Nominace Antonina Milicii do RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Predsedajici

Souhlasím s nominací Antonina Milicii do republikového předsednictva

Ano

66
39%

Ne

82
48%

Zdržuji se

23
13%
 
Celkem hlasujících: 171 - Celkem hlasů: 171

Uživatelský avatar
Jan.Mucka
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 153
Registrován: 16 črc 2017, 13:42
Profese: Student učitelství, obsahový marketing
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 179 poděkování

Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Jan.Mucka »

Vážené celostátní fórum,
rád bych tímto příspěvkem nominoval do republikového předsednictva (na pozici jednoho z místopředsedů) Antonina Miliciu a pokusím vám stručně popsat 3 hlavní důvody, proč si myslím, že by byl ve vedení strany přínosem:

1. Organizace a procesy
Jako Piráti si zakládáme na jasných procesech. Bohužel s tím jak roste počet členů, různých institucí a týmů, roste i počet a složitost procesů, které nejsou odladěné a přitom jsou pro fungování strany klíčové. Z mých zkušeností Antonino při nastavování procesů usiluje o to, aby bylo jejich fungování jak efektivní, tak podporovalo vnitrostranickou demokracii a tyto principy byly v rovnováze.

2. Strategické myšlení
Antonino má analytické myšlení, umí vzít abstraktně definovaný cíl a rozložit jej na konkrétní kroky, které je pro jeho dosažení nutné naplánovat a udělat. Přitom se snaží zohlednit i řízením rizik, která mohou v různých situacích nastat. S takovým přístupem by se velké projekty, jako třeba celostátní příprava voleb či programu, mohly organizačně posunout tím správným směrem.

3. Osobnost
Z jeho počínání cítím velkou vnitřní motivaci prosazovat pirátské myšlenky a zlepšovat věci veřejné. Už nyní věnuje podstatnou část svého času a energie práci hned v několika resortních i jiných týmech, aniž by zastával veřejně volenou funkci či za to pobíral finanční odměnu. Předpokládám, že v případě zvolení do RP by jeho nasazení ještě výrazně vzrostlo. Antonino je rovněž vytrvalý a otevřený vůči kritice, z níž umí vytáhnout to konstruktivní. Stejně tak se nebojí vznést kritiku vůči jakékoliv autoritě, bez ohledu na osobní důsledky, které mu to přinese.

V kostce ho zkrátka považuji za člověka, který by mohl výrazně zlepšit fungování strany a nastavit efektivní spolupráci mezi týmy, regiony a dalšími orgány a nevynechat přitom kontakt s členskou základnou.

Věřím, že Antonino nominaci přijme a rád vám zodpoví všechny otázky i své konkrétní plány v případě zvolení.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1869
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, vzdělávání
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 2617 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Děkuji Honzovi za nominaci, kterou přijímám. Kandidátskou řeč dodám během víkendu. Pak se budu těšit na dotazy.
Přeji všem klidný víkend.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Valek, Vit.Jurasek, Petr.Vileta, Robert.Magni, Adam.Zemek, Katerina.Migdau, Vaclav.Hrdlicka

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 199
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 331 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Chtěl bych podpořit nominaci @Antonino.Milicia na pozici místopředsedy RP.

Antonina nemusíte mít rádi. Popravdě Antonino Vás může dost často štvát. S Antoninem se budete často hádat, protože se nebojí jít proti mainstreamu a ukázat alternativu. Tohle vše zvládne ale i leckdo jiný bez toho, že by to bylo něčemu přínosem. U Antonina se však ale taky můžete spolehnout na to, že se naštvaně neurazí, nebude bojovat guerillovou válku, protože byl jeho názor v menšině a hlavně se můžete spolehnout na to, že neztratí svůj elán, drive a energii.

Jedna věc je, které ve straně nebudeme mít nikdy přebytek a to jsou energičtí a pracovití lidé, kteří se nezaleknou výzev, a zároveň jsou vždy otevření diskusi. Někteří lidé se v některých online streamech vyjádřili ve smyslu, co to tam ten Antonino sakra dělá, proč se účastní jako řadový člen a nedávný RegP debat s RP, RV apod. Tohle by snad ale u Pirátů měla být samozřejmost, nepotřebuju funkci k tomu, abych se zapojil, odpracoval něco pro stranu nebo s něčím pomáhal. Asi totiž málokdo může AM vytknout, že by nebyl iniciativní, pracovitý a otevřený novým výzvám.

