[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi KF 11.7. 2021

Přítomni v PiCe: Klára Kocmanová, Barbora Knotová Vaicová, Josef Bouše, Jiří Snížek, Radek Černohous, Martin Martin, Josefína Knollová, Ondřej Petr, Obdřej Klimeš, Milan Zelený, Lucie Cirkva Chocholová, Tereza Kvitová,

Přítomni Online: Vít Šnajdr, Michal Hažlinský, Monika Kuncová, Tomáš Burda, Martin Kolář, Jana Skopalíková, Jan Korbel, Martin Polák, Klára Kadár, Soňa Brunnerová

10:00 - 11:00 - Komunální volby 2022 (vede Jiří Snížek)
Prezentace: viewtopic.php?p=764531#p764531
Zákony (10 minut)

Zákon o obcích
Role starosty - zastupuje navenek.
Statutární města - Kladno, Mladá Boleslav –> primátor.
Pro výkon politické funkce musí být uvolnění pro výkon politické funkce.
Samostatná a přenesená působnost - dát si do programu, na čem chci pracovat.

Zákon o volbách do zatupitelstev
Trvalý pobyt v obci. Předseda strany popř. předseda krajského sdružení (tedy Josef) bude podepisovat, kdo může kandidovat za Piráty.
Kandidátní listina minimálně 66 dnů předem - je nutné mít zmocněnce. Je dobré mít plnou kandidátku!

Předpisy(5 minut)
Je nutné splnit schválený kodex na fóru. Za kondidátku je odpovědné MS. Kde není MS, má odpovědnost KS. Předsednictva mohou vyjednávat i předvolební spolupráci. Lídr se volí zvlášť.
Lídr a čelo musí být člen/RegP.
Pravidla hospodaření.

pravidla fóra (5minut)
krajské –> kodex, peníze (nutnost schvalování položek podle výše - hospodář, předsednictvo, místní fórum,…), kandidatura za Piráty (počty členů).

povolební strategie a volební program (5minut)
RV schvaluje volební program včetně povolební strategie, listiny, koaliční smlouvy.
Nespoupracujeme s extrémistickými stranami - dobré se poradit s KF (pracovní skupinou).
Začít s hledáním příznivců - aktivizovaní RegP, aktivní podílení na programu.
Budovat jméno už nyní - vstoupit do veřejného života.
Pomůže systém SAKO pro komunál.

11:00 - 11:30 - Lukáš Wagnknecht a senátní volby
Dotazy na Karolínu (Lukáš má dlouhou dobu odpovědi).
Cílem primárky už od října. Je dlouhá doba práce s kandidáty,…
Náležitosti senátního kandidáta na webu výboru.

13:00 schůze KF

Report ZK max 10 minut Lucie Cirkva Chocholová
Zastupitelstvo poslední ponděělí v červnu, nyní v září - rada +xza 14 dní + zastupitelský klub.
Dotace z fondů kultury, sportu, zadravotnicvtí 200 mil Kč + závěr z roku 2020. Přezkoumáno ministerstem financí, zjištěna pochybění (např odměňování). Střednědobý výhled financí. 2021-2027 zisk financí na dofinancování projektů. Schválení dopravní obslužnosti. Kraj jako první “otevřená města” s rozklikávacím rozpočtem až na úroveň faktur. Podpora zahájení procesu vyhlášení NP Křivoklátsko. Vyhlášení v gesci ministerstva ŽP, kraj je koordinátorem, tvoří podklady atd. Zapojí se v tom Jana Skopalíková.
Organizace nemocnic. Nemělo docházet k úsporám, díky členům ve zdravotním výboru, jako klub stanovisko. Vznikl dluh a ZK podpořil rozhodnutí o finanční pomoci.
Centrální nákupy z hlediska kraje. Blíží se do finále školské rady. Navrhuji jestli bychom mohli udělat i bod pro radní, protože jejich agenda není tolik vidět.

Vojta Lukavec diskuze nad problematickou zdravotníctví v rámci memoranda finančního výboru.

Report RV max 15 minut Tereza Vovesová
Nejvíce se věnuje feedbacku na volební kampň. Připomínky jsou i dále přijímány. PLus se řeší vládní tým, zde zatím nejsou výsledky.
František: ve čtvrtek proběhl společný call ke kampani. Já jsem lehce klidnější.
Matouš: Došlo ke skoučení dvou jednání (poslanecký klub a RP, RV), takže očekávání byla jiná.
TV: RV se to nakonec líbilo a všichni byli nadšení z toho, že to proběhlo.
RV pracovalo i na povolební strategii.
MM: Fungují poslanci v RV?
TV: Určitě členové, poslanci, jsem opravdu ráda za to, že tam jsou a to i přes to, že nemají tolik času na účast. Ale je to v rozjezdu.

Report PS max 15 minut František Kopřiva
Sněmovna je v kampaňové fázi, máme rekordní počet schůzí. Předládají se nové věci i přes to, že PS ví, že se neodhlasují. Bude se do sněmovny vracet ze senátu stavební zákon, bude se vracet cizinecký zákon. Exekuce - prošla jen část (např. teritorialita ne). Prošlo “3x a dost”, což je morálně i ekonomicky špatně. Budou se řešit obnovitelné zdroje. Za rok bude ČR v předsednictvu EU, vyzvali jsme vládu, aby navýšila počet diplomatů, aby to nebyla ostuda.
LCCH: Pochopila jsem, že stavební zákon by mohl projít?
FK: Ano, bude se o tom hlasovat.
MV: V úterý se bude hlasovat a vypadá to, že KSČ odhlasování opět podpoří.
Tím, že je potřeba vše je potřeba propočítávat, co je potřeba ohlasovat musí být protlačeno. Příští týden by nás mohlo čekat hlasování 300,- pro důchodce, my tam máme pozměňovací návrh a je možné, že se to do voleb ještě vůbec neprojedná.
FK: Nyní bude ještě týden plénum a potom ještě v září + počítáme s mimořádnými schůzemi.

Report Senát max 15 minut
Byla jedna schůze - stavební zákon (zamítnutý). cizinci, voda je život a potrvrdilo se přechylování příjmení.
Červencová schůze bude delší. Adéla se bude chtít zabývat dávkami v hmotné nouzi “3x a dost”. Má připravený návrh na teritorialitu k exekucím.
Já budu končit v 31.7. jako asistentka. Místo mě bude nastupovat Adéla Kolaříková.
MV: Jedna z priorit bylo rozšíření novelizace ústavy. Senát na to nemá limit a proto to rok a třičtvrtě neřeší. Jakmile bude po volbách, spadne to. Senát musí nyní projednat alespoň zákon, který musí projednat do 30 dní. Tím budeme mít alespoň stanovisko.

