Kdyby se tady tahle nominace tady neobjevila určitě bych ji založila sama. Ondra má mou plnou podporu do RP. Mé zkušenosti s Ondrou byly vždy ty nejlepší, ochotně se mi vždycky snažil se vším pomoci a poradit. Jeho komunikace je otevřená a faktická. Vzhledem k tomu, že je to jeden ze zákládajících členů zná stranu velmi dobře. K úkolům přistupuje svědomitě. Je velmi šikovný a pracovitý. Mimo jiné je i týmový hráč a není žádný sólista, což je za mě na tuto pozici vítaná vlastnost. Jestli strana volá po změně, hledá lepší komunikaci s členskou základnou, podporu z RP k dotáhnutí různých i technických systémů a taky návrat ke kořenům, tak si myslím, že Ondřej Profant je tou správnou volbou.
Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Moderátor: Predsedajici
- Gabriela.Maceckova
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 207
- Registrován: 27 říj 2017, 15:56
- Profese: podnikatelka
- Dal poděkování: 202 poděkování
- Dostal poděkování: 216 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 4):
- Magdalena.Opletalova, Jan.Zavadil, Ondrej.Profant, Helena.Buchtova
- Jan.Novak
- Republikový výbor
- Příspěvky: 2284
- Registrován: 22 čer 2010, 19:12
- Profese: Politolog, Historik
- Bydliště: Týn nad Vltavou
- Dal poděkování: 3741 poděkování
- Dostal poděkování: 2682 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Oznámení moderátora:Nastavil jsem možnost měnit hlas.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 4):
- Ondrej.Profant, Jan.Lejcko, Petr.Vileta, Robert.Magni
Člen RV za JčK
Předseda MS Českobudějovicko
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou
- Magda.Dankova
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 253
- Registrován: 29 led 2015, 22:39
- Dal poděkování: 163 poděkování
- Dostal poděkování: 252 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Ahoj Ondro.
Mám otázku. Jakým způsobem chceš v rámci RP zinovovat a zefektivnit systém naší strany, aby se snížilo riziko manipulace s hlasy (nabírání mrtvých duší nebo svého příbuzenstva apod.) při pořadí na kandidátky aj. A předejít zmanipulování VŘ. KK nemá v současné době limit pro rozhodnutí (pokud se nepletu) a není placená. Na to navazuje chování členů. Jaký způsobem chceš ošetřit, aby nedocházelo k osobním útokům, zesměšňování a urážkám dokonce i na veřejných sociálních sítích některých našich členů.
Děkuji.
-
Veronika.Smidova
- Mediální odbor
- Příspěvky: 40
- Registrován: 06 kvě 2020, 18:05
- Dal poděkování: 146 poděkování
- Dostal poděkování: 166 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Tuhle nominaci s radostí podpořím. S Ondrou jsem měla možnost spolupracovat v rámci Sněmovny a vždy se projevoval jako velice pracovitý, skromný, týmový a konstruktivní člověk, kterému nejen záleží na pirátských hodnotách, ale i na reálných výsledcích pro tuhle zemi, na lidech, jejich životech a ochraně slabších. Z mých zkušeností je to také někdo, kdo si nechá poradit, naslouchá druhým a je otevřený diskuzi, což je ve vedoucí pozici stěžejní. Na druhou stranu se nebojí ozvat, pokud se mu něco nelíbí nebo některé kroky nepovažuje za smysluplné, nebojí se říct svůj názor, což je také potřebné. Zároveň rozumí politickému fungování a praxi, není odtržený od reality a dokáže pochopit, že je někdy lepší jemný pozvolný postup než dramatické mlácení hlavou proti zdi. A z osobnější noty - byl také jediný, kdo měl nervy mi vysvětlovat pravidla MTG, tedy nemůžu jinak než dát "pro"
.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Smidova za příspěvky (celkem 7):
- Ondrej.Profant, Jiri.Hoskovec, Vera.Marusiakova, Helena.Buchtova, Jan.Zavadil, Magdalena.Opletalova, Jakub.Michalek
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 32911
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 29520 poděkování
- Dostal poděkování: 24750 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Já bych se chtěl @Ondrej.Profant zeptat na ty páprdy, především ty bílé.
