Zápisy z jednání pro členy RV (pravidelná jisti)

Fórum pro vnitřní organizaci republikového výboru.

Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Republikový výbor

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro organizaci jednání a zasedání republikového výboru. Je takovým organizačním podvýborem.
Odpovědět
alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Mumble / Jitsi RV 3.8.2021 19:00
Agenda
Mladé Pirátstvo (15 minut, janka)
Organizace RV + asistence (20 minut, janka)
Spisovna, web RV, zveřejňování dokumentů přijatých RV (15 minut, janka)
volební dohled 20 minut report za jednotlivé kraje (Tereza) - z volebního newsletteru: “Pořadí kandidátů je možné měnit do 9.8. a opravy je možné dělat do 19.8. je termín pro odstranění závad.”
kompetence RV vůči koaliční radě (15 minut, Tereza)
Krátké diskuse k jednotlivým běžícím jednáním (Dan, 30 min)
volební aktivita v krajích (5-10 minut, Tereza)
Jednací řády pro místní fóra (5-10 minut, Vítek)

Omluveni:
Jakub Michálek, Jan Lipavský, Šárka Václavíková, David Novák, Jirka Demel

Přítomni:
Tomáš Unger, Tereza Vovesová, Dan Leština, Dalibor Záhora, Janka Michailidu, Daniela Weissová, Vít Žáček, David F. Wagner, Andrea Hoffmannová, Bára Soukupová, Jan Bednařík, Daniel Mazur, Bohdan Vaněk, Radka Musilová, Andrej Ramašeuski, Lydie Bartošová, Honza Hošek, Mahulena Opletalová, Dominika Michailidu (19:55)

Hosté:
Tomas G.J., Tonda Budaj, Martin Martin, Georgia Hejduková

Odkaz na zápis https://codimd.pirati.cz/nr0nF6BFRgOELW91zSoyJg?view
Z důvodu archivace vložen celý zápis v OT

OFFTOPIC
jitsi RV 3.8.2021 (19:00)
Agenda:

Mladé Pirátstvo, 15 minut, janka (materiály byly dostupné tu)
Organizace RV + asistence, 20 minut, janka
Spisovna, web RV, zveřejňování dokumentů přijatých RV 15 minut, janka
volební dohled 20 minut report za jednotlivé kraje (Tereza) - z volebního newsletteru: “Pořadí kandidátů je možné měnit do 9.8. a opravy je možné dělat do 19.8. je termín pro odstranění závad.”
kompetence RV vůči koaliční radě 15 minut Tereza.
Krátké diskuse k jednotlivým běžícím jednáním (Dan, 30 min)
volební aktivita v krajích (5-10 minut, Tereza)
Jednací řády pro místní fóra (5-10 minut, Vítek)
Omluveni:
Jakub Michálek, Jan Lipavský, Šárka Václavíková, David Novák, Jirka Demel

Přítomni:
Tomáš Unger, Tereza Vovesová, Dan Leština, Dalibor Záhora, Janka Michailidu, Daniela Weissová, Vít Žáček, David F. Wagner, Andrea Hoffmannová, Bára Soukupová, Jan Bednařík, Daniel Mazur, Bohdan Vaněk, Radka Musilová, Andrej Ramašeuski, Lydie Bartošová, Honza Hošek, Mahulena Opletalová, Dominika Michailidu (19:55)

Zapisovatel: Alena Říčková
Ověřovatel: Dalibor Záhora

Hosté:
Tomas G.J., Tonda Budaj, Martin Martin, Georgia Hejduková

Předsedající Janka Michailidu zahájila jednání v 19:05 přivítáním všech přítomných.

1. bod Organizace RV + asistence

začátek 19:05

Janka: vyzvala přítomné na feedback k asistenci, co byste tady uvítali, je v plánu call s jednateli ohledně webu, zasedání atd.
Dan: chci poprosit jednatele o vyjasnění podmínek zápisů s asistentkou a různé ostatní práce o večerech
Janka: beru na vědomí a probereme rozsah a flexibilitu při večerních jednáních a obecně
Dalibor: měli bychom zavést asi znovu metriky, kdo se zúčastňuje, jestli se dělají krajské reporty apod.
Janka: ano, děkuji za podnět, předat nové asistence agendu kolem metrik a dát odkaz na dokument
2. bod Mladé Pirátstvo

začátek v 19:18

Jiřka: představuje Mladé Pirátstvo: hlavním cílem je propagace mladé politiky mezi ostatními. Česká pirátská strana dlouho neměla vlastní mládežnickou organizaci, což se nám podařilo napravit. A teď je cílem, aby CF stvrdilo, že existujeme a že máme legitimní statut ve straně. Problémem je, že je to dost složitá agenda, proto jsem chtěla s RV probrat, jakým způsobem bysme to udělali a k tomu přistoupili. Našim cílem je, abychom byli samostatný tým pod CF, s kontrolou od RP. Od RV bychom chtěli: byli bychom rádi, kdyby se tady to podařilo předjednat, protože to je jeden z úkolů RV a následně, až by to bylo předloženo CF, tak už by to bylo předjednáno, abysme nějakým způsobem věděli na čem jsme.
Janka: dávám odkaz na dokument, pro ty, kteří to nečetli zde
Terka: mám dotaz, je tam zásadní důvod proč by ten tým měl spadat pod RP, nemyslím si, že RP by mělo dost času a prostoru kontrolovat ještě tuto další záležitost
Jiřka: je to spíše proto, aby meli pravomoc zasáhnout, aby byla určitá autonomie
Daniela: vítám založení M.Pirátstva, ale jako Tereza si nejsem jistá, zda zařazení pod RV bude funkční a tak “akceschopný”.
Jiřka: pokud máte jiný nápad, je to možné, proto to chceme s Vámi probrat
Honza Bednařík: myslím, že je to překomplikované. Není potřeba vymýšlet dohled RP, protože ten tým sám o sobě nemá nějaké pravomoce.
David F. Wagner: musíme brát v potaz, že to není úplně standartní tým, považuji za nevhodné to dávat organizačně pod RP, obzvláště kdy RP je systematicky přetížený, CF je uzpůsobené tu kontrolní roli nad Mladým pirátstvem zvládnout. Nevidím nic, co by bránilo to založit pod CF.
Jiřka: je to pro nás nová situace, takže se spíše zatím o tom chceme bavit. Pokud RV to vidí jinak, budeme se snažit najít shodu. Konkrétní návrhy máme, předneseme je na RP.
Janka poděkovala za zodpovězení dotazů RV a ukončila tento bod v 19:37
3. bod Spisovna, web RV, zveřejňování dokumentů přijatých RV, zveřejňování hlasování RV

začátek 19:37

Janka: jedná se o to, že RV měl historicky spisovnu, kde byla zveřejňována přijatá rozhodnutí, spisovna byla na wiki, aby měli členové jednoduchý přístup. Spisovna byla doplňována členy RV a postupem času se od toho upouštělo. Odkaz zde Toto je aktivita, kterou by do budoucna přenášela asistentka. Vize je ta, že by se tam dávalo kdo jak hlasoval. Je někdo proti tomu, že by tam byl odkaz na hlasovací vlákno a rozklikávací seznam, kde by bylo vidět jak kdo hlasoval?
Honza: nevidím přidanou hodnotu, je to pracné, dal bych usnesení a neřešil to kdo jak hlasoval
Janka: myslím si, že je dobrý mít možnost si projít hlasování konkrétního člověka. Je otázka zda to nebude do budoucna možné spojit s tím, že budeme chtít obecně hlasovací platformu
Dalibor: dostupnější možnost je, že shrneme zpravodajsky hlasování v samostatném vláknu, s linkem na spisovnu a rozepsáním o konkrétním hlasováním. Naše snaha má být výstupy z RV podávat členům v co nejpřístupnější podobě, ne, že se budou muset proklikávat fórem.
Bára: myslím, že dávat jednotlivé hlasování by bylo pracné, zda by spíše nebylo jednodušší dodělat nějakou platformu na které by se toto mohlo odehrávat. Nejsem si jistá nutností u všech hlasování.
Honza: dávalo by mi smysl řešit hlasovací platformu, kde by data byly dostupný. Platformu, která to vyhodnotí, ale teď to nemáme a než to budeme mít, tak bych na webu měl jen přijatá usnesení.
Janka: máme koncenzus na tom, že chceme jednací platformu
Martin: myslím, že jako pro člena by pro mě bylo dobré vidět docházku i hlasování konkrétních členů, kdo se jak zúčastňoval
Janka: jak se postavíme k zveřejňování statistik o účasti na hlasování, poslední diskuze nedopadla koncenzem. Chceme to na webu nebo ne?
Dalibor: zveřejněný by to někde mělo být, přístupný členům ano, nejsem si jistý zda na webu
Honza: viděl bych to spíše na webu než na wiki
Lydie: když už tam budeme mít metriky hlasování, zda tam mít i něco jiného, co členové dělají
Janka: bylo tam hlasování, účast v rozpravě, jsem pro zachytit aktivitu členů RV komplexněji. Uvažuji o codimd, kde by členové mohli navrhnout, co všechno by tam chtěli.
Lydie: nemyslela jsem tam vše, co se může měřit, spíše i co kdo z členů dělá
Honza: částečně to tam máme tím, že tam máme seznam trvalých pracovních skupin
Janka: zkusím tedy nahodit Codimd a tímto bych to pro teď uzavřela
4. bod Volební dohled

začátek 19:59

Terka: Volební dohled je jedna ze základních věcí, které bychom jako RV měli dělat a vzhledem k blížícím se volbám by bylo dobré mít to nějakým způsobem hotové. Prosím o sdělení jak jsme na tom po jednotlivých krajích. Za Ústecký kraj jsme prošli kandidátku, chybí nám ověření 1 člověka a mělo by to být v pořádku.
Honza: za Vysočinu došlo ke komplikaci, že lídr odstoupil z kandidátky, byl zvolen nový lídr. Došlo k posunu dalších lidí nahoru, kde to chybělo, takže tam je to vše vyřešené.
Dominika: Plzeňský kraj - zde jsme měli jen pár neověřených totožnosti, byla 13.7. sjednána náprava a vše je vyřízené
Bohdan: Praha - začátkem května jsem to procházel, měl jsme to přiděleno nově, je udělán seznam, prošel jsem profily, pár lidí němělo profily, za poslední měsíc jsem se k tomu nedostal, ale můžu to znovu projít a aktualizovat. Jen nevím, jak se s tím nakládá, zda se píše přímo členům, aby si doplnili profily nebo zda mám kontaktovat krajského koordinátora.
Janka: Měli bychom komunikovat spíše s PKS, ale pokud s někým už komunikuje koordinátor a funguje to, není problém to řešit s ním.
Dan Leština: jen jsem chtěl připomenout, že kontrolujeme, jestli předsedající zkontroloval, že mají všichni ty náležitosti, než se bude hlasovat. S komunikací doporučuji se naladit s krajem, organizace je hodně různá. Za Královehradecký kraj je zkontrolováno, není tam nic, co bychom měli řešit. Je zde rezignace T. Ungera, ze zdravotních důvodů a posun nového náhradníka na kandidátku.
Dan Mazur: za Středočeský kraj by mělo být vše zkontrolováno a v pořádku
Bára: Jihomoravský kraj - našla jsem 1-2 lidi, kteří nejsou registrovaní příznivci ani členové.
Janka: ano, byl zásek na AO a už je to dořešeno
Lydie: za Olomouc jsem psala do fóra, byly tam pouze formální nedostatky
Za ostatní kraje nikdo již nebyl přítomen. Tabulka zde
Dan: chtěl jsem jen připomenout, že jsme se spojili s Danielou Bílou, ohledně kauzy mediální popularity, nebudu reportovat svoje pocity, zápis dám do uzavřeného Zulipu
Terka: pokud je to vše, všem moc děkuji za report
Mahu: Liberecký kraj - zkontrolovala jsem, našli jsme jen problém u lídra s nedostatečně vyplněným profilem, takže jsem jej kontaktovali o doplnění
Bod ukončen v 20:19
5. bod Kompetence RV vůči koaliční radě

začátek 20:20

Terka: K myšlence mě navedl návrh usnesení “Republikový výbor konstatuje, že dokument “20 programových priorit koalice” nevyjadřuje programové priority koalice”, konkrétně vyjádření “RV konstatuje, že něco nevyjadřuje programové priority koalice”.
Janka: děkuji za dokument, který jsi vytvořila zde
Probíhá krátká diskuze ohledně dokumentu 20 programových priorit
Vít Žáček: chtěl bych mít jasno, co bylo v diskuzi a zda je k tomu závěr, zda RV má pravomoc úkolovat RP
Janka: ano a bylo to konzultováno s rozhodčí komisí
Dalibor: protože 20 priorit neprošlo, většina byla bez usnesení, většina členů RV se tím odmítla zabývat, takže mě by zajímalo, jak se to bude řešit. Na našich oficiálních kanálech veřejně slibujeme věci, které neprošly řádným schválením a jak se k nim budeme stavět dál.
Janka: od původních 20 priorit se upustilo, slyšela jsem, že budou 3, ale na fórum zatím nic nezaznělo
Honza Bednařík: mezi CF a RP není omezení, takže my můžeme RP úkolovat ve všem, je omezení jen mezi RP a odbory
Terka: mě by zajímala otázka, kdo ty priority odsouhlasí
Dan Leština: strategie je taková, že se to vyhlásí a jen se podle toho budou dělat mediální výstupy
Janka: doporučila bych vám sledovat vlákno, kde se ptal Dan a poprosím Dana, aby pokud tam někdo odpoví, tak ať na to upozorní na Zulipu v topic “20 programových priorit koalice”
Janka uzavřela bod v 20:37 s tím, že se případně dořeší na Zulip
6. bod Krátké diskuse k jednotlivým běžícím jednáním