Report KMO max 15 minut Ondřej Petr
Report aktivit FB. Měli jsme 20 tis, což je nárůst 68%. To poroste s finanční podporou příspěvků.
Druhou statistikou je návštěvnost webu. Ta je za měsíc, jelikož jsme měli technické problémy a máme cca 1000 návštěv. Podařilo se nám nastartovat psaní článků. Soc. sítě ovšem vedou. To je opět i prosba. Buďte aktivní i na stránce středočeské stránce, kdy pořád nemáme tu viralitu,jakou bychom potřebovali. Totéž platí i pro stránky našich kandidátů.

Report PKS max 15 minut
Anketa v předsednictvu. Prezentace.
Ve výsledku v “zelených” číslech.

Pauza

Vít Rakušan 30 minut

Report k Volbám Klára Kocmanová
Očerňovací kampaň a hnojomety kvůli nadsazenému Kantaru nad 30%.
MM: Mě i ta kritika kampaně připadá jako ten hnojomet.
KK: Já jse si toho také všimla. Nepřipadá mi vhodná veřejná kritika.
JP: Hroměda vnitřní kritiky ovšem nebyla vyslyšena.
KK: Tlak a padající preference způsobili lepší komunikaci. Na druhou stranu je pro voliče a příznivce je těžké sledovat to, jak se my hádáme.

15:00 - 15:30 - Volby do PS 2021 - Host Vít Rakušan (vede Klára Kocmanová)

15:30 - 16:00 - Teambuilding sčk Pirátů (Josef Bouše)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 12.7. 2021

Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Josef Bouše, Martin Karim,Marek Řebíček, Martin Polák, Monika Kuncová, Matouš Vanča

Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová
Ověřuje: Josef Bouše

Představení Josefíny
JK: Zdravím všechny. Zaučuji se, brzy budu snad na všech komunikačních platformách.

Nalodění Barbora
Máme 30 nových kontaktů za 14 dní. Sledujeme tedy rostoucí trend. Nyní řeším pozvánky zájemcům.

JK: Byli jsme na akci v J-J. Bavili jsme se o tom v Nalodění. Stálo by za to, že bychom vytvořili kalendář na Mraku.

JB: Aby to bylo jednodušší. Necháme kalendář na webu a pokud bude chtít někdo něco přidat, napíše tobě.

OVK
Máme obsazeno 479 z 2064 což je 23.21 %
Lidí se teď moc nehlásí, bylo by dobré už spustit propagaci, jelikož loni se nejvíce osvědčila propagace přes FB a Instagram.
JB: Snad to brzy prolomíme.

Různé
Martin Karim: Nevím, jestli to zaznělo 23.7. budou Lídři v Berouně. Hlásím to dopředu, kdybyste se chtěli zúčastnit. A den na to 24.7.-25.7. bude Skalecká pouť a měli bychom tam mít i skákací loď. Budou se mi hodit pomocné ruce.
Matouš Vanča: Nechci opakovat to, co včera. Jen bych chtěl požádat, abychom všichni dříve přemýšleli, než budeme opět hejtovat cokoli z kampaně.

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 19.7. 2021

Přítomni: Matouš Adamů, Martin Martin, Bára Vaicová Knotová, Monika Kuncová, Martin Karim, Klára Wretzlerová, Jiří Snížek, Josefína Knollová, Martin Polák, Michal Hažlinský, Jan Prokop
Omluveni:
Zapisuje:
Ověřuje:

Úvodní slovo

Nalodění
Za minulý týden hlásím 3 nové kontakty.
Minulý týden jsem posílala info z kontaktní kampaně. Kdybyste k tomu někdo něco měl, ptejte se.

OVK
Obsazeno 489 komisí z 2064 tj. 23.69 %

Různé
a. Převoz skákací lodi z Ústeckého kraje (Ústěku) do Středočekého kraje (Dolní Berounka)
b. Teambuilding přihlášení do konce července

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 26.7. 2021

Přítomni: Radek černohous, Matouš Adamů, Lukáš Kohout, Martin Karim, Klára Wretzlerová, Monika Kuncová, Martin Martin, Matouš Vanča, Žaneta Svobodová, Klára Kocmanová, Josef Bouše, Jana Skopalíková, Lucie Cirkva Chocholová, Bára Knotová Vaicová, Soňa Brunnerová, Tomáš Zmuda, Ondřej Petr
Omluveni: Tereza Kvitová
Zapisuje: Monika Kuncová
Ověřuje:

Úvodní slovo
MM: Vítáme Žanetu Svobodovou
ŽS: Chtěla bych se zapojit k Pirátům a ráda bych se do budoucna stala členem strany. Pracuji na zámku Veltrusy.
MM: Já jsem Martin Martin čtvrtý místopředseda PKS, je tu s námi zbytek PKS, osoby MS
Děkuji za představení

Nalodění
BKV: Za minulý týden hlásím 12 nových kontaktů.
MM: To je 12 nových zájemců, zájemkyň
BKV: 1 se hlásí na Mělník, 11 je koaličních kontaktů
MM: možná bychom si mohli dát nějakou revizi, abychom věděli jaké jsou odezvy atd.
BKV: určitě jsem pro, popřípadě můžu si práci rozdělit s Josefínou
rozesílám teď dva newslettry, aby byla větší informovanost
MM: kde je Josefína
KK: Josefína má teď dovolenou

OVK
MK: Máme obsazeno 496 z 2064 volebních komisí (tj. 24.03 %)
Chtělo by to sdílet propagační materiály od centrály
https://www.facebook.com/ceska.piratska ... 900374039/

Volby
JB: všichni mají možnost se zeptat na informace ke kampani
KK: mohu vám říci co teď řešíme provozně, probíhala změna strategie, jsme hodně v ulicích na kontaktní kampani, ladíme teď videa s kandidátama.
Pokud budete chtít pomoci v kampani, můžete pomoci online nebo v ulicích.
Chystá se podzimní várka novin, nebude klasické burcování dobrovolníků, jelikož noviny budou roznášeny, ale budeme potřebovat dobrovolníky na výlepové plochy.
BKV: plakáty jsou od dnešního dne k vyzvednutí ve STANU, jsou tam i letáčky, samolepky na auta a magnetky. Vše dorazilo dnes.
Ráda bych někoho poprosila,a by to naložil do auta a dovezl na teambuilding
MK: Nanuk Tour - naplánovali jsme nanuk tour (pole s datumy označená žlutě), budu ráda, když si MS projdou tabulku a doplní osoby na rozdávání nanuků, popřípadně kontaktují mě (Moniku Kuncovou) nebo Šárku Markytánovou https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1737051790
MA: máme dorozdat stávající noviny?
KK: dokuď nejsou druhý noviny, rozdávat
LK: Počítá se v rozdělování s MS Mělník?
BKV: počítá se ze 7 místama, odkuď si bude Merch vyzvedávat (rezerva je v Praze)
MM: Je nějaký termín od kdy do kdy vylepovat plakáty?
KK: rozdávat a vylepovat můžeme už dnes
MM: je tam nějaká časová korrdinace, je to s něčím spojený
KK: počítáme s kontrolou vylepované plochy, aby nedocházelo k přelepení
OP: klidně můžeme dávat hodně plakátů

