Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Predsedajici

Souhlasím s nominací Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Ano

138
67%

Ne

47
23%

Zdržuji se

22
11%
 
Celkem hlasujících: 207 - Celkem hlasů: 207

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 839
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Milé Celostátní fórum,

máme za sebou turbulentní rok, který odhalil mnohá z našich slabých míst a měl by nám tak být v řadě oblastí poučením do dalších let. Jsem přesvědčená o tom, že že jednou ze skutečností, která by mohla do budoucna výrazně napomoci lepšímu chodu strany, by bylo pestřejší složení našeho stranického vedení. V současném RP významně převládají dosavadní členové a členky poslaneckého klubu, po nedávné rezignaci Martina Kučery zůstávají již jen oni. Ve vší úctě k jejich odvedené práci, jsem přesvědčená o tom, že právě tento deficit "běžného řadového člena z regionu" byl důsledkem mnoha strategických chyb, kterých jsme se v poslední době dopustili.
Právě proto jsem se rozhodla do RP nominovat Blanku Charvátovou.

Kdo Blanka je?
Blanka má mnoho zkušeností hned z několika orgánů a týmů naší strany, i mimo ní. Vede místní sdružení na Praze 21, je členkou a jednatelkou Republikového výboru, vedoucí pražského Personálního týmu a pražského KET Doprava a infrastruktura. Současně je neuvolněnou zastupitelkou v uvedené městské části a členkou komunitního spolku ÚJEZD.KOM. V neposlední řadě je maminkou-samoživitelkou dvou dětí.

Více o svém politickém příběhu uvádí zde: https://lide.pirati.cz/profil/2391/

Proč právě Blanka?
Blanku znám jako aktivní a zapálenou Pirátku, srdcařku, které na straně upřímně záleží a má zájem na tom, aby byla nejen etablovanou a úspěšnou partají směrem k voličům, ale aby fungovala i jako otevřená organizace, která pracuje udržitelně, efektivně a přátelsky směrem "dovnitř", ve vztahu ke své členské základně.

Ve své funkci v RV opakovaně dokazuje, že dokáže zásadově, ale současně konstruktivně oponovat ve chvílích, kdy je třeba účelný korektiv. Umí být "ženou činu" v časech, kdy je třeba citlivě, ale důsledně uzavřít řadu záležitostí, které si za sebou táhneme jako kouli na noze (viz probíhající kauza Ondřeje Dostála). Umí se nestranně postavit za to, co jí v danou chvíli přijde správné a je na ní spolehnutí. Současně má zkušenosti z řízení hned několika našich týmů, fungujících na dobrovolnické bázi, a ve všech prokazuje jistou alternativu chodu k současnému stavu. Je komunikativní, empatická a zároveň zůstává skromnou. Věřím, že by představovala přesně ten archetyp kandidátky, který nám nyní se svými životními i stranickými zkušenostmi v RP citelně chybí.

Díky mockrát za Váš čas a dvojnásob i za zvážení podpory Blanky ;)

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně KS Ústecký kraj a MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 545
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 577 poděkování
Dostal poděkování: 1366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ahoj,

Děkuju Katce za hřejivá a vlídná slova o mojí osobě, opět jsem se dneska dojala (nejdřív se mi to stalo ráno u mojí krajské nominace). Nominaci přijímám, řeč dodám, až dorazím z práce domů, uvařím večeři a sednu k pc :)

„Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok.“

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 545
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 577 poděkování
Dostal poděkování: 1366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Tak ještě jednou Ahoj a díky Katce za nominaci.

Protože se na mě už delší dobu obrací lidé s dotazy, jestli do RP budu kandidovat, tak vám tady nebudu nalhávat, že jsem o tom nepřemýšlela. Přemýšlela. A stále přemýšlím.
Jako strana nejsme v dobré kondici. Vlastními chybami a špatnými rozhodnutími jsme se dopracovali k tragickému volebnímu výsledku. Je třeba říct si, jaké chyby se staly a poučit se z nich. A také je třeba neplakat, že se to stalo. Já chci koukat do budoucnosti, nebaví mě pořád se ohlížet a rýpat se ve starých ranách.

