MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Karlovarský kraj, KoKS Karlovarský kraj, PMS Valeč

Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Zdravím členové MS Valeč,
s ohledem na výzvu z poslední schůze KS KvK svolávám veřejnou schůzi MS Valeč na neděli 24.10.2021 od 17:00.
Online odkaz na schůzi bude včas zveřejněn v diskuzi na FB stránkách události https://fb.me/e/3apEZEZ2U i zde ve vláknu na fóru.

Hlavní body programu schůze jsou:

  • volba zástupce MS do krajského volebního štábu pro komunální volby 2022
  • diskuze nad kandidátkou do komunálních voleb
  • domluva a příprava tradiční akce na 17. 11. 2021
  • návrh rozvrhu schůzí MS Valeč do konce roku 2022

Těšíme se na vaši účast!

za MS Valeč, Nikola Kassl

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Schůze Piráti MS Valeč
Dne: 24.10.2021 od 17:00
Místo: online - https://meet.google.com/fep-fszf-jjn

Účast
Členové: Nikola Kassl, Jiří Metod Kassl, Jan Stehlík, Jiří Navrátil, Josef Úlehla
Příznivci: Vojtěch Veselý (online - 18:45)
Hosté: Eva Machová
Omluveni: Jiří Mifka

Zápis provádí: Nikola Kassl

Program schůze:
Zahájení schůze - úvodní slovo
schůze svolána zejména za účelem zvolit zástupce MS pro komunální volby 2022 do krajského volebního štábu - výzva z KS Pirátů Kvk
shrnutí výsledků voleb do PSP ve Valči
zapisovatelem odsouhlasena Nikola Kassl: pro 4 zdržela se 1
Přivítání hostů a zájemců o členství
Eva Machová - host
Volba zástupce MS do krajského volebního štábu pro komunální
volby 2022
návrh zástupce: Nikola Kassl
kandidaturu přijímá
hlasování: 3 pro 2 se zdrželi
zvoleným zástupcem je Nikola Kassl
Diskuze nad kandidátkou do komunálních voleb 2022
je potřeba 9 kandidátů - ať Pirátů nebo nezávislých - nejlepším řešením je obsadit na kandidátce všech 9 míst
oslovení širšího okolí
konkrétní zájemci o kandidaturu budou představeni na schůzi MS na konci listopadu
Domluva a příprava tradiční akce na 17. 11. 2021
17.11.2021 - středa - s ohledem na termín posun na 19.11.2021 - pro 4, zdržel se 1
19.11. - 20.11. dvoudenní akce- 4 pro, zdržel se 1
divadlo - poptá Jirka Navrátil, DJ - Metod, stan - Metod: bude řešeno operativně telefonicky
místo akce: ohniště na kopci Jinotaj
bude zveřejněn záměr na fóru
Návrh rozvrhu schůzí MS Valeč do konce roku 2022
neděle 28.11. (konec listopadu) - bude hlasováno přes Doodle anketu
prosinec 1. polovina - bude hlasováno přes Doodle anketu
dořešit rok 2022
(přestávka do 17:45)
Různé
Nikola Kassl překládá bod jednání - útoky V.Veselého proti MS Valeč - výzva k aktivitě v MS oproti útokům proti MS (viz krajská schůze Pirátů KvK 18.10.2021) - Josef Úlehla s celým bodem VII. nesouhlasí - požaduje zápis z krajské schůze, na které byl přítomen
dnes V. Vojtěch se na schůzku MS Valeč připojil až v 18:45
výzva na J.Stehlíka a J.Úlehlu aby si promluvili s panem V. Veselým - nepřijato: Josef Úlehla, Přijato: Jan Stehlík
Jirka Navrátil: příště zajistit účast V.Veselého
Nikola Kassl: bude rozeslána anketa Doodle ohledně schůze na konci listopadu
V. Veselý: privatizace pirátské značky ve Valči Nikolou K. a J. Metodem K., nabízel jsem pomoc během schůze, nebyl jsem k ní pak vyzván
J.Stehlík: výzva ke spolupráci a uklidnění

Zápis ověřili: Jan Stehlík, Jiří Navrátil - 25. 10. 2021

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvky (celkem 2):
Jan.Stehlik, Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Opakovaně (protože jsem tak učinila emailem i na FB MSG) se omlouvám za využití platformy GoogleMeet, která neumožňuje hlásit se o slovo. Pro další schůzi bude využita platforma Jitsi, kde tato funkce je a schůze tak i v bouřlivějších částech bude možno lépe moderovat.