Různé
a. Focení v Kolíně 4.8.
BKV: Děkuji všem co se zúčastnili focení v Berouně, ale chtěla bych všechny poprosit aby jste dorazili 4.8. od 14:30 do 17:00. Budeme fotit s Vítkem Rakušenem. Kdbyste měli zájem a chuť tak mi napište a já vám pošlu další info.
MM: Bylo málo žen na focení, cením si, že se zúčastnila Klára Kadar
JK: já tam byla :) jaký si mám vzít dresscode?
BKV: nenápadný šedý tlumený odstíny

b. Interpelace RP: 5.8 , 19.8, 2.9, 16.9, 30.9 (předběžně)
JB: to jsou vykopnuté předběžné termíny
MM: proč by tam někdo chodil?
JB: napiš jim nějaký feedback, můžeš jít na Jitsi na přímou diskuzi

C. Kandidáti do sněmovny
LK: Dostal jsem se k prohlášení kandidáta, STAN má jen o 4/5 kandidátů méně než my
A když dostaneme deadline, by měli být schopný poslat do daného termínu doporučený dopis. Některé jsem uháněl ještě dnes.
MM: Od nás někdo z SčK neposlal?
LK: byli i tací od kterých to dostanu až zítra Simona L., Vašek K.
Termín byl dát na poštu do 2.7.
LK: v termínu to poslali jen jednotky kandidátů
MM: mohu vám nabídnout, že mohu zaurgovat, když bude potřeba
LK: přál bych si, aby se tyto věci dělali o chlup lépe
SB: stalo se nám, že jeden kandidát nám odstoupil
od koho můžu získat kontakty na kandidáty?
MK: můžeš se obrátit na mě
KK: e-mail dorazil po temrínu 7.7., myslím, že bychom si měli došlápnout na kandidáty, aby se zavázali dodávat věci v čas
SB: máme 4 otázky na zaměření daného člověka pro propagaci na webu
MV: o ničem nevím, kdy to bylo rozesláno?
KK: otázky posíláš individuálně?
SB: ano, informace jsem poslala hromadně, ale otázky posílám individuálně
MV: e-mail jsem nalezl

d. TEAMBUILDING 6.8 - 8.8
MM: jak ověřit kdo je přihlášen? A kolik je tam přihlášených?
MA: myslím, že Štěpán Drtina
MA: dohodneme se a sudu?
MM: má někdo chlazení a pípu?
KK: tohle nechte do hospody
Přihlašovací tabulka, vyplnit do konce července
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... SNBcbSOs-c
OP: mohu vít paddleboardy

e.Program
KK: do zítřejšího večera je možné připomínkovat druhou starnu programu, pokuď k tomu budete ještě něco mít, tak k tomu něco napište
K návrhu je potřeba získat podporu, tak to nenechávejte na poslední chvíli

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 2.8. 2021

Přítomni: Monika Kuncová, Josef Bouše, Lukáš Kohout, Tereza Vovesová, Matouš Adamů, Lukáš Štefke, Jana Skopalíková, Martin Martin, Martin Karim, Bára Knotová Vaicová, Klára Kocmanová, Štěpán Drtina, Josefína Knollová, Ondřej Petr, Klára Wretzlerová, Jan Korbel
Omluveni: -
Zapisuje: Martin Martin
Ověřuje:

Úvodní slovo
Kohout: Jen pozdravím a poprosím, zda by všichni mohli lajknout a komentovat a tak sbírku na Vybírala od nás z Mělníka na facebooku (na jeho nové kolečkové křeslo).
Nechť započnem - program je schválený.

Nalodění
BKV: Za minulý týden máme 7 nových kontaktů.
Podařilo se mi dohnat resty, které mi ted v kampani vznikají, takže jsem obeslala všechny kontakty za poslední tři měsíce - včetně představených na foru. Co se týče zpětné vazby

Neozívají se MS zájemcům! Toto je neštastné, někdo něco málo reaguje na fóru, ale například předsedové nereagují, tak prosím o součinost, aby se ti lidé nepřipadali nechtění. Mi vám můžeme i pomoci, ale nemůžeme vás zastoupit.
Co se týče dobrovolníků, tak teď je budeme potřebovat na výlepy a roznosy listů zvývajících + ještě máme antihoax letáky, které se mohou naskládat do novin a rozdat spolu.
Stávající noviny jsou do Srpna, takže do konce srpna by jsme měli stávající noviny rozdat.
Také děkuji za komparsisty na focen í do Kolína, scháníme ještě nějaké, tak se prosím ozvěte!
Není třeba schánět další dobrovolníky na lavičky, protože budeme mít dobré auto s technikou a je tak potřeba méně lidí.

Nakonec bych chtěla poděkovat všem za účast na kolínském focení, ještě mi stále chybí pár dobrovolníků, takže pokud by někdo mohl, byla bych opravdu vděčná.

Karim: Ohledně anti-hoax -otázka. Na malé straně u STAnu jich dost zůstalo a přivezu je na teambuilding- takto ok, nebo jinak?

BKV: Díky ti za vyzvednutí, část tam zůstat má, část už jsem převezla do PICE, takže by jsme měli mít jak to dostat všude.
Karim: OK Nějaké tedy ještě naložím.

OVK
MK: Máme aktuálně 508 obsazených komisí z 2064 tj. 24.61 %
Benešov 11,52%
Rakovník 15%
Mladá Boleslav 16,67%
Příbram 17,26%
Beroun 19,05%
Nymburk 20,13%
Kutná Hora 21,60%
Praha Západ 29,46%
Praha východ 29,78%
Kolín 29,94%
Mělník 35,62%
Kladno 49,53%
Dle informací MVČR se částka letos nemění
▪ člen komise: 1800,-
▪ místopředseda komise: 2100,-
▪ předseda komise: 2200,-Ceny jsou na Zulip

Dle informací MVČR se částka letos nemění
:black_small_square: člen komise: 1800,-
:black_small_square: místopředseda komise: 2100,-
:black_small_square: předseda komise: 2200,-

Prosím nasílejte do FB skupin měst a obcí Středočeského kraje:
Staňte se členy volební komise za koalici Pirátů a Starostů i ve vaší obci a ohlídejte férovost podzimních sněmovních voleb! Příznivci Pirátů i Starostů se mohou do volebních komisí hlásit na našem společném webu https://ovk.pirati.cz/ do 13. srpna. Jako koalice máme v každé volební komisi právo mít jednoho zástupce, a proto přihlašování určitě neodkládejte. Za práci v komisi vyplácí úřad odměnu.

MK: Beroun zabrat!! (Příbram taky). Prosím zazdílet apod. Děkuji.