Díky mému působení v republikovém výboru jsem zjistila, že je třeba začít k některým věcem přistupovat úplně jinak. Je třeba přestat se bát, nechat se ovládat strachem z možných mediálních průšvihů, naopak musíme najít svoje ztracené sebevědomí a odrazit se od toho pomyslného dna, na které jsme letos klesli. A také je třeba začít si navzájem naslouchat, neuzavírat se v komfortních bublinách svých přátel, ale snažit se pochopit, proč mají někteří třeba jiný názor než já. Mrzí mě, že jsou mezi námi různé skupiny, které si vzájemně moc nerozumí. A tím, jak si navzájem nerozumí, se navzájem těch druhých trochu bojí. Různorodost je důležitá, ale špatné je to, že těm jednotlivým skupinám občas chybí nějaký překladač, který by jim usnadnil komunikaci s jinými skupinami. A pak chybí to vzájemné pochopení se.

Nechci, abychom rozlišovali lidi ze zulipu, fora či facebooku. Takovýmto nálepkováním hloubíme akorát další příkopy mezi námi. Já jsem se naučila fungovat na všech platformách a necítím se ohroženě nikde. Pokud se mi diskuse nelíbí, ozvu se. A je mi jedno, jestli to je v podpalubí zulipu, nebo uzavřené FB skupině.

Nestačí mi pojmenovávat věci, které nefungují. Chci investovat svůj čas do toho, aby fungovat začaly.

Chci, abychom se vrátili ke svým hodnotám, ale zároveň abychom neustrnuli na místě. To, že některé věci máme ve svých předpisech dlouhé roky, automaticky neznamená, že jsou vždycky správně a měly by tak být na věky věků. Když zjistíme, že praxe je trochu složitější než naše vysněná představa, je třeba se k tomu postavit čelem a začít to řešit. Ale nesmíme s vaničkou vylít i dítě, některé věci, které dělají Piráty takovými, jací jsou, bychom měli chránit – jsem třeba proti automatickému utajování jednání. Je třeba snažit se držet jednání otevřená v maximální možné míře. Existují případy, kdy je pro uzavřenost důvod, ale mělo by takových případů být o dost méně, než těch otevřených. Když věci tajíme, vybíráme si okruh osob, které tyto věci mohou vědět, a tím vytváříme určité privilegované skupiny. A rozdělujeme se tím ještě víc.

Musíme se naučit vzájemně si naslouchat.

V současné době vnímám velkou krizi důvěry mezi námi. Pokud se nenaučíme si navzájem důvěřovat, tak spolu nemusíme vůbec být. Důvěra nemůže být slepá, ale musí mezi námi být.
Jsem hrdá na to, že jsem Pirátka. Jsem obklopena skvělými lidmi, se kterými sdílím stejné životní hodnoty. Ač si třeba v něčem nerozumíme, tak vím, že všem nám jde o to, aby se nám a našim dětem v téhle zemi dobře žilo. Vnímám nás jako férové, čestné lidi, kteří na sebe mají velké nároky. Jsem ráda, že mohu být vaší součástí a že díky vám můžu měnit svět k lepšímu.
Myslím si, že díky mým znalostem, zkušenostem a také svému analytickému a otevřenému pohledu mohou být tou změnou, kterou teď RP a vlastně i celá strana potřebuje.

A na co bych se chtěla v RP zaměřit?

Práce s lidmi – mnoho členů je momentálně silně demotivovaných, prožívají krizi svého pirátství. Musíme zase najít to, co Piráty dělá těmi pravými Piráty. A začít musíme u sebe.
Respekt je profi - ve spolupráci s PO a dalšími rozjet ty projekty doporučené Konsentem, které si budeme moct vzhledem k napjatému rozpočtu dovolit
Zlepšit komunikaci RP dovnitř strany – líbí s mi pravidelná setkání s PKS, bylo by vhodné zavést to i s RV, kde komunikace momentálně prostě vázne
Senioři na palubě – již nyní jsem s nimi v kontaktu a snažím se jim pomoct najít nejlepší způsob, jak se začlenit do strany, takže v této činnosti bych pokračovala dál
Volby nejen 2022 - momentálně v pracovní skupině RV zpracováváme závěrečnou zprávu k letošní kampani, děláme zhodnocení toho, co se stalo. Na základě toho je pak třeba definovat chyby, kterých jsme se v kampani dopustili, a najít nové a lepší řešení, aby příští a i všechny další volby dopadly o dost líp.

