[Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

[Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj brněnští Piráti,

na základě rozhodnutí místního fóra Brno svolávám jednání ve věci volby členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů.

Ze schválené zakládací listiny fondu:
Čl. 15 Správní rada

(1) Správní rada je statutárním orgánem fondu, spravuje majetek fondu, řídí činnost fondu a rozhoduje o
všech záležitostech fondu.

(2) Do výlučné působnosti správní rady náleží:
  • vydat statut a rozhodovat o jeho změnách;
  • schvalovat rozpočet a jeho změny;
  • schvalovat roční účetní závěrku a výroční zprávu o činnosti a hospodaření (dále jen „výroční zpráva“);
  • rozhodovat o sloučení;
  • rozhodovat o zvýšení či snížení nadačního jmění za podmínek stanovených zákonem;
  • rozhodovat o poskytnutí nadačního příspěvku v souladu se souhlasným stanoviskem MF Brno;
  • rozhodovat o spolupráci a financování společných projektů nebo účasti na projektech připravovaných jinými nadacemi či nadačními fondy obdobného zaměření.
(3) Správní rada má 5 členů.

(4) Členem správní rady může být pouze fyzická osoba, která je svéprávná, je bezúhonná a není ona ani osoba jí blízká k fondu v pracovněprávním nebo obdobném vztahu. Za bezúhonného se pro tyto účely nepovažuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin.

(5) Členem správní rady nemůže být fyzická osoba ani osoba jí blízká, které se poskytují prostředky k plnění účelu fondu, jakož ani člen statutárního či kontrolního orgánu právnické osoby, jsou-li prostředky k plnění účelu fondu poskytovány této právnické osobě.

(6) Funkční období členů správní rady je dvouleté. Funkční období se stanoví pro všechny členy ve stejné délce.

(7) Členové správní rady jsou voleni MF Brno. Člen správní rady může být do své funkce zvolen opětovně.
Účast ve volbě:
  • Právo účastnit se volby není omezeno. Není potřeba doložit svou nominaci od skupiny členů.
  • Zájem účasti ve volbě oznamte v tomto vlákně společně s vaší kandidátskou řečí (čeho chcete dosáhnout, vaše způsobilost atd.)
Uchazeči:

Uchazeči se k volbě mohou přihlásit do 31. března 2021. Hlasování bude zahájeno 2. dubna 2021
Lhůta pro přihlašování byla prodloužena a končí půlnocí 11. dubna 2021. Hlasování bude zahájeno 14. dubna 2021.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Monika.Spilkova, Jakub.Sobocik, Michal.Marciniszyn

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 329
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 565 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ahoj všem,

hlásím se jako zájemkyně o členství ve správní radě Nadačního fondu brněnských Pirátů.
Vizi založení fondu jsem přednesla po komunálních volbách a po delší době se nám za pomoci dalších lidí (moc děkuji!) podařilo přiblížit se realizaci tohoto projektu.

Jak jsem již uvedla v projektovém inkubátoru, cítím problém podporovat tradiční charitativní projekty, jelikož mnoho z nich buď nepovažuji za dostatečně transparentní, nebo jejich administrativa, PR atd. "projí" velkou část prostředků, popřípadě obojí. To je důvod, proč jsem preferovala založení nového fondu, který bude fungovat podle pirátských zásad transparentnosti, na rozdělování peněz bude participovat celé MF Brno.

Logickým krokem je pro mne požádat Vás o podporu, abych mohla být součástí realizace této vize.

Díky ;) , M.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Tomas.Kolacny, Lucie.Jandova, Adam.Zemek
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Předávám předsedání @Michal.Marciniszyn.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Fiser
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2012, 12:55
Profese: Obchodní zástupce v IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Marek.Fiser »

Ahoj,

hlásím se o nominaci do správní rady Nadačního fondu pirátů v Brně. Jsem od začátku aktivním podporovatelem myšlenky transparentního fondu, který by čas od času pomohl na komunální úrovni charitativním projektům, které si pomoc zaslouží a jinde se na ně buď nedostane nebo je pro žadatele složité či trapné se o pomoc hlásit. Vím, že existuje spousta různých nadací a fondů, které bychom mohli podporovat a nic nezakládat, ale ne vždy jsem si úplně jist jejich transparentností a cíleností oné podpory.

Domnívám se, že založení fondu z prostředí transparentní strany jako jsou piráti bude určitě přínosné a na komunální úrovni, kde známe místní problémy velmi dobře, protože se jedná o věci, které se dějí v našem bezprostředním okolí, dokážeme pomoc rovněž velmi dobře zacílit s nulovými či minimálními náklady.

Pomáhat slabším a ochraňovat zranitelné je přirozenou součástí mé osobnosti a činím tak pravidelně, ať už finančně či jinak, protože mi to dělá radost. Činit tak pod hlavičkou Pirátů v mém rodném městě mi tuto radost znásobí a rád tomu ten čas věnuji.

Čauec.

Mara
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Fiser za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Kolacny, Michal.Marciniszyn, Monika.Spilkova, Lucie.Jandova, Petr.Springinsfeld, Adam.Zemek

Člen MS Brno, marek.fiser@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj brněnští Piráti,

rád bych Vás požádal o podporu ve volbě správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů.

Myšlenka založení nadačního fondu je mi blízká od prvního výkopu tématu a v současné krizové době ji považuji i za společensky velmi důležitou, protože může pomoci budovat mosty mezi sociálními vrstvami. Jelikož se mě (jakožto člověka s tabulkovým příjmem) covidová ekonomická krize prakticky nedotkla, cítím morální povinnost pomoci potřebnějším, a proto se snažím měsíc co měsíc část svých finančních prostředků poskytnout tam, kde jsou zrovna potřeba. Soustředění (nejen) mých charitativních aktivit pod hlavičku nadačního fondu je proto z mého pohledu přirozená cesta, jak pomáhat systematičtěji a efektivněji a současně jak zaručit, že s poskytnutými financemi bude nakládáno opravdu transparentně.