Kohout: Skupiny městské na facebooku mají velkou cenu! Rozhodně tam nasdílet u vás! U nás jsme napsali a hned 10 lidí u nás přibylo.
OP: Určitě do těch skupin psát, ale nepsat to tak, aby to vypadalo jako propaganda!! Tedy apoliticky, bez log apod… Další věc jsou globálnější skupiny, kde jsou i tisíce lidí - KMO se spojeníme s vámi a proberem/doporučíme.

Klára Koc: Mohu poprosit místní sdružení, kde to nejuede, zda by josefína s Monikou pomohli těm MSkám s garfikou apod…
Monika Kunc: Já už to psala i infem všude, co kam mají nasdílet… Psala jsem jim to i na face skupiny… Někde třeba vůbec nebyli reakce vůbec. Možná poslat mailem?
OPetr: Klidně mailem.
Kohout: Já si myslím, že ideálně je obvolat.
Josefína: Obvolám je , stejně je budu obvolávat.
Matouš Adamů: Nenapadlo mě to dát do těch face skupin, právě kvůli pravidlům, že se tam nemá psát politické věci… zkusím napsat sám za sebe…
Bouše: Prosím KMO tým dejte dohromady ten apolitický text do těch skupin. v Příbrami jsem to nedával, protožře mě nenapadl dobrý text.
Kohout: Zde ukazuji jak jsem to sdílel v Kralupech.
Vovesová: Nám se osvědčilo mít přiznanou Pirátskou skupinu “Sousedé Prahy 5” přez toto se dostáváme různě do dalších skupin dobře, takže doporučuji…

Volby
Kdy budou volby?
◦ 8.10. 2021 od 14:00 do 22:00
◦ 9.10. 2021 od 8:00 do 14:00

KláraKoc: Takže největší aktuálnost je: jezdíme po regionech se Štěpánem a kandidáty - přesunuto na 13:30! v kalendáři to je, takhle potkáme více lidí.
Všem děkuji a schválím - SčK je všude vidět a máme nejvíce akcí (ze všech krajů)! Děkuji i dodavatelům a děkuji i dobrovolníkům všem. Toleruji existenci Martina Martina. Prosím všechny, podpořte nás, když jsme u vás, je opravdu dobré, když jsme hodně vidět - má to význam, opravdu. Je dobré a potřebné, když nás lidi viví a vidí že jsme normální lidé a ne takoví, jak nás konkurence vykresluje. Už te´d lze pozorovat dopad pozitivní kontaktní kampaně.
Na teambuildingu bude hodně věcí k vyzvednutí, pracuje se na novém vydání novin a bude další spouta věcí dalších v rámci kampaně. plánujeme různá videa… je toho dost a nejvíce samozřejmě od půlky srpna do září.

BáraKV: Problém s petiočníma stánkama - nejsou. Respektive někdo sežral nové sukýnky a některé stánky i chybí… Budeme vás kontaktovat a řešit to s vámi, dohledávat… ale prosím podívejte se.
OPetr: Hélium bude?
MonikaKunc: Smlouva je, už jen vyzvednout…
BáraKV: Přijde i další merch.
MonikaKunc: Některé akce se museli posunout už na 10:00, protože nanukové auto… lze dohledat v příslušné tabulce.

Martin Karim: K nanukovozu - 31.8. se chystáme, že by jsme ho využily - na první zastávce bude v 10:00?
MonikaKunc: Bude, rozdávat by měl kandidát, který jede s řidičem.
MM: Jak bude složení nanukotýmu?
MonikaKunc: Jsou 2 řidiči, jeden řídí auto z plzně, druhej řídí auto z Třebechovic. S nima pojede + min jeden kandidát, když není kandidát, tak člen/ka. Je možné vystřídat řidiče na chvíli, ale řidič nebude rozdávat nanuky. Do auta se vejdou 2 osoby.
Zde tabulka nanuků.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1737051790

Bouše: Držte se.

OP: Ahoj, super že dopadli dobrovolníci. Díky, že jste už zapojili do kampaně, ale prosím zapojte se ještě více, obvzlášť ty, kteří se prsily, že objedou celý kraj.
10.9.2021 budeme závodit v Nymburce na dračích lodích! Potřebujeme tým a budeme zvát i sportovní reportéry!! Takže jedna z TOp akcí kampaně možná u nás! TeĎ jsme byli v Telči a bylo to honě super. Jsou z toho super fotky a tak vůbec, bylo tam 1000 lidí… rád bych toto opakovat v Nymburce.

Děkuji velmi Kláře Kocmanové, která maká neustále a každej den jezdí MHD na místa a maká od rána do večera.

OP: Podporujte prosím kandidáty na sociálních sítích! Opravdu to má vliv, když lajknete a zakomentujete.
Budtě hlavně svý! Budtě takový jaký jste, opravdový, a buďte nohama na zemi, ty lidi mají stejný problémy jako vy - nic neni zadarmo, nic neroste jen tak na stromě… Potom budete moct těm lidem říct, že je třeba něco řešit, a že to myslíte doopravdy.
Znát program, bay jste mohli říczt, co je třeba řešit a jak.

Skopalíková: Ozázka - jak komunikovat v ČR environmentální témata - když uschnem, tak umřem, ale konkurence to překrucuje to na populistický hate o EU… Je to strašně důležitý…
OPetr: Řekla jsi to sama, je to o tom jak to komunikuješ… bavit se o tom vážně a se zápalem, kterým máš sama…
Viz Zábranský - ano podporoval jsem je a až budu poslanec tak budu ještě víc, protože opravdu je to problém a opravdu je to potřeba dělat. “Slušnou” drzost mít.
Vovesová: Podle mě je lepší toto téma komunikovat z pozice politický moci. Pokud máš možnost to ovlivňovat je podle mě úspěšnější to komentovat, než jako aktivista, kterej chce jen upozornit. Je dobrý to komentovat už rovnou z pozice síla - že je to třeba a že to zařídíš.

Karim: Ondřej Klimeš organizoval akci v Řevnicích, kde byl Ivan i Vítek, ač obyvatelstvo je tam dost “modrý” - odezva super. Já jsem byl unešenej, byla to super akce se super dosahem - byl to podle mě bomba a vyloženě mě to i nabilo, i když už jsem začínal bejt otrávenej.

OPetr: Motivační, odborný, monolog

Teambuilding
https://www.apartmany-orlik-louzek.cz/
Apartmány Orlík - Loužek
Struhy I a II
262 56 - Milešov, Klenovice
Česká republika
IČ: 45148121
DIČ: CZ45148121

GPS: 49.5881683N, 14.1803981E
phone: 702264195
mail: apartmany.louzek@seznam.cz

Areál Trhovky: (asi 10 minut pěšky lesem podle vody) diskotéky pro děti i dospělé, různá sportoviště, dětský zábavní park, několik restaurací a obchod.0

Štěpán Drtina: Předávám organizaci Martinovy Martinovy.
zatím je nás tam něco přes 30, chtělo by to alespoň 40.