Proto si myslím, že AM je člověk, který se nám v příštím RP bude velmi hodit. Je fajn, že má velké zkušenosti s projektovým řízením a zřetelně čas se straně věnovat, to hlavní je ale podle mne jeho smysl pro dotahování věcí, nastolování témat a nonkonformita s jakou vystupuje. Myslím také, že i jeho odpůrci by měli zvážit, zda chtějí jednomyslnné RP, které může mít tendenci provádět podobné chyby jako poslední (a to se může stát i pokud v něm budou jen odpůrci stávajícího kurzu, pak jednomyslným zůstane také se stejnými riziky), anebo radši pestré a rozmanité RP, které zároveň dokáže pracovat jako jeden tým a ne skupina individualit bez vzájemného respektu a podpory.

Věřím, že si v lednu zvolíme takové RP, které nám v následujících dvou letech pomůže nabrat kurz, abychom se z letošního roku dokázali nabrat zkušenost, neztratit energii a provést potřebné pirátské změny v české politice.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 7):
Martin.Stanek, Antonino.Milicia, Robert.Magni, Jan.Mucka, Kornelia.Gottmannova, Vojtech.Pikal, Jiri.Kubalek

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Si vis Pacem Bohemicam para cervisiam.
Facebook´s monopoly should be broken.

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 346
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 264 poděkování
Dostal poděkování: 1005 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Ahoj Antonino, mám nějak dojem že jsem tě za posledních pár měsíců viděl snad v každé skupině, která si nějakým způsobem dávala za cíl něco zlepšit ve straně. Mám pocit, že naposled to byla spolupráce s Olgou Richterovou ve zlepšení spolupráce s kraji nebo něco takového. A mimo tohle zapojování vím, že se ke všemu konstruktivně i nekonstruktivně vyjadřuješ a urážíš na zulipu.

Inu, mám jednoduchý dotaz a ocením jednoduchou odpověď : Co se ti ve straně za posledních pár měsíců povedlo?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Magdalena.Opletalova

+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2305
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 10100 poděkování
Dostal poděkování: 4561 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Antonino se snaží všechno vehementně organizovat a strategizovat a touží být manažerem dění, což může být užitečné ve větším kolektivním orgánu typu RV, ale při jeho angažmá v RP bych se už hodně bála ještě větší centralizace, než nám předváděla část minulého RP ve spolupráci s PK stylem "řídíme firmu".

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1869
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, vzdělávání
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 2617 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Vážené Celostátní fórum, milí Piráti,
po dlouhém zvažování jsem přijal výzvu těch z vás, kteří vidí, že naše strana potřebuje změny, a moje předchozí úsilí jim je blízké.

Před třemi lety jsem se přidal k pirátskému hejnu. Neviděl jsem (a stále nevidím) jinou politickou sílu, která by měla potenciál zvrátit patologie v naší zemi i ty globální. Kontrolu nad našimi životy čím dál více získávají oligarchové, kmotři, korporace a cizí mocnosti. Současný způsob fungování společnosti více a více ohrožuje demokracii, sociální udržitelnost a životní prostředí. Přicházíme o svobodu. V takových podmínkách se nedaří ani ekonomice a osobnímu rozvoji občanů.

Piráty považuji za jedinou stranu poctivé a autentické politiky schopné čelit výzvám doby. Pirátská strana je nejlepší, ale není dokonalá a bez chyb. Jako každá organizace se i naše strana musí rozvíjet a měnit podle toho, jak roste a setkává se s vnitřními a vnějšími problémy. Pokud se nevydáme správným směrem, promarníme jedinečný potenciál, který stále máme.

Máme za sebou těžkou porážku. Ta nemá příčiny jen vně strany. Bez naší vnitřní změny budou přicházet další. Dívejme se na naši současnou situaci jako na příležitost. Příležitost jít do sebe a naplno realizovat naši vizi. Mějme společnou vizi, mysleme dlouhodobě, pracujme. Úspěch se dostaví.

