Jana Ptáčková

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jana.Ptackova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2021, 10:33
Dostal poděkování: 5 poděkování

Jana Ptáčková

Příspěvek od Jana.Ptackova »

Zdravím ,
Jsem Janča je mi 20 let a bydlím v Liberci.
Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Turnově v oboru ošetřovatel, v současné době studují nástavbu jako Praktická sestra v Děčíně a pracuji v KNL na oddělení ARO jako ošetřovatelka .

S Piráty jsem zatím působila jako pomoc při předvolební kampani do PS a nyní pomáhám se sběrem podpisů pod petici za rekonstrukci bazénu na ZŠ Švermova na Františkově.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Ptackova za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Martinek, Pavel.Felgr, Marek.Forster, jiri.koten
Uživatelský avatar
Pavel.Felgr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 202
Registrován: 11 říj 2017, 22:55
Profese: IT technik
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jana Ptáčková

Příspěvek od Pavel.Felgr »

Jsem rád, že se Jana představila. Velmi pomáhá s peticí i dalším děním v Liberci a rozhodně jsem rád, že chce být členkou.

Pavel Felgr
Email: pavel.felgr@pirati.cz; Facebook: https://www.facebook.com/pavel.felgr

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“ — Lucius Annaeus Seneca
„Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami.“ — Gaius Julius Caesar
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Jana Ptáčková

Příspěvek od hana.cernosova »

Ahoj,
díky za úvodní představení a registraci na fóru. Níže posílám podle zvyklostí sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.

Následně ti bude ze strany předsednictva krajského sdružení (PKS) přidělen průvodce, který ti pomůže zorientovat se např. v technických systémech strany, jejím fungování atd.

A – osobní:

  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?

  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?

  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

  9. Co si myslíš o migraci?

  10. Jaký máš názor na integraci Romů?

  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

Více o přijímání viz tady https://wiki.pirati.cz/regiony/libereck ... -clenu-lbk.
Zdraví Hanka Černošová, koordinátorka krajského združení Pirátské strany pro Liberecký kraj

Tito uživatelé poděkovali autorovi hana.cernosova za příspěvky (celkem 2):
Marek.Forster, B_Pat

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Jana.Ptackova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2021, 10:33
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Jana Ptáčková

Příspěvek od Jana.Ptackova »

osobní:
Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? ne nebyla
Koho bys volil nebýt Pirátů a proč? TOP-09 , máme dost společných názorů.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? pouze pasivní
Kandidoval jsi ve veřejných volbách? ne

Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

  • sama se zajímám už dlouho o rozvoj místní kultury a dění v našem okolí, ale ráda bych také uplatnila znalosti a zkušenosti ze zdravotnictví hlavně v téhle době kdy stálé je nejaktivnější téma COVID.

Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
jak už jsem psala v minulé odpovědi, můžu hodně pomoci s informováním a zapojením mladých lidí do dění v naší zemi, jsem hodně komunikativní člověk a myslím si že zvládnu oslovit širokou veřejnost nejenom mladé lidi.
a určitě bych byla ráda kdyby jsem se mohla zapojit do aktivit přes sociální sítě .

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování? no to je jasné !

Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany? ano už se zvládám s menší pomocí orientovat

Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

tak vstup do pirátské strany byl čin, kterým jsem chtěla ukázat že v hlavě i na srdci mi leží spousta problému, které mi nejsou jedno a chci se zapojit do jejich řešení. Je tu ale i spousta nápadů které ráda ještě budu realizovat postupem času.
Chci kandidovat v nejbližší možné době do komunálních voleb, kde budu mít větší kompetence na prosazení a realizaci svých nápadů.

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
tak i to je možné ale to nemůžu posoudit já ale záleží na druhých. Za mě jsem názoru, že jsme jen lidé a ne stroje, jen vše má mít svou míru.

Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení? ano určitě chci být součástí nově zakládaného MS Liberec!!! :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Ptackova za příspěvky (celkem 2):
Marek.Forster, B_Pat
Jana.Ptackova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2021, 10:33
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Jana Ptáčková

Příspěvek od Jana.Ptackova »

Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

-četla jsem jak program k volbám 2021 ale také dlouhodobé cíle pirátů , upřímně mě zajímá skoro každý bod programu :D to je hlavní důvod mého vstupu do strany, mé názory a postoje jsou shodné k tomu co piráti nabízejí a chtějí.
od transparentního a informovaného státu až po reformaci a regulaci užívání psychotropních látek.

Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
díky vstupu do EU jsme jako křehká země získali silné spojence ,ale co bylo dříve není dnes. Můj názor je takový že by jsme určitě neměli spoléhat na ochranu od druhých ,už jen z historie si můžeme vybavit, že se nám to nevyplatilo za 2. světové války.
Anexe Krymu je věc kterou já stále nedokáži pochopit , v 21. století dovolujeme lidem jako je Putin a Lukašenko ovládat stát bez jakéhokoliv omezení . Lidé musí otevřít oči a konečně veřejně přiznat že Východní politika a smýšlení v těchto zemích je naprosto absurdní a nepřipustitelná!

jsem člověk co vždy inklinoval spíše k Západu než na druhou stranu.

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
myslím že zrovna u konopí je už tato diskuze zbytečná, díky zahraničním lékařům a státům kolem kolem nás můžeme jasně vidět kolik dobrého tato rostlina může přinést. u dalších drog je to pro mě trochu na vážkách , jelikož jsem sama drogy nikdy nebrala. Ale myslím si že hlavně díky REGULACI docílíme bezpečnějšího užívání těchto drog a zamezíme tím užívání mladistvými osobami.

tady ještě budu parafrázovat: Politika prevence vzniku rizikového návykového chování a snižování škod s ním spojených (dále jen „politika“) musí být postavena na vědecky ověřeném, vyváženém a realistickém konceptu prevence rizik a minimalizace škod. Primárně jde o to, snížit riziko rozvoje rizikového návykového chování, a v případě, že k němu dojde, přistoupit ke zprostředkování realistických zásahů zaměřených na komplexní pomoc danému člověku a minimalizaci škod. Směřování k abstinenci má být součástí nabídky, nikoliv jediným, ani hlavním cílem. V některých případech totiž nemusí být možné jí dosáhnout a přílišný tlak tímto směrem pouze závislého člověka odrazuje od snahy s problémem pracovat a dostat ho účinněji pod kontrolu.

Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
rozhodně na internetu. Tohle je místo v 21. století, kterému musíme věnovat pozornost přeci jen už nás tam je dost a případů s únikem informací je více a více a to jen z toho důvodu že si lidé kolikrát ani neuvědomují co odkliknou.

Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

Manželství pro všechny!!
kde to žijeme aby jsme měli vůbec právo na to hlasovat o tom jestli se někdo může vzít ? nepřijde vám tohle absurdní trochu ? mně ano :)
chceme mít možnost mít opravdovou rodinu se všemi právy ale i povinnostmi.

Co si myslíš o migraci?
migrace je dlouhodobí problém, který je opravdu složité řešit. Ale zase to řeknu z mojí pozice : být válečný či politický uprchlík chtěla bych mít místo kde budu moci začít znovu . ALE! zase jako u všeho pokud nebudu dodržovat jistá pravidla nebudu mít ani žádná práva.
každý stát by si měl rozhodnout kolik a jaké uprchlíky přijme .

Jaký máš názor na integraci Romů?
zapojením hlavně mladých Romů do společnosti, tím myslím do normální výuky ne do jejich zvláštní , zvýšíme inteligenční koeficient našeho státu.
kvůli rozdělení Romských dětí do zvláštních škol vzniká dvojí společnost. zjednodušeně řečeno tu budou ti normální a ti ,, zvláštní", což už dnes tak fungovat nesmí. Nikdy bych se nechtěla dostat do pozice že budou brát mě jako zvláštní a nechci to ani pro nikoho jiného . Jediné čeho docílíme je prohloubení xenofobických a rasistických názorů.

Jaký je tvůj názor na referendum?
díky referendu může mít hlas i člověk který si doposud myslel že nic on sám nezmění . je to skvělá věc a mělo by to být probíranější téma.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Ptackova za příspěvky (celkem 3):
Marek.Forster, B_Pat, Vaclav.Zidek
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Jana Ptáčková

Příspěvek od hana.cernosova »

Jani, děkuji za odpovědi . Hanka KoKS Lbk

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Liberecký kraj“