Korbel: Jaký je plán?
Drtina: Plán je organický.
OPetr: Chci dělat nějak strukturovaný plán, třeba bude matroš na socky a zároveň mít srandu. Potom bych rád nějaké vzdělávání.
Všichni: Bude plán.

MM: Jáké chceme pivo?!
https://mrak.pirati.cz/apps/onlyoffice/ ... tředočeský kraj%2FRůzné%2FTeambuilding věci.xlsx
https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ear/895600

MM: Štěpán Drtina mi předá řešení teambuildingu, takže prachy budu vybírat od vás já a tak… Takže i probléme a otázky lze řešit se mnou.

Různé
Karim: Pozvánka na schůzi MS do Řevnic.

Vovesová: Zítra je schůze RV, tak pokud někdo něco máte, tak mohu přednést… schvaluje se 2. vlna programových bodů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 16. 8. 2021

Přítomni: Monika Kuncová, Josef Bouše, Klára Wretzlerová, Ondřej Petr, Olda Doseděl, Bára Knotová Vaicová, Josefína Knollová, Matouš Adamů, Martin Polák, Matouš Vanča, Tereza Vovesová
Omluveni: Klára Kocmanová, Štěpán Drtina,
Zapisuje: Barbora Vaicová a Monika Kuncová
Ověřuje:

Úvodní slovo
Nalodění
BKV: 2.-8.8. máme 5 nových kontaktů
9.-15.8. máme 6 nových kontaktů
Proběhlo setkání se zájemci. Máme tu Oldu Doseděla, který by se chtěl zapojit a pomáhat na kraji, je propojen s Lukášem Kohoutem.

OVK
MK: Máme obsazených 592 komisí z 2064 (tj.28.68 %)
Kladno Obsazeno 107/212 (50.47 %)
Mělník Obsazeno 63/146 (43.15 %)
Praha - západ Obsazeno 46/129 (35.66 %)
Praha - východ Obsazeno 63/178 (35.39 %)
Kolín Obsazeno 53/167 (31.74 %)
Kutná Hora Obsazeno 48/162 (29.63 %)
Nymburk Obsazeno 42/159 (26.42 %)
Příbram Obsazeno 54/226 (23.89 %)
Beroun Obsazeno 25/126 (19.84 %)
Mladá Boleslav Obsazeno 39/222 (17.57 %)
Rakovník Obsazeno 21/120 (17.50 %)
Benešov Obsazeno 31/217 (14.29 %)
13.8.2021 bylo ukončeno přihlašování do volebních komisí
17.8.2021 bude ukončeno schvalování registrací

Matouš Adamů: Můžeme ještě nahlašovat a přihlašovat ručně?
MK: Ano, přes Lucii Spáčilovou, ale je na to jen pár dní a je skutečně potřeba, aby to byli prověření lidé.
V tuhle chvíli už je vypnutý registrační formulář, pokud by se stalo, že někdo budete řešit situaci, která bude žádat možnost nové registrace, ozvěte se Lucii Spáčilové a ta pošle tomu zájemci pozvánku.
Má to ale své podmínky, protože to nese i rizika a dělejte to opravdu po důkladném zvážení.
Pokud pošle Lucie někomu pozvánku, systém ho po provedení správného postupu registrace schválí automaticky (tento postup používáme běžně pouze pro prověřené a bezpečné kontakty)
Je tedy nutné, aby znala osoba správný postup pro dokončení registrace nebo jste s tím osobně pomohli (upřímně je nutné posoudit, zda osoba, která třeba dříve neověřila e-mail ani telefon je toho schopna když dostane další možnost, protože teď už musíme uvažovat velmi kriticky, abychom si nepřidělávali práci, úřední termín pro zaslání delegací nepočká)
Je taky nutné, aby měla osoba všechny informace a vy jste s ní před odesláním pozvánky provedli informační telefonát (dodali potřebné informace a prověřili ochotu komunikovat, protože i ta je pro OVK nutná, tichošlápek by nepomohl ani sobě, ani komisi)
18.8.2021 zašleme všem registrovaným - schváleným nebo náhradním zájemcům informační e-mail s výzvou opravit si osobní údaje (protože někteří se registrovali už v květnu a mohlo se cokoliv změnit) nebo možností zrušit registraci. Obě možnosti budou dostupné do termínu 22.8.2021 včetně.
Po tomto termínu dojde ke konečné přípravě pro odeslání na úřady. Jakmile budou delegace odeslány úřadům (27.8.2021), budou opět všichni registrovaní - v tu chvíli delegovaní upozorněni e-mailem, který bude současně informační s upozorněním na hlídání termínu prvního zasedání ovk apod…

Volby
a) Nanukový vůz
MK: Přetrasování nanukového vozu, čekáme na vyjádřaní volebního štábu
OP: Nanuk nerovná se volič
b) Události na FB + tvorba grafik
BKV:
Házím postupně události na FB, prosím všechny o lajky, “účasti” atd.
Pokud kdokoli pořádáte jakoukoli událost ve svém městě, dejte mi vědět a vytvoříme grafiky, zapropagujeme atd.

Newslettery z MS.

Rezervaci bannerů. provádějte pomocí formuláře, který jsem zasílala. Pokud máte banner domluvený s kandidátem, formulář nevyplňujte.

Různé
JB: Jsou lavičky v MS na svých místech?
Akce v Kraji:
Úterý, 17. srpna 19:00–20:00 - Schůze krajského mediálního odboru

Neděle, 29. srpna 16:00–17:30 - Piráti v Poděbradech - Sraz v 16:00 na hlavním náměstí u koně, petiční stánek, auto s nanuky. Procházka pro promenádě a rozdávání novin.

Sobota 19. září Ukliďmě Česko - https://www.uklidmecesko.cz/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel »

barbora.vaicova píše: 16 srp 2021, 20:37

Sobota 19. září Ukliďmě Česko - https://www.uklidmecesko.cz/

Je to v sobotu 18. září.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Barbora.Knotova.Vaicova
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 23. 8. 2021

Přítomni: Monika Kuncová, Martin Martin, Georgia Hejduková, Matouš Adamů, Martin Polák, Olda Doseděl, Josef Bouše, Bára Knotová Vaicová, Jana Szeryňská, Josefína Knollová, Jan Korbel, Klára Kocmanová, Lucie Cirkva Chocholová, Jan Prokop, Michal Hažlinský, Jana Skopalíková, Lukáš Kohout (20:13)
Omluveni:
Zapisuje: Josefína Knollová
Ověřuje: Josef Bouše

Úvodní slovo
JB: Dnes schůze PKS a RV (řešily se rozpočty - kolik peněz se ušetří z kampaně, kampaň se rozjede, budeme všude, v současnosti pozitivní reakce v ulicích v kontaktní kampani)

Nalodění
BKV: Za minulý týden máme 10 nových kontaktů.Budou placky s novým potiskem.
JS:Jaké konkrétní jsou kontakty z Nalodění?
BKV: Jeneč - spadá pod Kladno, ale často lidé nestojí o zapojení do MS. Jde i o hodně koaličních kontaktů.

