[Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Místo pro členské podněty, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum v rámci Jihomoravského kraje.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

V návrhu usnesení jsem

Pro

10
53%

Proti

6
32%

Zdržuji se

3
16%

Celkem hlasujících: 19 - Celkem hlasů: 19

Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět] - Oficiální komunikační platforma KF JmK

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Anonym112 píše: 15 črc 2021, 12:00

Ok, tak se přiznám, že ten vetřelec na neoficiální platformě Signal - KS JmK jsem byl já. Z toho důvodu se účasti v hlasování zdržuji a myslím, že to je otázka spíše pro členy

Omlouvám se za OT, ale jen pro kontrolu - ty tu můžeš hlasovat?

Pokud ano, jedná se o chybu, která by se měla řešit, protože příznivci by neměli mít právo hlasovat o členských podnětech.

Oznámení moderátora:

Anonymizace uživatele.

anonym99090
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od anonym99090 »

Tomas.Pastircak píše: 19 črc 2021, 17:44
Anonym112 píše: 15 črc 2021, 12:00

Ok, tak se přiznám, že ten vetřelec na neoficiální platformě Signal - KS JmK jsem byl já. Z toho důvodu se účasti v hlasování zdržuji a myslím, že to je otázka spíše pro členy

Omlouvám se za OT, ale jen pro kontrolu - ty tu můžeš hlasovat?

Pokud ano, jedná se o chybu, která by se měla řešit, protože příznivci by neměli mít právo hlasovat o členských podnětech.

Ano. Mělo by to být u nastavení té ankety.

Oznámení moderátora:

Anonymizace uživatele.

Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Profese: Zastupitel JmK
Dal poděkování: 2707 poděkování
Dostal poděkování: 3211 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

@Tomas.Pastircak @Anonym112

Díky za info, předal jsem AO. https://redmine.pirati.cz/issues/36811

Oznámení moderátora:

Anonymizace uživatele.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Profese: Zastupitel JmK
Dal poděkování: 2707 poděkování
Dostal poděkování: 3211 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:

RegP již hlasovat nemohou. Anketu jsem resetoval.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: IT
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Mám z toho trochu schizofrenní pocit. Na jednu stranu bych mnohem raději za oficiální komunikační kanál(y), ideálně trackovatelné. Na stranu druhou např. chatování nebo (skupinové) hovory mimo oficiální jednání můžou být i na jiné platformě..

Trochu mi vadí, že dojde k dalšímu štěpení komunikace (argument "ale strana už rozštěpená je" je spíše argument proti dalšímu štěpení, ne? chceme přece pospolitější stranu..). Ale dlouhé roky je zde dluh od TO, známý a neřešený, bez vidiny nějakého progresu.. OFFTOPICpřed více než 4 roky jsem chtěl najít a rozjet možné náhrady phpBB fóra, protože už tehdy fórum nestačilo. Našel jsem pár možností, zjišťoval jsem kdo by měl zájem to zkoušet apod., a ptal jsem se TO zda by mi poskytli stroj na deployment a hlavně jejich požadavky, co by od nového fóra či komunikační platformy požadovali. Nikdy mi od nich nepřišlo nic zpět.. A na tom to tehdy usnulo. Sice pak zavedli Zulip, rozjeli X dobrých věcí, ale rozumnou komunikační platformu mají furt Černého Petra..

Signal samotný mi přijde jako dobrá volba. Open source, důraz na soukromí, end-to-end šifrování. Takže pokud je potřeba takové komunikace a strana dlouhodobě nedodává vhodný komunikační systém, beru tento.

(btw kdo si stěžuje na Zulip: má smysl to někde hlásit? třeba jde něco vylepšit nějakým nastavením, nebo je problém mezi židlí a klávesnicí, nebo v rámci zpětné vazby by TO zjistilo přesnější požadavky členů strany..?)

Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4086 poděkování
Dostal poděkování: 3149 poděkování

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Pavel.Moravec píše: 02 srp 2021, 22:03

Mám z toho trochu schizofrenní pocit. Na jednu stranu bych mnohem raději za oficiální komunikační kanál(y), ideálně trackovatelné. Na stranu druhou např. chatování nebo (skupinové) hovory mimo oficiální jednání můžou být i na jiné platformě..

