Nominace Lucie Chocholové do Republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.

Moderátor: Predsedajici

Souhlasím s nominací Lucie Chocholové do Republikového předsednictva:

ANO

81
60%

NE

23
17%

ZDRŽUJI SE

32
24%

Celkem hlasujících: 136 - Celkem hlasů: 136

Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Dal poděkování: 812 poděkování
Dostal poděkování: 1421 poděkování

Nominace Lucie Chocholové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Vážené celostátní fórum,

dovolte mi, abych do republikového předsednictva nominovala Lucii Cirkvu Chocholovou.

@Lucie.Cirkva.Chocholova je předsedkyní krajského zastupitelského klubu Pirátů, předsedkyní výboru OFFTOPICpro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči, místopředsedkyně Pirátů na Kladně a všechny tyto úlohy zvládá velmi zodpovědně a odvádí skvělou práci. Je velmi zdatná jak mediálně, tak ve vyjednávání s politickými partnery i protivníky.
Znám ji od počátku, kdy k nám vstoupila a velice si vážím její schopnosti vždy předvídat víc možných scénářů a nepodceňovat přípravu. Krom toho je také velmi ochotná, empatická, ale zároveň také asertivní a odvážná.
Nakonec konstatuji, že mi dělá neobyčejnou radost nominovat do RP ženu. U Lucie je ta radost o to větší, když mohu s klidným svědomím říct, že přesně takovou silnou osobnost v našem předsednictvu potřebujeme.

Budu velmi ráda, pokud Lucii podpoříte.

Něco málo o Lucii si můžete přečíst zde, další už nechám na ní, aby v případě, že nominaci přijme, uvedla ve své kandidátské řeči.

"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
místopředsedkyně KS Středočeský kraj
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz
Lucie.Cirkva.Chocholova
Místní předsednictvo
Profese: uvolněná zastupitelka SČK
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: Nominace Lucie Chocholové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lucie.Cirkva.Chocholova »

Děkuji Kláře za nominaci, kterou tímto přijímám. Kandidátskou řeč dodám zítra, resp. během dneška.

Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 6632 poděkování
Dostal poděkování: 3303 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Lucku podporuju. Jsem rád, že nominaci přijala.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Kohout, Klara.Kocmanova, Martin.Martin, Milan.Zeleny

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Michal.Hazlinsky
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Network architect
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 548 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj všem,

chtěl bych zde také Lucku podpořit v kandidatuře do RP. OFFTOPICA Klára má bod za velice dobrou volbu pro nominaci. :)

Lucku znám od její první účasti na schůzi našeho MSka. Od začátku byla obrovským přínosem a už necelý půl rok na to k Pirátům vstoupila a přijala nominaci na krajskou kandidátku. Už druhé funkční období spolupracujeme v předsednictvu MS Kladno, kde je její aktivita nenahraditelná pro rozvoj MSka a pro sestavení kvalitní kandidátky do nadcházejících komunálních voleb OFFTOPIC/přestože v nich sama nemůže kandidovat, protože bydlí ve vsi vedle Kladna/ v největším městě SčK. Má značný přehled v oblasti kultury, dovede síťovat lidi, přivést ty podobně laděné k nám a zapojit je do chodu strany. Po krajských volbách byla zvolena předsedkyní zastupitelského klubu v SčK, kde opět sehrává klíčovou roli díky jejímu vytříbenému politickému citu a předvídavosti. Dokáže velmi rychle číst dění a v různých situacích najít možné cesty k našemu cíli, případně k co nejlepšímu kompromisu, nebo identifikovat, kdy nemá smysl bojovat prohranou bitvu, načež i takovou pozici dokáže přetavit ve výhodné postavení pro bitvu příští. Je obratná v jednání s politickými partnery/oponenty. Má z oblasti kultury i bohaté zkušenosti s reálnou politikou. V současné době je členkou vládního týmu pro oblast kultury. V každé roli byla vždy proaktivní a díky své kreativitě umí přinášet nová řešení pro různé situace. Naposledy například propojení krajské a komunální politiky tím, že vytvořila funkční model toku informací napříč krajem mezi krajským ZK a komunálními politiky v kraji. Něco takového je za mě přesně to, co strana právě teď potřebuje.

Na základě všeho výše zmíněného jsem zcela přesvědčený o tom, že by byla v RP obrovským přínosem a má mojí plnou podporu a nebojím se vyzvat každého, aby se s Luckou a její prací obeznámil a podpořil jí ve volbě.

Volbám zdar, Michal

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Martin.Karim, Tereza.Vovesova, Martin.Martin, Lenka.Kozlova, Milan.Zeleny, Lukas.Kohout, Sona.Brunnerova

profil, místopředseda SčK, předseda MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 29095 poděkování
Dostal poděkování: 24488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

@Lucie.Cirkva.Chocholova I tobě položím moji obligátní otázku.
Mohla bys, prosím, vyplnit tenhle test https://politicalcompass.org/test/cz a dát sem výsledek?