Děkuji za pochopení, Nik

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Jan.Stehlik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 07 lis 2017, 13:23
Profese: Software Engineer
Bydliště: Valeč
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Jan.Stehlik »

Me prijde google meet v pohode, kdyz nekdy funguje stabilneji, nez Jitsi. Prinejmensim jako zalohu bych ho nechal.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Stehlik za příspěvky (celkem 2):
Nikola.Kassl, Josef.Ulehla
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Děkuji @Jan.Stehlik, @Jiri.Navratil a @Nikola.Indrova za vypracování a ověření zápisu. Děkuji i za možnost připomínkovat zápis než byl zveřejněn. Moje připomínky přijaty nebyly. Prosím, aby k zápisu bylo doplněno moje stanovisko:

Schůze trvala tři hodiny. Z nich dvě a půl zabralo tzv. "různé", kde nebylo řádně řečeno, co je vlastně bodem jednání. A není to jasné ani ze zápisu. Jednání bylo zmatečné, mluvili jsme jeden přes druhého, opakovaně jsem se ptal, kdo schůzi řídí a jaký vlastně probíráme bod. Řekli jsme si toho hodně. Žádné shody jsme se nedobrali a určitě nic nebylo odhlasováno. Pokus několika větami věrně zachytit, co se tam dělo, považuju za nemožný. To, co je v uvedeno v zápise, za věrné zachycení nepovažuju.

 
Dále bych chtěl uvést:

První pokus o domluvení mediace pro spory ve vztahu Metod - Vojta, jsem dost emocionálně podnikl zhruba před deseti lety. Nebyl úspěšný. Od té doby jsem věnoval mnoho hodin úsilí nějak to mezi Metodem s manželkou Nikolou a Vojtou urovnat. Marně. A docela mě štve, že do války jsou zatahováni i Piráti.

Prosím manžele @Jiri.Metod.Kassl a @Nikola.Indrova, aby své stížnosti na @Vojtech.Vesely buď uvedli konkrétně a s návrhem na smírné řešení tady na Fóru nebo postupovali podle Pirátských možností k tomuto účelu zavedených (PO - mediace, KoKS, PKS, KK).

Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Josef.Ulehla píše: 26 říj 2021, 13:52

Děkuji @Jan.Stehlik, @Jiri.Navratil a @Nikola.Indrova za vypracování a ověření zápisu. Děkuji i za možnost připomínkovat zápis než byl zveřejněn. Moje připomínky přijaty nebyly. Prosím, aby k zápisu bylo doplněno moje stanovisko:

Schůze trvala tři hodiny. Z nich dvě a půl zabralo tzv. "různé", kde nebylo řádně řečeno, co je vlastně bodem jednání. A není to jasné ani ze zápisu. Jednání bylo zmatečné, mluvili jsme jeden přes druhého, opakovaně jsem se ptal, kdo schůzi řídí a jaký vlastně probíráme bod. Řekli jsme si toho hodně. Žádné shody jsme se nedobrali a určitě nic nebylo odhlasováno. Pokus několika větami věrně zachytit, co se tam dělo, považuju za nemožný. To, co je v uvedeno v zápise, za věrné zachycení nepovažuju.

Dále bych chtěl uvést:

První pokus o domluvení mediace pro spory ve vztahu Metod - Vojta, jsem dost emocionálně podnikl zhruba před deseti lety. Nebyl úspěšný. Od té doby jsem věnoval mnoho hodin úsilí nějak to mezi Metodem s manželkou Nikolou a Vojtou urovnat. Marně. A docela mě štve, že do války jsou zatahováni i Piráti.

Prosím manžele @Jiri.Metod.Kassl a @Nikola.Indrova, aby své stížnosti na @Vojtech.Vesely buď uvedli konkrétně a s návrhem na smírné řešení tady na Fóru nebo postupovali podle Pirátských možností k tomuto účelu zavedených (PO - mediace, KoKS, PKS, KK).

@Josef.Ulehla u bodu Různé je v zápise uvedeno, že s celým bodem nesouhlasíš. Tvé připomínky, které přišly mailem zněly, že chceš celý bod smazat, což já považuji za zkreslení zápisu. Za bouřlivější konec schůze jsem se omluvila v dalším příspěvku a příště bude použita platforma Jitsi, kde se lze lépe hlásit o slovo.

@Josef.Ulehla Piráty do celé záležitosti "zatáhl" pan Veselý. Situaci se snažilo vyřešit i PKS KvK (bez mé přítomnosti, protože jsem ohlásila střet zájmů). Pan Veselý byl opakovaně vyzván, aby byl aktivní a konstruktivní vůči MS, pokud tedy chce být členem, jak opakovaně tvrdil a zdržel se útoků, protože tento jeho postup je značně nekonstruktivní a nepoškozuje jen MS, ale i celou stranu. Na schůzi MS byl bod předložen za účelem informovat zbylé členy MS o tom, co se odehrálo na KS schůzi a také vzhledem k tomu, že na předchozí schůzi MS, kdepan Veselý nebyl přijat členem MS, byl vyzván nejen od @Jiri.Navratil, aby byl aktivní a nezatahoval osobní spory do MS. Proto považuji za zcela logické informovat MS na schůzi o tom, jak se situace vyvíjí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Vojtech.Vesely
Uživatelský avatar
Jiri.Navratil
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 16 led 2018, 17:45
Profese: Kuchar
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Jiri.Navratil »