Trochu mi vadí, že dojde k dalšímu štěpení komunikace (argument "ale strana už rozštěpená je" je spíše argument proti dalšímu štěpení, ne? chceme přece pospolitější stranu..). Ale dlouhé roky je zde dluh od TO, známý a neřešený, bez vidiny nějakého progresu.. OFFTOPICpřed více než 4 roky jsem chtěl najít a rozjet možné náhrady phpBB fóra, protože už tehdy fórum nestačilo. Našel jsem pár možností, zjišťoval jsem kdo by měl zájem to zkoušet apod., a ptal jsem se TO zda by mi poskytli stroj na deployment a hlavně jejich požadavky, co by od nového fóra či komunikační platformy požadovali. Nikdy mi od nich nepřišlo nic zpět.. A na tom to tehdy usnulo. Sice pak zavedli Zulip, rozjeli X dobrých věcí, ale rozumnou komunikační platformu mají furt Černého Petra..

Díky za příspěvek @Pavel.Moravec. Tvůj argument s ještě větším štěpením beru a mám podobné pocity, co jsi tu napsal. Vzhledem k tomu, že po oficiální komunikační platformě poptávka v KF JmK není, asi počkám na to, jestli TO nebo nějaký jiný orgán strany s něčím přijde.

Máš někde prosím odkaz, kde TO řeší, co jsi napsal? Díky :).

Signal samotný mi přijde jako dobrá volba. Open source, důraz na soukromí, end-to-end šifrování. Takže pokud je potřeba takové komunikace a strana dlouhodobě nedodává vhodný komunikační systém, beru tento.

Souhlas, ale problém Signalu je v jeho nepřehlednosti, kdy se diskuze nedají dál členit a dost často se v diskuzi ztratíš, pokud se dlouho nepřihlásíš. Dost lidí už má ten KS JmK chat nastavený na mute. Pokud je ve skupině přes 50 lidí, tak se diskuze stává nepřehlednou.

(btw kdo si stěžuje na Zulip: má smysl to někde hlásit? třeba jde něco vylepšit nějakým nastavením, nebo je problém mezi židlí a klávesnicí, nebo v rámci zpětné vazby by TO zjistilo přesnější požadavky členů strany..?)

Co se týká Zulipu, je vlákno o Zulipu na Zulipu :).

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4086 poděkování
Dostal poděkování: 3149 poděkování

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj všem,
ještě přidám vyjádření PKS k podnětu ze dne 21. 7. 2021.

Petr Springinsfeld: Diskuzní bod. Signal není ofiko chat. Jediná komunikační platforma je forum, neoficiální pak Zulip. Obě spravované stranou. Běží členský podnět - viewtopic.php?f=1425&t=57782 o komunikační platformě. Není pro mě vhodné, aby KF ustanovilo nějakou platformu. Máme Zulip a Matrix. Když by se PKS staralo o chaty, tak tam nebude nikdo, kdo tam být nemá. Ale znamenalo by to přechod na jinou platformu než je Signal.
Róbert Čuma: Pokud, tak by nám to mělo být dáno úkolem. Není to akutní. Členské podněty, pak se tím budeme zabývat.
Adam Vyplel: Souhlasím, Signal se nedá považovat na ofiko platformu.
Miroslav Bárta: Zajímala by mě definice oficiální platformy. Jsem proti tomu, aby to byl Signal. Fórum je oficiální. Pokud členská základna bude něco chtít a úkoluje PKS, pak se tím budeme zabývat.
Lukáš Doležal: Nejvíc lidí je proti, souhlasím s tím, co tady padlo. Nevím, jestli bych to chtěl dále řešit v podobě, jakou jsem napsal, když je tolik lidí proti. Nicméně bych byl rád, kdybyste k tomu na fórum napsali svůj názor/podnět.
Adam Vyplel: Jestli podnět vznikne, přispěju názorem. Zatím je to jen o tom, že si někdo něco myslel.
Róbert Čuma: Informace jsou, stačí si je najít.
Miroslav Bárta: Pojďme to v září na schůzi říct. Pokud nepůjde podnět od členské základny, nebudeme se tím zabývat.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3186 poděkování
Dostal poděkování: 3525 poděkování

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Lukas.Dolezal píše: 10 črc 2021, 12:30

Ahoj Pirátky a Piráti,
prosím o hlasování v následujícím členském podnětu, který doufám zlepší komunikaci v našem krajském sdružení. Děkuji za vyjádření v anketě, za připomínky a zdůvodnění výběru konkrétní možnosti v anketě.

Ahoj,
podporuji diskusi o přesunutí chatu JMK ze Signálu na Zulip. Jen nepovažuji v tomto okamžiku za nutné mluvit o "oficiální" platformě. Tou by za mne mělo zůstat fórum. Stačí prostě přejít (jako velká část strany) s neformálním chatem na Zulip, který k tomu má lepší podmínky. Více zde: viewtopic.php?p=782087#p782087
a

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty JmK“