začátek 20:38

Dan: zbyly nám 3 jednání a chtěl jsem vytvořit prostor pro vyjasnění co nám není jasné
srpnové zasedání a jeho pořad zde. Tam se to dává nějak dohromady, jsou tam návrhy na zařazení. Jak jsme na tom Dalibore s nějakou naplněností programu a případnýma volnýma místama?
Dalibor: To musím dodělat, děkuji za připomenutí, udělám sumarizaci
Janka: bylo by zajímavé se pobavit o ideologické knihovně v kontextu obav o ztrátu autenticity, je to aktuální téma. Zajímalo by mě zda Lydie by se o tom tam nechtěla pobavit
Lydie: ano mám připravený formulář, prosím o navržení bodu “pirátská knihovna cca 10 min”
jednání k vládnímu týmu zde, přijat návrh k prodloužení do 6.8. Navrhujeme konstatovat, že jsou tam osoby, které tam nechceme jako Pirátská strana.
Janka: měli jsme k tomu vysvětlovací call
Dalibor: budu tam navrhovat nový návrh na usnesení vzhledem k aktuálnímu průběhu, který tam dám zítra
Janka: chtěli jsme k tomu dát call s RP, tak nevím, jestli v tom stále vidíme smysl, zda se o to budeme snažit
Terka: já jsem navrhovaný call, tím, že se odhlasovalo 20 priorit, chtěla k tomu ten vládní tým přidružit. Otázka je, jak by se nám to podařilo do zasedání svolat. Bylo by potřeba dostatečná účast členů RV
Dalibor: jen doplním, že to prodlužování bylo právě kvůli očekávanému call s RP, který se nakonec neuskutečnil
Hlasování o programu - je zde důležitý říct, že v 1 kole se dá hlasovat i pro návrhy, které se vzájemně vylučují, hlasujeme do 4.8. 20:00
7. bod Volební aktivita v krajích

začátek 20:50

Terka: včera jsem byla na setkání Středočeského kraje, kde se hodně dělají akce, je zde lídr STAN, tak jsem se chtěla zeptat zda i ostatní kraje už teď máme takto akční, případně zda by nestálo zato to nadhodit, na RV máme 14 zástupců v krajích
Janka: nikdo se nehlásí, tak já si myslím, že to bylo hodně reflektováno i ve feedback ke kampani. Toto je dobrovolná aktivita.
Dan: na Pražském PKS - rozjeli jsme 2-3 věci, které vytáhnou naše členy do ulic, děláme hromadnější rozdávání na metru, připravujeme spoluúčast na volebním autobusu v okrajové části Prahy
Janka: Já myslím, že můžeš Terko k tomuto vytvořit vlákno na Zulipu a můžeš zde vyzvat krajské zástupce, pokud to uznají za vhodné, aby zde nějakým způsobem šířili toto info
8. bod Jednací řády pro místní fóra

začátek v 20:57

Vít Žáček: dávám odkaz na vlákno zde, myslím, že tím jak se blíží komunální volby by bylo dobré toto dotáhnout do konce. Shrnutí:
možnost pro RV jednodušší, že by místní sdružení postupovala přiměřeně jednacímu řádu CF,
možnost tzn. vytvoření speciálního jednacího řádu pro místní sdružení, zde už to v nějaké fázi zpracováno je. Pointa tohoto bodu je, že by stálo zato to oživit. Chci se zeptat, zda by to mělo řešit celé RV nebo předpisová skupina.
Janka: chci poděkovat Honzovi Bednaříkovi, který na tom udělal hodně práce. Honza bohužel od toho upustil, protože nato nemá kapacitu, takže jsem se chtěla bych se zeptat Vítka, zda by jsi to nechtěl dodělat “vzorový jednací řád pro místní sdružení”. Ideálně vidím variantu s tím přijít za předpisovou skupinou, kde bychom to předjednali a následně by to šlo RV.
Honza: pro jednoho člověka to je velké sousto, ale pokud se najde nějaká menší skupina tak je to datelný
Vítek: pokud mi s tím pomůžete budu rád. Asi bych to razil v rámci předpisové skupiny, kam se přihlásím dočasně jako člen.
9. bod Různé

Bohdan: k jednání v Pardubicích, zda bude bližší info ohledně srazu apod.
Janka: dořešíme na Zulip, jelikož Andrej, který je organizátorem, již není přítomen
Lydie: návrh na fb skupinu
Krátce se diskutuje o vhodnosti aktualizace fb skupiny.
Dan: dal bych bod programu “workshop používání platforem”
Předsedající Janka Michailidu poděkovala za aktivitu při sestavování agendy a ukončila jednání v 21:30 hod.

Tito uživatelé poděkovali autorovi alena.rickova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Mumble / Jitsi RV 21. 9. 2021
Agenda:

Kontrola věcí z minula (dalibor, 15m)
Zasedání RV listopad (dalibor, 10m)
Předpis o předpisech, viz RV 48/2021 (Jan B., 45min)
Činnost a úkolování pracovních skupin RV
Uzavřené
5) Povolební příprava - co bude RV řešit prioritně po volbách (dalibor, 20m)
6) RV 53/2021 Zpětná vazba ke kampani II (dalibor 15m)
7) uzavřené jednání 33/2021 - apel na zapojení všech a rozmyšlení dalšího postupu (Dan, 10 min, příp. domluvení další schůzky) viewtopic.php?p=771313#p771313

Otevřené
8) Činnost a úkolování pracovních skupin RV (Bára 10 minut)
9) Synchronizace doby pro hlasování (Bára 10 min)
10) Volební dohled (Bára 5 min)
11) Různé

Úkoly na příští jitsi (říjnové):

Šárka: svolat schůzi PR RV - dořešit obsah a koncepci webu
Pracovní skupina předpisová: Předpis o předpisech - extrahovat věci, které z Předpisu o předpisech musí být závazné, ze zbytku udělat "doporučující dokument, jehož součástí by mohl být stručný návod, který by se poté nahrál na wiko
Pracovní skupiny :
-změnit na webu RV - kategorie prac. skupiny - obsah tzn. kde by nebyli konkrétní lidé, kteří byli součástí původního usnesení, ale dynamicky by se to tam proměňovalo v závislosti na tom, kdo se v té skupině skutečně angažuje a kdo je v té skupině kontaktní osobou
-větší úkoly plynoucí pro prac. skupinu evidovat v redmine (bude vytvářet asistentka), přiřadit vedoucímu dané pracovní skupiny
Volební dohled : zkontrolovat podání v redmine a označit jako “dokončené”
seznámit se a vyjádřit podporu s podnětem zde https://redmine.pirati.cz/issues/32960

Přítomni:
Dalibor Záhora, Jan Bednařík, Janka Michailidu, Marek Řebíček, Jan Lipavský, Šárka Václavíková, D.F.Wagner, Jiří Demel, Bohdan Vaněk, Zdeněk Kubala, Dan Leština, David Witosz, Radka Musilová, Mahu Opletalová, Andrea Hoffmannová, Mikuláš Peksa, Tereza Vovesová, Vít Žáček, Dominika Michailidu, Lydie Bartošová, Daniel Mazur, Bára Soukupová, Dana Balcarová
Hosté: Lukáš Doležal, Martin Martin, Antonino Milicia
Omluveni: Tomáš Unger (příjde později), Bára Soukupová (příjde později), Blanka Charvátová, Helena Vondráková
Zapisovatel: Alena Říčková
Ověřovatel: Šárka Václavíková

Odkaz na zápis zde https://codimd.pirati.cz/XDtwjXe8QKWaBzdK7fdZwA?view

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi RV 11.10.2021 v 19 hod

ÚKOLY z Jitsi:

  • Andrea + Mikuláš: zjistit informace od vyjednávacího týmu, zkusit nastavit s vyjednávacím týmem komunikační kanály, které budou fungovat a budeme je moct používat na akutní věci.

AGENDA

  1. Výsledek voleb + povolební strategie (min. 60 minut)
  2. Setkání RP + RV (10 minut)
  3. Vzkaz členům, příznivců a voličům od RV (10 m)
    link na text
    vlákno na zulipu
  4. Zasedání RV v listopadu (15 minut)
  5. Jednání k obsazení pracovních skupin pro tvorbu vyhodnocení kampaně a přípravy programu (15 minut)
  6. Zveřejnění některých uzavřených jednání (10 minut)

Přítomni: Andrea Hoffmannová, Andrej Ramašeuski, David Witosz, Jan Bednařík, Lydie Bartošová, Janka Michailidu, Mikuláš Peksa, Tereza Vovesová, Tomáš Unger, Zdeněk Kubala, Dalibor Záhora, David Novák, Jiří Demel, Marek Řebíček, Radka Musilová, Bohdan Vaněk, Vít Žáček, Bára Soukupová, Mahu Opletalová, Dan Leština, Jan Hošek, Rosťa Řeháček, Daniel Mazur

Hosté: Petr Springinsfeld, Marek Křejpský, Tonda, Klára Kocmanová (v 19:36), Sharka, LukaCern

Zapisovatel: Alena Říčková
Ověřovatel: Tomás Unger, Andrej Ramašeuski
Ukončení jednání v 21:15

Zápis zde
OFFTOPIC[https://codimd.pirati.cz/v3cuVsfqTryYBtYLy8owmQ]

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi 5.11.2021 v 19 hod

AGENDA

  1. výběr zástupců RV na PirateTV
  2. proces schvalování koaliční smlouvy a informování o vyjednávání
  3. nepřekročitelné linie (bod navrhl Dan v 20:10)

Přítomni:
Andrej Ramašeuski, Blanka Charvátová, Dalibor Záhora, Janka Michailidu, Zdeněk Kubala, Bohdan Vaněk, Dominika Michailidu, Lukáš Černohorský, Marek Řebíček, Dan Leština, Vit Žáček, Tereza Vovesová (odpojena v 19:07), Martin Jiránek, Tomáš Unger, Mikuláš Peksa, Radka Musilová, David Witosz, Daniela Weissová, Jan Bednařík, Mahu Opletalová

Zapisovatel: Alena Říčková

Čas jednání 19:00 - 20:45
Zápis zde
Celý zápis vložen v OT
OFFTOPICJitsi 5.11.2021 v 19 hod

AGENDA

výběr zástupců RV na PirateTV
proces schvalování koaliční smlouvy a informování o vyjednávání
nepřekročitelné linie (bod navrhl Dan v 20:10)
Přítomni:
Andrej Ramašeuski, Blanka Charvátová, Dalibor Záhora, Janka Michailidu, Zdeněk Kubala, Bohdan Vaněk, Dominika Michailidu, Lukáš Černohorský, Marek Řebíček, Dan Leština, Vit Žáček, Tereza Vovesová (odpojena v 19:07), Martin Jiránek, Tomáš Unger, Mikuláš Peksa, Radka Musilová, David Witosz, Daniela Weissová, Jan Bednařík, Mahu Opletalová

Zapisovatel: Alena Říčková

Začátek jednání v 19 hod

Janka Michailidu se ujala úvodního slova a představila body, které se budou probírat:

Jedná se o naši účast na PirateTV, které budou příští týden. Ti hlavní vyjednavači tam za jednotlivé programové sekce budou představovat členstvu co se podařilo vyjednat. Byli přizváni k účasti, abychom vyslali zástupce RV, stejně tak bude své zástupce vysílat i referenční skupina. Chci se dnes pobavit o tom koho tam vyšleme.
Chci se obavit obecně o tom jakým způsobem se bude členstvo informovat o těch vyjednáváních, dnes večer už byl nahrán an forum programový dokument, na kterém se shodla ta velká koalice. A to z důvodu, aby si to lidé mohli nastudovat předtím než v pondělí začne jednání. Zároveň tam byly naplánovány výlety do krajů, na kterých se to mělo také prezentovat (což dnes padlo, ale asi v neděli se bude rozhodovat jak to tedy bude). Zajímají mě vaše nápady, které bych měla RP předat. viewtopic.php?p=779091#p779091
Bod 1 Výběr zástupců RV na Pirate TV

Janka: v uzavřeném streamu jsme se o tom bavili, došli jsme k tomu, že bude vybráno z lidí, kteří sledovali dění na foru, streamech a viděli do streamu ref. skupiny. Byla shoda na tom, že je potřeba se tam snažit o to jednak: odpovědět pokud budou nějaké otázky, kde můžeme doplnit pohled z RV a byli jsme ujištěni, že naše role může být taková, že budeme pokládat i příp. doplňující dotazy či přímo je pokládat. Zatím jsou naplánované 3 PirateTV:
úterý 9.11. 19 - 21 představí Ivan Bartoš a Jakub Michálek smlouvu jako celek a Jakub rovnou představí i část ke spravedlnosti, vnitru a digitalizaci
středa 10.11. 19-21 představí Honza Lipavský část k EZO a Olga Richterová část k práci, soc. věcem a zdravotnictví a Radek Holomčík část k místnímu rozvoji, zemědělství a životnímu prostředí
čtvrtek 11.11.představí Lukáš Bartoň část ke školství a kultuře a Lukáš Wagenknecht část k financím, průmyslu a dopravě.
Otázka: chceme tam poslat ty samé lidi nebo přizpůsovat a posílat podle relevance k tématům. Má někdo k tomuto návrhy, připomínky, nominace?
Martin Jiránek: já tam budu za průmysl, se mnou lze počítat na obhajobu, ne za člena RV, ale spíše za člověka, který tam bude
Dan: vyřešil bych to ad hoc, vezmeme po jednom a vybereme kdo tam půjde, hlásím se na zemědělství, životní prostředí, že jsem byl účasten
Janka: já za sebe bych šla na druhý (mám tam duševní zdraví a navykové jednání, byla jsem na vyjednávání se Stanem), i na první
Mahu: by také šla na druhou (soc.+zdrav.) i na první
Zdeněk Kubala: hlásím se k digitalizaci
Janka: byla bych ráda, kdyby v úterý tam byl někdo kdo má nastudovanou smlouvu, mechanismy v ní, povolební strategii, obecně rozložení resortů
Martin Jiránek: to by bylo dobrý, kdyby tam byl někdo kdo si to nastuduje, aby mohl pokládat otázky, které nebudou položeny, ta část bude důležitá
Janka: já tam budu a budu ráda, pokud se někdo přidá, kdo si to také nastuduje
Martin Jiránek: doplňuje - bude důležité to dobře vysvětlit, nemyslím, že by tam bylo něco co nebudou chtít říct. Jde o to, aby někdo občas položil logickou otázku, kterou položí méně znalý Jakubovi a Ivanovi, kteří to třeba nedokážou popsat pro někoho jednoduše, takže aby tam byla tato aktivita
Jan Bednařík: dotaz - zástupci od nás musí být přímo z RV? Zmiňuje např. se zeptat Petra Springfelda
Janka: ten je v ref. skupině, můžeme se ho zeptat
Zdeněk: já když tam budu kvůli digitalizaci, myslím, že to taky nějak dokážu vysvětlit
Daniela: ráda tam půjdu, jen bych potřebovala upřesnit zda to je po nebo út
Honza: upřesňuje - bude to út, st, čt
Daniela tedy potvrzuje svoji účast na út
Shrnutí:
úterý: Janka, Daniela Weissová, Mahu Opletalová(kvůli redefinici znásilnění), Zdeněk Kubala(digitalizace)
středa: Janka, Dan(životní prostředí,zemědělství), Mahu, ??DFW (EZO)??
čtvrtek: ??(Dan Mazur, DFW)??
David W.: nominoval bych Ondru Polanského
Martin: předpoklám, že Lukáš tam bude mít k ruce všechny šefy RT, takže Ondra tam bude automaticky
David W.: v tom případě bych navrhoval Honzu Lička
Janka: je někdo proti, abychom jako zástupce poslali někoho kdo není RV?
Nikdo není proti.
Martin Jiránek: navrhuji D.Mazuru
Janka: D. Mazur je vedoucí RT, měl by tam být automaticky, ještě zjistím . DFW navrhoval, že by šel na EZO
Dan Leština: točíme se stále kolem vedoucích RT, nechceme je tam tedy dát rovnou?
Janka: já počítám s tím, že všichni vedoucí RT tam budou, ještě se na to zeptám
Bod ukončen
Bod 2 Informování členské základny ohledně vyjednávání, koaliční smlouvy

