Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji nominaci Matěje Kubíčka na místo vedoucího PO

Ano

77
58%

Ne

42
32%

Zdržuji se

14
11%
 
Celkem hlasujících: 133 - Celkem hlasů: 133

Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 745
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Vážené členstvo,

rád bych tímto nominoval do převolby na pozici vedoucí(ho) PO Matěje Kubíčka. Matěj je Pirát z Prahy 14. Od roku 2014 pracuje jako vedoucí recruitmentu a vyhledávání talentů v komerční sféře, viz jeho profil.

Za půlrok práce v pražském předsednictvu mám se spoluprací s Matějem velmi dobrou zkušenost. Je věcný, zajímají ho výsledky a v diskuzích odmítá chodit kolem horké kaše. Sám nejsem žádný personalista, ale z těch pár profesionálů z oblasti lidských zdrojů, které jsem měl možnost poznat, je s námi nejdéle. Prožil si s námi dobré i horší časy, které jistě probereme v diskuzi, ale neztratil elán dělat organizaci Pirátů lepší. Je aktivní v pracovní skupině Práce s lidmi a následně v Personálním týmu Praha.

Věřím, že by Matěj vedení Personálního odboru Pirátů zvládl, dělal ho dobře a v rovnováze mezi přístupy "efektivním" a "lidským". Předkládám vám proto ke zvážení jeho nominaci. @Matej.Kubicek sám jistě brzy doplní svoji kandidátskou řeč a vizi pro vedení PO strany.

Zdravím do všech pirátských zákoutí!
Dan

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1795 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Eva.Ticha »

Daniel.Mazur píše: 14 čer 2021, 18:38

Vážené členstvo,

rád bych tímto nominoval do převolby na pozici vedoucí(ho) PO Matěje Kubíčka. Matěj je Pirát z Prahy 14. Od roku 2014 pracuje jako vedoucí recruitmentu a vyhledávání talentů v komerční sféře, viz jeho profil.

Za půlrok práce v pražském předsednictvu mám se spoluprací s Matějem velmi dobrou zkušenost. Je věcný, zajímají ho výsledky a v diskuzích odmítá chodit kolem horké kaše. Sám nejsem žádný personalista, ale z těch pár profesionálů z oblasti lidských zdrojů, které jsem měl možnost poznat, je s námi nejdéle. Prožil si s námi dobré i horší časy, které jistě probereme v diskuzi, ale neztratil elán dělat organizaci Pirátů lepší. Je aktivní v pracovní skupině Práce s lidmi a následně v Personálním týmu Praha.

Věřím, že by Matěj vedení Personálního odboru Pirátů zvládl, dělal ho dobře a v rovnováze mezi přístupy "efektivním" a "lidským". Předkládám vám proto ke zvážení jeho nominaci. @Matej.Kubicek sám jistě brzy doplní svoji kandidátskou řeč a vizi pro vedení PO strany.

Zdravím do všech pirátských zákoutí!
Dan

Díky, Dane.

Potkali jsme se s Matějem Kubíčkem na Pirátské grilovačce Pirátů Prahy 6 na Ladronce, kde se nám představil. Ve svém oboru se dobře vyzná, na všechny i všetečné dotazy nám trpělivě odpovídal. Cením si jeho sedmiletých zkušeností z práce s lidmi a věřím, že je dokáže u nás využít. Jsem ráda, že má odvahu pustit se do pirátské personalistiky a spolu s námi na Pirátské organizaci zapracovat a vylepšit ji. Jeho nominaci ráda podpořím a přeju mu úspěšnou plavbu. :-)

Eva

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Ahoj,

rád bych poděkoval Danielovi za jeho rozhodnutí mne do této volby nominovat. Rozhodl jsem se tuto nominaci přijmout a kandidovat na vedoucí/ho personálního odboru.

Rád bych také poděkoval Janě za její práci a čas, který Pirátům na pozici vedoucí PO dala.

Pokud se rozhodnete mi dát hlas a já se vedoucím PO stanu, tak bych rád navázal na Jany práci a rozvíjel ji dále dle svých schopností a zkušeností.

