Jan Nechvátal

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
belves87
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 25 říj 2021, 21:31
Profese: Konstruktér, programátor, operátor laser
Bydliště: Prachatice
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jan Nechvátal

Příspěvek od belves87 »

Ahoj,,
Jmenuji se Jan Nechvátal 34 let a původem jsu z Brna.
Při mé pouti skrz Českou republiku z povolání Vojáka AČR, poté pracovníka v různých fabrikách jsem před pěti lety našel cíl své cesty a to v Prachaticích po boku nyní mé ženy a radosti v našich třech dětech, po novém roce už čtyřech.
Politika a samotné politické dění mě nikdy moc nelákala. Ale v průběhu let a i zapojení ve volbách do zastupitelstva v Prachaticích jsem našel motivaci a snahu se prosadit, říci i svůj názor. Ve všech aspektech volební myšlenky jsem se vždy ztotožňoval s názory pirátů a proto jsem si řekl, že jen myslet a jen si s okolím povídat nestačí, pokud se chci pokusit něco změnit, tak musím začít konat. Proto se těším na budoucí spolupráci a zapojení pirátů tu u nás v Prachaticích.

Tito uživatelé poděkovali autorovi belves87 za příspěvky (celkem 2):
Klara.Bidarova, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Jan Nechvátal

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Jane,

rád bych tě pozval na KF, které se uskuteční 31. října pro nečleny od 15:00 hod. v Písku, příp. online. A při té příležitosti bych na Tebe měl pár otázek z roviny osobní i programové :)

A – osobní:

  1. Byl/a jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil/a nebýt Pirátů a proč?
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval/a jsi ve veřejných volbách?
  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád/a věnoval/a?
  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl/a a chtěl/a zapojit?
  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
  10. Chtěl/a bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl/a jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
  9. Co si myslíš o migraci?
  10. Jaký je tvůj názor na ženy v politice? Jsou k tomu zapotřebí kvóty či nikoliv?
  11. Jaký máš názor na integraci Romů?
  12. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
  13. Četl/a jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
  14. Jaký je tvůj názor na referendum?

Na žádnou otázku není správná odpověď a je jen na Tobě, ke kterým se vyjádříš. Budeme se těšit. A rovnou označuji @Klara.Bidarova, aby se Tě ujala. A možná i @Jusuf.Traore, což je náš zdejší a dlouholetý člen, abyste se mohli spojit, pokud se ještě neznáte. Děkuji.

Bohouš

Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Jan Nechvátal

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Ahoj Honzo,

vše jsem ti napsala do mailu.
Díky!

Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jusuf.Traore
Příspěvky: 246
Registrován: 27 říj 2015, 23:58
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Bydliště: Prachatice
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Jan Nechvátal

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Ahoj všem,

než Honza odpoví, dovolím si jen několik málo slov já. Honzu znám už zhruba 4 roky, kdy jsme spolu kandidovali v Prachaticích za Pro Prachatice. Přestože jsme se z mnoha důvodů nevídali příliš často, Honza na mě vždy působil pohodovým a skutečným dojmem. Po té, co jsem se rozhodl nekandidovat za Pro Prachatice a postavit pirátskou kandidátku se Honza aktivně snažil hledat spolu se mnou další "souputníky" a zapojovat se do tvorby programu.

Myslet, znamená ...málo... vědět, ale já myslím, že Honza by mohl být platným členem naší jihočeské posádky a určitě velkým přínosem pro potenciál růstu základny v Prachaticích...

Díky za Váš čas :-)

P.S. Jsem rád, že jsem od Bohouše nedostal ty otázky já... :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvek:
Klara.Bidarova
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“