Tak s tvým vyjádřením nesouhlasím Josefe!!! odhlasován byl zástupce pro komunální volby, zároveň akce k sedmnáctému listopadu, kdy se bude konat, což 19.patek ,20.sobota a ze to bude akce dvoudenní Druhy den divadlo dále ze koncem toho měsíce bude schůze čas ze se ještě upřesní i body .Tudíž nevím, zda si byl přítomen a v tomto ač vím , ze byl. Píšeš, ze nic odhlasováno nebylo ač v tuto chvílí to zmatečné nebylo??? Bod různé byl trochu zmateny, ano upozorňoval jsem, ze se hlásíš vždy, před tebou mluvil Jeník, ale to se da omluvit, jelikoz ridil a neviděl,ze se hlásíš byli tam i Jirkovi a Nikoli emoce jelikož útok a to na pirátské partaji byl mířen na jejich osoby což je pochopitelné ale měli by své emoce krotit jelikož pak jednají stejnou jako Vojta a tudy cesta nevede i Vojta by si to mel uvědomit. 2,5 h trval bod různé s důvodu, ze před koncem se připojil Vojta, a tudíž ač už všichni chteli končit tak se to o 1,5 h protáhlo cca . Byli jsme vyzváni k tomu o tom, jak se vyjadřoval na krajské schůzi to probrat v MS na schůzi, tak jsme tak činili bez nej. Do té doby než se připojil . Proto jsem apeloval na to, aby se příští schůze řídila podle casu, ktery bude moc on, aby na tvou námitku, ze vracel děti, ze nemohl byt pritomen, se příště nestalo to , ze se mluví bez nej o něm. Ač na krajské schůzi si mel byt vědom ze se o něm mluvit bude a pozván byl. Tim jsem chtěl naplnit tvá slova a mluvit o něm sním. , Tak jsem se snažil i při jeho přihlášení, ale Vojta začal komunikovat, i když se přihlásil cca az za pul hodiny, rozhořčeni z jeho slov a vykladu na různých vyjadreních, jak na foru atd. i na krajske schuzi,holt souhlasim, ze by Jirí M.K.do toho nemel v kladat emoce, ale daji se i pochopit, ale timto do toho osobni spor zatahuje Vojta. Budu rad, kdyz tohle pomine, ale proc ty tu pises, ze odhlasovano nic nebylo, a ze zmatene bylo vse, ac bod ruzny se prodlouzil o hodinu a pul kvuli prihlaseni Vojty, (zda to ma neco vytvorit, ci ne?)Ano budem se snazit o to, aby se doslo s Vojtou na spolecnou reč , ale psat o tom co není pravdive a vis ze to tak je , ze nic odhlasovano nebylo je lež, ze do toho vkladas tím polínka a zajimal by mi tvůj důvod ci co tím sleduješ.Jelikož hlasovalo se a pritomen si byl s tím, ze hlasovat nebudes,ze uz vlastně jsi v Praze a ze budes pozorovatel, tím si tedy pozoroval pokud ne tak napiš co si nesledoval,když tu pises tohle nevim a zda to ma nejake duvody jine výš ty a zajímalo by mne jaké jelikož tvé přání je také dojít na rozumnou řeč proč tedy taková lez a co tím sleduješ ???mne osobně ten spor také není mily a mluvím sam za sebe jenže takto se to neřeší ani Vojtovy útoky, ani emoce ,ci lži a myslím si ze pirátské přesvědčení ,směr je spíš opak a o lžích vůbec není proč tedy tohle ???? Omlouvám se za hrubky snad sem se vyjádřil stručně .

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Navratil za příspěvek:
Josef.Ulehla
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Jirko, díky za upozornění na možnou nejasnost. Upravuju a snad už je jasnější, že mluvím jen o dvouapůlhodinové části "různé":

Schůze trvala tři hodiny. Z nich dvě a půl zabralo tzv. "různé", kde nebylo řádně řečeno, co je vlastně bodem jednání. A není to jasné ani ze zápisu. Jednání v této části bylo zmatečné, mluvili jsme jeden přes druhého, opakovaně jsem se ptal, kdo schůzi řídí a jaký vlastně probíráme bod. Řekli jsme si toho hodně. Žádné shody jsme se nedobrali a určitě nic nebylo odhlasováno. Pokus několika větami věrně zachytit, co se tam dělo, považuju za nemožný. To, co je v uvedeno v zápise, za věrné zachycení nepovažuju.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MF Valeč 03/2021 - schůze MS Valeč 24.10.2021

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Nikolo, inforumuj mě zde, prosím, co, jak a kam Vojta zatáhl, o jakých útocích mluvíš, který jeho postup považuješ za nekonstruktivní, čím a jak poškozuje MS Valeč a Piráty. To jsou vážná obvinění a je potřeba, abyste s manželem Metodem řekli, o co se konkrétně jedná a jak by podle Vás vypadal návrh na smír v jednotlivých záležitostech. Nebo se, prosím, obraťte na PO s žádostí o mediaci, nebo podejte stížnost KK.

(Jirko, mně jde jen o to, abychom řešili kokrétní obvinění.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Vojtech.Vesely
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Valeč“