Jana Jungmannová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jana.Jungmannova
Místní předsednictvo
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Jana Jungmannová

Příspěvek od Jana.Jungmannova »

Vážené pirátstvo,
jmenuji se Jana Jungmannová, je mi 41 let a ráda bych se stala členkou Pirátské strany, konkrétně pak krajského sdružení Ústeckého kraje. Mou ambicí je již delší dobu snaha aktivně zasahovat do komunálního dění ve městě Most.
Vystudovala jsem učitelství pro střední školy v oborech matematika a výtvarná výchova a v současné době působím jako zástupkyně ředitelky Základní umělecké školy Moskevská v Mostě a současně již čtvrtým rokem pracuji jako členka expertního týmu pro rozvoj matematické gramotnosti Ústeckého kraje na lepší strategii, jak lépe učit matematiku. Měla jsem to štěstí, že jsem mohla učit na všech stupních škol, od mateřské po vysokou, což mi určitě dává nadhled a potřebný kontext. Celkově mě oblast školství velmi zajímá jak z hlediska obsahu, procesu tak i formy.
Tím, že v současné době působím v zájmovém sektoru školství, vidím, jak kvalitní práce s dětmi je potřeba a hlavně žádaná i z hlediska aktivit pro celou rodinu. Sama jsem maminkou dvou dcer, pro které se snažíme vytvářet pevné zázemí doma, a o to spíš požaduji i kvalitní zázemí vně. To mě také přimělo se aktivně zapojovat do dění ve městě. Před třemi lety jsme proto založili spolek Veřejná kulturní iniciativa Most z.s. a jsme spolupořadateli rodinného festivalu Recykult, který má za sebou již třetí ročník. Cílem festivalu je podpora místní kulturní komunity a snaha osídlit veřejný prostor města Most, který vůbec není jednoduchý, z jakéhokoliv pohledu ;)
Celá má angažovanost se začala točit prvotně kolem prosazování architektonické soutěže pro rekonstrukci kulturního domu Repre v Mostě, což je famózní stavba v centru města. Celkově se začalo ukazovat, že ještě není respekt k architektuře 70. a 80. let 20. století úplně běžnou záležitostí, a tak se snaha rozšířila také na oblast osvěty. Snahou našeho spolku, jehož jsem předsedkyní, je i spolupráce s Nadací Proměny na obnově parku Střed právě v našem městě. Spolek také zaštiťuje provoz Galerie Bunkr a jeho aktivity na poli výtvarného umění v Mostě. Další klíčovou aktivitou spolku jsou pak aktivity kolem výtvarného dění, spolek vede jedinou nezávislou galerii v Mostě, která svým programem reaguje na současnou výtvarnou scénu. Velmi intenzivně jsme se podíleli na boji proti zrušení krajem zřizované Galerie výtvarného umění v Mostě, která bohužel v současné době již samostatně neexistuje a je skomírající součástí mosteckého muzea. Náš boj však neutichá :)
Mou velkou zálibou je ilustrace, sama jsem nějaké knihy či učebnice ilustrovala a jsem vášnivou sběratelkou krásných knížek.
Chtěla bych se pokusit politicky angažovat v komunální politice, a celkově pomoci znovu ožít místu, v které věřím.
Ráda zodpovím Vaše dotazy.
Jana
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Jungmannova za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Rysavy, Jan.Bartonicek, Petr.Rysler, Zuzana.Petruvova, Katerina.Stojanova, Dalibor.Zahora
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Profese: student práva
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Jana Jungmannová

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Janino,

v návaznosti na tvůj email, kde vyjadřuješ, že máš i nadále chuť stát se členkou strany, ti posílám několik otázek. Až budeš mít čas, tak na ně, prosím, zodpověz:

1. Četla jsi stanovy?
  2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažovala, a proč jsi je zavrhla?
  3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  4. Proč chceš vstoupit k Pirátům?
  5. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohla a chtěla zapojit?
  6. Je něco, s čím v programu nesouhlasíš?
  7. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizovala bys konopí? LSD? Heroin?
  8. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

Díky moc!

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Jana.Jungmannova
Místní předsednictvo
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Jana Jungmannová

Příspěvek od Jana.Jungmannova »

1. Ano
  2. Zvolila jsem Piráty z toho důvodu, že cítím potenciál jak z hlediska strany jako instituce tak z hlediska lidského kapitálu měnit věci k lepšímu. Uvažovala jsem i o Zelených, kde vím, že je silný potenciál v lidech, bohužel ne však ve straně jako instituci.
  3. Ráda bych byla aktivní. Mám mnoho aktivit okolo, ale myslím, že je možnost je propojit.
  4. Chci ovlivnit prostředí kolem sebe. Možnosti, které mám jako aktivní občan jsou omezené.
  5. Cítím svůj přínos v oblastech školství, sociální politiky a kultury.
  6. Nenašla jsem něco, s čím bych byla v absolutním rozporu.
  7. Obecně cítím tuto otázku jako otázku dobrého nastavení a kontroly, otevřené a smysluplné debaty. Není to jen téma drog, ale i prostituce atd.
  8. Ve špatném vzdělávání.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“