Janka představuje bod, že se nám včera podařilo vykomunikovat výjezdy do krajů (z důvodu pandemie to není dobrý nápad), offliny byly zrušeny. Jedná se o to nyní jakým způsobem to nahradit. Varianty jsou:

varianta - zrušit a nechat to na 3 Pirate TV
varianta - udělají se online sezení pro více krajů najednou
Mě zajímá, jestli tady máme názor, nápady. Co nás napadá, aby se zvýšila pravděpodobnost, aby lidé volili informovaně
Daniela: po včerejším DISCU mi volal náš předseda PKS, velmi stojí o to udělat online schůzi za účasti RV, protože má pocit, že by chtěl slyšet kritický hlasy. Navrhuji oslat PKS dotaz, jestli chtějí ještě extra (protože je možné, že se někdo přihlásí a někdo ne)
Zdeněk: jak jsi to myslela s informovaností členů? Informovanost se víceméně scvrkává na fakt, že tam nelze nic měnit, zůstává tedy fakt - mít spíše kvalitně udělaný pro a proti, bude důležité co se týká informovanosti
Janka: DFW již začal na pro a proti. Spíš mě zajímá jestli máme cesty jak členy motivovat, nějaké memem něco jak je donutit, aby si to přečetli. Zda by nebylo dobré udělat nějakou vtipnou kampaň
Martin: v tomto bych zapojil krajský buňky, pokud připravíme dobře pro a proti, tak to můžeme poslat do krajů,ať to poté rozešlou. Zmiňuje, že bude tlak medii. Raději bych to omezil na vnitrostranickou komunikaci, na fb bych to viděl jako riziko
Dominika: nemohlo by se nato využít MO? Na nějakou komunikaci členům, měli by to umět
Janka: toto je dobrý podnět
Dan: nápad s MO jsem měl, na Zulip v MO jsem oslovil Vraťu jednak, aby zamezil excesům, kdy máme post, který propaguje pouze jednu variantu např. zde Naši členové konzumují naši kampaň a stáváme se obětí vlastní kampaně, takže je potřeba velmi citlivě přistupovat k tomu, co prezentujeme na našich sociálních sítích, vyjádření našich hlavních lidí. Propojil jsem je s DFW ať jsou v kontaktu, pointa je ta, že by i naše veřejné kanály mohli říkat: " Máme těžkou volbu, tady jsou pro a proti, názory různých lidí. A pokud k tomu máte podněty pojďte do kanálu MO, oceňujeme, že vyjádříte názor, co dělat lépe"
Janka: souhlas s tím, že prezentace na ven s tím hodně souvisí, děkuju Danovi, že toto téma v MO otevřel.
Jsem pro, abychom se Vrati zeptali, zda by se nechtěl podílet na něčem takovém i dovnitř. Případně personální odbor.
Jaké máte názory na ty setkání KS nebo to nechat jen na PirateTV?
Honza: bylo by dobré, kdyby po PirateTV pokračovala otevřené jitsi, kde by se dále diskutovalo. Navrhuje, aby na PirateTV protáhly a diskuse se členy proběhly v návaznosti (podobně jako na DISCO), myslím, že by to byl funkční model.
Daniela (z chatu): já bych to prostě těm KS nabídla - setkání KS a RV a RP. Ať si řeknou, jestli chtějí
Martin: otevřená jitsi může být řešením, bude to ale sešněrovaný tím co IB bude moct nebo nebude moct říct
Honza: s Martinem trochu nesouhlasím, I+O mluvili velmi otevřeně a řekli spoustu věcí (zmínil jitsi po volbách), které v os. setkáních na krajích nepadly. Nemyslím tedy, že online by v tomto byl problém. Na obsah záleží na konkrétní náladě těch lidí, co chtějí ty lidi říct a komu
Janka: o osobním setkání se již bavit nemusíme. Nevnímám silnou preferenci, asi to tedy nechme na RP a PKS. Umím si přestavit, že nějaké kraje budou mít zájem nebo ne. Spíše mě zajímá, jestli tam chceme být nebo to necháváme bez účastí RV?
Daniela: myslím, že po všech peripetiích, které proběhly, musíme trvat na tom, pokud se uskuteční schůzka KS a RP, musí tam být zástupce RV
Janka: nebude to RP, ale vydnávací tým (chápu, že se to překrývá). Předám Šárce, že se budeme chtít případně účastnit, pak bychom vybrali zástupce.
Martin: já z toho komfortní nejsem. Zmiňuje, že neměli úplně milé setkání našeho krajského sdružení, kde měl za RV být Dalibor, pak to tam nějak řešilo PKS. Přijde mi to jako nedůvěra, zda to samé má říkat Ivan na PirateTV, pak se sejít ještě s PKS, ať se ti lidi baví s daným člověkem intimně, mají na něj otázky - a ne kontrola každého slova, co vyjednavač řekne, nepřijde mi to lidsky vhodné.
Dalibor: vyjadřuje se krátce k Martinovi: já jsem na tý schůzi fakticky nebyl, chtěl jsem být jen na Olgu a ta byla zrušená, tak aby to nebylo chápáno jiným způsobem.
Janka: není to o kontrole, chtěli jsme ukázat, že postupujeme koordinovaně po volbách, nebylo to myšleno negativně
Martin: reagoval jsem na Danu, jak zmínila ty peripetie, což jsem pochopil, že ty peripetie jsou o kontrolování. Pokud jsem to blbě pochopil, tak se omlouvám
Janka upřesňuje, že je tím myšleno vyhazování RV z online.
David W.: jako tvůrce myšlenky upřesňuji, že původní myšlenka byla, že tam budou zástupci RV+RP, aby bylo vidět, že jsme v souladu - druhá věc realizace
Dan: chtěl jsem potvrdit, že základní myšlenka byla, že “jdeme za společnou pirátskou budoucností”, ale pak bych chtěl potvrdit Martinovu obavu s tím, že se nám někdy nelíbilo, že bylo prezentováno, že něco s námi bylo projednáno a nebylo.
bod Různé

- Janka: mám poslední věc - máme tu min. 2 zápisy, které já nevím, kam ideálně zveřejnit. Vyzývám tedy všechny, abyste se nad tím zamysleli - pokud vás něco napadne, kam to dát na forum

Nastává diskuse ohledně kumulace funkcí

Daniela: mám dotaz na DFW (není ale přítomen). Včera na DISCU zazněl dotaz na kumulaci funkcí, byla bych ráda, aby tomuto se věnovala pozornost. Byla bych ráda kdyby i kodex a nějaké zásady bychom měli úzce vykomunikovaný úzce v RV, pak také i nějak zapracovaný i v PRO a PROTI
Janka doplňuje, že na toto byla doplněna otázka rozhodčí komisi, takže tam se bude dít prozkoumávání i po jiné ose toho, jestli je podle našich předpisů možné takto kumulovat tyto 2 konkrétní funkce. Souhlas s tím, že v plusech a mínusech to má taky své místo
Martin: víte, že já jsem odpurce komulace a myslím, že bychom to jako téma neměli zvedat. Je to ohromné riziko. Budu to pak chtít rozebrat v tom plus a mínus
Janka: bavíme se o tom, jeslti to ale vůbec umožňují naše předpisy
Andrej: máme jasný řešení - kdyby někdo trval na tom, že chce ho kumulovat, je nejlepší podat členský podnět na změnu kodexu veřejného zastupitele. Pokud to chcete, tak to spusťe
Honza: jen doplním, že k tomuto existuje anketa (zatím vyhrává zcela jasně, že kumulace je nepřijatelná), ale o tomto tématu se dá diskutovat. Kodex veřejného zastupitele to pojmenovává zcela jasně, není tam žádná vyjímka.
Mikuláš: zmiňuje sněmovní zkušenost. Důležitá mu přijde, že min. v rámci sněmovny mají přednostní práva předsedové stran a předsedové klubů. Je velmi důležité ,aby jak předseda strany tak předseda posl. klubu měli volné ruce pro debatu, jinak tam budeme obtížně vidět a bude to nešikovný
Martin: nepřijde mi uvolněnost x neuvolněnost ve spojení s poslancem správná. Ministr x poslanec, tam bych to viděl jinak, nebere 2 platy
Honza: mám pozn. zásadní je, že poslanec může být ve 2 výborech, ale ministr v žádném
Dan: mám návrh - pobavil bych se o nepřekročitelných liniích - co s tím? Přijde mi, že to je zásadní
Martin: doplním pro Honzu, to že máme 3 ministry+polit. náměstky, tak to co dělali normálně poslanci v opozici teď, v těch výborech, tak my to budeme dělat daleko efektivněji na ministerstvech i na pozicích náměstků.
Dan: mám proceduální návrh ukončit toto téma
Honza: potřebujeme, aby poslanci odváděli práci ve výborech, které nebudeme mít pokryté. Nedokážu si představit, že u toho někdo bude stíhat dělat ministra.
Janka: nikdo není proti postupu
Mikuláš Peksa ještě dodává zkušenosti k tomuto tématu z pozice europoslance. Zmínil, že je důležité rozchodit odborný aparát RT, abychom dokázali mezi ně dobře distribuovat tisky, který obchází vládou a bylo možno je analyzovat a vyhodnotit.
bod Nepřekročitelné linie

Janka se ujala úvodního slova. Máme jednání, která předsedá Bára zde, je to vlákno kde jsme dávali dohromady ideové linie za RV, viewtopic.php?p=778947#p778947. Došli jsme tam pouze k tomu, že nemá být žádná existence korupční kauzy. Dělali jsme sběr ve vnitrostanické diskusi, tak pohužel nepadlo nic, co bychom mohli zakomponovat do našeho jednání. Dnes jsem tam doručila ještě i nepřekročitelné linie za M( R )T, které jsou zde . Tyto nepřekročitelné linie za RT by se měly přidat k hlasovanému usnesení. Nakopírovala jsem tam i mechanismus, jakým můžou všichni členové dávat podněty pro to, že byla překročena některá z linii a že by se tím dané vnitrostranické orgány měly zabývat viewtopic.php?p=779048#p779048

