Odvolání Ivana Bartoše

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci odvolání Ivana Bartoše z pozice předsedy Pirátské strany

Pro

67
12%

Proti

481
84%

Zdržuji se

25
4%
 
Celkem hlasujících: 573 - Celkem hlasů: 573

Uživatelský avatar
Sona.Brunnerova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 22
Registrován: 03 dub 2019, 09:28
Profese: sockař a psavec
Bydliště: Nelahozeves
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Sona.Brunnerova »

Jsem proti odvolání Ivana, protože si na jeho místě aktuálně nedokážu představit někoho jiného. Zároveň vím, že pro dezinformátory to byl snadný terč kvůli starým fotkám, kolážím, vzhledu a u části českých konzerv přes to nejel vlak… A za to, co se strhlo za shitstorm, fakt Ivan nemůže. Je to za mě člověk, který je fakt vzdělaný a schopný. Může svoje know how ukázat v oblasti digitalizace. Takže já jsem aktuálně PROTI. Řešila bych tuhle věc spíše s mediálním výborem a bilancí nad tím, co udělat, abychom se nastříleli zbytečně do vlastní nohy. A taky by kromě Ivana Bartoše chtělo zviditelnit mediálně proškolené lidi, co jsou dobrými řečníky nebo mají reálně na to se jimi stát, a zároveň budou jasně vědět, jak se prezentovat na sociálních sítích. Taky je potřeba začít být opravdu aktivní a viditelní v regionech. A máme šanci reálně zaujmout hlavně tu mladší generaci a hlavně ty silný ročníky, na který se v kampani nikdo nezaměřil.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sona.Brunnerova za příspěvek:
Zuzana.Freitas

:arrow: Místopředsedkyně a spoluzakladatelka MS Mělník.

Vit.Snajdr
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 36
Registrován: 12 bře 2018, 16:53
Profese: Pedagog, ředitel ZŠ
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Vit.Snajdr »

Nemyslím si, že odvolávání den po volbách je dobrá cesta. Je třeba analyzovat celou situaci a teprve potom vyvodit důsledky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Snajdr za příspěvky (celkem 3):
Jan.Adam, Petr.Jedelsky, Zuzana.Freitas
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22539 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Robert.Magni »

Petr.Vileta píše: 10 říj 2021, 23:43
Jiri.Janecka píše: 10 říj 2021, 23:36
votapek532 píše: 10 říj 2021, 23:25

Dostupné bydlení, únik z dluhové pasti. Kvalitní vzdělávání. Dostupné lékařská péče. .... A HLAVNĚ: boj s korupcí.

To jsem teda fakt zvědavej, jak zrovna tohle budeme prosazovat ve vládě ODS.

Dostupnou lékařskou péči v režii ODS si představit dokážu i jako důchodce, se zdravím odpovídajícím mému věku. Důsledné definování standardu a nadstandardu, povolení legální nadstandardní lékařské péče, poplatky u lékaře. A bude to v podstatě naše "ať platí bohatí". :D Takový Klaus si rád připlatí několik desítek tisíc za lepší kyčelní kloub a z jeho doplatku se pořídí třeba i dva obyčejné pro mě, nebohého pirátského důchodce.

Únik z dluhové pasti už se občas někde pod ODS děje. Například v Plzni jsme odpouštěli na zastupitelstvu dětské dluhy z minulosti. Na jednu stranu si ODS uvědomila, že to stejně nikdy nevymůžou a na drhou stranu do dobře vypadá pro voliče. Nakonec možná projde i ta teritorialita exekutorů.

Tak odpustit dětský dluhy vám nařídila novela,ono vám nic jinýho nezbylo. Takže tak.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Jan.Mares

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1701
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj,

mrzí mě, že stále nechápeme jednu prostou věc. Členský podnět je vážná věc a neměl by být zneužíván pro uvolnění frustrace. Liberální demokracii tímhle potápíme. To, že má Ivan podporu a skoro všichni hlasují proti podnětu, je fuk, protože co vyšlo v novinách je, že se to u nás už mele. Pak se k tomu přidá pár prohlášení jednotlivců a jsme zase za koko*y. Dvakrát měř a jednou řež, není to tak složitý se tím řídit.

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Marek.Necada »

Jan.Posvar píše: 11 říj 2021, 08:36

Dvakrát měř a jednou řež, není to tak složitý se tím řídit.

No holt asi bohužel je, jak se ukázalo mj. při rozhodování o koalici.

Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1701
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Jan.Posvar »

Marek.Necada píše: 11 říj 2021, 08:39
Jan.Posvar píše: 11 říj 2021, 08:36

Dvakrát měř a jednou řež, není to tak složitý se tím řídit.

No holt asi bohužel je, jak se ukázalo mj. při rozhodování o koalici.

Zamysli se nad tím. Udělalo se málo na přípravě koalice? Bylo málo dat? Bylo málo času na rozhodnutí?
Ne.

