Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Fórum pro diskusi členů Mladého Pirátstva. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování.


Moderátoři: Předsedající, Rada Mladého Pirátstva

Pravidla fóra

Fórum pro diskusi členů Mladého Pirátstva. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Konecny
Republikový výbor
Příspěvky: 197
Registrován: 01 zář 2019, 20:20
Profese: Soc. prac., zástupce ved. v kriz. týmu
Bydliště: Praha 3, Hartigova 142
Dal poděkování: 640 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Petr.Konecny »

Vážené členstvo.

Tímto si dovoluji nominovat @Katerina.Stojanova. Kateřina je jednou z kandidátek do poslanecké sněmovny. Pro mladé lidi v současné chvíli prezentuje "mladá témata", ve kterých působí autenticky. V MP je zároveň aktivní a to nejen v MP, ale i jiných pracovních skupinách.

Věřím tomu, že má potenciál být dobrou a lidskou předsedkyní.

Tato nominace platí také na další pozice.

Podpořte nominaci palcováním.

Bez entuziasmu se ve světě nic velkého nevykonalo.
Immanuel Kant

Člen republikového výboru, zástupce vedoucí mezirezortního týmu Návykové chování, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví,
předseda krajské komise pro prevenci společensky nežádoucích jevů a drogových závislostí v Olomouckém kraji, odborný garant Prague pride

+420 732 516 520
petr.konecny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ani tu vám nedáme, tu chceme v Úsk. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Adam.Cernoch, Martin.Martin

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Čaute,
díky moc Péťovi za nominaci, které si upřímně vážím. Ráda ji přijímám. Vzala jsem si neděli a dnešek na rychlou rekonvalescenci, takže se s kandidátskou řečí vytasím zítra. .)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 6):
Petr.Springinsfeld, krystofstupka, Petr.Konecny, Adam.Cernoch, Vojtech.Lukavec, Martin.Martin

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Dalibor.Zahora píše: 06 říj 2021, 08:07

Ani tu vám nedáme, tu chceme v Úsk. :)

Naštěstí je Mladé Pirátstvo takzvaně odborně řečeno nadregionální, takže zůstávám v Sudetech myšlenkami, srdcem i těmahle rukama! :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Konecny, Dalibor.Zahora, Lukas.Rysavy

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen jestli to s tím internacionalismem trochu nepřeháníš, kolegyně!

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1203
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 2468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Dovolím si vlastně stejný dotaz jako na Vojtu. Káťo, ty jsi již v současné době místopředsedkyně kraje. Vedeš tým v MRT lidská práva, jsi v předsednictvu MS Litoměřice a do toho jsi krajskou zastupitelskou.

Funkce předsedkyně MP je časově velmi náročná, pokud jí člověk dělá kvalitně. Opravdu na to budeš mít časové kapacity?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Mé milé Mladé Pirátstvo,
přiznám se, že po víkendové facce, kterou jsme jako strana dostali, jsem začala velmi zvažovat (patrně jako my všichni) jak a kam dál, a i když nad vším, co nás potkalo, visí stále spousta otazníků, myslím, že několik ponaučení, která úzce souvisí právě s Mladým Pirátstvem (dále jen "MP"), a která bych ráda pomohla udržovat (právě proto jsem nominaci po delším zvažování přijala), bychom si odnést měli:

  • Nový poslanecký klub citelně početně oslabil, jen tak tak jsme naplnili nárok na to, mít ve Sněmovně vlastní klub, a bude čím dál tím těžší být vidět. Vidět nejen v médiích, ale i ve veřejném prostoru. Viditelnost na těchto úrovních je přitom pro politickou stranu, pakliže má růst, v čase jen sílit a naplňovat svůj potenciál, naprosto zásadní. PirSTAN byla současně koalice, která mohla do Sněmovny dostat nejvíce kandidátů/tek pod 30 let. Volby ovšem dopadly, jak dopadly, a tak hlas mladých, vč. témat, na kterých jim zjevně záleží, zůstaly opět ladem. Vnímám, že v tomto může být role mládežnické organizace mimořádně důležitá, minimálně co se oslovování mladého voličstva týče.

  • Nová Sněmovna bude výrazně konzervativnější, a tím pádem méně kompatibilnější s Pirátskou politikou, než Sněmovna minulá. Současně byla kampaň pro mladé, na které MP úzce spolupracovalo, jediná část celého kolosu, se kterou jsem se dokázala plně identifikovat a ztotožnit, protože byla naše, otevřená, progresivní, liberální a nabízela přesně tu politiku, která Česku mimořádně chybí, a kterou do té doby nikdo nenabízel a nenabízí. Jsem přesvědčená o tom, že o to důležitější roli může MP v následujících letech sehrát, coby nositel těchto vizí "o lepších zítřkách"...

Něco o mně:
Se spoustou z Vás už se dlouho a dobře znám, takže si dovolím jen v krátkosti. Je mi 23 let (prosím, jestli už jsem na Vás moc stará, ŘEKNĚTE MI TO, reálně někteří moji spoluvrstevníci už maj fousy a roděj děti a budí mě ze spaní, že zavčasu neprohlídnu svojí "hello, fellow kids" energy a budu trapná xD), studuju práva v Praze, jsem krajskou zastupitelkou Ústeckého kraje a členkou Výboru pro zdravotnictví tamtéž. Jsem místopředsedkyní v KS ÚLK a MS Litoměřicko. Pro svůj občanský/akademický/profesní zájem se zapojuji v MRT Lidská práva. K Pirátům jsem se přidala v maturitním ročníku na gymplu a zaplula jsem hned do široké politiky. Mládežnická organizace v těch časech nefungovala a zpětně to vnímám jako velkou škodu...