Díky za váš čas, důvěru a za to, jací jste a těším se na vaše případně dotazy.

„Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok.“

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 12485
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 32173 poděkování
Dostal poděkování: 16480 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Na Pirátech se mi libí, že stále zůstávají poměrně otevřenou organizací a že se tu objevují nové talenty.
Jedním z nich je myslím i Blanka, až do jejího zvolení do Republikového výboru jsem ji v podstatě neznal. Ale za její cca půlroční působení v RV ji musím ocenit, z mého pohledu patří k velmi aktivním a kompetentním členům a dokáže, aby se věci posouvaly správným směrem. Z této zkušeností si myslím, že Blanka může být dobrou členkou v předsednictvu.

A teď otázky. Jestli se asi na něčem shodneme, tak na tom, že chceme věci zlepšovat. Neshodneme už na tom, v čem a jak.
Takže záměry v tvé řeči jsou jistě bohulibé, leč chci konkrétnější odpovědi.

1) Komunální volby - podporovat maximum komunálních kandidátek nebo jen ty, u kterých jsem si jisti, že nepokazí pirátskou značku?
2) Senátní volby
a) mají mít senátní kandidáti svůj vlastní program (neměl by se výrazně odlišovat od našeho dlouhodobého programu) nebo by měli přijmout program sněmovní koalice 2021?
b) Měli by Piráti jít u senátních kandidátů i do nějakého spojenectví s jinými stranami (např. Zelení, ČSSD, ANO)?
3) Programové směřování strany - jak by si stručně definovala nový kurz, který by nás měl znova postavit na nohy?
Jaké věci by měli piráti primárně prosazovat a proč by nám to měli voliči věřit?
4) Měl by být znovu zřízen Finanční odbor a jeho vedoucí opět volen CF, jako vedoucí ostatních odborů?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Kornelia.Gottmannova

zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 32374
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 29095 poděkování
Dostal poděkování: 24488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Vileta »

Blanko, mohla bys vyplnit tenhle test a zveřejnit výsledné hodnocení?
https://politicalcompass.org/test/cz

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4958
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 18940 poděkování
Dostal poděkování: 3883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Robert.Magni »

Petr.Vileta píše: 01 pro 2021, 22:22

Blanko, mohla bys vyplnit tenhle test a zveřejnit výsledné hodnocení?
https://politicalcompass.org/test/cz

Hovadina.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Marek.Necada
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 545
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 577 poděkování
Dostal poděkování: 1366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Robert.Magni píše: 02 pro 2021, 06:44
Petr.Vileta píše: 01 pro 2021, 22:22

Blanko, mohla bys vyplnit tenhle test a zveřejnit výsledné hodnocení?
https://politicalcompass.org/test/cz

Hovadina.

politický kompas.JPG

„Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok.“

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 545
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 577 poděkování
Dostal poděkování: 1366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

@Dalibor.Zahora Dalibore díky :D Jsem ráda, že jsem tě mohla díky našemu působení v RV lépe osobně poznat. I když se ne vždy ve všem shodneme, navíc tě občas trochu popichuju kvůli tvým twitterovým a fb výrokům, tak si myslím, že je důležité mít ve straně lidi, kteří se nebojí ozvat, pokud s něčím nesouhlasí. Protože jen díky takovým se nezapouzdříme v přesvědčení, že děláme všechno pořád dobře, což je cesta do pekel. A teď odpověď na tvoje otázky, jsem ráda, že ses zeptal:

1) Komunální volby - podporovat maximum komunálních kandidátek nebo jen ty, u kterých jsem si jisti, že nepokazí pirátskou značku?

