprve ozveš ty, příp. další věřitelé. Toto vlákno čte celé CF a ne všichni Šárku znají (včetně mě), proto takové silné tvrzení takto vnímám. Toť celé. Snad je zřejmé, co jsem tím chtěl říct.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Hana.Chalusova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Strategie, projekty, vzdělávání
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 2617 poděkování

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Transparentní propírání lidí určitě nepomáhá těm lidem a tlačí je mimo společnost. Nekritizuji to informování od Radka a Jakuba, asi to máme vědět, jsem rád, že to vím, ale...

Tyhle vlákna sledují i média a je neštěstím, že naše volby budou prezentovat, že si do vedení vybíráme z podvodníků a sexuálních násilníků (jiné vlákno). Já jsem byl v diskusi kolem nějakého uzavření Fóra hodně konzervativní, ale asi opravdu musíme hledat způsob jak otevřeně komunikovat a neřezat si u toho pod sebou větev. Nežijeme ve férovém a bezpečném světě.

Problémy Šárky jsem neznal a je mi to upřímně líto. Doufám, že máme ve straně a ona kolem sebe lidi, kteří jí dokážou pomoci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 3):
Jan.Lejcko, Romana.Korosi, Veronika.Nurnbergerova

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“