Dan: děkuji za shrnutí stavu, končí doba na rozmyšlenou, tak zda ty nejaktivnější jste to viděli (s čím přišly RT), může to ovlivňovat jako vládu tato republika může mít. Hlavní dotaz je, zda jste s tím v pohodě? Co se stane když to odhlasujeme za týden nebo 14 dní?
Janka: Nevím, jestli to bude určovat to jaká ta vláda bude, bude to určovat kvůli čemu my z ní budeme případně chtít odejít, bude fungovat dál. Bude jen určovat to jak v ní fungujeme my. Další věc - nevadilo by asi pokud by to bylo za týden, ale byla shoda s Klárkou, že je to důležitá součást rozhodování pro CF, aby věděli dopředu i toto. Ale můžete mít nato jiný názor.
Dan: je to důležité, ale je to v surové fázi zatím a za mě nejisté. Rád bych se pobavil s autorama proč tam je toto, zda je to dobrý nápat to jak tam něco je nastaveno atp.
Janka: toto je to co dodaly RT, chápu, že by ses o tom chtěl s RT bavit
Martin: popisuje svoji představu, jak bude fungovat realita vlády (zmiňujě, že budou přicházet věci, které neumíme odhadnout). Budeme definovat nepřekročitelné linie, až se budou blížit, v tu chvíli vymýšlíme taktiku jak tomu zabránit, případně budovat příběh našeho odchodu z vlády (což může nastat za 2 roky). Osobně bych je nyní neřešil, nepřijde mi logické dělat soupis červených linii teď, nedokážeme je tak přesně definovat.
Dan: souhlas, že nepokryjeme všechno na tom je shoda, považuji za relevantní nastavit proces jak červená nepřekročitelná linie může nově vzniknout nově (zmiňuje, že se může dít něco, co v dokumentu nebude)
Janka: upřesňuje, že to nejsou důvody proč půjdeme pryč, to jsou linie, jejichž překročení povede ke spuštění mechanismu, který ve spoustě případů si myslím, že nemusí dojít k tomu, že jdeme pryč. Ale to je součástí mechanismu, který jsem posílala
Mikuláš: chci se zeptat, kde najdu finální formu těchto metaopatření resp. jak velká koalice řeší situace, kdy někdo na výboru podá nějaký pozměňovací návrh a prohlasuje něco, co je pro nás ultratoxický. Jak je toto pořešený z hlediska smlouvy. K procesu určování červených linií - bylo by dobré mít zásobník, tento dokument nachystaný, podle situace ho updatovat. Ale měli bychom mít v každé situaci nějakou strategii jak to mám vypadat. Ve chvíli kdy dojde k nějaké eskalaci, tak potřebujem vědět, že máme mandát CF jednat.
Janka: nevím, na koho je to otázka, jak máme pořešeno to kdy do nějakéh zákonu nějaké věci přijdou. To bude otázka možná na nějaké PirateTV
Martin: bude to 1. PirateTV, kde se budou řešit podmínky spolupráce ve vládě, bylo by dobré, kdyby to tam bylo vysvětleno. Jsou 2 cesty: buď si můžeme ten zásobník udělat, ale bude interní zásobník nebo ho budeme mít veřejně (odkrýváme tím karty, umožnujeme to udělat soupeři na hraně)
Janka: přerušuje Martina s tím, že mechanistus je domluvený. Bude to na mraku přístupné jen pro členy. Dnes jen řešíme jestli chceme odhlasovat linie, jak je dodaly programové týmy.
Dan: posílám link v chatu na znění koal. smlouvy. Bude v ní někde ten princip (co se dotazoval Mikuláš), ale nepokrývá to všechno o čem jsi Mikuláši mluvil, bude dobré se na to zeptat.
Martin: zmiňuje příklady z nepřekročitelných linií - “přehnané šmírování”, “plošné sbírání komunikačních dat”, vůbec netuším co si pod tím mám spojit. Netušíme kde je hranice a linie, kdy už jako jo nebo ne, přijde mi to nesmyslný. Nedával bych to nyní do souvislosti s hlasováním o vládě.
Janka: nesouhlasím, naopak tam je spousta věci kde nemůžeš vůbec jasně říct nějaká čísla, kdy by kdokoliv mohl říct, že to bylo překročeno anebo nebylo. Proto v mechanismu je jasně určeno, že to bude vždy konzultováno s RT. Zda se to dle jejich názoru stalo nebo nestalo.
Martin: vidím logiku v dlouhodobé přípravě a ne teď
Janka: jde o to, že ti lidi, kteří budou hlasovat o tom vstupu se můžou rozhodovat i na základě toho jak máme definovaný případný odchod, což mi přijde jako důležitá informace
Dan: definujme to tak, že to je soubor nápadů naco se zaměřit, u kterých můžeme říct, na to jsme připraveni - vyvolat nějaké řízení RT,RV,atd. Začínám tomu rozumět, poté co se tady tomu věnujeme. Zmiňuje “šmírování lidí” z dokumentu s tím, že když se toto předloží, naši lidi tomu neporozumí, protože to nyní probíhá. Zmiňuje, že by jako člen byl zmaten. To jsou moje výhrady se kterýma bych šel za ty autory
Mikuláš: navrhuji také dokument ještě probrat, myslím, že některé věci jsou přefrázovatelný tak, aby to bylo exaktní.
Martin: také začínám chápat o co jde, díky za tuto debatu. Chápu to tak, že máme nastaveny oblasti červených liníí, definoval bych to jako oblasti, ve kterých to budeme hlídat (např. oblast sběru dat - kritická oblast atd.)
Janka: zítra se začíná hlasovat, takže nějak tam lobujte za odročení nebo nevím
Dan: požádal jsem předsedající ať odročí na zasedání RV, vyzvu Ivana, aby svolal mimořádné zasedání RV. Kdy na základě dnešní diskuse upravíme formulace, definujeme pravidla, předložíme alternativní návrh, odhlasujeme
Janka: vyřešte si to tedy v rámci toho jednání
K tématu už nikdo nic nemá. Jednání ukončeno v 20:45

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z jitsi pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Schůzka RV ke schvalování rozpočtu strany na rok 2022

Datum a čas: 13. 12. 2021, 18:00 - 20:30
Místo: Jitsi

Přítomni RV: Dana Balcarová, Tomáš Unger, Tereza Vovesová, Blanka Charvátová, Jakub Michálek, Pavel Kořízek, Janka Michailidu, Jan Bednařík, David František Wagner, Dalibor Záhora, Lukáš Černohorský, Vít Žáček, Dan Leština, Bohdan Vaněk, Daniel Mazur, Dominika Michailidu, Radka Musilová
Přítomni RP: Radek Holomčík, Vojtěch Pikal
Hosté: Matěj Kubíček, Lucie Spáčilová, Vratislav Filípek, Jan Hamal Dvořák, Aleš Krupa, Viktor Derka, Alice Hamalová, Lukáš Wagenknecht, Veronika Murzynová

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Zápis z jitsi leden/2022

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi RV leden/2022
Zápis z jednání Republikového výboru RV 1/2022

Datum a čas: 13. 1. 2022, 19:00 - 20:45
Místo: Jitsi

ÚKOLY ULOŽENÉ Z JEDNÁNÍ:

  • vyhlásit dovolbu jednatelů
  • zasedání RV nejpozději do 26. 2. (sobota) - návrh jednodenní soboty, zajištění online pro ty, kteří nebudou chtít přijet
  • senátní skupina - kdo má zájem připojte se zde
  • k bodu ideová konference
    Šárka : vykomunikuje v Mladém pirátstvu v menší skupině. Udělá závěr, který předloží (začlenit to ideové konference jako pohled mladého pirátstva - jako jeden ze vstupů)
    doporučení pro členy RV: Pirátské hodnoty řeší prac. skupina Respekt je profi - link na vlákno na zulip zde
    21.1. schůzka - jakou metodikou určit hodnoty, doporučení zauvažovat nad účastí https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1152679
    na příští jitsi ( 3. února ) každá pracovní skupina představí svůj plán aktivity na tento rok, za RV to udělají jednatelé
  • k bodu zástupce v Koaliční radě
    Dan Mazur + Terka Vovesová, Dan neformálně na RP vykomunikuje navržený model
  • nezapomínejte prosím na své volební dohledy!! tabulka volebních dohledů
  • Janka: připomíná rest - měli jsme dodělat změny v OŘ co se týkají odborů. Odbory už napsaly co konkrétně tam potřebují změnit, nyní je potřeba to vybrat z toho dokumentu, kde ty změny jsou vyznačené a udělat z toho návrhy usnesení a předložit to RV - úkolu se ujímá Terka Vovesová

AGENDA:

  1. dovolba jednatelů RV (navrhuje Dalibor, čas 15 minut)
    (stav: Blanka zvolena do RP, Janka rezignovala, stávající jednatelé David, Honza, Dalibor)funkční období do 5/22
  2. zasedání I/2022 (Dalibor, čas 15 min)
    únor? fyzické? kde? poslední 27/11/2021 nejpozději sobota 26/02/2022
  3. senátní volby 2022 (Bohdan, čas 15 min)
    společná organizace? centrální zahájení kampaně? společná myšlenka programu? outfit? foto? training kandidátů? bude něco organizovat Lukáš Wagenknecht? úloha MO?
  4. ideová konference 2022 (DFW, čas 15 minut)
    kdo připraví, jak připraví, co si představujeme že tam vznikne za take aways
  5. kauza Farský (Dalibor, 15 min) zahájit či nezahájit jednání RV?
  6. zástupce RV v Koaliční radě (Tereza 10 minut)
  7. postup pro “červené linie” (Tereza 10-15 minut)
  8. volební dohled komunálky (dalibor 15 min)

Přítomni:
Dan Leština, David Witosz, Jan Hošek, Dana Balcarová, Vít Žáček, Lukáš Bartoň, David František Wagner, Pavel Kořízek, Janka Michailidu, Bára Soukupová, Andrej Ramašeuski, Jan Bednařík, Mahu Opletalová, Dalibor Záhora, Bohdaň Vaněk, Helena Vondráková, Zdeněk Kubala, Tereza Vovesová, Šárka Václavíková, Andrea Hoffmannová, Tomáš Unger, Dan Mazur, Dominika Michailidu, Daniela Weissová
Hosté:
Vojta Pikal

Zapisovatel: Alena Říčková
Ověřovatel: Tereza Vovesová (určena dodatečně)

Předsedající: Dalibor Záhora

Odkaz na zápis https://codimd.pirati.cz/RVleden2022?view
Celý zápis vložen v OTOFFTOPICJitsi RV leden/2022 13. 1. 2022

Datum a čas: 13. 1. 2022, 19:00 - 20:45
Místo: Jitsi

ÚKOLY Z JEDNÁNÍ:

vyhlásit dovolbu jednatelů
zasedání RV nejpozději do 26. 2. (sobota) - návrh jednodenní soboty, zajištění online pro ty, kteří nebudou chtít přijet
senátní skupina - kdo má zájem připojte se zde
k bodu ideová konference
Šárka : vykomunikuje v Mladém pirátstvu v menší skupině. Udělá závěr, který předloží (začlenit to ideové konference jako pohled mladého pirátstva - jako jeden ze vstupů)
doporučení pro členy RV: Pirátské hodnoty řeší prac. skupina Respekt je profi - link na vlákno na zulip zde
21.1. schůzka - jakou metodikou určit hodnoty, doporučení zauvažovat nad účastí https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1152679
na příští jitsi ( 3. února ) každá pracovní skupina představí svůj plán aktivity na tento rok, za RV to udělají jednatelé
k bodu zástupce v Koaliční radě
Dan Mazur + Terka Vovesová, Dan neformálně na RP vykomunikuje navržený model
nazapomínejte prosím na své volební dohledy!! tabulka volebních dohledů
Janka: připomíná rest - měli jsme dodělat změny v OŘ co se týkají odborů. Odbory už napsaly co konkrétně tam potřebují změnit, nyní je potřeba to vybrat z toho dokumentu, kde ty změny jsou vyznačené a udělat z toho návrhy usnesení a předložit to RV - úkolu se ujímá Terka Vovesová
AGENDA:

dovolba jednatelů RV (navrhuje Dalibor, čas 15 minut)
(stav: Blanka zvolena do RP, Janka rezignovala, stávající jednatelé David, Honza, Dalibor)
funkční období do 5/22
zasedání I/2022 (Dalibor, čas 15 min)
únor? fyzické? kde?
poslední 27/11/2021 nejpozději sobota 26/02/2022
senátní volby 2022 (Bohdan, čas 15 min)
společná organizace? centrální zahájení kampaně? společná myšlenka programu? outfit? foto? training kandidátů? bude něco organizovat Lukáš Wagenknecht? úloha MO?
ideová konference 2022 (DFW, čas 15 minut)
kdo připraví, jak připraví, co si představujeme že tam vznikne za take aways
kauza Farský (Dalibor, 15 min) zahájit či nezahájit jednání RV?
zástupce RV v Koaliční radě (Tereza 10 minut)
postup pro “červené linie” (Tereza 10-15 minut)
volební dohled komunálky (dalibor 15 min)
Přítomni:
Dan Leština, David Witosz, Jan Hošek, Dana Balcarová, Vít Žáček, Lukáš Bartoň, David František Wagner, Pavel Kořízek, Janka Michailidu, Bára Soukupová, Andrej Ramašeuski, Jan Bednařík, Mahu Opletalová, Dalibor Záhora, Bohdaň Vaněk, Helena Vondráková, Zdeněk Kubala, Tereza Vovesová, Šárka Václavíková, Andrea Hoffmannová, Tomáš Unger, Dan Mazur, Dominika Michailidu, Daniela Weissová
Hosté:
Vojta Pikal

Zapisovatel: Alena Říčková
Ověřovatel: Tereza Vovesová (určena dodatečně)

Předsedající: Dalibor Záhora

Bod 1 Dovolba jednatelů RV

Dalibor Z. shrnul situaci, kdy Janka rezignovala na funkci jednatelky, Blanka nově členem RP. Dalibor navrhuje dovolbu a podává apel, aby se zájemci přihlásili.

Honza B.: uvažoval, zda se do jednatelství bude pouštět, zmínil také, že se udělá dolos.
DFW: upozorňuje na možnost převolby
Dalibor: jen připomíná, že pro nové jednatele by se jednalo o termín do 05/2022, poté bude volba nových jednatelů
Šárka: zmiňuje, že o tom uvažovala a dotazuje se na vlákno, kde se to řeší a co to obnáší
Honza: jedná se o předsedání, organizace zasedání, navrhuje udělat nový los jednatelů
Bára: apeluje na všechny se přihlásit, aby bylo jednatelů pět. A zmínila, aby se o předsedání jednání ucházeli také ostatní členové RV
Dalibor: upozornění na dovolbu členové dostanou
Bod ukončen 19:14

Bod 2 Zasedání RV 1/2022

Dalibor shrnuje, že je potřeba uspořádat zasedání RV, mělo by se vyhlásit, aby se dala možnost krajům, kde to uspořádat.