Začnu konkrétními příklady. V roce 2018 v Praze se podpora dávala relativně snadno, koneckonců i moje Praha 21 kandidovala jako uskupení nečlenů, členy jsme se stali až v průběhu. Uvědomuju si, že to byl risk, který mohl vyjít, ale taky nemusel. A jsou jiné MČ, kde to zdaleka tak ideální nebylo. Třeba Praha 20 – zde kandidovalo uskupení s podporou Pirátů, ale nyní se objevila jiná skupina lidí usilující o pirátskou podporu poměrně se vymezující proti původním uživatelům pirátské značky. Vzniká z toho situace, která pro pozorovatele zvenčí není úplně přehledná. Takže v jednom případě Pirátům risk vyšel, ve druhém už úplně ne. A mohlo by to být ještě mnohem horší, když by se kandidáti zaštiťující se naší značkou úplně odklonili od našich zásad. Představa, že by se do nějakého zastupitelstva dostalo uskupení „s podporou Pirátů“ v názvu a začalo se chovat úplně nepirátsky, mě nenaplňuje nadšením. Takže si myslím, že je třeba důkladně prověřovat, komu naši značku propůjčíme. Byla bych opatrná.

2) Senátní volby
a) mají mít senátní kandidáti svůj vlastní program (neměl by se výrazně odlišovat od našeho dlouhodobého programu) nebo by měli přijmout program sněmovní koalice 2021?

program do sněmovny je sice velmi obsáhlý, ale byl psán na míru našemu koaličnímu uskupení. Můžeme z něj vycházet, ale nestavěla bych na něm další volby. Senátoři by svoje priority měli stavět spíše na našem dlouhodobém programu.

Měli by Piráti jít u senátních kandidátů i do nějakého spojenectví s jinými stranami (např. Zelení, ČSSD, ANO)?

na tuto otázku se nedá odpověď jednoznačné ano, či ne. Záleží na místních souvislostech, vždy záleží na daném kandidátovi a na dalších okolnostech, které je třeba posuzovat individuálně.

Programové směřování strany - jak by si stručně definovala nový kurz, který by nás měl znova postavit na nohy?

Otázkou je, jestli to nazvat nový kurz, jestli potřebujeme hledat něco, co jsme možná už dřív objevili. Nazvala bych to spíš návratem k našemu kurzu. Podle mého bychom se spíš měli zaměřit na prosazování našeho dlouhodobého programu.

Jaké věci by měli piráti primárně prosazovat a proč by nám to měli voliči věřit?

Zejména tyto:
Ochrana občanů před šikanou
Kontrola moci a mocných (to, že jsme ve vládě neznamená, že máme zavírat oči před toxickými problémy jako je třeba pro mě budoucí ministr Pavel Blažek)
Legalizace konopí
Zjednodušení státu pomocí technologií
Obrana svobody

proč by nám to měli voliči věřit?

Protože tohle jsme vždycky chtěli, takhle nás celou dobu, s výjimkou letošního roku, voliči znali.

Měl by být znovu zřízen Finanční odbor a jeho vedoucí opět volen CF, jako vedoucí ostatních odborů?

Ne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 7):
Robert.Magni, Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Kornelia.Gottmannova, Helena.Vondrakova, Hana.Mertova

„Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok.“

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 32374
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 29095 poděkování
Dostal poděkování: 24488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Vileta »

Blanka.Charvatova píše: 02 pro 2021, 11:27
Robert.Magni píše: 02 pro 2021, 06:44
Petr.Vileta píše: 01 pro 2021, 22:22

Blanko, mohla bys vyplnit tenhle test a zveřejnit výsledné hodnocení?
https://politicalcompass.org/test/cz

Hovadina.

politický kompas.JPG

To se nějak nepovedlo, nevidím obrázek. :?

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 545
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 577 poděkování
Dostal poděkování: 1366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Petr.Vileta píše: 02 pro 2021, 13:29
Blanka.Charvatova píše: 02 pro 2021, 11:27
Robert.Magni píše: 02 pro 2021, 06:44

Hovadina.

politický kompas.JPG

To se nějak nepovedlo, nevidím obrázek. :?

politický kompas.JPG
politický kompas.JPG (59.35 KiB) Zobrazeno 2490 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 7):
Robert.Magni, Martin.Martin, Jan.Hamal.Dvorak, Lukas.Hejduk, Petr.Vileta, Tereza.Hubackova, Michael.Polak

„Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok.“

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“