KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Vážené krajské fórum,

Na základě Volebního řádu, konkrétně

§ 22a Senátní volby
(1) Kandidátní listinu sestavuje krajské fórum toho krajského sdružení, ve kterém je volební obvod senátních voleb. Sestavením kandidátní listiny je schválen jednotlivý volební program kandidáta.

tímto vyhlašuji primární volby na kandidáta na senátora v senátním obvodu č. 7 Plzeň-město.

Do těchto primárních voleb se může přihlásit jakýkoliv člen České pirátské strany (trvalé bydliště nehraje roli) nebo její registrovaný příznivec, který bude podpořen ve svém představovacím příspěvku "palci" v počtu alespoň skupiny členů. Ta je k dnešnímu dni 9 členů.

Kandidát musí mít veřejně vystavený profil na systémech strany.

Zároveň vyzývám kandidáty, aby nastínili svoji motivaci či volební program, se kterým případně budou kandidovat do Senátu. Rovněž mohou v hrubých obrysech nastínit způsob vedení kampaně.


Navrhovaný harmonogram:

přihlášení kandidátů do primárních voleb a získání podpory členů: nejpozději do 31.10.2021

grilování kandidátů: na schůzi KS PlK 1.11.2021

doba na rozmyšlenou: 2.11.

první kolo volby: 3.11.-8.11.

druhé kolo volby: 8.11.-12.11.

Upozorňuji kandidáty, že dle Volebního řádu, konkrétně § 22a Senátní volby má Republikové předsednictvo pravomoc vyjednávat volební spolupráci v jakémkoliv senátním obvodě, což zahrnuje např. podporu kandidáta jiného politického uskupení a tedy znemožnění kandidatury kandidáta vzešlého z těchto primárních voleb.

Oznámení moderátora:

Kandidáti se získanou podporou skupiny členů:

  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jiri.Pek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 334
Registrován: 15 čer 2018, 10:40
Profese: Předseda výboru pro zadávání VZ
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 483 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Jiri.Pek »

Tak já zkusím popíchnout @Olga.Sejrkova. Věřím, že je to výborný kandidát se silným příběhem a navíc člověk z daného obvodu. Svým zápalem za poslední půl rok v roli místopředsedkyně MS Plzeň dokazuje, že je schopná, kreativní a zodpovědná.

Jiří Pek :idea:
Předseda výboru pro zadávání veřejných zakázek PK
jiri.pek@pirati.cz
tel: 735 890 661

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Petr.Vileta »

A já zase popíchnu @Daniel.Kus - posledně to skoro vyšlo. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Petr.Vileta »

A ještě @Filip.Sequens protože to už je taky starý dědek a v době voleb už mu bude 40. :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Olga.Sejrkova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 181
Registrován: 16 led 2019, 10:02
Profese: Sales coordinator
Bydliště: Rychtaříkova 22, Plzeň
Dal poděkování: 638 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Olga.Sejrkova »

Vážení kolegové, Pirátky a Piráti.

Velice si vážím pobídky Jirky Peka a tímto mu děkuji.
Kandidaturu do senátu jsem pečlivě zvážila a rozhodla jsem se výzvu nepřijmout.

Jak asi všichni víte, jsem matka - samoživitelka - dcery, která je momentálně na prahu dospívání. Poslední týdny a měsíce se moje nasazení v roli 1.místopředsedkyně a aktivního členství se začaly jemně projevovat i v domácím prostředí.
Uvědomila jsem si, že projít kampaní do Senátu bude daleko náročnější, a můj vztah s dcerou by to mohlo nevratně poškodit. (V té době bude ve věku, kdy vztah matka-dcera se ocitá i tak na tenkém ledě a já sama jsem tento věk prožila bez účasti obou rodičů a vím, jak špatně jsem tuto "neúčast" nesla a kam mě to zavedlo.)

Můj závěr: Jsem, a i nadále chci být dobrou matkou, a své dceři chci poskytnout support při překonání náročnějšího období. Chci se věnovat předsednictvu, Vám ostatním členům, příznivcům a v neposlední řadě bych ráda uspěla v komunálních volbách - obvod Plzeň-Slovany a pracovat pro občany zde, v Plzni.

Pevně věřím, že moje rozhodnutí pochopíte, a podpoříte mě v komunálních volbách.