Honza: v únoru nepředpokládá, že by to bylo jinak než online
DFW: počítáme s tím, že další fyzické zasedání na jaře bude v Terezíně
Dalibor: máme agendu která spěchá? Kdy myslíte odhad prvního fyzického setkání?
DWF: konec 3/2022
Bára: přimlouvá se za to, aby to už i nyní bylo fyzické setkání
Honza: v rozpočtu bylo počítáno s úsporou tím, že půlka setkání bude online, půlka fyzicky. Jen na to myslet.
Dana: návrh - sejít se s tím, že každý dobrovolně půjde na PCR test
Dalibor: navrhuje udělat anketu zda fyzické nebo online
Zdeněk: k PCR - doplňuje návrh se před odjezdem na zasedání testovat 2x a to na začátku týdne a těsně před odjezdem na zasedání
DFW: vidí to jako zbytečnou komplikaci,i vzhledem k nižšímu rozpočtu. Nyní by udělal online, další setkání fyzicky v Terezíně.
Šárka: navrhuje hybridní setkání
Janka: hybridní jsou nejhorší volbou, znevýhodňuje ty, co nejsou na místě
Mahu: vidí jako užitečné se vidět osobně
Bára: souhlas s Mahu, vzhledem k počtu cca 30 osob je fyzické setkání běžné
Honza B.: offline nejbližší termín v únoru, 2-3 týdny předem podle situace se dohodnout zda ponecháme offline nebo přesuneme do online
Dalibor: je někdo zásadně proti tomu směřovat hybridní setkání do PiCe, vzhledem k rozpočtu?
Dan: nevidí rozumné dlouhodobé plánování offline a poté to probírat těsně před termínem. V PiCe nevadí relativně malý prostor?
DWF: doplňuje, že únorový by raději vynechal fyzicky, tíží nás více věcí než toto
Dalibor: do 25. 2. je potřeba se sejít
Janka: chápu, že se chceme setkávat osobně, není to jen o počtu. Zmínila, že vzhledem k tomu, že každý je z jiného kouta republiky, nevidí nyní fyzické setkání jako nejlepší nápad. Preferuje únor online a na jaře se sejít fyzicky
Bára: reakce na DFW - pro mě má nemá hodnotu setkání online
Dan: navrhuje udělat anketu
Mahu: mohu nabídnout prostor ve Fokusu, je to příjemnější než PiCe
DFW: zmiňuje, že je setkání pro něj plnohodnotné jako vícedenní. Pokud převládá názor na fyzické setkání, upřednostnil by tedy setkání v PiCe
Dana: udělejme anketu, nabízí případné 2 místa k ubytování
Dalibor: jako kompromis vidí udělat to v PiCe pro ty, pro které je důležitá fyzická přítomnost.
Zdeněk: zmiňuje, že pokud by se jednalo o odpoledne, je pro něj lepší online setkání. Také se připojuje s nabídkou případného ubytování
Dalibor: bylo by to hybridně, na 1 den. Je někdo proti sobotě - celodenní program?
Dan: je proti hybridnímu zasedání, apel na technické zázemí
Dalibor: bere si na starost se spojit se “středočechy” a prodiskutovat support při online vysílání u hybridního setkání
Závěr: návrh jednodenní soboty, zajištění online pro ty, kteří nebudou chtít přijet
Bod ukončen 19:33

Bod 3 Senátní volby 2022

Bohdan uvádí tento bod. Snažil se do vlákna senátní skupiny vložit témata, která by byla vhodná projednat. Hlavní věci: centrální organizace - zapojení MO.
Senátní skupina zde https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1148218
Jde o to, aby naši kandidáti byli odlišitelný. Nemyslím, že by to měl řešit celý RV, zajímá mě, zda máte k tomu připomínky, zda to chcete organizovat nebo stačí organizace v rámci senátní skupiny?

Dan: díky za iniciativu. Některé věci, které jsi jmenoval mi přišly spíše z volebního výboru, tak asi prostřednictvím LW se koordinujte.
Dalibor: s LW jsem mluvil, vidí to tak, že necháme doběhnout primárky, v únoru to začne organizovat tak jak to dělal v r. 2020, body co jsi tam dával mám pocit, že tam budou obsažený. Kdo by se chtěl zapojit samozřejmě vítám. Senátky sleduji, kdyby se něco dělo, dal bych ti vědět. Dotaz jak dopadly primárky v Karlovarským kraji?
Bohdan: doplňuje, že kandidátem je on
Dalibor: volební výbor se bude přeobsazovat, koho to zajímá, můžete se obracet na mě. Nevím nyní termín, čekalo se na CF. Aktivně to celostátně nikdo zatím nedělá.
Daniela: doplňuje - teď je to zamrzlý, Lukáš avizoval před Vánoci, že to dotáhne do CF s tím, že pak by mělo RP udělat nový volební výbor. Padalo od ostatních, že by RP si mělo navolit nový volební výbor. Pokud budu mít novinku, napíšu na zulip
Bod ukončen 19:41

Bod 4 Ideová konference 2022

DWF uvádí tento bod. Zmiňuje důležitost identity. Nápad z ideové konference dotáhnout, provést. Kontaktovala mě Blanka, že to v RP řeší. Má pocit, že konec 04/2022 - je to věc, kterou bychom měli společně udělat RV+RP. Postupně nastavovat, co od toho kdo čekáme. Dal jsem dohromady myšlenky a na prac. skupině bychom do toho mohli už vlítnout. Zajímá mě váš názor, zda se tomu věnovat či je to pro vás zbytečné.
Terka: za ni je to velmi dobrá věc, ráda by byla v týmu, který se v rámci RV bude podílet na přípravě. Důležité - ideo. konf. uchopit tak, aby z toho byly výstupy a nevznikl chaos
Honza B.: pozn. jako RV udělat plán cílů na celý rok, co chceme, aby se povedlo, na konci roku vyhodnotit. Ukázat členům nyní co nás tento rok čeká
Dan: je potřeba to sladit s lidmi, kteří se na tom také budou podílet. První krok zjistit kdo - pak s tím nějak pracovat. Ohledně formátu - musí se k tomu přistoupit dobře, aby to dopadlo s nějakým závěrem. Připravit něco předem, poslat to lidem - mít nějaké krátké povídání předtím, delší povídání potom. Pokud se jedná o návrh něčeho, tak hlasování někdy posléze online. Pokud má někdo další věci, rád si je poslechnu, jinak jsem k tomuto spíše skeptický.
DWF: zatím neexistují lidé, kteří to řeší. Nyní čekáme, co vypadne z RP a jak to pojmout. Z mého pohledu je potřebné, aby na tom dělalo RV. Chtěl jsem, abychom se zamysleli kdo se na tom chce podílet, dále počkáme, co padne od RP a poté bych tvořil skupinu
Bára: přimlouvá se zato, nenechávat to pouze jako aktivitu RP. Vidí důležité, aby to bylo rozšířeno do strany. Je klíčové dostat ideologii mezi členy
Šárka: na Mladém pirátstvu se o tématu mluvilo několikrát, je zde spousta nadšených lidí, kteří tuto otázku řeší.
Terka: vítá informaci od Šárky, začlenit do ideové konference názor mladého pirátstva jako jeden ze vstupů
Šárka: vykomunikuji to s nimi, nějak to připravíme a přineseme to tam
Honza B.: pozn. pirátské hodnoty řeší pracovní skupina Respekt je profi, nevím detaily, ale pokud vás tyto věci zajímají, mají nedostatek lidí a budou rádi, pokud se někdo připojí
Janka: doporučuji, pokud vás to téma zajímá, link na vlákno na zulip zde https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... je.20profi 21.1. schůzka - jakou metodikou určit hodnoty https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1152679. Doporučuji zauvažovat nad účastí
Dalibor: doplňuje jste si jistý načasováním konference? Nebyl by lepší příští rok, kdy nejsou volby?
DWF: odložení vidí jako špatný nápad. Před komunálkama naopak myslí, že je důležité v tom udělat jasno.
Šárka: souhlas je důležité to vykopnout co nejdříve. Souhlas i s tím, že by se z toho stala pravidelná akce
Bod ukončen 20:00

Bod 5 Kauza Farský

Dalibor představuje tento bod. Otevírám diskusi.

Daniel Mazur: jako prostí členové jsme se vyjádřili, zda na to zaujímat ještě postoj jako strana - nevím. Navrhuje posouzení expost
Dalibor: kauza už se posunula, tento bod by uzavřel
Bod ukončen 20:07

Bod 6 Zástupce RV v Koaliční radě

Terka - s bývalým RP jsme diskutovali, zda by neměl být zástupce RV jako zástupce v koaliční radě. Vzhledem k novému RP se chce zeptat, zda je zde pořád tato myšlenka? Zajímá mě Vás názor.

Dalibor: něco takového bych uvítal. Někde byla myšlenka, že by tam mohl být zástupce RV, bez hlasovacího práva - jako pozorovatel. Je pro.
Šárka: připojuje se také s tím, že je pro, bylo by dobré, aby měl hlasovací právo a nebyla to osoba, která je na to navázána. Dávám k diskusi tuto formu
Dan Leština: pokud tam budeme mít oficiálně zástupce - upozorňuje, že to bude zvyšovat legitimitu Koaliční rady
DFW: zmiňuje, že vzhledem ke špatné zkušenosti chápe, že tam nějaký dohled chceme, ale zamýšlí se, zda toto není již blízko k exekutivě, vidí spíše, že by neměl hlasovací právo. Zamyšlení - zda to neřešit spíše systematicky. Nevidí systematicky dobře, že bychom tam dohazovali člověka
Dan: souhlas s DFW, nicméně je koaliční smlouva postavená tak, jak je postavená, zmínil, že zkušenost nebyla dobrá.
Dalibor: faktická pozn. - kdybychom chtěli zástupce RV s hlasovacím právem - bylo by potřeba vyměnit člena, případně doplnit pozorovatele.
Tereza: navrhuje - na dalším zasedání se s RP pobavit o možnostech, vzhledem k nedostatkům z minulé doby.
Daniel Mazur: po velké obměně RP je to naprosto legitimní požadavek dle něj. Není přesvědčen, že to musí být nutně zástupce RV, ale myslí, že bychom měli být proaktivní - mít s koaliční radou 2 na 2 meetingy (2 vyslanci za RV), jako přípravu. Nechceme koaliční radu zneschopnit - chceme, aby fungovala líp. Chceme, aby byl důraz na články koal. smlouvy, které považujeme za důležité a byly co nejlépe naplňovány a dohlíženo dodržování našema zástupcema.
Dalibor: tento model vypadá nejvíce schůdný, zkusíš to neformálně vykomunikovat s RP?
Daniel Mazur: ano vykomunikuji, přebírám iniciativu společně s Terkou

bod 7 Postup pro “červené linie”

Terka shrnuje bod - máme schválený postup, čeká se na AO až určí, které systémy budeme používat pro jaký postup. Bylo by dobré, aby se nám to rychle podařilo uvést v proces. Bylo by dobré to doplnit o informaci, kde by členové (to co chtějí řešit ještě neformálně) mohli komunikovat se zástupci. Seznamuje přítomné s tím, jak vznikaly některé konkrétní návrhy v jednání o “červených liniích”.

Dan: organizačně dotaz komu se to vše doručilo a jaká byla reakce
Terka: bylo doručeno na AO Bárou, čeká se na AO
Dan: komu bylo doručeno jakým způsobem a jaká reakce?
Bára: od AO reakce, že to zpracuje po CF, od RP bez reakce
Dan: ví AO o tom, že má určit ten kanál
Bára: toto zatím neproběhlo
Dan: poslaneckému klubu se to doručilo? Pošlu předsedovi email.
Bára: tam se nedoručilo, protože nemám práva v podatelně
Honza B.: podatelnu redmine napravím
Janka: dáváme dohromady mail pro vedoucí RT s instrukci jak doučesat
Terka: vzhledem k situaci bych byla ráda, aby toto už bylo venku, aby se zbytečně nerozjížděly další diskuse o způsobu, jak a kde bude diskuze probíhat.
Bod ukončen 20:30

bod 8 Volební dohled

Dalibor připomíná nezapomínejte na své volební dohledy. Tabulka zde https://mrak.pirati.cz/f/2846895

Dalibor: dotazuje se, zda je evidovaná nějaká docházka
Janka: je na na nás jak moc extenzivně to chceme dělat, není tam praxe, která je daná
Dan: doporučuje být aktivnější - pro inspiraci - zapnul jsem si upozornění na foru, kde mám dělat dohled. Dát o sobě vědět na krajské schůzi.
bod 8 různé

Zdeněk: zveřejnění zprávy z kampaně, informace - nyní má STAN, poté by se mělo zveřejnit.
Daniel Mazur: (chat) k analýze- zpráva pracovní skupiny bude dána veřejnosti asap, už je k tomu v podatelně AO žádost. Zprávu MO dáme snad v pondělí
Honza B.: na příštím jitsi se pobavit o plánu RV
Bára: souhlas s Honzou, chtělo by to, aby si někdo vzal pevně do rukou nejen pro RV, ale i pro pracovní skupiny.
DFW: ideál - aby vznikl jednostránkový dokument “RV plánuje toto + jednovětý výstup co plánují pracovní skupiny”
Honza B.: návrh - na příští jitsi každá pracovní skupina představí svůj plán, za RV to udělají jednatelé. Návrh, o kterém se můžeme pobavit na zulip.
Terka: návrh - schválit to na zasedání
Janka: připomíná rest - měli jsme dodělat změny v OŘ co se týkají odborů. Odbory už napsaly, co konkrétně tam potřebují změnit, nyní je potřeba to vybrat z toho dokumentu, kde ty změny jsou vyznačené a udělat z toho návrhy usnesení a předložit to RV.
Terka by se tohoto ujala. V OŘ by se měla ocitnout i zodpovědnost odborů.
Janka: nesouhlas, nepřidávala bych tam nové věci.
Terka pochopila, že je potřeba dotáhnout ještě ten původní návrh, tak jak o tom mluvili dříve i s Vojtou a souhlasí, že otázka zodpovědnosti se nepřiřadí.
Další jitsi je domluveno na 3. února (čtvrtek)

Hlavní úkol na příští jitsi: z prac. skupin připravit plán aktivity na tento rok

Ukončeno v 20:45

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z mumble pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi RV únor/2022
Zápis z jednání Republikového výboru RV Jisti č. 2/2022

Datum a čas: 3. 2. 2022, 19:00 - 21:05
Místo: Jitsi

AGENDA

  1. Ideová konference
  2. Volební dohled
  3. Obsazování pozic na celostátní úrovni
  4. Vládní zmocněnec pro lidská práva
  5. Představení plánu pracovních skupin
  6. Etika
  7. Zástupce RV ve Volebním výboru a ve skupině pro průzkum
  8. Zasedání RV
  9. Noví jednatelé
  10. Nové RP
  11. Různé

Přítomni za RV:
Bohdan Vaněk, Jan Bednařík, Tomáš Unger, Zdeněk Kubala, Helena Vondráková, David Novák, Pavel Kořízek, Janka Michailidu, Jana Koláříková, David František Wagner, Mahu Opletalová, Dan Leština, Vít Žáček, David Witosz, Dalibor Záhora, Šárka Václavíková, Tereza Vovesová, Marek Houser, Jakub Michálek, Radka Musilová
Omluven: Andrej Ramašeuski
Zapisovatelka: Alena Říčková
Ověřovatel: Dalibor Záhora
Hosté: Blanka Charvátová, Martin Martin
Předsedající: Dan Leština