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Tereza.Vovesova
Republikový výbor
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 858 poděkování
Dostal poděkování: 885 poděkování

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Zdravím všechny,

jsem moc ráda, že se Lucka rozhodla kandidovat do RP a její kandidaturu podporuju. Lucka v dnešní době vede zastupitelský klub na Středočeském kraji a já musím říct, že obdivuju tu nenucenost, se kterou úspěšně řeší problematiky. Do řešení problémů týkajících se Středočeského kraje se klubu pod jejím vedením daří efektivně zapojovat členskou základnu. Zastupitelský klub se schází pravidelně i za účasti členů KS a v případě řešení nějaké konkrétní záležitosti jsou jako hosté přizváni i zodpovědní radní z jiných stran, aby situaci členům vysvětlili, členi se tak mohou zeptat přímo zodpovědných na podrobnosti. Lucka je vždy otevřená diskuzi a zároveň se dokáže dobře postavit za pirátské hodnoty.

I vzhledem k tomu, že Lucka má dlouholeté zkušenosti s vedením organizací a je to na její práci dobře znát, ji ráda podpořím i ve volbě do RP.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 5):
Simona.Bartova, Michal.Hazlinsky, Kornelia.Gottmannova, Martin.Martin, Lukas.Kohout
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci. :D
Lucie.Cirkva.Chocholova
Místní předsednictvo

Jmenuji se Lucie Cirkva Chocholová a výše uvedenou nominaci přijímám s velkým respektem a pokorou. Zároveň děkuji všem za slova podpory, nesmírně si jich vážím a zároveň je vnímám jako osobní závazek. K Pirátům jsem přišla v roce 2019 s jasným záměrem - změnit podmínky pro kulturu. Postupně jsem se zapojila do KET a RT a nakonec i do vládního týmu. Momentálně jsem uvolněnou zastupitelkou ve Středočeském kraji a předsedkyní Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. Myslím, že z tohoto titulu dělám pro kulturu v kraji maximum. Zároveň jsem předsedkyní zastupitelského klubu.

Myšlenky na kandidaturu do RP v podstatě tak trošku zaskočily i mě samotnou. Prakticky se jejich počátek zhmotnil na volebním štábu v La Fabrice. Kde se téměř ve vteřině změnila sebevědomá strana v pacienta na JIP. V tu chvíli mi došlo, že naše největší síla je v nás samotných. Jsem si jistá, že po resuscitaci žijeme, ale intenzivní péči ještě nějakou dobu potřebovat budeme. V tuto chvíli intenzivní péči CF nabídnout nemůžu, ale mám následující vizi pro období rehabilitace.

Navzdory všem událostem posledních měsíců jsou pro mě Piráti liberální středová strana s velkým potenciálem. Můj rehabilitační program má tři vzájemně provázané pilíře: PROGRAM, LIDI a KOMUNIKACE.

PROGRAM
Nejsem úplně zastáncem myšlenky návratu ke kořenům v této oblasti. Preferovala bych reflektování současných témat v duchu liberální politiky. Což ne vždy znamená, abychom se vzdali našich core témat, ale abychom je zasadili do současného kontextu. Uvedu na příkladu, kdy transparentnost je součástí našeho DNA, kterého se nebudeme vzdávat, ale je na čase reflektovat také to, že je tématem které dneska používá každý a díky tomu pomalu dochází k jeho vyprázdněnosti.
Dlouhodobý program si dle mého názoru zaslouží revizi a je třeba ho zasadit více do meziresortních souvislostí. V tomto ohledu vnímám práci resortních týmů jako zásadní, více viz. LIDÉ níže. Dle mého náš úspěch tkvěl v jasné vyhraněnosti v několika základních tématech a přirozenými konsenzuálním postoji k nim napříč stranou. To je věc, kterou je třeba reflektovat.

LIDI
Zde se naopak musíme ke kořenům vrátit. Lidský potenciál je to naše největší bohatství a je třeba o něj důsledně pečovat. Nesmí docházet k přetěžování aktivních lidí do takové míry, že v přímém přenosu sledujeme jejich vyhoření. Což bohužel není jev ojedinělý. To, že se někdo rozhodne být aktivní v politice by nemělo znamenat, že se vzdá všeho ostatního. Což je podstatné jak pro psychohygienu, tak i pro zachování kontaktu s reálným životem tam kdesi mimo stranu. Důležitým aspektem je také zamezení vzniku osobních kultů, které se někdy vytváří přirozeně a někdy jsou systematicky budovány. To je věc, které může zamezit každý jeden z nás tím, že se této hry nebudeme účastnit a naučíme se konstruktivní kritice, více viz. KOMUNIKACE.
Odborný aparát a resortní týmy – bude třeba stabilizace a nastavení fungování těchto týmů v nových podmínkách (rozpočet, nastavení procesů fungování RT, podpora pravidelné komunikace RT a KET)
Aktivní politici – podpora sdílení zkušeností a rozvíjení jejich kompetencí, vnitrostranické vytvoření takových podmínek, aby se mohli plně věnovat výkonu politické funkce, obzvláště pokud jsou za ní placení z veřejných peněz
Dobrovolníci – efektivní zapojení, zvýšení prestiže dobrovolnické činnosti

KOMUNIKACE
Toto téma vnímám stejně klíčové jako LIDÉ a má dvě zásadní roviny, a to komunikaci uvnitř strany a komunikaci strany navenek.
Komunikace uvnitř strany: Ta je klíčovým prvkem pro stabilizaci naší strany. Bude nutné nastavit propojení krajů s celostátní politikou a obráceně. Co vnímám jako zásadní, musíme se bezpodmínečně naučit předávat konstruktivní kritiku a realizovat efektivní diskuzi.