Vyšli jsme z ideje hejna. Jeho zkušenosti jsme přerostli naší velikostí, agendou i úspěchy. Dostali jsme se do čela, stali se objeviteli v neprobádaném teritoriu pirátského hnutí a musíme převzít iniciativu v hledání praktické cesty, jak měnit svět. Nesmíme sklouznout ke konzervativnímu přijímání vlastních dogmat, ale musíme být schopni tyto smělé myšlenky inovovat a rozvíjet. Zužitkujeme při tom naše zkušenosti, úspěchy i neúspěchy.

Z pozice řadového člena jsem se snažil pomáhat potřebným změnám a varovat před chybnými rozhodnutími. Reálný impakt však byl nízký a až následující vývoj mi dával za pravdu. Další možností je nabídnout spoluodpovědnost za fungováním strany v rámci předsednického týmu. Když něco chceš změnit, udělej to!

Nesmíme být zahledění sami do sebe. Smysl politické strany je práce pro společnost. Máme vytvářet ideové zázemí a podmínky pro sdílení v politické práci. Naši řadoví členové, příznivci, dobrovolníci a další spolupracovníci jsou aktivní v různých úrovních správy země. Jsou to oni, kdo mění náš svět k lepšímu. Důležitým úkolem republikového předsednictva je vytvořit jim ve straně výborné zázemí pro práci. To je agenda, se kterou před vás předstupuji.

Mé oblasti priorit jsou tři:

SMĚŘOVÁNÍ A ROZVOJ STRANY

 • vytvoření a udržování živé strategie rozvoje strany, tedy průběžný proces reflektující vnitřní situaci a změny v prostředí; nikoliv pouze formální statický dokument s názvem “Strategie”, který strategii neobsahuje, je odtržený od reality a pouze zavazuje k dodržování metrik,

 • sjednocení směřování strany zahrnující i projekty odborů,

 • prioritizace čemu dáme v rozvoji přednost (zdroje jsou omezené); “down-top” a participativní přístup k určení priorit,

 • dobré hospodaření a sledování smysluplnosti našich investic,

 • využívání alespoň základních principů projektového myšlení při realizaci našich záměrů,

 • debyrokratizace strany,

 • zvýšení akceschopnosti v rozhodování,

 • účinné zapojení našich lidí – členů, příznivců a dobrovolníků, bez plýtvání jejich entuziasmem a energií,

 • práce založená na odbornosti; je skvělé, že pracujeme jako dobrovolníci, ale buďme profíci,

 • místo dodavatelů z vnějšku více využívat vlastní odborníky, které v našem hejnu máme a jen o nich nevíme.

SROZUMITELNÁ KOMUNIKACE PROGRAMU

 • odmítnutí pravolevého dělení a “středovosti”, jejich nahrazení vyváženým spektrem témat v souladu s naším programem a vysvětlení tohoto přístupu (současné výzvy nejsou “pravo-levé”),

 • organické propojení tradičních pirátských témat s progresivními, zejména v oblasti udržitelnosti sociální, ekonomické a ekologické,

 • úsilí o srozumitelnost našeho politického programu i srozumitelnosti strany celkově; systematické budování důvěry ze strany našich jádrových a potenciálních voličů,

 • tvorba a aktualizace programu a volební agendy jako trvalá činnost s dlouhodobým výhledem.

VNITŘNÍ KULTURA A DEMOKRACIE

 • diskuse o vizi a ideových prioritách a společném hodnotovém jádru, respektování společného programu a zároveň podpora kultury tolerance menšinových názorů,

 • zkvalitnění vnitřní komunikace a diskuse, jak mezi členy, tak orgánů strany se členskou základnou, a tím i posílení skutečné vnitrostranické demokracie namísto hlasovací byrokracie,

 • podpora kritického a bezpečného prostředí bez bublin, ve kterém je možné diskutovat otevřeně a věcně,

 • otevřenost týmů bez provazování s formálními funkcemi, aby nedocházelo k vytváření bariér exkluzivity a koncentraci vlivu,

 • realistický pohled na pilíře naší vnitrostranické demokracie a vytvoření systému, který bude více odpovídat lidské přirozenosti; diskuse o nových principech (př. tekutá demokracie),

 • bezchybně realizovaná výběrová řízení do orgánů firem samospráv a dalších veřejných pozic.

