Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporují nominaci Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Ano

193
85%

Ne

21
9%

Zdržuji se

13
6%
 
Celkem hlasujících: 227 - Celkem hlasů: 227

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Korbel »

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 19:31
  • Je to začarovaný kruh, bez peněz Facebooku nedosáhneme síly, kterou potřebujeme, abychom skrz zastupitelskou demokracii mohli bránit svobodnou, demokratickou a informovanou společnost bez příkopů. Ale vím, co myslíš. Budeme hovořit segmentovaně k cílové skupině co nejefektivnějším způsobem. Úspory na tomhle provozu vidím spíš v nákladech na výrobu toho CO se sponzoruje, drahá videa s minimálním impactem, atd.

Chápu odpověď a je mi z ní smutno. Nevidíš žádnou šanci, žádnou možnou dlouhodobou strategii pro exit z placení FB? (nemyslím tím odchod)

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 19:31
  • Fediverse: Ano.

Víš co už na Fediverse máme? Máš představu jak / jestli vůbec bys to podporoval?

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 19:31
  • Tým: Ptáš se na finance?

Na to teď asi není vhodný čas. Ale zajímají mne priority v oblasti lidských zdrojů MO.

Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Adam.Rut »

Děkuji za odvahu a kandidaturu.
Přijde mi absurdní, že zde řešíme nominace, aniž bychom měli předem definovaný rozsah práce a musejí se k němu vyjadřovat kandidující. To je bohužel náš společný amatérismus.
Dlouhodobě si myslím, že by funkce vedoucích odborů neměly být volené, ale zaměstnanecké a podřízené exekutivním orgánům strany. Dualismus, který vyplývá z našich předpisů, nám dlouhodobě spíš škodí, než pomáhá. Ovšem s tím souvisejí moje dotazy:
1) s ohledem na to, že se jedná o volenou funkci plně konkurující např. celorepublikovému předsednictvu, by mě zajímalo, co podle Tebe v mediální komunikaci současné předsednictvo podceňuje a rád bys do toho vnesl jiný pohled
2) zda se cítíš dostatečně silný prosazovat svůj pohled v rámci kompetencí daných našimi předpisy i proti vůli vedení strany
3) zda by dlouhodobě měla tato funkce být volená nebo naopak obsazovaná ve výběrovém řízení - a tvůj pohled na výhody a nevýhody.
Děkuji moc za odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Rut za příspěvky (celkem 3):
anon298, Robert.Magni, Daniel.Galuszka
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Adam.Rut píše: 15 říj 2021, 17:30

že se jedná o volenou funkci plně konkurující např. celorepublikovému předsednictvu,

Nemáš pravdu, viz Organizační řád:
§ 10 Republikové předsednictvo
(1) Republikové předsednictvo má následující kompetence:
a) vedení a organizace činnosti strany na celostátní úrovni a plnění jejích úkolů, pokud je republikový výbor nebo celostátní fórum nesvěří jinému týmu,
b) ukládání úkolů odborům s výjimkou věcí, které patří do výlučné působnosti některého odboru,

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Oznámení moderátora:

OT ke způsobu volby vedoucích odborů přesunut do příslušné diskuse.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

anon298
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od anon298 »

Adam.Rut píše: 15 říj 2021, 17:30

Děkuji za odvahu a kandidaturu.
Přijde mi absurdní, že zde řešíme nominace, aniž bychom měli předem definovaný rozsah práce a musejí se k němu vyjadřovat kandidující. To je bohužel náš společný amatérismus.
Dlouhodobě si myslím, že by funkce vedoucích odborů neměly být volené, ale zaměstnanecké a podřízené exekutivním orgánům strany. Dualismus, který vyplývá z našich předpisů, nám dlouhodobě spíš škodí, než pomáhá. Ovšem s tím souvisejí moje dotazy:
1) s ohledem na to, že se jedná o volenou funkci plně konkurující např. celorepublikovému předsednictvu, by mě zajímalo, co podle Tebe v mediální komunikaci současné předsednictvo podceňuje a rád bys do toho vnesl jiný pohled
2) zda se cítíš dostatečně silný prosazovat svůj pohled v rámci kompetencí daných našimi předpisy i proti vůli vedení strany
3) zda by dlouhodobě měla tato funkce být volená nebo naopak obsazovaná ve výběrovém řízení - a tvůj pohled na výhody a nevýhody.
Děkuji moc za odpovědi.