Pracuji od roku 2014 v oblasti lidských zdrojů jako vedoucí pracovník, vedl jsem týmy o velikosti 3 - 20 lidí.

U Pirátů jsem od roku 2018, věnuji se právě především tématům týkajících se HR a personalistiky.

A s čím do této volby jdu?

  • Zasadím se o profesionalizaci práce PO do úrovně odpovídající modernímu HR

  • Zachovám kontinuitu ve stávajících procesech, ale také budu rozvíjet další projekty orientované na potřeby výkonných orgánů strany a dalších interních zákazníků, kterými jsou všichni Piráti a spolupracovníci.

  • Chci propojovat činnosti PO napříč bublinami (Poslanecká sněmovna, PO, jednotlivé krajské týmy)

  • Zapojím dobrovolníky z řad celé strany do procesů PO tam, kde je to vítané a možné.

  • Zaměřím se na rozvoj KoKS. Budu pracovat s jejich životním cyklem (Nastavím práci tak, aby byla dlouhodobě udržitelná a motivovala)

  • Budu pracovat na pirátské kultuře a jejím rozvoji tak, aby se změny děly přirozeně zdola.

  • PO by mělo být garantem práce s lidmi, nikoliv práce s tabulkami. Zaměřím se na měkké dovednosti, individuální a lidský přístup ke všem

  • Pokusím se zeefektivnit využití expertů a jejich zapojení do KETů. Pracuji s daty a lidmi ruku v ruce.

  • Budu rozvíjet tyrkysovou organizaci dle nejnovější trendů, efektivní kombinování teorie hejna a pravidel pro řízení organizace. (Viz moje pracovní zkušenost z Bluelink International CZ)

  • V rámci HR se pokusím zeefektivnit osobní cíle, tak aby odpovídaly nákladům za vykonanou práci.

  • V neposlední řadě bych rád, aby toto bylo poslední volené období vedoucího PO v této podobě. Do další volby by uchazeči na tuto roli měli projít výběrovou komisí, která je ohodnotí dle odbornosti a tyto výsledky předá k posouzení CF.

Vizi jsem představil i tady a je možné, že některé dotazy byly již diskutovány zde:

viewtopic.php?f=75&t=57269&hilit=vize+po

Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Ahoj všem,

jsem skutečně rád za Matějovu nominaci, kterou všemi deseti OFFTOPICdvaceti :-) podporuji. Myslím si, že v této písemné podobě podpory mohu mluvit nejenom za sebe, ale též za "širší" pirátský kolektiv OFFTOPICzejména za ten pražský. Ten, kdo měl možnost se s Matějem potkat, buď osobně či profesně v rámci nějakého pohovoru musí uznat, že má nejenom přehled, ale též potřebné zkušenosti a energii vést takto složitý vnitrostranický orgán.

Sám mám s Matějem a jeho prací osobní zkušenost, a to ve směs jen pozitivní. Líbí se mi jeho proaktivní přístup, jak na samotnou pozici vedoucího PO pohlíží. Dokáže oddělit OFFTOPIC(i jako člen pirátů) profesní vs. politickou rovinu při důležitých personálních rozhodnutích, což je dle mého názoru jedna z klíčových vlastností pro budoucího vedoucího PO.

S ohledem na to, že Matěj byl jeden z hodnotících členů tzv. pražských výběrek si zde dovolím poukázat na toto vlákno OFFTOPICstejně by to tu někdo dřív nebo později vytáhnul. Dle mého subjektivního názoru byla výběrka povedená a zdařilá. K tomu si dovolím snad ještě jednu poznámku, je zde nutné dodat a poukázat na to, že jsme skutečně historicky první politickou stranou, která se vydala tímto směrem, navíc v rámci takového kolosu jako je hl.m.Praha. Vypsali jsme otevřená výběrová řízení na vedení městských společností vlastněných hlavním městem Prahou, resp. obsazení členů dozorčích rad těchto společností, což předtím žádná jiná politická strana neučinila. I přes některé "zádrhele" a v kontextu doby se to povedlo ve skrze pozitivně, zdařile. Podařilo se nám obsadit více jak 22x orgánů relativně v krátkém horizontu, a k tomu otevřít kraj/magistrát občanům, mj. tímto krokem. Více k tomuto vyplývá z rozhodčího nálezu, který z pozice člena RK dále nebudu rozvádět, neb bych se dostal do možného konfliktu OFFTOPICpřece jenom si chci zachovat jistou míru objektivity.

