Porovnání volebního programu… s vlastím předchozím volebním programem

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Odpovědět
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 443
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 739 poděkování
Dostal poděkování: 579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Porovnání volebního programu… s vlastím předchozím volebním programem

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Zdravím.

Napadá mě, co udělat srovnání Pirátského volebního programu s Pirátským volebním programem z předchozích voleb? Hned to rozvedu…

Často se online i offline letos setkávám s názorem, "volil jsem piráty předchozí roky, ale teď už nebudu protože se mi nelíbí změna směřování strany v oblasti XYZ". A já si říkám došlo skutečně k nějaké změně? Nemám ten pocit, ale taky nemám nic v ruce, mám jen ten pocit, a argumentovat pocitem, případně 1 ukázkou konkrétního případu co můj pocit potvrzuje… není dost. Ono takhle vyzobávání jednotlivých případů má ten problém že na 1 ukázku konkrétní věci co váš názor potvrzuje najdete stejně dobře i 1 ukázku konkrétního případu co ji vyvrací. A pokud chcete získat komplexní přehled… tak to chce sakra hodně času, týdny.

Je mi jasné že věci v programu se mohou měnit… na základě nový okolností, toho že se dané věci podařilo dosáhnout, případně nějaké alternativy která stejný problém řeší, obyčejné změny názoru příslušných orgánů strany, mohou se měnit jen obyčejné formulace tedy že chceme pořád to samé, jen to píšeme jinými slovy (v ideálním případě lepšími slovy, bylo by nešťastné chtít to samé, jen to popsat jinak, méně srozumitelně) a tak dále. Stejně tak se může měnit program v rámci kompromisu s potenciálním koaličním partnerem, jasné.

Ovšem nevidím důvod tyhle změny tajit, případně jen házet klacky pod nohy těm kteří by změny v programu chtěli zjistit… naopak, v rámci transparentnosti bych to co možná nejvíce usnadnil.

Vezměte si voliče který poctivě prostudoval celý program na předchozí volby, ideálně programy všech stran, a teď nemá tolik času… možnost zjistit jen změny oproti předchozímu programu by mu to hodně usnadnila.

Porovnávat se sami se sebou by nemělo být nějak problematické, jako pokud by jste třeba chtěli porovnávat program 2 různých stran, snadno vás může některá z nich osočit že jejich program dezinterpretujete ale tady to nehrozí protože pořád jste prostě doma.

No a hlavně by se snáze reagovalo na názory že strana se posunula v oblasti XYZ směrem někam jinam, jasně, možná posunula, možná ne, ale teď se změna názorů zkoumá problematicky, s tímhle by to bylo snazší.

Co si myslíte, bylo by vůbec možné srovnání volebního programu s volebním programem z předchozích voleb? a také mělo by to smysl, pomohlo by to někomu?

Díky za názory.

@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 443
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 739 poděkování
Dostal poděkování: 579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání volebního programu… s vlastím předchozím volebním programem

Příspěvek od Michal.Lupecka »

jo a zapomněl jsem zmínit… je mi jasné že teď už je krátce před volbami, ale tohle je tak jako výhledově, na ty volby příští.

@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“