Ahoj, moc děkuju za dobré otázky.

  1. Podle mě jsme v minulosti nebyli schopni odkomunikovat naše úspěchy nebo teze odpovídajícím způsobem a spíš jsme si na sebe upletli bič, uvedu jako příklad za všechny 1000 Kč pro důchodce z Agrofertu. To byla nejen promarněná příležitost, ale také střelba do nohy. Takových případů mám víc a rozepíšu je v některém z dalších příspěvků v tomto vlákně. Řešení je jasné, opravdu segmentovaně komunikovat naši práci a nápady tak, abychom z toho nevyšli jako hlupáci, aby ta práce nevyšla z mediálního hlediska vniveč a aby to nebylo střelivo pro naše hejtry (a sem spadají i některé články a výstupy jako NZP, atp.).
  2. Tady zabředávám do hypotéz ověřitelných praxí, ale u takového bodu si zasloužíš delší odpověď s více rovinami. Jde mi hlavně o to, abych přesvědčil stranu i její vedení o tom, že jsou moje postupy správné. Nechci vyloženě prosazovat nic proti něčí vůli, chci, aby viděli fungující komunikaci ve stavu běhu a výhody mých návrhů a návrhů lidí v týmu ze správného úhlu pohledu. Na základě dobrých zkušeností, participace a vysvětlení pak bude jednodušší svůj pohled realizovat. Samozřejmě se stává, že něco vysvětlit je těžké a nepochopení ohrozí výsledek, o kterém ten, kdo přichází s tou vizí, ví, že bude dobrý (letošní výstupy KMP #nenintamtoukradeny). Je to z mého pohledu o důvěře a o tom zatáhnout lidi do procesu, vysvětlit jejich osobní výhody, tzv. nastavit mantinely. A když bude rozpor, jsem dostatečně silný a klidný k prosazení svého pohledu v rámci kompetencí tak, že tím v dlouhodobém horizontu nikdo neztratí pozici.
  3. Myslím si, že by měla být volená. Nemám to jednoznačně, ale převažují ve mně následující teze: Výhody volené funkce: rozvíří to debatu uvnitř strany a všichni se můžou vyjádřit ve volbách. Ten člověk jde relativně snadno odvolat, když nedělá svou práci. Finální slovo má členská základna. Proces volby vede sice k různým praktikám, které by si někteří mohli odpustit, ale především se rozšiřuje informovanost o naší mediální prezentaci v členské základně. | Obsazování ve VŘ by mohlo mít za následek konzervaci odboru v nějakém stylu (a pod vlivem stále stejného okruhu lidí) a výběr člověka, jehož prioritou nemusí být dobro Pirátské strany.

Jsem připraven na doplňující dotazy!

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon298 za příspěvky (celkem 3):
Adam.Rut, Eva.Novakova, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Adam.Rut »

Děkuji moc za jasné odpovědi. Ke 2: s ohledem na naše předpisy - využíval bys tedy i aktivně možnost nechat si od RP ve smyslu paragrafu 10 Org. řádu a nevýlučné kompetence klíčové věci uložit, aby se z mediální strategie apod. nestala záležitost jedné osoby a RP sdílelo s Tebou odpovědnost za klíčové kroky? Nebo bys do budoucna naopak stál o nezávislejší postavení s ohledem na to, že tě vybralo CF, a úkolování od RP Ti nepřijde žádoucí?