Více o mně třeba na pirátském profilu.

Má vize pro MP:
Čeká nás spousta změn. Restrukturalizace strany, volba nového RP, věřím, že i odklon od dosavadního poslaneckého centrismu. Všechno to nám dává příležitost znovu otevřít otázku našeho budoucího fungování, formy i postavení. Přála bych si, aby MP bylo samostatně fungující jednotkou, která má vlastní rozpočet, se kterým samostatně hospodaří a o který se dá opřít, a která si samostatně určuje směr svého fungování. Věřím, že se můžeme etablovat jako organizace, která to i přes počáteční "porodní bolesti" myslí vážně, a chce být platformou, která poskytuje uplatnění a prostor pro formování se všem mladým liberálně smýšlejícím lidem v této zemi, kteří se chtějí potenciálně podílet na rozhodování o jejím směřování na různých úrovních. Nechci slibovat nemožné, je to bezesporu běh na dlouhou trať, ale nemohu se netajit závistí nad řadou mládežnických organizací, které využívají všech možností moderního světa a obráží Evropu, která jim pomáhá s financováním, za poznáním různých politických úrovní i mimo naše hranice (a že je toho mnoho, co se učit...).

Jestli jsem se za svůj krátký čas v politice něco naučila, je to skutečnost, že co politik/strana neprodá ve veřejném prostoru, jakoby se nestalo. Máme ve straně řadu mladých a talentovaných markeťáků/ček a PRistů/istek, kteří jsou ochotní nám podat pomocnou ruku a zapracovat na naší prezentaci směrem ven. Ve světě sociálních sítích se nabízí vybudovat sebevědomou značku, která bude lákavá nejen obsahem, ale i formou. Koneckonců, řada našich členů a dobrovolníků (mrk mrk, Tadeáši, Matouši, Filipe a další), už na tom odvedla kus pořádné práce a patří jim za to dík.

Věřím, že naše významná úloha spočívá v osvětě. Vytkli jsme si za cíl podněcovat mladé lidi v aktivním občanství, vzbuzovat v nich zájem o politické dění, podporovat je v přesvědčení, že každý z nás je vysílač a jeho vlastní angažovanost je nesmírně důležitá a cenná. Dá-li COVIDová situace, ráda bych, abychom s pravidelností dokázali pořádat společná setkání s neziskovým sektorem, ostatními mládežnickými organizacemi i stejnooborové spolky a přesně o to se zasluhovali. První velkou metou jsou brzké komunální volby, ve kterých hlas mladých chybí neméně, jako kdekoliv jinde (a nemohu si při té příležitosti odpustit rýpavou poznámku - mSTAN má několik mladých starostů "pod 30", my můžeme mít lepší :twisted: )

Na závěr jedna technická - Moc mě neba volby o jednom člověku, i proto jsem nominaci přijala a doufám, že její přijetí zváží i další nominovaní. Na každý pád, @Vojtech.Lukavec je dobrej, chytrej, zapálenej kluk, kterej má mojí plnou důvěru v tom, jak s MP naložit dál, a věřím, že by byl rozhodně dobrou volbou. Bude mi ctí mu dělat případnou místopředsedkyni, na kterou se, koneckonců, tato volba vztahuje taky .)

Díky všem z Vás, kdo jste dočetli v této "tl;dr" době až sem a ráda odpovím na případné otázky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 6):
Filip.Kristek, mattfa2, Vojtech.Lukavec, Petr.Springinsfeld, Martin.Martin, Michaela.Nepejchalova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kateřiny Stojanové na předsedkyni MP

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Georgia.Hejdukova píše: 13 říj 2021, 21:49

Dovolím si vlastně stejný dotaz jako na Vojtu. Káťo, ty jsi již v současné době místopředsedkyně kraje. Vedeš tým v MRT lidská práva, jsi v předsednictvu MS Litoměřice a do toho jsi krajskou zastupitelskou.

Funkce předsedkyně MP je časově velmi náročná, pokud jí člověk dělá kvalitně. Opravdu na to budeš mít časové kapacity?

Ahoj Jiřko,
díky za otázku. Kdybych nevěřila svým časovým kapacitám, tak nominaci ani nepřijímám. Přiznám se, že jsem většinu roku prožila v přesvědčení, že od října už budu mít trochu jiné starosti, leč nestalo se tak... To mi dalo prostor přehodnotit, kde a jak můžu být této straně užitečná, a MP, jako srdcovka, mi přišlo jako nejvhodnější místo, které v mých očích potřebuje jednozačně posílit, protože jsem zejména po proběhlé kampani pro mladé přesvědčená, že má v sobě spousta dosud nevyužitýho potenciálu.

Navíc, jako PKS nám skončilo standardní dvouleté volební období, aktuálně probíhá volba nového předsedy/kyně a já stále zvažuji, zda svůj mandát místopředsedkyně v navazujících primárkách znovu obhajovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Georgia.Hejdukova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Zamčeno

Zpět na „Fórum Mladého Pirátstva“