OVK
MK: Přihlašování již skončilo a již se nám 3 lidi odhlásili, tak snad počet odhlášených nebude příliš narůstat.

Navrhuji smazat tento bod z pravidelného programu.

Volby
KK: Merch začal postupně chodit, tento týden by měla přijít i druhá várka novin. Bude roznos novin do všech středočeských obcí (kromě těch, co mají méně než 100 schránek - máme seznam malých obcí - budeme rozesílat, newsletter?). Co se týče online kampaně ladíme detaily a postplán, máme několik příspěvků i videí s kandidáty. Billboardy budou viset od září, mám dokument s konkrétními místy, pošlu do Zulipu. Je to u hlavních tahů - z/do Prahy a v okresních městech. Jakou máte v současnosti zkušenost s nanuktour? Musím uznat, že je to dobrý icebreaker, pomáhá to a funguje to. Jenom kvůli nanuku nás nikdo volit nebude, je potřeba rozdávat i noviny.
LK: 1) Napadlo mě, jestli by úkol s obcema do 100 schránek nebyl ideální úkol pro Josefínu. Aby vyřešila konkrétní obce - kam spadají do MS. 2) 3. září bych vás chtěl pozvat do Kralup, plánujeme větší akci, která se kříží se zahájením kampaně pro mladé, hodně kandidátů nemůže dorazit (Vítek, Klára…) Je možné věšet bannery za finanční plnění? Starosta (STAN) nechce věšet banner zdarma na svou radnici.
KK: Pokud je to vhodné místo, je dobré to zjistit, konzultovat s volebním štábem. Pokud to zjistíš, budeš hodný. 3.9. mě to mrzí, ale je to od 16h, nestihneme to.
LK: Jedno místo je přímo proti bráně zámeckého parku, kde chodí davy. Je to menší billboardová plocha, třeba by bylo vhodné i vytisknout větší speciální tisk?
KK: Zkus napsat Maříkové, můžeš to vyřešit i se mnou vedle.
JP: Noviny, kdy a kde se to bude roznášet? Mohli bychom udělat interní kontrolu roznosu.
KK: Česká pošta, v průběhu září. Ale možnosti kontroly jsou zvláštní. Nejlepší bude, když si řekneme, jestli nám to přišlo do našich schránek. S kontrolama si řekneme.

JS: Přijde ti, že se kampaň lepší? Vidíš tam posun? Máte zkušenosti s věšením bannerů na fasádu/do oken?
KK: Změny se stále dějou, je to pomalejší, ale komunikace na sítích se zlepšila, vše by mělo být srozumitelnější. Nakopla mě i kampaň pro mladé, je tam jasná, srozumitelná komunikace témat, u mladých se nám to snad podaří. Jinak tím, jak jsme v kontaktní kampani, vnímám to, méně jedu v detailech příprav. Méně řeším, co se děje centrálně. Co k tomu máte vy?
JS: Mluvila jsem s Ondrou Petrem, ten moc neviděl změny, byl skeptický. ŽP jsme chtěli jako důležité téma, ale podpora centrály byla slabší.
KK: Do toho tolik nevidím, kampaň pro mladé procházela porodními bolestmi, ale témata jsme rozdělovali sami mezi sebou. My jsme si to vyjasnili, nechali nás do toho šahat a rozdělili jsme si to.

MK: Organizuje se soutěž v rozdávání nanuků mezi kraji?
KK: To se mi zdá jako blbost, kde jsi to zachytila?
MK: Zachytila to Barča na jednání STAN, myslím, nevím. Ze STANu se lidé snaží rozdávat co nejvíce nanuků, tak jestli o tom něco nevíš.
KK: STAN vždy něco rozdával, možná to berou jinak.
MK: Dobrý, odpověď potěšila.

MA: Říkal to i Ondra, že nejde o množství. Spoty. Začaly se točit spoty, některé jsou dotočené, točí se různě, nevím, jestli z produkční firmy mají přesný harmonogram. Občas je potřeba mít i komparz, většina se točí bez zvuku. Ondra někdy shání, jestli se někdo z okolí nemůže přidat. Sledujte ho.
KK: Děkuji Matoušovi, že nám dělal dvakrát o víkendu komparz.

GH: Shrnu stručně kampaň. Skutečnost je taková, že to, s čím se původně přišlo, si volební štáb trochu upirátil a rozjel to megalomansky. Dohání se to trochu teď. Přehazují se odpovědné osoby. Komplikovaná komunikace, na tom se shodneme i s mladými starosty.Lidé do kampaně se přidělovali ad hoc, dlouho nevěděli, že tam vůbec budou. Bylo to zmatené, chaotické, přehazoval se termín zahájení, vždy do toho něco vlezlo, jsme z toho trochu vyhořelí. Mladí starostové jsou z toho hodně vyhořelí, vyčerpalo nás to, nebylo to ideálně zvládnuté. Do příště - musí být jasný plán, kdo za to bude zodpovědný, ne ad hoc.
KK: Vím, že jsi s tím měla trápení. Vráťa Filípek si to vzal na starost a díky němu se to podle mě hýbe k lepšímu. Teď jsem s ním měla tříhodinový hovor. Už nyní má 30 stran elaborátu zpětné vazby co bylo v kampani zatím špatně.
GH: Vráťa udělal skvělou práci a zachránil to, co bylo do té doby polovičaté.
KK: Hodně optimismu z kampaně jde za mě právě za Vráťou, který prosadil změny.
GH: Poslední věc, pokud se podíváte na instagram pirátů, můžete se podívat na první příspěvek z kampaně pirátů.

JS: Kdo je Vráťa Filípek?
KK: Vráťa Filípek je pirát z MO Ústeckého kraje. Nyní se podílí na centrální kampani.

MM: Lukáš mě poptával na Kralupy, ale spíš jsem pro cestu do Prahy na akci pro mladé. RV stále upomíná RP kvůli kampani, změny jsou pozvolné. Byl bych rád, kdyby se všichni podívali do vnitrostranické debaty ohledně odvolání Ferjenčíka, bylo by fajn si to přečíst a pokud vám nestojí za to podpořit RV a dalších institutů a jejich pravomocí. Aby se naše mechanismy zlepšily.

MH:Chtěl jsem pochválit instagramový post, dle mého toto mělo být primární téma voleb. Z koalice žádná hlavní emoce nejde, ale bydlení tu emoci má. Trápí nejen mladé a bude trápit ještě víc.
KK: Díky, Vráťa tohle tlačil hodně, doufáme, že tuto rétoriku pak převezme i centrála.

MM: Já v kampani nedostatky vidím, stojí za to využít naše prostředky a konstruktivně se z toho ponaučit. Máme přímou demokracii, abychom takové problémy mohly řešit.
KK: Pamatujme si tohle, až následně přijde doba zúčtování, tak si pamatujte, co se dělo.