Odkaz na zápis https://codimd.pirati.cz/V00vyPfiTv2nSbTFNqDGhQ?view
Celý zápis vložen v OT OFFTOPICZápis z jednání RV 2/2022 3. února 2022

návrh programu

Časová dotace návrhu programu 2hod 50 min

vyřízeno

ideová konference (30 minut)
volební dohled (update + prostor pro dotazy) (15 minut)
obsazování pozic na celostátní úrovni (15 minut)
různé (informace o včerejším call s IB ve věci zmocněnce)
představení plánů pracovních skupin (5*5 minut = 25 minut)
etika - vnitrostranických kampaní, update + ustavení prac. sk. (15 minut)
volební výbor (nominace za RV - volební výbor a předpisová skupina - Dan, 20 minut)
zápis z VV 1.2. https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=797091#p797091
únorové zasedaní RV (Dalibor, 10 m)
noví jednatelé (Dalibor 10 m)
nové RP (Dalibor 10 m)
Rovné šance - kampaň Zipuj čelo - ŠV (20 min)
Přítomni za RV:
Bohdan Vaněk, Jan Bednařík, Tomáš Unger, Zdeněk Kubala, Helena Vondráková, David Novák, Pavel Kořízek, Janka Michailidu, Jana Koláříková, David František Wagner, Mahu Opletalová, Dan Leština, Vít Žáček, David Witosz, Dalibor Záhora, Šárka Václavíková, Tereza Vovesová, Marek Houser, Jakub Michálek, Radka Musilová

omluvení: Andrej Ramašeuski

Zapisovatelka: Alena Říčková
Ověřovatel: Dalibor Záhora

Hosté:
Blanka Charvátová, Martin Martin

Předsedající: Dan Leština

Agenda

bod 0 schválení programu
předřazen bod ideová konference
přidán bod informování o schůzce

Ideová konference
Volební dohled
Obsazování pozic na celostátní úrovni
Vládní zmocněnec pro lidská práva
Představení plánu pracovních skupin
Etika
Zástupce RV ve Volebním výboru a ve skupině pro průzkum
Zasedání RV
Noví jednatelé
Nové RP
Různé
bod 1 Ideová konference

Honza Bednařík uvádí bod. Měli bychom to probrat. Link na Daliborův podnět https://redmine.pirati.cz/issues/38471

DFW: otevřel jsem diskuzi na foru, aby se do toho mohli zapojit lidi, vymezilo se široce co se tam má probrat a naopak co není cílem. Silnější a akutnější shoda byla na org. konferenci, ale nic se k tomu neděje. Informace jsou celou dobu přístupné, můžeme se bavit o tom, jak chceme, aby probíhala organizaci věcí. Je to zájem RV, RP, celé strany aby tato aktivita vznikla.
Dalibor: podpora pro jednání je sebraná, je tam návrh usnesení. Musí to dle něj projednat celý RV.
Blanka: impuls vzešel z RP, vnímám, že bychom měli spolupracovat. Jsem ráda, za otevřené jednání. Vidí to jako důležitou věc, která může stranu posunout. Měli bychom být ve shodě, lepší je to za ni osobně, než v psaném projevu. Počká na usnesení, které přijme RV. Snažíme se o max otevřenost a spolupráci. Byla by ráda, kdyby to takto vnímali všichni
Dan: prosím nedublujme věci, které se dějí. Uvádí na příkladu update dlouhodobého programu.
Janka: do chatu posílá https://codimd.pirati.cz/s/fkbV1evGT#, kde navrhla jak by to mohlo vypadat. Budu se snažit to tlačit a hledat někoho, kdo by se ujal organizace.
Honza Bednařík: vnímám, že např. na aktualizaci dlouh. programu nám běží proces dýl. Jsem skeptický, že by se podařilo v rámci konference udělat celý proces aktualizace až tam. K Jance - o nápadu ideové konference se bavíme cca rok, není to nová věc. Vnímali jsme, že na ideové konf. se bude dělat koncept trochu jiný. Nemyslí, že nyní je dobrý čas plánovat nějaké změny. Vnímá potřebu se spíše sjednotit před komunálníma volbama. Za něj by bylo lépe toto dělat až příští rok, kdy bude na toto více času.
DFW: myslí, že to, že se sejdeme, připravíme, minimálně získáme prostředí, kde se lidé sejdou a ve společné diskuzi jsou ty rozdíly zvládnutelné. Pokud zároveň děláme ideovou konferenci, Janka myšlenkovou konferenci - může to dávat smysl.
Terka: viděla by to především na to setkání. Ona sama to vnímá jako výkop, měli bychom lidi informovat o tom, že se jedná pouze o výkop, že budou další, nasměrovat lidi, aby to takto brali. Zaměřit to na to, abychom říkali po republice alespoň to samé.
David Witosz: myslím, že načasování je důležité, letos nám to budou komplikovat komunální volby, cca 30% lidí co se intenzivně věnují komunálu nám bude chybět, cenné naopak může získavání zpětné vazby od voličů přímo v komunální kontataktní kampani.
David Novák: pokud ta debata bude o nějaké stovce lidí, tak to může dopadnout tak, že v té skupině převáží nejlépe odprezentovaný názor někoho prezentačně schopného, třeba politika. Nesouhlasné názory ale zůstanou, jen budou potlačeny.
DFW (chat): každopádně - jak jsem prosil, budu potřebovat to donést k nějaký rezoluci. Řešili jsme co všechno je změnitelný (hodně věcí), co je jádrový a potřebujeme vědět aby se ta akce mohla připravovat. V tuhle chvíli na tom chtějí nějak dělat lidi napříč stranou a vnímám jako podstatný to umožnit, ale nemůžeme úplně dobře pracovat s tím, že čekáme týdny jestli teda vůbec bude dovoleno udělat setkání že jo. Ale věřím, že se nějak dohodneme.
ukončeno v 19:43
Bod 2 Volební dohled

Janka představuje tento bod. Z důvodu, že zde máme více nových lidí, chtěla, abychom si řekli, že volební dohled máme rozdělený většinou po dvojicích. Sledujeme ideálně už primárky, u komunálních voleb řešíme primárně čelo.Chtěla jsem dát prostor pro dotazy. Složka s tabulkou s rozdělením mezi kraji zde

Dalibor: volební dohled v rámci senátních voleb, senátní skupina se moc nezformulovala, navrhuji vezmu si vol. dohled na sebe: budu sledovat kandidáty, kteří prošli primárkama.
Dan: doporučuji, abyste krajům o sobě dali vědět. Pokud bude mít někdo pocit, že se děje něco nekalého - upozornit volební dohled
David Witosz: běžte příkladem, vysvětlujte, že etika má smysl
Jana K.: ptá se jaký je eskalační mechanismus
Dan odpovídá, že máme pravomoc kandidátku zrušit, vyškrtnout kandidáta.
Honza Bendařík: my oficiálně nastupujeme až po tom, co je nám oznámena kandidátní listina. Snažíme se působit preventivně, poradit, případně pomoci odkázat nad nadřízený tým. Neměli bychom vyhrožovat stažením kandidátky, to až v krajní situaci. Pokud se vám něco nebude stát, poraďte se v chatu zulip RV.
Dan: pokud nedořešíme v chatu, můžeme dát další schůzku k tomuto tématu
ukončeno 19:54
bod 3 Obsazování pozic na celostátní úrovni

Janka uvádí bod v reakci na mail IB. My jsme přijali usnesení, kde jsme dali úkol (že IB pověřujeme, aby ). Chtěla zde probrat, jakým způsobem to zde přijímáme

Dan: poslal jsem v mailu, že něco z toho je podnět k diskuzi, jak praktikovat obsazování pozic ( např. obsazování pozic do vládního týmu)
Jakub Michálek: můžu názory, doporučení předat na jednání klubu, pokud bude zájem. Na jednání klubu jsme dali principy k obsazování majetkových účastí. Je tam navržen proces - skupina státní firmy, která v tý oblasti funguje, má v gesci navrhnout způsob obsazení. Skupina st. firmy k tomu zpracovává podklad.
Dan: k tomu se jednala schůzka jednatelů s MRT lidská práva a IB, navazuje na to bod
bod 4 Vládní zmocněnec pro lidská práva

Dan seznamuje přítomné s tímto bodem. MRT vygeneroval 2 kandidátky na vládního zmocněnce pro lidská práva. Potkali jsme se na call včera a vysvětlovali si, jak to probíhá. Bude přidáno třetí jméno, který vybral IB. MRT určí preference. Dohoda je taková, že se dodá seřazený seznam, v rámci něho se pokusí vyjednávací tým prosadit jména dle pořadí. To zatím není, bude vygenerováno v nejbližších dnech. Záleží pod koho to bude spadat. Bylo to navrženo jako uzavřené. Konsensus, že schválení hosté zde mohou být.

Jakub M.: nejrealističtější vidí najít osobnost, která je uznávaná, aby měla autoritu vyjednávat návrhy. Považuje politický prvek za poměrně důležitý.
Janka: zmiňuje, že je tam spousta dalších pozic které se dají obsazovat (např. rada pro duševní zdraví). Přijde ji, že proces není transparentní, že se to dělá ad hoc.
Dan: myslí, že kandidátky, o kterých mluvil Jakub byly vygenerovaný.
Jakub: seznamuje o postupu a co je v dohodě o nominacích uvedeno. Není správné nastupovat na režim, že stranické orgány mají diktovat, kam jaké lidi dát. Jejich role je poradní.
Dan: to je na další debatu, která se nedá řešit tady a teď
Dalibor: je zde usnesení, že mají být transparentní pravidla
ukončeno v 20:20
Předsedání předáno: Honza Bednařík (20:21)

bod 5 Představení plánu pracovních skupin

Janka předložila na základě úkolů z RV.
https://rv.pirati.cz/pracovni-skupiny/

rozpočtová pracovní skupina
Janka:Máme min. 4-5 aktivních členů, kteří se zúčastnili tvorby rozpočtu min. rok. Na tento rok je plán aktivněji pracovat i během postupného čerpání. Průběžně budeme sledovat čerpání. Navrhuji RP, zda by zástupci nemohli chodit na schůzky odborů s RP
programová
Janka: Máme zde rozjetou aktualizaci dlouhodobého programu. Projednáme na schůzce prog. skupině - pak na RV. Další věcí je post mortem (má na starosti Dan Leština). Snažíme se zapojovat do přípravy komunálního programu. Skupina by se měla účastnit konference, kterou chystá David F. Wagner
PR tým
Šárka: Čekalo se, že budeme představovat prezentaci RV na CF. To se nedělo, takže jsme se od tý doby nesešli. Do příštího týdne bych předložila
TO
Honza Bednařík:Řeší zastupování CF, kde spíše reagujeme, než abychom něco řešili. Máme k řešení preferenční systém hlasování (požadavky jsou do primárek v Praze). Další téma, je přehled nástěnka pro členy jednání, jejich orgánů, oblastních for apod. - požadavek na takový nástroj by mohl vzejít z programové skupiny.
předpisová skupina
Jakub Michálek: Aktuálně se věnujeme novele rozhodčího řádu a PPÚ. Projednává se koncept JdŘ pro oblastní sdružení. Objevila se genderová problematika - vede se diskuze. Řeší se problematika výběrových řízení.
strategická skupina
Terka: Tento měsíc se skupina nesešla. Bude svolána, jsme domluvení s RP, že budeme pokračovat dál, tak jak to bylo nakoncipováno. Janka se dotazuje na spolupráci s RP. Terka: Blanka ani Martin Jiránek nemají nic proti tomu - budeme se věnovat strategii strany. RP si nechá strategii politickou a mediální
Dan zmiňuje, že na poradě jednatelů - přijít za jednateli do vlákna a připravit vstupy na celý rok
Jakub Houser se dotazuje, jak se do pracovních skupin hlásit. Janka: pokud chceš být člen s hlasovacím právem, tak to oznam mě nebo asistentce a budeš přidán na web.
Honza: pro nečleny RV jsou skupiny otevřené, pokud bude zájemce v zásadě může, nebojte se lidi pozvat.
představení plánu RV
Honza: mezitím jsme losovali nové jednatele, první schůzka proběhla včera. Plán na celý rok zatím nemáme, plán bychom mohli dořešit do zasedání RV v únoru.
Bod 6 Etika

Janka v úvodním slovu zmiňuje, že nyní je to více aktuální, že se naše doporučení probíralo na fb i jinde. Jde o to, abychom dokument otevřeli a zároveň dali možnost zpětné vazby širšímu členstvu a poté ho přepracovat. Řeší se, zda ponechat od RV jako doporučení nebo přes CF jako předpis. Kdo by chtěl se na tom podílet, prosím přihlaste se.
Hlásí se Mahu, Marek Houser, Zdeněk Kubala, Radka Musilová, Bohdan Vaněk

bod 7 Zástupce RV ve volebním výboru a zástupce ve skupině pro průzkum (Dan, 20 minut)

zápis z VV 1.2. https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=797091#p797091
Dan: jsou věci kde jsou požadování členové RV jako nominanti. Nemůžeme to určit my jako jednatelé. Dan (jediný přihlášený kandidát do volebního průzkumu), Jana Koláříková (jediná do volebního výboru). Nechávám na vás jak tyto nominace vyřešit a potvrdit, že jsou za RV.

Honza: dříve se to řešilo na jitsi, vzhledem, že na obojí máme jen jednoho zájemce, je někdo proti. Nebo to takto schválíme konsensuálně. Nikdo se nehlásí. Tímto je to uzavřeno a zástupci jsou vybráni.
Dan Leština - vybrán jako zástupce k volebnímu průzkumu
Jana Kolaříková - vybrána jako zástupce do volebního výboru
bod 8 Zasedání RV

Dalibor: je počítáno s tím, že to bude zahájeno?

