Medajlonky při volbě odborů

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Monika.Kuncova
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 682
Registrován: 06 kvě 2020, 23:07
Profese: Koordinátorka Středočeského kraje
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 414 poděkování

Re: Medajlonky při volbě odborů

Příspěvek od Monika.Kuncova »

Myslím, že medailonky by si měl každý kandidát natočit sám a následně do nějakého termínu dodat.
Když jsem natáčela svůj medailonek, měla jsem připravenou řeč, ale pár věcí jsem neřekla, jelikož jsem byla nervózní.
Kdybych medailonek natáčela ,,doma", tak si jich natočím několik a vyberu následně ten nejlepší :)
Medailonky by podle mého měli být zveřejněny pouze na fóru.
Každý kandidát by měl podle mě krom kandidátské řeči sepsat i svoje představení zde na fóru.
Když mi členové kládli dotazy, téměř nikdy mě člen neoznačil, sledovala jsem vlákno průběžně jednou za den, ale myslím, že označení osoby (od které chci odpověď) by mělo být samozřejmostí, stejně tak když někomu odpovídám nemělo by se zapomínat na to dotyčného označit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Kuncova za příspěvky (celkem 4):
Martin.Martin, Petr.Vileta, Robert.Magni, Matej.Kubicek
Ing. Monika Kuncová
Koordinátorka pro Středočeský kraj
+420 778 111 468
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Medajlonky při volbě odborů

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Petr.Tkadlec píše: 19 říj 2021, 12:45

Před chvilkou jsem psal do volby MO, že se mi nelíbí, že se tyto věci, jako medajlonky, pohovory a všechno řeší zejména v Praze. Třeba kdybych se někam hlásil, tak bych musel zabít úplně celý den od 5 rána do 18 do večera, abych absolvoval půlhodinku v Praze. A třeba kdyby to bylo v Brně, tak mě to zabere celkem 3 hodiny... Případně proč si ten medailonek neudělá každý ve svém pice a vy jim jen pošlete podklady.

Mám stejný názor. Není potřeba vše dělat v Praze. Je v tom jen trochu pohodlnosti vedoucího PO. Co kdyby on jel za uchazeči a natáčel to v jejich prostředí.

Jinak videa jsou velmi vhodná a pomáhají při hlasování. Jak píše Vileta, někde sice tak potřebná nejsou ale ve většině případů ano. Nahození téma zas tak nutné není, Kandidát sám nejlépe ví na jakou funkci kandiduje a co je důvodem.
Doba videa 3 minuty bohatě stačí k představení a vyjádření představy o své práci v případě zvolení. Hodnotit video PO nenáleží, maximálně je vhodná pomoc ke zlepšení vyjádření.

Jinak teda k otázkám:
Jsou videa vhodná? - ano, ale měla by existovat i obrázková podoba medailonku
Pomáhají témata do videí, kterých se mají kandidáti držet? - jako vodítko dobré, ale nechal bych to hlavně na kandidátech
Jak dlouhá by videa měla být? - 1-3 minuty
Je úkol s rozpočtem vypovídající? - jako rozpočtář se zdržuji :D
Mělo by PO částečně vyhodnotit odpovědi? - ne, pouze pomoci kandidátům
Kam medajlonky dát, aby byly na očích? - NL

člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Medajlonky při volbě odborů

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Jiri.Kaderavek.sen píše: 26 říj 2021, 17:31
Petr.Tkadlec píše: 19 říj 2021, 12:45

Před chvilkou jsem psal do volby MO, že se mi nelíbí, že se tyto věci, jako medajlonky, pohovory a všechno řeší zejména v Praze. Třeba kdybych se někam hlásil, tak bych musel zabít úplně celý den od 5 rána do 18 do večera, abych absolvoval půlhodinku v Praze. A třeba kdyby to bylo v Brně, tak mě to zabere celkem 3 hodiny... Případně proč si ten medailonek neudělá každý ve svém pice a vy jim jen pošlete podklady.

Mám stejný názor. Není potřeba vše dělat v Praze. Je v tom jen trochu pohodlnosti vedoucího PO. Co kdyby on jel za uchazeči a natáčel to v jejich prostředí.

Jinak videa jsou velmi vhodná a pomáhají při hlasování. Jak píše Vileta, někde sice tak potřebná nejsou ale ve většině případů ano. Nahození téma zas tak nutné není, Kandidát sám nejlépe ví na jakou funkci kandiduje a co je důvodem.
Doba videa 3 minuty bohatě stačí k představení a vyjádření představy o své práci v případě zvolení. Hodnotit video PO nenáleží, maximálně je vhodná pomoc ke zlepšení vyjádření.

Jinak teda k otázkám:
Jsou videa vhodná? - ano, ale měla by existovat i obrázková podoba medailonku
Pomáhají témata do videí, kterých se mají kandidáti držet? - jako vodítko dobré, ale nechal bych to hlavně na kandidátech
Jak dlouhá by videa měla být? - 1-3 minuty
Je úkol s rozpočtem vypovídající? - jako rozpočtář se zdržuji :D
Mělo by PO částečně vyhodnotit odpovědi? - ne, pouze pomoci kandidátům
Kam medajlonky dát, aby byly na očích? - NL

Tady jen doplním.
Na medajlonku pracují 4 lidé z PO, nejde jen o mně.
Na místě pak byli přítomnní 3 lidé + technika na streamování - dva mikrofony, foťák a někdo, kdo umí obsluhovat techniku a zrávoeň je schopný to nastříhat během následujícíhc pár hodin.
To skutečně potřebuješ lidi, na které se můžeš spolehnout.
A když u TO máš dva lidi z Prahy a u MO jednoho člověka z Ústí a jednoho z Vysočiny, opravdu nechceš jet do Brna.

Pokud bychom měli 2 kandidáty z Ostravy a jednoiho z Brna, pak skutečně zvážíme vyjet, nicméně s péčí řádného hospodáře rovnou říkám, že je to výrazně finančně náročnější pro celou stranu. Cesťáky, čas lidí na cestě, vybavení, mnohem víc komunikace apod.

Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“