LK: Koukám, že tu není moc kandidátů bohužel, ale poprosil bych ty, co tu jsou, pokud dostali od Soni otázky, aby ji na to odpověděli a dodali fotky, jestli tak neučinili, budeme zveřejňovat na webu.

MM: Vzpomněl jsem si k novinám - v Nymburce máme paletu novin. Chtěl bych potvrzení, zda pokud se budou v půlce září posílat do schránek, zda máme roznášet.
KK: Cíl je rozdat jich co nejvíc, když za 14 dni dostanou další, nevadí, je to žádoucí, děkuji za to. Pokud přijde chvíle, že bude na staré noviny stopka, dáme vědět, ale nyní roznášejte.

MH: My máme také noviny, mám tip, ve spoustě obcích mají knihbudky nebo stojany na noviny. Kde mizí, kontrolovali jsme. Jak efektivně předat přebytky.

MA: Neměli tyto vydržet na zbytek kampaně?
KK: Dostaneme i nové na rozdávání, pokračujte v rozdávání i starých.

KK: Číslo kolik novin je v kraji nevíme, pokusíme se zjistit. Nevím, jestli jsme se o tom bavili s Bárou?
BKV: Ano, chtěla bych s evidencí merche, bude se to teď řešit začátkem týdne.

MM: Chtěl jsem se zeptat na afterparty 3.9., potkáme se?
GH: Konkrétní podoba se plánuje, není ještě potvrzené místo. Předpokládá se, že to bude neformální posezení.

Různé
a) MO - spoty (Matouš)
MP: Komunální volby - pokud někdo čeká na papír kodexu kandidáta.
LK: O čem je řeč?
MP: Schvaloval se kodex, je k tomu potřeba formulář, čeká na něj někdo?
MH: Je na to čas, máme obecný kodex, ten, který se připravuje se moc neliší, nyní to podepisovat je napřed.
JB: Souhlasím. Nikdo nečeká.
MP: Jirka Snížek mě pověřil, ať to vytvořím, tak jestli to nehoří.
JB: Nehoří.
BKV: Žhavé info. Hledá se info do 3 předvolebních debat, chce si někdo sednout do televize CNN. (Do třech předvolebních debat CNN Prima NEWS můžeme vyslat naše podporovatele. Prvních dvou debat (středa 1. 9. a 22. 9.) se za nás může zúčastnit až 32 lidí, u poslední (středa 6.10.) to může být max 16.)
MA: Bylo by fajn tam připsat i nějaký oblečení, aby tam neseděl monolit.
BKV: Je možné, že to budou řešit až konkrétně u lidí, kteří se zapíšou do tabulky.
LK: Jdeme tam jako piráti nebo mám psát jiný mail?
BKV: Klidně jako piráti.

LK: Olda Doseděl nám nabízí své síly datového analytika.
OD: Nechci zdržovat, jsem ajťák, chci se zapojit do pirátů, nabízím datovou službu, nevím ale jaké úkoly bych mohl plnit.
JB: Poprosím, aby se ti z klubu ozvali, něco spolu individuálně řešili.
KK: Můžeš se zapojit do TO.
JS: Za mě určitě data na analýzu najdeme, budu ráda, když bude mít někdo čas a chuť se tomu věnovat.

MM: Nechtěl jsem s 3.9. prudit, jen jestli se nechceme potkat a zlepšit si náladu.

JB: Děkuji za to, že jste přišli. Děkuji za zapojení do debaty, přeji hodně sil.

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Lukas.Kohout »

ZÁPIS Z USTAVUJÍCÍ SCHŮZE MS MĚLNÍK

Datum: 25. 8. 2021 od 18:00
Místo: Restaurace Kooupák Mostní 22 v Kralupech nad Vltavou
Přítomni: Martin Vlček, Lukáš Kohout, Soňa Brunnerová, Jan Macal, Jana Szeryńská, Petra Stiblíková, Tadeusz Szeryńsky
Zapisovatel: Lukáš Kohout
Ověřovatel zápisu: Petra Stiblíková

Návrh programu:

1. Úvod

Úvodní slovo a pozdravení od svolavatele schůze Lukáše Kohouta

2. Schválení programu

Program byl schválen jednohlasně

3. Odsouhlasení zakládajících členů MS Mělník:

Lukáš Kohout @Lukas.Kohout
Jana Szeryńská @Jana.Szerynska
Soňa Burnnerová @Sona.Brunnerova

4. Volba předsednictva

  • Ustanovení volební komise
    volební komise byla ustanovena ve složení Martin Vlček, Jan Macal
    Volba předsedy/předsedkyně
    jediný kandidát: Lukáš Kohout
    výsledky tajného hlasování:
    3 hlasy pro Lukáše Kohouta
  • Volba 1. místopředsedkyně
    jediná kandidátka: Jana Szeryńská
    výsledky tajného hlasování:
    3 hlasy pro Janu Szeryńskou
    první místopředsedkyní se stává Jana Szeryńská
  • Volba 2. místopředsedkyně
    jediná kandidátka: Soňa Brunnerová
    výsledky tajného hlasování:
    3 hlasy pro Soňu Brunnerovou
    druhou místopředsedkyní se stává Soňa Brunnerová

Zvolením předsednictva bylo MS Mělník oficiálně založeno.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Jiri.Snizek

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 354
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 407 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi 30. 8. 2021

Přítomni: Monika Kuncová, Martin Martin, Simona Luftová, Petr Procházka, Matouš Adamů, Lukáš Kohout, Martin Karim, Josef Bouše, Jiří Snížek. Klára Kocmanová, Lucie Cirkva Chocholová, Josefína Knollová, Bára Knotová Vaicová, Lukáš Kohout, Martin Karim, Josef Bouše, Georgia Hejduková, Klára Wretzelová, Jana Skopalíková, Petr Procházka, Jiřina Procházková, Jan Prokop, Tereza Kvitová
Omluveni:
Zapisuje: Josefína Knollová
Ověřuje: Josef Bouše

Úvodní slovo
JB: Zítra 31.8., v 20:00 probíhá školení k sociálním sítím. Pokud by se chtěl někdo připojit, dejte mi vědět, kapacita je omezená, ale ještě místa jsou.
MH: Bude záznam? Nestíhám.
JB: Bude.
MK: Zítra Nanukára, jste srdečně zváni na Dobříš. ()