Uživatelský avatar
Milan.Svoboda
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 22 říj 2013, 00:37
Profese: Stavbyvedoucí; Grafik ...
Bydliště: Brloh
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Milan.Svoboda »

Byl jsem proti koalici se STAN nicméně hlasoval jsem PRO, protože jsem Ivanovi věřil že vidí dál než já bez politických zkušeností. A přes to jak volby dopadli, nebo snad právě proto, tomu věřím dál. Důvod ke koalici přece nebyl, nebo v to alespoň doufám, aby piráti byli u moci, ale aby u moci nebyl AB a jeho poskoci a mafiáni. Tak my to alespoň vyplývá z podstaty Pirátské strany. A to se povedlo. Ano, neslo to jistá rizika, ale přes to všechno se to povedlo. Je pravda že je Ivan krapet zaseklý ve své bublině a moc neposlouchá co říkají ostatní, ale taková je bohužel víceméně celá pirátská strana. Podle mého jsme však dostali šanci a tento výsledek je pro nás nejlepší jaký mohl být. Jsem přesvědčený o tom, že v případě že by piráti drtivě vyhráli tak by to byl přes spoustu skvělých lidí které máme náš konec. Takhle jsme dostali šanci připravit si půdu na to až bude čas k dopilování a doladění nefunkční veřejné správy a exekutivy. Teď čeká celou vládu spoustu hrubé práce na odstranění největšího bahna které se za těch 8 let naneslo a nemyslím že AB se svými metodami křiváctví a podrazů jen tak skončil. Jen abychom se ještě nedivili. Hrneme se do čela a chceme po státu to, co sami nemáme ještě doladěné, a co si budeme povídat ten nefunkční moloch státních úředníků je třeba sestavit jinak aby to začalo fungovat. Aby konečně nastala vymahatelnost práva, lidi nebyli zatlačení do jeskyní pod tlakem exekucí a jiných forem obchodu s chudobou atd. A rozhodně nemluvím o sestrách doktorech a hasičích kterých měli před volbami všichni politici plné huby jakmile padlo "státní úředník". :)
Mimoto by bylo dobré si uvědomit že proces jaký u pirátů funguje ještě jaksi nedala ani česká media obecně ani běžní občané a pro média je každý takovýto výkop jen sousto a podnět pro tučný titulek a nesmyslné dohady. A tak by bylo dobře se trochu zamyslet než vyleze ven nějaká další kravina.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Svoboda za příspěvky (celkem 5):
Jaroslav.Kucera, Jana.Hladova, Zuzana.Freitas, Tereza.Maskova, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Marek.Necada »

Jan.Posvar píše: 11 říj 2021, 09:36

Zamysli se nad tím. Udělalo se málo na přípravě koalice? Bylo málo dat? Bylo málo času na rozhodnutí?
Ne.

Zamýšlím se nad tím, vcelku často. A byl bych rád, aby se konečně začali zamýšlet i ostatní. Měřit a řídit se emocemi (či slovy vůdce) jsou totiž naprosto různé věci. Počet zhlédnutí podkladů pro hlasování o koalici je bohužel nepříjemně vypovídající.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Jiri.Janecka, Ondrej.Kalis, Jiri.Snizek, Bohuslav.Svehla, Michaela.Nepejchalova
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Klajni »

Jsem moc rád, pokud tady toto téma, po nepříliš dobrém výsledku voleb je. Ukazuje to na demokracii ve straně a myslím, že je zcela normální, hledat chybu. Prvním na ráně je samozřejmě předseda a tak toto vlákno beru bez emocí a zcela v pořádku. Zároveň mě těší, výsledek hlasování, neboť je vidět, že tu chybu nevidíme v lídrovi, ale přeci jen trochu někde jinde.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klajni za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Jan.Podhajsky, Oldrich.Dosedel
Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Jana.Hladova »

Ahoj přátelé,
předně díky @jan.zilka , vystihl jsi mnohé a proto jen dodám. Jsme hybateli změny. Nebýt nás v čele s Ivanem, kteří jsme burcovali ke spojení opozičních sil a k frontálnímu útoku na hrozbu vzrůstajícího populismu a extrémního nacionalismu, nevím zda bychom dnes měli co slavit. A i přes to velké zklamání já jsem přesvědčena, že je to úspěch. Úspěch Demokracie. Mám obrovskou radost z vyšachování rudých a z pádu "Mordoru". Ivana si velmi vážím, protože čelit tomu enormnímu tlaku chce velkou dávku odvahy, pokory, nadhledu a pozitivní energie. A to on má a ještě ji umí rozdávat. Prosím ty, kteří teď soudí, zkuste si jen představit, čemu těch několik měsíců čelil. A k té pokoře se musím vrátit. Je to z mého pohledu v politice to nejdůležitější (pokud má člověk samozřejmě ty další atributy, které tu padly) co dělá z politika člověka. Člověka, který umí potlačit své ego v zájmu celku, umí dělat kompromisy a je uvěřitelný. A možná ten výsledek je důsledkem toho, že jsme s přibývajícími úspěchy na pokoru trochu zapomněli. A pojďme se smířit s tím, že se jako každá politická strana, zákonitě vyvíjíme a už nikdy nebudeme tím, čím jsme byli na začátku - a tak je to dobře. Pojďme se posunout od role "politického puberťáka", jehož potřeba vykřikovat někdy nahlas kacířské a kontroverzní názory, je silnější než pud politické sebezáchovy, do role politického dospělce, který je originální, neotřelý, troufalý, ale umí toto vše prezentovat pro voliče srozumitelným a zkousnutelným způsobem. A dejme tomu čas ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 6):
Petr.Jedelsky, Oldrich.Dosedel, Zuzana.Freitas, Jaroslav.Kucera, Klajni, Tereza.Maskova

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“