CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Jak píše Martin Kučera, alternativní návrh je potřeba podat jako členský podnět ve vlákně Členské podněty.

@Tomas.Vich @Arnost.Stepanek pokud jej chcete založit a potřebujete poradit s jeho založením, klidně mě kontaktujte. Doba pro navrhování končí za tři dny, takže je nejvyšší čas.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Lydie.Bartosova píše: 11 srp 2021, 20:37

Je samozřejmě úplně pozdě otevírat debatu k názvu, jen chci říct, že jsem doufala v Institut Ady Lovelace.

Jelikož jsem ho původně navrhovala a také ho v diskuzi správní rady obhajovala, dovolím si vysvětlit pozadí toho, proč jsme o ni nakonec neusilovali.

1. Je zde střet s již existujícím institutem ve Velké Británii, kdy pokud bychom chtěli začít spolupracovat i s entitami v zahraničí, mohl by to být problém. Na opakované e-maily, jak se k tomu staví, bohužel nereagovali.
2. Ačkoli je všeobecně považována za "první programátorku", existují kolem toho nejasnosti a kontroverze, viz: https://en.wikipedia.org/wiki/Ada_Lovel ... ntribution, co se týče jejího podílu či autorství na tom, co je jí přisuzováno. Z různorodé korespondence se může jevit, že to, co publikovala, byla práce někoho jiného, jelikož na vlastní takové objevy neměla dostatečné znalosti. Není to samozřejmě nic potvrzeného, ale ani to není zrovna ideální.
3. Její jméno reprezentuje poměrně úzký segment vzdělání i hodnot. Ne nic, s čím bychom se neztotožňovali, ale ani nic navíc z našeho repertoáru, a to je omezující.
4. Problémy se zkratkou (např. ADA - zabrané napříč světem a internetem) (ale to je nejmarginálnější věc).

Tím netvrdím, že se stavím za každý jeden tento důvod, jen shrnuji naši debatu ve správní radě. I já jsem se od ní nicméně odklonila na základě argumentů pro jiné varianty, pardon. .(

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Janka.Michailidu, Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova, Ivor.Kollar

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Dnešní půlnocí skončila doba pro navrhování a začala doba na rozmyšlenou. Žádné další návrhy s podporou jsem nezaznamenal, takže poprosím @Marketa.Gregorova a @Vojtech.Pikal o dodání (nebo vzdání se) závěrečných slov cca do čtvrtečních 20:00, pokud to je ve vašich časových možnostech, ať můžu bezpečně nastavit hlasování. Pokud by to ve vašich časových možnostech nebylo, dejte mi prosím aspoň vědět, kdy závěrečná slova dodáte, ať se podle toho můžu zařídit při přípravě hlasování.

Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Marketa.Gregorova
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Závěrečné slovo nechám Markétě.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vážené celostátní fórum,

za správní radu bych vám moc chtěla poděkovat za rozpravu, připomínky i podporu.

Nerada bych opakovala svou úvodní řeč, v níž jsou všechny důvody shrnuty, dovolte mi tedy v řeči závěrečné soustředit se na dva body, důležité body pro vaše konečné rozhodnutí.

Za prvé, pokud máte stále jakékoli pochybnosti a chcete získat více informací, než je v důvodovce, doporučuji si pročíst zápis z našeho prvního setkání nad užším výběrem názvů. Pokud něco vyjasní naše důvody, argumentaci a pravděpodobně i rozptýlí i některé obavy, věřím, že je to tato diskuze.

Za druhé, institut π se svým odkazem na kruh a svou nekonvenčností snaží zachytit co nejšířeji, co představujeme. Uvědomujeme si, že nemůže pokrýt všechny individuální preference. Důkladně jsme nicméně zvážili jeho používání i potenciál a budeme rádi, pokud v naše rozhodnutí vložíte svou důvěru.

Děkuji a přeji šťastnou volbu!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 7):
MarianB, Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Janka.Michailidu, Dominika.Michailidu, Martin.Martin, anonym64374

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jsem hlasoval, pro A.
Nicméně když vidím, jak zběsile se lze vyžívat v podpoře právnických fintiček a kliček, viz https://redmine.pirati.cz/issues/36705 , jenom proto aby se právníci vyšvihli na piedestal společnosti, tak to jsem si doposud myslel, že Piráti jdou přesně opačným směrem.
Zjednodušení a digitalizace.

Nikoli dát běh věcí do rukou spoluobčanů, kteří vládnou nelidskou řečí - právničtinou - a ti o nás budou - i když my té jejich hatmatilce zbla nerozumíme (na čemž je postaven ten jejich zlotřilý byznys! Omlouvám se konkrétním osobám, které mám samozřejmě, jako lidi, rád) - rozhodovat.
OFFTOPICTo stejné mají doktoři - mluví latinou, třeba i automechanici - mluví automechaničtinou, atd., atd. A rejžujou. A nemravně!

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Hlasování bylo ukončeno.Celkem hlasovalo 302 voličů, pro schválení návrhu tedy bylo nutné získat 152 hlasů.

Navržené usnesení A (schválení názvu politického institutu) 224
Navržené usnesení B (Celostátní fórum vypouští z Předpisu o institutu text “[název institutu – bude doplněno]”) 152

Ukončení jednání bez přijetí usnesení 50

Schválena byla navržená usnesení A a B.

Jelikož se tato usnesení vzájemně nevylučují, jsou automaticky schválena a druhé kolo hlasování je bezpředmětné.

Jednání tímto končí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bednarik, Michael.Polak, Josef.Kadlecek, Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2021 Návrh CF - Název Institutu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dovolím si zneužít svých práv a poděkovat všem, co lasovali pro možnost B.

Na každém hlase záleží!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Josef.Spak, Petr.Vileta

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“