Honza: zahajují jednatelé, zahájím to dnes. Poté bude zahájen program - bylo by dobré mít body programu připraveny předem včetně podkladů. Věnujte se tomu s předstihem.
Dalibor: upřesňuje, že se to udělá v PiCe a bude to současně online i fyzicky.
Zdeněk: prosí o vyjasnění, bral to tak, že primárně to mělo být fyzicky
Honza: bude to zahájeno a primárně to upravíme v jednání, do jaké míry to bude online a fyzicky
bod 9 Noví jednatelé

Dalibor zatím jsem měl subjektivní pocit, že se nic neděje. Něco zaznělo, tak prosím jen pro info.

Honza Bednařík: včera proběhla 1. schůzka, řeší se na foru vedoucí jednatel. Hlavní úkol co nás čeká je zasedání
bod 10 Nové RP

Dalibor - nebyl jsem na posledním RP, zachytil informaci, že se toho moc neprojednalo. Vím, že je krátká doba, ale i tak jsem z toho zneklidněn, že u RP nevidím časové možnosti řešit vnitrostranické věci.

Blanka: zmiňuje, že je to poměrně náročné. Ivan i Marcel jsou poměrně vytížení, hodně fungujeme operativně. Je rozjednáno mnoho věcí. O čem tento bod má být? Bylo by lepší kdybys konkrétně mi řekl, abych mohla reagovat. Děláme maximum možného s tím, jak bylo RP navoleno.
Jana K.: doplňuje, že byla na posl jednání RP, přišlo ji, že se nic moc nevyřešilo, na to, že jednání trvalo dlouho. Musí si to ještě sednout.
Blanka: neví, proč se to zde řeší. Pokud budete mít pocit, že se někde něco neděje - prosím sdělte mi to.
Jakub M.: přeje novému RP ať se mu práce daří, je připraven na spolupráci. Bylo by žádoucí aby RP+RV se poradili čas od času v diskusi a byli synchronizovaní
Honza: jako nadřízený orgán RP bychom měli vytvářet dohled, je to něco o čem bychom měli mít přehled jak RP funguje. Zmiňuje, že na poradě jednatelů se řešila analýza RV+RP. Dotaz na Terku a DFW v jakém to je stavu.
Terka: analýzu jsem začala zpracovávat a jsem u RV, za RP nevím, zda by někdo analýzu za RP mohl provést
Jakub M.: bylo by dobré, aby RP předkládalo na zasedání RV zprávu o činnosti s plánem alespoň na následující čtvrtletí.
bod 11 Různé

Dalibor navrhuje určit termín dalšího jitsi. Vzhledem k zasedání RV 26. února

Jakub M.: co je smyslem jednání a proč to není ve standartním režimu
Honza: probrat věci co se dějí, neformální setkání RV k 3. dni v měsíci.
Jakub: přijde mu to dost oficiální, ale nebrání se tomu ať to pokračuje, jen to někdo může brát jako netransparentní
Zdeněk Kubala: doplňuje - nástěnka jednání? Názor RV k organizaci jednání na foru, osobně mu to přijde jako chaos.
Diskuse:
Dalibor: něco takového za současných podmínek si neumím představit jak to zautomatizovat. Marek: zmiňuje možnost Heliosu. Janka: zmiňuje nástěnku na mraku Dalibor: reakce na Helios - lze v heliosu hlasovat veřejně či jen tajně? Honza: pokud toto téma chcete diskutovat, tak v TO na zulipu. V nástěnce RV je faktor, že je potřeba to udržovat ručně.
Honza Bednařík považuje dnešní Jitsi za uzavřené v 21:05

Pokračuje diskuze k dotazu Zdeňka.
Zdeněk: vidí jako důležitou věc digitalizaci agendy. Marek: za RV se podával report, kde bylo vidět, report hlasování. Zda by se dal využít. Honza: co se týče upozornění chodí sms, na mail, zulip. Občas běží více jednání zároveň, chápe zmatek, že se posunují termíny apod. V JdŘ RV budou hlasování od pa-po, což by mělo sloužit k termínovému sjednocení. Postupné kroky se dějí. Technicky to řešitelné je - jen musí přijít podnět ze strany, že je o to zájem. Marek (chat): jako třeba výpis jednání, kde jsem oprávněný se zapojit, přičemž by byly třeba barevnými značkami odlišené druhy jednání (hlasování, rozprava, členský podnět atd.). Honza: pokud z RV vznikne požadavek (např. hlasovací aplikaci apod.). Zdeněk: pokud RV by toto chtělo řešit - ustanovit prac. skupinu, která zkonzultuje např. s TO a poté přednese RV. Dan: vidí to jako dobrý náplň činnosti pro technickou skupinu v konzultaci s TO, zda je to reálně možné. Formulovat poptávku na prac. skupině.

Pokračuje se v neformální diskuzi.

Doplnění k tématu - už se částečně řešilo:

Aplikace pro veřejné hlasování
návrh k 6.12.2021
https://codimd.pirati.cz/JR8kEVfPSKyrCqmKCpOwgA#

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z jednání pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi RV březen/2022
Zápis z jednání Republikového výboru RV Jitsi č. 3/2022

Datum a čas: 10. března, 19:00
Místo: Jitsi

Návrh programu:

  1. Vládní zmocněnec pro lidská práva (Dalibor, 10 m )
  2. Volební dohled - aktuální stav (Dalibor, 15 m )
  3. Příprava na zasedání RV duben? květen? Terezín? (Dalibor, 15 m )
  4. (Ne)aktivita RV - podpora pro zahájení jednání (Dalibor, 15 m )
  5. Výsledek hlasování k Turowu, jak dál? (Dana,20min )

Přítomní:
Dalibor Záhora, Dan Leština, Dana Balcarová, Lukáš Bartoň, Janka Michailidu, Lukáš Černohorský, Jana Kolaříková, Radka Musilová, Vít Žáček, Vojta Lukavec, Pavel Kořízek, Daniel Mazur, Marek Houser, Jakub Michálek

Zapisovatelka: Alena Říčková
Ověřovatelky: Dana Balcarová, Jana Koláříková

Předsedající: Dan Leština

Odkaz na celý zápis zde https://codimd.pirati.cz/o24LZMJaRTeuiAtxh4GhOA
Celý zápis vložen OFFTOPICZápis z jednání RV 3/2022 10. března 2022

Datum a čas: 10. března, 19:00
Místo: Jitsi

návrh programu

Vládní zmocněnec pro lidská práva (Dalibor, 10 m )
Volební dohled - aktuální stav (Dalibor, 15 m )
Příprava na zasedání RV duben? květen? Terezín? (Dalibor, 15 m )
(Ne)aktivita RV - podpora pro zahájení jednání (Dalibor, 15 m )
Výsledek hlasování k Turowu, jak dál? (Dana,20min )
Přítomní:
Dalibor Záhora, Dan Leština, Dana Balcarová, Lukáš Bartoň, Janka Michailidu, Lukáš Černohorský, Jana Kolaříková, Radka Musilová, Vít Žáček, Vojta Lukavec, Pavel Kořízek, Daniel Mazur, Marek Houser, Jakub Michálek

Zapisovatelka: Alena Říčková
Ověřovatelky: Dana Balcarová, Jana Koláříková

Předsedající: Dan Leština

bod 1 Vládní zmocněnec pro lidská práva

Dalibor shrnuje dnešní schůzku - náš nominant neprošel z důvodu koaličního nesouhlasu.
Daň doplňuje, že k tomuto bylo jednání s Ivanem již dříve, domluvili jsme se, že si nechá doporučit pořadí kandidátek od RT.
Dana Balcarová zmiňuje obsazování našich lidí do rezortu - konkrétně životního prostředí - kde se jim nedaří někoho dosadit.
Dan doplňuje, že rezort dopravy je na tom podobně
bod ukončen 19:20

bod 2 Volební dohled

Dalibor za sebe za volební dohled řeší senátní volby na Praze 7, dával tento bod z důvodu, pokud chce někdo řešit aktuality.
Janka zmiňuje situaci v Brně, kde má dohled s Vojtou Lukavcem. Zmiňuje schůzku na které byli, diskuze byla vyhročenější, primárky v Králově poli proběhnou znova. Je podána žádost na KK.
Lukáš Bartoň ve svém kraji zmiňuje krajskou schůzi v pondělí. Došlo zde k problému, Dan jej odkázal obrátit se na volební dohled v tomto kraji (J.Bednařík+Bohdan Vaněk)
bod ukončen 19:28

bod 3 Příprava na zasedání duben, květen

Dalibor toto téma nadhodil neboť čas běží. Chtělo by to začít řešit s předstihem. Apeluje na jednatele nahodit anketu k termínu, který by měl být nejpozději na konci května. DFW počítá s pořádáním zasedání v Terezíně pravděpodobně. Apel nato to začít rozpohybovat.
Dan Leština pověřuje Dalibora pro komunikaci s DFW.
Jana Koláříková: navrhuje na schůzku jednatelů s pozváním DFW.
Dalibor zajistí s DFW místo a následně jednatelé začnou řešit organizaci zasedání.
bod ukončen 19:32

bod 4 (NE) aktivita RV

Dalibor opakuje pro ty, co nesledovali debatu v sekci jednatelů. Kdy BS a VJ navrhují změnu JdŘ, aby se nemusela shánět podpora. Dalibor zmiňuje, že toto je část problému, aktuálně je však větším problémem celková neaktivita členů.
Dan apeluje, aby členové RV byli zodpovědnější, sledovali zulip, redmine. K návrhu Báry a Vojty - nepovažuje jej za nejšťastnější.
Janka souhlasí s tímto. Kdy příklady uvedené Bárou za ni nejsou důvodem pro změnu JdŘ. Doporučuje, aby si členové dali sledovat vlákno zde https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... .20Redmine, kde se ukazuje co kam kdo přidal, pomáhá to lepšímu sledování. Doporučuje tedy členům přidání tohoto streamu na zulipu.
Dalibor apeluje sledovat návrhy a pokud členům RV přijdou validní, prosí o jejich podporu.
Dan zmiňuje iniciativu Zdeňka K. k technickým aplikacím.
Bod ukončen v 19:45

bod 5 Výsledek hlasování k Turowu

Dana Balcarová uvádí tento bod. Zařadila jej na dnešní poradu z důvodu, že ji to přijde důležité. Piráti se distancují se od smlouvy uzavřené s Polskem ohledně dolu Turów. Čekala, že MO k tomuto vydá stanovisko. Vnímá jako problematické, že není oficiální reakce na výsledek hlasování. Dotazuje se, jak to vnímají ostatní, zda by nestálo vydat doporučení RV, jak se v těchto případech zachovat (hlasování na posl. chvíli, netransparentní)
Dle Dana MO splnil ulohu, poslal mantry. Vyjádření je již na jednotlivých lidech.
Jakub Michálek: u nás v klubu to řeší Klára a určitě se k tomu vyjadřovat bude, bude se to dál řešit
Dana: ke mě se mantry nedostaly.
Dan doplňuje, že mantry rozesílá krajská mediální spojka.
Jakub Michálek zmiňuje usnesení posl. klubu, aby naši ministři vytvářeli časový prostor pro projednání před hlasováním ve vládě
Dana poprosila zda je někde zveřejněno usnesení.

bod Různé

Dan zve všechny na pondělní schůzku Upgrade odborné sekce.
Probíhá apel na probíhající jednání.
Jakub M. zmiňuje, že jednání od Matěje Kubíčka není třeba zahajovat, je součástí balíčku PPU a bude předloženo. Musí se dodělat zmocnění, tam kde je to potřeba.
Janka doufá, že není práce duplikována, předáno Terce Vovesové. Posílá zmocnění pro vyhlášky, které si odbory chtěli nechat, změny OŘ jsou hotové https://docs.google.com/document/d/1vls ... Zc1G4/edit, kdy toto projednávala předpisová skupina dříve.
Jakub M. předloží toto na setkání předpisové skupiny. Uvádí, že Matěj Kubíček zvažuje variantu zrušení PPU. Ještě to bude probíráno na příštím jednání pracovní skupiny předpisové.

Jednání ukončeno v 20:05

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z jednání pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi RV duben/2022
Zápis z jednání Republikového výboru RV Jitsi č. 4/2022

Datum a čas: 3. dubna 2022, 19:00
Místo: Jitsi

Program:

  1. 2 MIL pro Prahu
  2. Komunální program - update
  3. Vládní zmocněnec
  4. Zástupce Pirátů v MŽT
  5. Volební dohled
  6. Senátní volby
  7. Zasedání RV duben, květen
  8. Stanoviska RV k projednání
  9. Přehled navržených jednání v podatelně
  10. Různé
    Přítomní:
    Tereza Vovesová, Daniel Mazur, Andrej Ramašeuski, Lukáš Bartoň, Daniela Weissová, Janka Michailidu, Jan Bednařík, Jakub Michálek, Dan Leština, Pavel Kořízek, David František Wagner, Dalibor Záhora, Vít Žáček, Dana Balcarová, Jana Kolaříková (celkem 15, CF 9, kraje 6)
    Hosté:
    Blanka Charvátová, Dominika Otrošinová, Hana Hajnová, Honza Hora

Zapisovatelka: Alena Říčková
Ověřovatel: Dalibor Záhora

Předsedající: Jan Bednařík

Odkaz na celý zápis zde https://codimd.pirati.cz/rvduben22
Celý zápis vložen OFFTOPICJitsi RV 4/2022

Datum a čas: 3. dubna 2022, 19:00
Místo: Jitsi

návrh programu:

2 mega pro Prahu (15 m, DZ)
zkusit pozvat někoho z RP, Blanku?
DM: Blanka pozvaná, zúčastní se cca první půlhodinu, pak musí jít kvůli dětem. Zvu i Honzu Horu, spoluhospodáře KS Praha, a Hanku Hajnovou, která si věc vzala na starost v RP a CVŠ.