Nalodění
BKV:Za minulý týden máme 3 nové kontakty - dva pirátské, jeden koaliční. Minulý týden jsem obvolávala koaliční kontakty a plakáty a bannery.
LK: Chtěl bych ti poděkovat za kontakty, vezl jsem pánovi (85) do Lužice v domě s pečovatelskou službou, kde to chtěl vyvěsit. Bylo to super.
BKV: Přála bych kandidátům slyšet ty hovory, je to pozitivní energie. Děkuji všem, co pomáhají.
MH: Máme z Nalodění lidi na Kladně - ohledně plakátů/bannerů?
BKV: Co se lidi hlásili na web mám teprve v rozpracované verzi, cca 71 zájemců, přidávala jsem i lidi od STANU, teprve jim budu psát. Musím během pár dnu dodělat, aby bannery visely.
MH: Děkuju, kdyby byla potřeba udělat rozvoz bannerů, jsem schopen udělat nějaké okruhy a zavést.
BKV: To by bylo skvělý, až bude tabulka, dám vědět.
MK: První banner v Černošicích visí v Riegrově ulici, paní sehnala Bára, chce pomáhat, je skvělá.
BKV: Kontakty, které máme jako koaliční mají speciální štítek v Nalodění, po volbách má dojít ke smazání. Tedy apel, pokud byste s nimi chtěli nadále spolupracovat, musíte se o to postarat, protože my ty kontakty mít nebudeme.
PP: V autě budu mít bannery v okolí Nymburka, můžu zavést. Má u sebe Martin Karim ještě nějaké plakáty? Abych mohl při rozvozu špendlit plakáty po cestě.
MK: Některé jsou v centrále STANU na Malé straně. Pokud se zastavíš na Dobříši, můžu ti to zítra dát, nebo centrála STAN.
BKV: Stav se do centrály STAN, plakáty můžeš rozdávat k bannerům.
JP: Byl by problém se kontaktů zeptat, zda si je můžeme ponechat?
BKV: Můžu to vyřešit individuálně telefonicky.

Volby
a) Akce na Mělnicku
LK: V pátek, 3.9. je akce. Jsou někde k dispozici 3D tiskárny?
KK: 3D tiskárny vyjednával Ondra s Patrickem, nejsou tu, doptám se, měly by být.

Checklist 20.9. Mělník
https://docs.google.com/document/d/1giN ... H371o/edit
Checklist 1.10. Mělník https://docs.google.com/document/d/13Co ... F7-Fw/edit

LK: Kde je inventář?
MK:
Skákací loď https://docs.google.com/spreadsheets/u/ ... 3333213803
Inventář - (je potřeba vždy ověřit) https://docs.google.com/spreadsheets/u/ ... 3333213803
Velké stany aktuálně: Kladno (Michal Hažlinský), Kolín (Cyril Koky), Praha PiCe, Kutná Hora (Štěpán Drtina)

JB: 4.9. má být hrad v Příbrami. Víme?
BKV: Ano, řešíme.

MH: 3.10. má být na Kladně akce, akce není centrálně řešena, nemáme v tuto chvíli ani zábor.
KK: Je to průšvih, Šárka to má na starost, není to hotové. V současnosti má dovolenou. Budeme to nyní řešit.
JB: Na Příbrami je to podobný případ.
MM: Do kdy má Šárka dovolenou?
KK: Do konce týdne. 6. by měla být zpět.
MM: 4.9. je v Nymburce posvícení, my tam budeme, minule tam byl Okamura, je to akce s hodně lidmi, možná by to někoho zajímalo tam zajet.
KK: Pokud by měl někdo něco na Šárku, posílejte prosím Monice a Báře. Kterým tímto i děkuju, dělají toho hodně moc.

KK: Za kampaň, minulý týden začala kampaň pro seniory. Máme k tomu i letáky, které můžeme rozdávat při kontaktní kampani.
JK: Stříbrný šíp je minibus, který bude doplňovat kontaktní kampaň, bude jezdit i s Václavem Koubkem/Jaroslavem Hutkou. V Sčk se připojí k přibližně 3-4 akcím.
PP: v Nymburce - 26.9. bude koncert Hutka i Koubek.
LK: je tabulka?
JK: pošlu ti tabulku.
KK: objednávaly se trička, budou až v půlce září, třeba je užijete v horké fázi kampaně. Natáčely jsme teď několik videí. Prvních 12 kandidátů bude mít video. Co se týče kontaktní kampaně, chceme se zaměřit na regionalitu, kraj je vážně velký, nemáme to šanci obsáhnout v jednom týmu, je potřeba to rozdělit - být vidět na více místech najednou. Kromě velkých akcí v okresních městech, budou kandidáti ve svých regionech, pár kandidátů bude objíždět s MS, pravděpodobně se vám budu ozývat, mám v plánu být na více místech. Počítejte s tím, že kromě velkých akcí, kandidáti budou spíše ve svých regionech na kontaktní kampani. Ve středu budeme řešit POST plán, aby se to teď začalo postupně sypat, bude v tom docela dost peněz na sociálních sítích. Tak budu zvědavá, pokud budete chtít přijít na štáb, dejte vědět dopředu. V pátek začíná kampaň pro mladé, startuje v 16h v Praze. Pokud byste chtěli dorazit, jste vítaní (pozvánka je do 35 let).
JH: Bude to v Rock Café na Národní, bude tiskovka, následně bude večírek. Pokud vám nebylo 35 přijďte nebo pokud vypadáte mladě. Pokud ani jedno, nevadí, přijďte taky.
KK: Dnes jsme k tomu natáčeli video, za Sčk jsme to docela ovládli, je tam několik témat, každé má ambasadora, jsme tam 3. Já, Štěpán a František za Piráty. V tuhle chvíli začínají billboardy. V kombinaci s tím, minulý týden vyšel článek, kolik která strana utratila v kampani, ne všechny to tedy účtují tak, jak utrácejí. My utratili zatím 28 mil. Šetřili jsme na horkou fázi, ta bude teď.
JS: V kalendáři je Vnitroblock.
KK: Změnilo se to před chvílí, bude to na Národní.
JH: Tento týden bude ještě informování o této akci, ještě vám to přijde.
KK: Zítra bude celostátní sněm STAN, je tam pozvaný i Ivan. Budou si asi chtít i spoustu věcí vyříkat, mám pocit, že nyní se nám to v kraji obrátilo zase k lepšímu. Paní Kovářové teď vyšel nějaký titulek vytržený z kontextu, omlouvala se mi. Zkuste i přes nesoulady předpokládat dobrou vůli.

JB: 4.9 Velká akce s nanukárou v Příbrami, jste zváni.
JB: 11.9 Svatohorská Šalmaj Příbram (Je zde vyšší šance že zde budou výrazné osobnosti ostatních stran, historicky na to chodil Okamura a Kalousek), hledáme lidi nebo cokoliv jak zaujmout lidi. Bude průvod, jste zváni.
KK: Pošli info, dám do tabulky, třeba se někdo z místních přidá.

Různé
a) křoví v debatách (Lukáš, Klára W.)
LK: Ví někdo něco o komparzu v televizi?
BKV: Očekávala bych, že vám něco přijde na mail, co jste zadávali.
MA: To je něco jiného než Barrandov?
BKV: Ano, dvě události nezávisle na sobě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Martin, Jan.Korbel, Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“