PO má před sebou jedno z nejtěžších období, a já si skutečně myslím, že Matěj je ten pravý, kdo by jej mohl vést a kdo by jej dokázal ukočírovat.

Proto budu velmi rád, když Matěje do PO podpoříme. 👍

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 2):
Matej.Kubicek, Kornelia.Gottmannova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Měl bych upřesňující dotazy k minimálně dvěma bodům kandidátské řeči:

Matej.Kubicek píše: 14 čer 2021, 21:23

Zasadím se o profesionalizaci práce PO do úrovně odpovídající modernímu HR

Mohl bys to rozepsat podrobněji? Obávám se, že málokterý člen si pod "úrovní odpovídající modernímu HR" představí něco konkrétního.
Plus samozřejmě pokud by ta profesionalizace měla znamenat nezanedbatelné navýšení nákladů na odměny, je na místě otázka, kde na to strana vezme.


Matej.Kubicek píše: 14 čer 2021, 21:23

V neposlední řadě bych rád, aby toto bylo poslední volené období vedoucího PO v této podobě. Do další volby by uchazeči na tuto roli měli projít výběrovou komisí, která je ohodnotí dle odbornosti a tyto výsledky předá k posouzení CF.

Pokud by měla výběrová komise hodnotit uchazeče dle odbornosti, asi by v této komisi tedy měli také sedět lidé, kteří se v příslušné oblasti aspoň do určité míry vyznají, nebo ne? Pokud ano, kdo (a jak) vybere ty odborníky do komise?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Michaela.Nepejchalova, Ivor.Kollar, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Martin.Kucera píše: 14 čer 2021, 21:47

Měl bych upřesňující dotazy k minimálně dvěma bodům kandidátské řeči:

Matej.Kubicek píše: 14 čer 2021, 21:23

Zasadím se o profesionalizaci práce PO do úrovně odpovídající modernímu HR

Mohl bys to rozepsat podrobněji? Obávám se, že málokterý člen si pod "úrovní odpovídající modernímu HR" představí něco konkrétního.
Plus samozřejmě pokud by ta profesionalizace měla znamenat nezanedbatelné navýšení nákladů na odměny, je na místě otázka, kde na to strana vezme.

Profesionalizace je především o tom, že odbor bude v rukou někoho, kdo má předchozí zkušenosti s danou oblastí, protože se v ní již nějakou dobu profesně pohybuje.
Tedy ví, kolik je potřeba času a zdrojů na jednotlivé aktivity, ví, jaké mají být jejich priority a ví kolik ty věci stojí.
Umí tyto zdroje co nejefektivněji aktivovat, dokáže posoudit vhodnost talentů na jednotlivé činnosti a dokáže najít i netradiční zdroje a alokovat je na netradiční místa (Stáže, Pirátští dobrovolníci, nePirátští dobrovolníci apod.)
Profesionál dokáže z těchto zdrojů vytěžit maximum a pracovat s nimi dlouhodobě a udržitelně tak, aby z toho profitovali všichni.
Pokud to dokáže ten člověk spočítat a má dobré schopnosti projektového managementu, pak dokáže předložit argumenty pro to, aby na to získal finance.
Nicméně profesionál potřebuje většinou mnohem míň zdrojů než ten, kdo věci zkouší a dělá je poprvé. Protože profesionalizace v praxi znamená zkoušet 6 věcí a v 5 uspět, zatímco NEprofesionál zkusí 10 věcí a uspěje v 1.
Naprosto iluzorní příklad žádosti o zdroje: Pirátská strana bude mít o 250 nových dobrovolníků měsíčně víc, pokud investujeme 150.000 Kč měsíčně. Jeden dobrovolník nás pak bude stát 600 Kč, což je ve srovnání s minulým volebním obdobím 10% úspora. Pokud tuto investici jako Piráti neuděláme, pak PO nebude mít kapacity na začlenění těchto dobrovolníků a růst strany z pohledu počtu členů se zpomalí o 7%.