Nemyslíš si Ondro, že do českého prostředí zatahuješ problémy, které trápí anglosaské země a v naší kultuře to v podstatě žádný problém není? Nejsi příliš ovlivněn čtením anglicky psaných textů? Já osobně tu žádný velký rasistický problém nevidím, snad jen s Romy a to ještě jen s těmi, co se sem přistěhovali z východního Slovenska. Ale že by tu byly problémy s černochy, Indy, Vietnamci, Číňany, to nevnímám. Ono jak také nazývat černocha, že? V USA je to Afroameričan, u nás to má být Afročech? Asi cítíš sám, že to je poněkud praštěné označení. ![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Jakub.Michalek
Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.
(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)
-
Josef.Ulehla
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 1499
- Registrován: 10 úno 2012, 03:34
- Profese: :eseforP
- Dal poděkování: 3304 poděkování
- Dostal poděkování: 1228 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Miluju @Ondrej.Profant !
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
- Magdalena.Opletalova
- Ondrej.Profant
- Technický odbor
- Příspěvky: 7931
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14741 poděkování
- Dostal poděkování: 8291 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Petr.Vileta píše: ↑09 pro 2021, 16:16Já bych se chtěl @Ondrej.Profant zeptat na ty páprdy, především ty bílé.
Nemyslíš si Ondro, že do českého prostředí zatahuješ problémy, které trápí anglosaské země a v naší kultuře to v podstatě žádný problém není? Nejsi příliš ovlivněn čtením anglicky psaných textů? Já osobně tu žádný velký rasistický problém nevidím, snad jen s Romy a to ještě jen s těmi, co se sem přistěhovali z východního Slovenska. Ale že by tu byly problémy s černochy, Indy, Vietnamci, Číňany, to nevnímám. Ono jak také nazývat černocha, že? V USA je to Afroameričan, u nás to má být Afročech? Asi cítíš sám, že to je poněkud praštěné označení.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 13):
- Josef.Ulehla, Daniela.Weissova, Roman.Semik, Tereza.Hubackova, Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Eva.Novakova, Helena.Buchtova, Jan.Zavadil, Jan.Prokop, Robert.Magni, Magdalena.Opletalova, Jakub.Michalek
profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Vera.Marusiakova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 142
- Registrován: 09 bře 2016, 22:33
- Profese: Parlamentní zpravodajka ministra
- Dal poděkování: 167 poděkování
- Dostal poděkování: 256 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Gabriela.Maceckova píše: ↑08 pro 2021, 18:06Mé zkušenosti s Ondrou byly vždy ty nejlepší, ochotně se mi vždycky snažil se vším pomoci a poradit. Jeho komunikace je otevřená a faktická. Vzhledem k tomu, že je to jeden ze zákládajících členů zná stranu velmi dobře. K úkolům přistupuje svědomitě. Je velmi šikovný a pracovitý. Mimo jiné je i týmový hráč a není žádný sólista, což je za mě na tuto pozici vítaná vlastnost.
Ráda se připojuji k této osobní zkušenosti. Na Ondrovi si velmi cením jeho otevřenosti, spolehlivosti, vstřícnosti, ochoty a kamarádství. Vždy se mi s ním dobře spolupracovalo. V dobách před vstupem do Sněmovny - když jsem dělala pro MO a on byl zastupitelem HMP a členem PKS Praha. I později, když jsem s ním v roli Ivanovy asistentky úzce spolupracovala v oblasti místního rozvoje - v rámci sněmovního výboru i resortního týmu Místní rozvoj. Z mého pohledu má Ondra úctyhodný odborný záběr a obrovskou produktivitu. Vedle agend místního rozvoje byl a je tahounem oblasti digitalizace.
Jsem přesvědčená, že Ondra by byl výborným a výkonným členem RP.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vera.Marusiakova za příspěvky (celkem 3):
- Helena.Buchtova, Veronika.Smidova, Magdalena.Opletalova
- Ondrej.Profant
- Technický odbor
- Příspěvky: 7931
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14741 poděkování
- Dostal poděkování: 8291 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Vážené celostátní fórum,
jsme v nelehké situaci.
Na jedné straně jsme jediná strana, která důsledně prosazuje ochranu soukromí, moderní veřejnou správu, moderní vzdělávání a spoustu dalších témat pro 21. století. Jsme jasnou silou naší politické scény.