Olga

Mgr. Olga Sejrková
tel: +420 777 102 770
olga.sejrkova@pirati.cz

Člen dozorčí rady nemocnice Stod, zastupitelka a radní MO2 - Plzeň Slovany

anon268
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 20 lis 2017, 22:30
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 429 poděkování

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od anon268 »

Olí moc hezký text. Jsem moc rád, že máme na Slovanech silnou partu lidí a můžeme se na sebe spolehnout!😎🤘😍

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pamatuji si, jak po komunálních volbách 2018 starosta UMO2 Aschenbrenner konstatoval, že zastupitelé ANO "se strašně rychle množí" :)
Doufám, že totéž bude muset konstatovat v roce 2022 o Pirátech. 8-)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

anon268
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 20 lis 2017, 22:30
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 429 poděkování

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od anon268 »

Vážení piráti, pirátky, kamarádi, přátelé... ;)
Jsou to již 4 roky co jsem se stal členem Pirátské strany a hrdým Pirátem. Za tu dobu se změnilo mnohé. O kandidatůře do Senátu za volební obvod č.7, který se týká z Plzně pouze MO Plzeň 2 kde jsem se narodil, jsem zde zastupitelem, mám zde trvalé bydliště je dále tvořen celým okresem Plzeň - jih, severní částí okresu Klatovy a jihovýchodní částí okresu Plzeň - město, přemýšlím delší dobu.
Ve své prvotní a stručné kandidátní řeči považuji za prioritní nastínit své oblasti zájmu a preferovaná témata o které se dlouhodobě zajímám a profesně se jim věnuji. Tato témata jsou však velmi široká. Svou konkrétní představu o tématech a způsobu vedení kampaně bych v případě vaší podpory nastínil později. Děkuji. ;)

Témata:
A) Životní prostředí B) Školství a sport

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Vítám prvního zájemce, kterému je možno vyjádřit podporu palcováním. Dále prodlužuji lhůtu pro navrhování/přihlášení kandidátů do 1.12.2021.

  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - primární volby do voleb do Senátu ČR 2022 pro senátní obvod č.7 Plzeň-město

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Vážení plzeňští kolegové,

nevím jaká je u vás povolební nálada, zda u Vás převažuje "stále" vlna nářků nebo zda je to politické vystřízlivění.

Nicméně asi každý z nás vnímáme, že volby do Senátu jsou svoji povahou zcela jinou disciplínou, proto by měla být do těchto voleb "nasazena" taková osoba, která je alespoň ve svém obvodu velmi známa anebo má velký potenciál a elán.

  • ne vždy se stává, že "staré páky" vyhrávají

Myslím si, že volby do Senátu za obvod č. 7 budou opravdu o tom dostat lidi k hlasovacím urnám.

  • nakonec účast 15,38% obyvatel v roce 2017 je skutečně tristní
  • to už i v minulém roce měl @Daniel.Kus daleko větší "zásah" 16,74% [r. 2020], Dan v prvním kole získal velmi pěkných 8.032 hlasů, v druhé kole už ovšem znatelně méně, a to 5.773 hlasů
  • vs. @Adela.Sipova ve stejném roce získala v obvodě č. 30 v prvním kole 7.680 hlasů, a ve druhém už 13.031, kdy porazila ostříleného matadora z ODS p. Bendla

Co mi z této velmi krátké statistiky plyne?

  • Adéla měla velkou podporu ze středočeského krajského sdružení i velkou podporu strany, měla jméno, které lidé v jejím okolí již znali
  • rozhodně neměla finanční prostředky jako Daniel anebo postavení jako @Lukas.Wagenknecht
  • senátní volby jsou prostě o tom, zda je člověk schopný v lidech vzbudit alespoň špetku nadšení o tom, že ten Senát je opravdu k "něčemu potřebný" a že to není odkladiště politiků
  • navíc my jsme strana relativně furt mladých lidí/politiků ;-), strana, která mění zaběhnutý politický systém a omlaďuje též i politickou reprezentací napříč veřejnými politickými patry
  • obvod č. 7 dle mého není tolik stabilní, co se týče podpory jednoho kandidáta v r. 2016 byl zvolen p. Chaloupek OPAT, který tehdy zvítězil nad úřadující senátorkou pí. Terelmešovou ČSSD
  • totéž se dá říci, i o volbách do Senátu v r. 2010, tehdy zvítězila pí. Teremešová nad úřadujícím senátorem p. Šnebergerem ODS

Závěrem by bylo fajn, kdybyste měli podporu na svém kandidátovi i od ostatních relevantních-souznících stran.

  • ať jsou volby do Senátu za obvod č. 7 v r. 2022 ty, u kterých se budou lidé rozhodovat mezi zkušeností X energií a stářím X mládím ✌️

A pokud do toho chce @Filip.Sequens dát skutečně vše, pak mu poskytněte "full service".

PS: Senát je potřebný!‼!

Přeji hodně zdaru ✌️

Zamčeno

Zpět na „Plzeňský kraj“