Vládní zmocněnec pro lidská práva (DZ, 10 m )
zjistit aktuální info od Ivana a MRT LP

zástupce Pirátů na MŽP (DB, 10 m )
zjistit aktualní info od Ivana

Volební dohled (DZ, 15 m )
aktuální stav

Senátní volby (DZ, 15 m)
aktuální stav, podřazený bod Marvanová za SPOLU P11, přizvat Ondřeje Chrásta

Zasedání RV duben? květen? (DZ, 10 m )
po konzultaci s DFW je možný Terezín do konce dubna
v pozdějším termínu do konce května musíme oslovit jiné kraje
Terezín by byl pak možný v termínu léto/podzim

Stanoviska resortních týmů k projednání - návrhy jak je dělat efektivně (DFW, 10 minut)

máme v podatelně stanovisko resortního týmu. V minulosti to byly hodně problematické procesy na dlouho, přál bych si zkusit najít cestu jak to dělat trochu bystřeji.
přehled navržených jednání v podatelně
V rámci pokusu o zvýšení aktivity se pokusím stručně poreferovat o tom, co nám leží v podatelně. Pokud by byl někdo proti dejte mi vědět SZ a já bod stáhnu. TV

komunální program (janka, 5 minut)

rychlý update
AGENDA

2 MIL pro Prahu
Komunální program - update
Vládní zmocněnec
Zástupce Pirátů v MŽT
Volební dohled
Senátní volby
Zasedání RV duben, květen
Stanoviska RV k projednání
Přehled navržených jednání v podatelně
Různé
Přítomní:
Tereza Vovesová, Daniel Mazur, Andrej Ramašeuski, Lukáš Bartoň, Daniela Weissová, Janka Michailidu, Jan Bednařík, Jakub Michálek, Dan Leština, Pavel Kořízek, David František Wagner, Dalibor Záhora, Vít Žáček, Dana Balcarová, Jana Kolaříková (celkem 15, CF 9, kraje 6)
Hosté:
Blanka Charvátová, Dominika Otrošinová, Hana Hajnová, Honza Hora

Zapisovatelka: Alena Říčková
Ověřovatel: Dalibor Záhora

Předsedající: Jan Bednařík

Bod 1 2MIL pro Prahu (hosté Blanka Charvátová, Daniel Mazur, Honza Hora)

Dalibor uvádí bod s tím, že VV přijal usnesení, kde jsou asi 3 varianty, které se liší, varinaty dotace a půjčky. Poprosil hosté za Prahu představit podrobněji.

Návrh VV:
VV projednal návrh na alokaci prostředků pro volby pro KS Praha s předsedou Danem Mazurem. Na základě diskuse doporučuje následující varianty:

navrhnout částku od 1 do 2 milionů korun jako převod z přebytku hospodaření do rozpočtu KS Praha;
navrhnout řešení formou bezúročné půjčky z centrálního rozpočtu;
nebo kombinaci obou výše zmíněných řešení.
Ukládá RP projednat jednotlivé varianty s RV a zvolit tu z variant, na které se bude možné dohodnout.
viewtopic.php?p=803804&sid=ce003081003b ... 22#p803804

Zápis RP z 28. 3. zde

Úvodní slovo hostů:
Daniel Mazur: sdílí podobu detailního rozpočtu Prahy pro volby. Zatím nejednali o variantě půjčka, vždy je útrata za kampaň jakousi investicí do voleb (spekulativní investice). Představuje jednotlivé položky rozpočtu a jejich přerozdělení. Několikrát jsme to s volební manažerkou procházeli a věřím, že každá položka je zdůvodněná.
Diskuse:
Andrej: Váš krajský rozpočet počítá s jakou částkou, vidí nesrovnalost ve výdajové a příjmové části
Daniel: příjmy z krajského rozpočtu do kampaně je 4,5M, z fundraisingu doplnit do částky 6M
Honza Hora: je to komplikováno u nás tím, že je to zároveň kraj a komunál. Doplňuje, že je pravděpodobně čeká i zdražení reklamních ploch.
Jakub Michálek: zmiňuje důležitost smysluplného umístění billboardů
DFW: dotaz - zda je možné intenzivnější setkání na toto téma (peníze pro magistrát)
Daniel Mazur: požadavek na to, jak bude vypadat pražská kampaň je naprosto legitimní. Koordinace začala cca před 3 týdny.
Honza Hora: v zájmu rychlejšího přenosu informací navrhuje pro volební dohled RV, že by se mohli zástupci (Dalibor Záhora, DFW) připojit (jejich setkání probíhají ve větší míře online)
Daniel Mazur doplňuje, že pražský štáb je každý pátek od 15 hod. na http://jitsi.pirati.cz/volebnistab2022
Tereza: dotaz na počet koordinátorů pro Prahu
Daniel M.: 3 koordinátoři, 2 lidi plně placené pozice - mediální manažer
Jan Bednařík: dotaz - zda příspěvek z centrály by měl navýšit rozpočet nebo by to mělo naopak vykrýt přijmovou část (pravděpodobně dary)
Daniel Mazur: toto bylo řešeno s volební manažerkou, kdy nám jde o skutečné navýšení z 6M na 8M bez toho, abychom snižovali fundr. cíl
Tereza: dotaz kolik z fundr. již je vybráno
Daniel: od 12/2021 se připravovaly 3 základní pilíře - vnitřní, drobní dárci a vnější fundraising. Na nižší úrovní tzn. místní sdružení se daří vnitřní fundraising.
Hanka Hajnová: situaci řešila na půdě RV, dávala doporučení 2M Praze dát, což neprošlo přes RV. Shrnuje současnou situaci.
Daniel Mazur: k možnosti půjčky - na část z 2M by si dokázali představit půjčku ale s tím, je nutné na obou smluvních stranách si uvědomit s tím spojené možné riziko, že Praha to nebude schopná to rozumně splatit (v polovině volebního období)
Honza Hora: je opravdu nutné i k půjčce přistupovat tak, že nebude schopnost to splatit
Jakub Michálek: představit ideu kampaně, abychom mohli posoudit. Lhůta ke splacení lze rozložit, kombinace půjčky a dotace je u něj představitelná
Dalibor Záhora: návrh - zjistit orientačně názor RV, pro jakou variantu se kloní. Je někdo proti se vyjádřit v duchu 3 navrhnutých variant.
Jan Bednařík: Udělá anketu v rámci chatu na jitsi

Bod Komunální program

Janka v úvodním slovu - MO udělal na programu korekturu, potřebovali jsme to dostat do podoby, na které jsme se shodli po formální stránce. Bylo to opraveno návrhovým způsobem, nyní bych chtěla vědět, kdo si vezme na starost to odklikat a jaký bude další postup.
https://docs.google.com/document/d/1dv2 ... pG8ew/edit
Hanka Hajnová: čím dříve to bude tím lépe, každopádně před finálním tvarem doporučuju, aby to odsouhlasili vedoucí MRT a RT. Ve chvíli až to budou mít odklikáno předložila bych dokumetn před RP a RV.
Janka: souhlas, poslala bych jim původní verzi, současnou a deadline do pátku (8 .4. 2022)
Dan Leština: nabízel se s pomocí faktického checku, poprosil Janku o info v programové skupině. Rád by viděl připomínky, které tam byly dosud. Byly tam spory, které se zřejmě vyřešily.
Janka: programová skupina na fakt check to má dostat kdy?
Dan upřesňuje, že by mohl dnes odklikat formátové úpravy, poté formulačně upravenou verzi předložit programové skupině a RT
Janka: ke komentářům - většina je v původním dokumentu, kde Hanka měla komentáře zamknout
Tereza: nyní by se vyplatilo to poslat vedoucím RT ať to odsouhlasí, za ni, co se týče komentářů, tam žádné spory nebyly
ukončeno 19:53

bod Vládní zmocněnec

Dalibor Záhora: k tomuto novinky nejsou, žádál o reakci přes Denisu, ale zpětnou vazbu neobdržel.
Jakub Michálek: žádný update nenastal, je možné, že po K5 v úterý (5. 4.) bude něco nového

bod Zástupce Pirátů na MŽT

Dana Balcarová - máme slibováno, že J.Lehejček bude patřit mezi poradce, což se zatím nepodařilo. Nemáme k tomu informace, začíná nás to znevýhodňovat.
Jakub Michálek: vím, že se o to Ivan hodně snaží, bohužel to není jednoduché a nevím, zda se to podaří. Pozitivní - L.Blažek v oblasti povodí. Texty návrhů, které jsou připravováný - obrátit se na Kláru. V koaliční smlouvě jsou možnosti jak si formálně vyžádat materiály.
Dana Balcarová: poprosila o oficiální možnosti, které by využila
Jakub Michálek: poprosil o připomenutí a napsání požadavků co je v tomto tématu potřeba
ukončeno 20:06

Volební dohled

Dalibor se v úvodním slovu dotazuje zda má někdo něco k tomuto bodu, zda je potřeba něco řešit nebo poradit.
Janka: sleduje, že velká část komunálu tvoří samostatné programy, bude potřeba zkontrolovat, zda nejsou v konfliktu s centrálním programem. Nejsme schopni to podchytit na straně RV, až vyjde celostátní program - dát pokyn krajům, aby si to zkontrolovaly, že to není konfliktní.
Jan Bednařík: obecně k volebnímu dohledu zmiňuje situaci z Plzně, kde není vše ohledně kandidátek ideální.
Daniel Mazur: zmiňuje, že za Prahu komunikoval s Davidem Witoszem, RV má v podatelně v sekci volební oznámení 2 oznámení z Prahy, další budou následovat
ukončeno 20:15

Senátní volby

Dalibor věci se posouvají - proběhlo první školení senátních kandidátů. Rýsují se další kandidáti za obvod Tábor, probíhají primárky za volební obvod Jičín. Bude další školení, ale termín není ještě vyhlášen. Zmiňuje volební obvod Praha 11. Pokud má někdo konkrétnější věci z dalších krajů, bude rád za doplnění.
Dana Balcarová: doplňuje, schůzka byla před 3 týdnama, v út by měla být další schůzka, ale termín není potvrzen. Zmiňuje, že dle ní se to moc neposouvá. Není dle ní jasno v docela zásadních krocích
Daniel Mazur: doplňuje informace k obvodu Prahy 11. Je potřeba hodně spoluprací s krajem, s centrálou, prosím o dořešení na všech úrodních co nejdříve
Dalibor: prosím směřovat na koordinátora P. Štěpánka, nemám pravomoc po něm něco vyžadovat. Co se týče podpor dalších stran - k tomu je zmocněna Hana Hajnová.
Daniel: zmiňuje situaci za volební obvod Prahu 10
Debata k možné podpoře kandidáta na P10 Pirka.
Dalibor: Je to problematický kandidát, špatný mediální obraz, antihumanistické výroky i antivaxerské.
Daniel: Situace na P10 je komplikovvaná, původní koalice Vlasta již nefunguje, Pirk je ale stále hratelný.
ukončeno 20:27

Zasedání RV duben - květen

Dalibor kontaktoval DFW, do konce dubna je možný Terezín. Je čas do posledního víkendu v květnu (nejzazší termín). Poprosil o návrhy kde by to mělo proběhnout.
Andrej: zmiňuje možnost v Pardubicích, preferuje variantu Terezín
DFW: preferuje nyní Terezín nedělat, dle něj vidí lepší termín na podzim nebo v létě.
Jan Bendařík: uděláme anketu nad víkendy
Jana Koláříková: zmiňuje nabídku Prachatic
Jan Bednařík: shoda na tom, že zasedání bude prezentční, anketa na termín, poté dáme poptávku na místo
bod ukončen 20:32

Stanoviska RT k projednání

DFW: navrhuje vyzkoušet první call pro zájemce - po zapracování na jednání - poté to řešit na velkém RV poměrně rychle. Názory co by vám vyhovovalo jako dobré.
Dan Leština: souhlasí, považuje to za optimální postup
Jakub Michálek: připomíná, že pravomoce jsou rozděleny mezi RV a RP (exekutivní útvar, který je schopen reagovat akčně). Rozhodující je povaha dokumentu, zda je potřeba akutního a rychlého stanoviska.
https://www.pirati.cz/program/stanoviska/
bod ukončen 20:40

Přehled

Tereza: sdílí dokument s přehledem věcí v podatelně https://mrak.pirati.cz/apps/onlyoffice/ ... =%2FOrgány a týmy%2FRepublikový výbor%2FProvozní%2FPodatelna měsíční přehledy%2FPodatelna duben 2022.xlsx
Jan Bendařík: apeluje na zahájení jednání, které již mají podporu

Komunální program

Navrhuje se postup - poslat na MRT a RT co nejdříve a předtím na RP (vynechat již programovou skupinu). Další check udělat při schvalování RV.
V pondělí na RP, poté už bychom to dostali do jednání.
bod ukončen 20:50

Různé

Tereza Vovesová: s přípravou strategie se sejdeme v úterý od 19 hod. (https://jitsi.pirati.cz/PiratiStra )a pak přinesu na RV
Jakub Michálek: měli bychom zavést pravidelné bilanční jednání k naší účasti ve vládě, je několik variant (na samostatném setkání, další varianta v rámci zasedání RV), měla by k tomu jít předem podkladová zpráva.
Tereza: zmiňuje vývoj červených linií, přibylo příslušné vlákno. Termín do 1/2 dubna, aby to bylo v provozu
Jakub M.: uděláme přehled kontaktů na naše lidi. Pokud se nám podaří s TO, budou soubory na mraku.
Jan Bednařík: k fungování jednatelů RV - na pozici jednatele RV rezignuje z časových důvodů.

Jednání ukončeno v 21 hod.

alena.rickova
Asistent/ka RV
Příspěvky: 184
Registrován: 02 črc 2021, 10:17
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z jednání pro členy RV

Příspěvek od alena.rickova »

Jitsi RV ke Společnému komunálnímu programu

Datum a čas: 27. 4. 2022, 18:00 hod
Místo: Jitsi

Přítomní za RV:
Dan Leština, Dalibor Záhora, Dominika Michailidu, Janka Michailidu, Jan Bednařík, Tereza Vovesová, Vojtěch Lukavec, Lukáš Bartoň, Daniel Mazur, Jakub Michálek, Zdeněk Kubala, Daniela Weissová, Bohdan Vaněk, David František Wagner, Bára Soukupová, Radka Musilová, Lukáš Černohorský

Hosté: Hanka Hajnová, Guiseppe Maiello

Začátek v 18:05

Předsedající: Jakub Michálek

Odpovědět

Zpět na „Organizace“