Poslední dotaz je, zda by Ti přišlo vhodné, kdybychom na tuto pozici měli v budoucnu definovány minimální profesní požadavky jako předpoklad pro kandidaturu - např. vystudovanou VŠ v oboru, počet let v praxi atd. + zda by měly tyto požadavky obnášet i podmínku pro dotyčného nevykonávat během vedení MO jiné vysoké politické funkce - ministr, poslanec, radní (resp. uvolněný zastupitel).

anon298
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od anon298 »

Adam.Rut píše: 16 říj 2021, 16:30

Děkuji moc za jasné odpovědi. Ke 2: s ohledem na naše předpisy - využíval bys tedy i aktivně možnost nechat si od RP ve smyslu paragrafu 10 Org. řádu a nevýlučné kompetence klíčové věci uložit, aby se z mediální strategie apod. nestala záležitost jedné osoby a RP sdílelo s Tebou odpovědnost za klíčové kroky? Nebo bys do budoucna naopak stál o nezávislejší postavení s ohledem na to, že tě vybralo CF, a úkolování od RP Ti nepřijde žádoucí?

Poslední dotaz je, zda by Ti přišlo vhodné, kdybychom na tuto pozici měli v budoucnu definovány minimální profesní požadavky jako předpoklad pro kandidaturu - např. vystudovanou VŠ v oboru, počet let v praxi atd. + zda by měly tyto požadavky obnášet i podmínku pro dotyčného nevykonávat během vedení MO jiné vysoké politické funkce - ministr, poslanec, radní (resp. uvolněný zastupitel).

Zatím odpovím na poslední dotazy a na předchozí si sednu večer.

  • Dovedu si představit nějak definované kritérium praxe a důkazů kvalifikace, méně pak dosažené vzdělání, to mi nepřijde jako lakmus, protože co je ta správná škola pro takto všestrannou funkci? Podobné pozice zastávají lidé, kteří vystudovali politologii, práva...
  • Myslím si, že by vedoucí MO neměl vykonávat žádnou vysokou politickou funkci a nekandidovat na jinou vnitrostranickou funkci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anon298 za příspěvky (celkem 4):
Adam.Rut, Dalibor.Zahora, Radek.Cernohous, Marek.Forster
Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Vše podstatné, co bych o Vráťovi napsala tu už zaznělo. Takže přidám vlastní zkušenost s Vráťou jako s člověkem. Proto letošní kampaň nám mimo jiné ukázala i fakt, že potřebujeme na zásadních pozicích a v zásadních věcech, nejen profesionály, ale i opravdové Piráty. Což Vráťa kromě těch profesionálních prvků taky splňuje.
Osobně mi s ním několikrát zafungovala spolupráce, kdy jsem mu popsala co potřebuji, a Vráťa to promítl bezchybně do grafiky. A jsem přesvědčena, že to je asi něco, co se na kurzech neučí. Vnímám to jako potenciál hodný placení zlatem. Dělal se mnou na grafice pro Piráti Pomáhají a pro OVK (okrskové volební komise - lidi nemají rádi zkratky :).
Je profesionální a pohotový i v administrativních věcech a stačí mu jednou vysvětlit, proč je něco potřeba udělat nějak, příště to už je bez jediné chyby. Je vidět, že je systematický, pracovitý, organizovaný, profesionální a hlavně Pirát!
Vráťo, můj hlas ti rozhodně patří!
#workoholikworkoholikovislaskou

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Marek.Krejpsky, Vladimir.Vlach

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Zahraniční odbor
Příspěvky: 679
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Spisovatel slevových letáků
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 1542 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Mares »

Nominaci samozřejmě podporuji, i když nejsem schopnej se odprostit se z krajského a místního vnímání. Takže jsem neobjektivní.

Chtěl bych se zeptat - Co s PirListy? Zrušit, založit znova? Integrovat do MO jako primární sdělovací médium (veřejnosti)?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 961 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Jan.Mares píše: 16 říj 2021, 21:08

Nominaci samozřejmě podporuji, i když nejsem schopnej se odprostit se z krajského a místního vnímání. Takže jsem neobjektivní.

Chtěl bych se zeptat - Co s PirListy? Zrušit, založit znova? Integrovat do MO jako primární sdělovací médium (veřejnosti)?

projdi si vyheldávání pro slovo pirlisty v tomto vlákně, myslím, že odpovědi dostaneš.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Daniel.Galuszka

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“