Komunikace navenek: Schopnost krizové komunikace máme a v posledních volbách jsme měli mnoho příležitostí se v ní procvičit. Je třeba si uvědomit, že každý jeden z nás tvoří obraz strany. Bude možná dobré naučit se přemýšlet nad tím jak se prezentujeme a možná neuškodí se vždy na vlastní prezentaci podívat optikou vyššího dobra, zjednodušeně položit si otázku „komu tím prospějete“. Slabé místo vnímám v komunikaci strategické. Konkrétně řečeno, je důležité definovat si dlouhodobé cíle na základě kterých je možné systematicky pracovat s informacemi a tvořit značku. Např. když se rozhodneme pro narativ „Piráti jsou pracovití“ musí se to ať už přímo či podprahově objevit v každém našem mediálním výstupu.

ROLE RP
RP vnímám jako srdce strany, které je zodpovědné za okysličování celého těla. A pokud zůstanu o tohoto příměru tak mozkem je pro mne RV. Je asi zřejmé, že jedno bez druhého nemůže tvořit zdravé tělo. Smyslem RP nemá být budování kultu osobnosti ve smyslu "to jsou ti co vše řídí". Jako zásadní vidím, že RP musí mít důvěru CF. Někdy je třeba věci řešit operativně a chyby děláme všichni. Pokud se toto odehrává v prostředí důvěry je snadnější vždy předjímat dobrou vůli. Úkolem RP je všechny takové kroky zdůvodnit a náležitě vysvětlit.

Co mě politika naučila (zatím):
Nic není dílem jednotlivce, vše je týmová práce.
Není nutné mít na vše okamžitě názor.
Chyba či špatná zkušenost je pozitivum v případě, že člověk odejde o toto poznání poučený a silnější.
Snahu hledat konsenzuální řešení i za cenu potlačení vlastního osobního postoje.
Být vstřícná a trpělivě poslouchat opačné názory.

Co bych chtěla do politiky přinést já:
Empatie není slabost.
Komunikace s názorovými oponenty není ztráta času.

Těším se na vaše dotazy.

Lucie.Cirkva.Chocholova
Místní předsednictvo

Petr.Vileta píše: 08 pro 2021, 17:08

Mohla bys, prosím, vyplnit tenhle test https://politicalcompass.org/test/cz a dát sem výsledek?

chart.png
chart.png (17.53 KiB) Zobrazeno 1550 x

Marně přemýšlím kam mě na mřížce mohla posunout odpověď na otázku: "Astrologie dokáže s přesností vysvětlit spoustu věcí." :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Cirkva.Chocholova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Martin.Martin, Lukas.Kohout
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 29095 poděkování
Dostal poděkování: 24488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lucie.Cirkva.Chocholova píše: 08 pro 2021, 22:40
Petr.Vileta píše: 08 pro 2021, 17:08

chart.png
Marně přemýšlím kam mě na mřížce mohla posunout odpověď na otázku: "Astrologie dokáže s přesností vysvětlit spoustu věcí." :)

To je snadné zjistit. Udělej si test znovu a na tuto jedinou otázku odpověz jinak. :D

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Dal poděkování: 2641 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Martin »

Jsem velmi rád, že se @Lucie.Cirkva.Chocholova rozhodla přijmout nominaci a velmi toto rozhodnutí podporuji.

Lucie je přesně ten člověk, kterého v RP potřebuji.

• inteligentní, schopný a pracovitý člověk, který si ale zároveň svým mandátem nic kompenzuje
  • Pirátství hlavou a srdcem, nikoli pouze formou (což lze sledovat - mimo jiné - například na schůzích ZK SčK)
  • konsensuální přístup - do diskuse vždy nabízí s argumentem i protiargument, a to nehledě na její osobní preferenci
  • komunikace s empatií - dokáže vést tým lidí s různými názory. Svým přístupem si u nich získává respekt a přitom nemá zapotřebí nikomu podlézat, ani poštvávat skupinky proti sobě.
  • praxe z reálné politiky - zkušenost s veřejným jednáním i s vystupováním v médiích - žádné zbrklé výstupy, žádná polarizační témata, maximální spolupráce s odborníky a přitom respekt k celé členské základně

Co chtít víc?
Lucie má mou plnou podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 5):
Milan.Zeleny, Michal.Hazlinsky, Lukas.Kohout, Roman.Pasek, Lukas.Dolezal

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“