Na straně druhé jsme utrpěli porážku ve sněmovních volbách. Alespoň co se týče preferencí i počtu mandátů. Neočekávaný propad navíc prohloubil jiné problémy. Například nevyřešené problémy okolo 3 stěžejních odborů PO, MO a TO. Kampaň nás všechny vyčerpala a mnohdy poněkud pošramotila mezilidské vztahy.
Nemám silnou ambici být v RP, mnohem raději bych se věnovat čistě jen digitalizaci. Ale z posledních týdnů jsem nabyl dojmu, že situace není přiliš dobrá a některé procesy je potřeba znovu oživit a to s citem. Nesmí dojít k odloučení RP a CF. Což je situace do které nás tlačilo dění okolo kampaně. Proto nominaci přijímám.
Výzvy
Vnímám tyto výzvy pro naší strany:
- rozpočet: Rozpočet byl směřován k jiným přijmům. Teď se bude muset narychlo měnit, ale hlavně se pak úsporná opatření musí zavést do praxe. To vždy bude bolet, ale byl bych rád, abychom spolu o těch věcech komunikovali a chápali proč to tak je.
- důvěra: Někteří lidé a orgány mezi sebou vykopali příkopy. To se musí změnit. Příkopy musíme zasypávat a podat si ruce. Zároveň to nejde bez toho, aby se vyřešili oprávněné připomínky obou stran. Stejně tak je potřeba odstranit některé vnitrostranické nálepky.
- legislativu stabilní, ale pomáhající: Pravidla nám mají pomáhat. Nemají nás omezovat v běžné činnosti. Zároveň musí mít stabilitu a jednoduchost, abychom si navzájem rozuměli.
- budování značky: Naše značka byla značně pošramocena extrémní kampaní, která proti nám byla vedena a naší neschopností se rázně bránit. Je potřeba značku oprášit, prezentovat a ukázat její sílu.
- příprava a vzdělávání členů/ek a kandidátů/ek: Rosteme, získáváme nové zastupitele/ky a to si žádá investici do lidí. Musíme hledat způsoby jak efektivně předat naše vědomosti, jak naučit nováčky, jak vysvětlit náš program apod.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 29):
- Katerina.Migdau, Eva.Novakova, Lukas.Dolezal, Martin.Stanek, Stanislav.Stipl, Michal.Novak, Helena.Buchtova, Ondrej.Kalis, Blanka.Charvatova, B_Pat, Daniela.Weissova, Jan.Zavadil, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Jan.Prokop, Roman.Semik, Viktor.Tichak, Tomas.Valek, Jan.Hora, Martin.Jiranek, Jana.Kolarikova, Jan.Korbel, Vit.Jurasek, Martin.Sterba, Lukas.Blazej, Robert.Magni, Magdalena.Opletalova, Jakub.Michalek, Filip.Krska, Tereza.Hubackova
profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Michal.Novak
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 124
- Registrován: 28 črc 2017, 00:25
- Profese: business konzultant
- Dal poděkování: 364 poděkování
- Dostal poděkování: 260 poděkování
Re: Nominace Ondry Profanta do republikového předsednictva
Ondrovu nominaci podporuji a jsem rád, že ji přijal. Zdaleka ne ve všem se s ním vždy shodnu, ale naučil jsem se naslouchat jeho argumentům a politickým vhledům, které mě nejednou přivedly k jinému pohledu na věc nebo mě alespoň pomohly lépe chápat druhou stranu věci. Vážím si jeho rozvážného přístupu k problémům. Jde o jednoho z nejzkušenějších Pirátů, který prošel jak lety počátečního aktivismu, tak následné tvrdé práce na pražském magistrátu, vedením pražského sdružení, vedení TO (v době, kdy tento odbor neměl snad žádný rozpočet) a rolí poslance. A to jsem určitě na něco zapomněl. Myslím, že mezi ostatními nominovanými mu to dává poměrně unikátní vhled do různých "zákoutí" a problémů strany. Dělám si jisté naděje, že v nastalé (hlavně interní) situaci bude mít pochopení pro různé skupiny a strany vzniklých sporů.
(A občasné komunikační úlety hrozí každému z nás, jsme prostě lidi.
)
Držím palce, Ondro!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Novak za příspěvky (celkem 5):
- Martin.Stanek, Ondrej.Profant, Martin.Sterba, Magdalena.Opletalova, Veronika.Nurnbergerova
Michal