Mojí osobní vizí je pomoci vytvořit z Pirátské strany dobře fungující organismus, kde každý může být užitečný a s radostí pomáhat měnit svět k lepšímu.

Děkuji za pozornost.
Antonino

Osobní a pirátský medailonek.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1869
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, vzdělávání
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 2617 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ahoj Míšo a oba Tomášové. Omlouvám se, že mi to tak trvalo, ale slíbený víkend jsem stihnul :)

TGJ, děkuji za reflexi povědomí o mém nezdolném úsilí se zapojit. Co se týče Olgy, ano spolupracoval jsem s ní vícekrát a stejně tak s dalšími lidmi z RP a strany obecně. S Olgou to bylo hlavně v oblasti sociální a bydlení (mám ji i v rok starých referencích), pokoušela se v létě zachránit kampaň a byla i členem pracovní skupiny, která se snažila zlepšit fungování RP, čemuž jsem se snažil pomoci i já. Podklady pro výše uvedené a moji práci, na kterou se ptáš, najdeš na mém odkazovaném pirátském profilu. A protože žádný výrok není bez příčiny, mohu Tě ubezpečit, že mne Olga ani nikdo z jejího okolí nevyzýval, ani neví o mé nominaci a nijak jsem s ní/nimi nic nekonzultoval. Ohledně komunikace na Zulipu, to bych nechal na Zulipu, ale zkušenosti mám opačné, tedy že jsem objektem, nikoliv subjektem.

Míšo, mé postoje k tomuto jsou rozvedeny v mém předchozím příspěvku. Snad Tě potěší, že tebou jmenované cíle zde nenajdeš, neb je nemám.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1869
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, vzdělávání
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 2617 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Tereza.Vovesova píše: 30 lis 2021, 22:09

Vzhledem k situaci, ve které se v dnešní době nacházíme, bych od kandidátů tentokrát ráda slyšela pokud možno reálnou vizi pro jejich působení v předsednictvu strany, nejlépe ve formě pojmenování zásadních aktuálních problematik strany a nastínění návrhů jejich řešení do budoucna. Prosím tedy, pokuste se být věcní. Předem mockrát děkuju všem, kteří by zohlednili už ve své kandidátské řeči :)

Ahoj Terezo, děkuji za důležitý dotaz na všechny kandidáty.
Svoji vizi jsem nastínil už ve své kandidátské řeči. Jsou tam naznačeny jak hlavní problémy, tak i směry řeší. Případně to ještě mohu doplnit, pokud budeš mít nějaký specifičtější dotaz na mne.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 1496
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1379 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Jakub.Backa »

Antonino, myslíš si, že by do RP měly kandidovat osoby, které mají víc hlasů proti než pro v nominačním vláknu? Neuvažuješ ve světle této skutečnosti o sebereflexi a stažení kandidatury?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Antonino.Milicia
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 199
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 331 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: Nominace Antonina Milicii do RP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Jakub.Backa píše: 13 pro 2021, 10:17

Antonino, myslíš si, že by do RP měly kandidovat osoby, které mají víc hlasů proti než pro v nominačním vláknu? Neuvažuješ ve světle této skutečnosti o sebereflexi a stažení kandidatury?

Krom toho, že nominační vlákno bylo založeno v pátek, takže se s ním mnoho lidí ještě neseznámilo, plus je to irelevantní z hlediska toho, že do RP nekandidují jen bezvýhradně známí a obecně populární lidi, tak bych se tě rád zeptal, jestli ses na tohle ptal po 4 dnech (či aspoň po týdnu) i ostatních kandidátů, kteří mají také převažující záporné hlasy? Například viewtopic.php?f=350&t=59140
Jinak to vypadá jen jako chabě skrytý osobní útok.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Mucka, Antonino.Milicia, Katerina.Migdau, Vojtech.Pikal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Si vis Pacem Bohemicam para cervisiam.
Facebook´s monopoly should be broken.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“