V Brněnském prostředí identifikuji dvě důležité cílové skupiny, na které bych se v případě zvolení chtěl v rámci aktivit fondu zaměřit, a to jsou děti ze sociálně vyloučených lokalit (často i ze sociálně indisponovaných rodin) a matky samoživitelky (otcové samoživitelé, pečující babičky, atp.), které byly ve složité situaci už před covidem a současná situace zasáhla o to intenzivněji. Domnívám se, že následující měsíce a roky budou rozhodovat o osudu jedné celé generace dětí zasažených omezením vzdělávání a pokud se na aktivní pomoc této skupině nezaměříme teď, za pár let nám oproti zbytku západního světa může ujet vlak.

Předem deklaruji, že v případě zvoleni nebudu usilovat o pozici předsedy správní rady (tam bych rád viděl @Monika.Spilkova jakožto iniciátorku).

Díky.

Tom K.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Adam.Zemek, Michal.Marciniszyn, Lucie.Jandova

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2025
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2699 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Vzhledem k malému počtu přihlášených navrhuji prodloužení rozpravy a lhůty pro přihlášení do 11. dubna.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Marciniszyn
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 554
Registrován: 07 dub 2016, 13:48
Profese: Manager, Software Engineering
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Rozprava prodloužena do 11.4.2021.

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed
Tel: 736 538 973
Email: michal.marciniszyn@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lucie.Jandova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 24
Registrován: 26 kvě 2020, 17:22
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Lucie.Jandova »

Zdravím všechny brněnské Piráty,

hlásím se zde jako zájemkyně o členství ve správní radě a chci Vás tímto také požádat o podporu ve volbě jejích členů.

Předešlí uchazeči zde již shrnuli několik i mých motivů se o členství ucházet, proto je tu už nebudu opakovat. Těch cílových skupin a možností, na které se dá prostřednictvím Nadačního fondu brněnských Pirátů zaměřit, je opravdu hodně. Mě budou nejvíce zajímat cílové skupiny z oblasti sociální práce, kde je třeba se opravdu zamyslet nad tím, na které z nich se zaměřit „přednostně“. Zde souzním s @Tomas.Kolacny.

V době, kdy byla vize založení fondu přednesena, jsem ještě ani nebyla v kontaktu s Piráty. V každém případě tuto aktivitu a nápad plně podporuji a je mi to tematicky velmi blízké. V rámci svých dobrovolnických aktivit jsem totiž spolupracovala s různými organizacemi, včetně nadačního fondu. Vidím zde tedy prostor využít i svých zkušeností z oblasti práce v sociálních službách či sociální práce. A jelikož jsem tělem i duší člověk pomáhající, ráda bych na těchto aktivitách, ještě ke všemu ve spolupráci s Piráty, participovala.

Díky.
Luci J. 😊
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Jandova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Michal.Marciniszyn, Tomas.Kolacny, Monika.Spilkova
Členka MS Brno, KS Jihomoravský kraj
lucie.jandova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brodzak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 78
Registrován: 03 čer 2018, 09:49
Profese: Software engineer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Jan.Brodzak »

Ahoj všem,

také se hlásím jako zájemce o členství ve správní radě Nadačního fondu brněnských Pirátů.

Svou první větší zkušenost s charitou jsem měl během vysokoškolských studií, kdy jsem na dálku adoptoval malého školáka v Africe. Tuto Adopci jsem musel po nějaké době ukončit, z důvodů nedostatečné transparence a zpětné vazby.
Dneska si uvědomuji, že mé prostředky klidně mohly sloužit k nákupu zbraní pro somálské piráty. Po této příhodě jsem na dobročinnost trochu poupravil svůj názor.
Za nejefektivnější pomoc považuji pomoc v místě, které znám nejlépe, a kde si může sám ověřit, jak je s mými prostředky nakládáno.
Z těchto důvodů považuji transparentní nadaci s nízkými provozními náklady pomáhající v místech, které znám, za skvělý projekt, kterého bych se rád účastnil.

Kdybych měl definovat mnou preferovanou cílovou skupinu, byly by to děti a mládež. Naše školství je nastaveno velmi segregačně a diskriminačně.
Děti, které neměly to štěstí se narodit do ideální rodiny, nejsou školním systémem dostatečně motivovány, a jsou často předurčeny k neúspěchu a vstupu na šikmou plochu.
Jsem přesvědčen, že pomoc právě u dětí a mládeže může být nejúčinnější. U dětí a mládeže ještě existuje naděje něco či někoho změnit.
Pár konkrétních případů, kde by mohla nadace finančně pomoci: příspěvek na koníček (sport, hudba) anebo příspěvek na právníka, když se někdo dostane do sporu se zákonem, se kterým piráti nesouhlasí (autorský zákon, pěstování marihuany).

Rád bych ve fondu přispěl ke konstruktivní diskuzi, příjemné atmosféře a ke zlepšení současného stavu v našem městě.

Díky

Jan Brodzák
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brodzak za příspěvky (celkem 4):
Michal.Marciniszyn, Tomas.Kolacny, Adam.Zemek, Monika.Spilkova
Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 329
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 565 poděkování

Re: [Rozprava] Volba členů správní rady Nadačního fondu brněnských Pirátů

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ahoj, prosím předsedajícího o zahájení volby. Děkuji ♥️

Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvek:
Tomas.Kolacny
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“