Matej.Kubicek píše: 14 čer 2021, 21:23

V neposlední řadě bych rád, aby toto bylo poslední volené období vedoucího PO v této podobě. Do další volby by uchazeči na tuto roli měli projít výběrovou komisí, která je ohodnotí dle odbornosti a tyto výsledky předá k posouzení CF.

Pokud by měla výběrová komise hodnotit uchazeče dle odbornosti, asi by v této komisi tedy měli také sedět lidé, kteří se v příslušné oblasti aspoň do určité míry vyznají, nebo ne? Pokud ano, kdo (a jak) vybere ty odborníky do komise?
[/quote]

O tom, kdo výběrovou komisi by dle mého názoru mělo rozhodnout CF v rámci stanov. Nabízí se republikový výbor, republikové předsednictvo nebo samo CF. S tím, že složení by mělo být především odborné.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kubicek za příspěvky (celkem 4):
Kornelia.Gottmannova, Bohdana.Hola, Petr.Daubner, Eva.Ticha
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Petr.Daubner »

Matějova kandidatura mi udělala radost. Líbí se mi jeho věcný profesionální přístup i to, že reaguje vždy srozumitelně, věcně a přímočaře. Na této pozici potřebuje spíše odborníka než politika. A Matěj je dlouholetý odborník v oboru, navíc je ovšem Pirát a pro Piráty už na tomto poli udělal mnoho prospěšného. Podle mě je to přesně osoba, hodící se na tuto pozici a budu mu držet palce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 4):
Matej.Kubicek, Eva.Tylova, Petr.Benes, Kornelia.Gottmannova
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Matej.Kubicek píše: 15 čer 2021, 08:02

Profesionalizace je především o tom, že odbor bude v rukou někoho, kdo má předchozí zkušenosti s danou oblastí, protože se v ní již nějakou dobu profesně pohybuje.

Tak v tom případě se o profesionalizaci zasazovat nemusíš, neboť PO už je profesionální.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Lucie.Spacilova, Michaela.Nepejchalova, Karel.Nejedlik, Zuzana.Kudlackova, Dalibor.Zahora

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1206
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Na naší společné schůze jsi popisoval, že tým kordinátorů vnímáš jako neprofesionální a chtěl by ses více zasadit o jejich sebevzdělávání. Mám dotazy:

1) Z čeho tak usuzuješ?
2) Jaký je tvůj ideál?
3) Jak to provedeš?
4) Kde na to vezmeš?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 4):
Lucie.Spacilova, Michaela.Nepejchalova, Jan.Hora, Dalibor.Zahora

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Matěje Kubíčka na pozici vedoucího Personálního odboru

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Jakub.Nepejchal píše: 15 čer 2021, 14:05
Matej.Kubicek píše: 15 čer 2021, 08:02

Profesionalizace je především o tom, že odbor bude v rukou někoho, kdo má předchozí zkušenosti s danou oblastí, protože se v ní již nějakou dobu profesně pohybuje.

Tak v tom případě se o profesionalizaci zasazovat nemusíš, neboť PO už je profesionální.

Dovolím si citovat z úvodu vlákna "Převolba vedoucí PO":
"Kandidovat může libovolný člen strany, který získal řádnou nominaci. Nominovat kandidáty může republikové předsednictvo, republikový výbor nebo skupina členů."
Nyní to máme nastaveno takto a kandidovat tedy může kdokoliv. Klidně se může stát, že si za vedoucí/ho PO zvolíme někoho, kdo o personalistice neví vůbec nic, ale je to milý a oblíbený člověk.

A to je to, o čem mluvím. Neřeším současné vedení PO.

Georgia.Hejdukova píše: 15 čer 2021, 14:37

Na naší společné schůze jsi popisoval, že tým kordinátorů vnímáš jako neprofesionální a chtěl by ses více zasadit o jejich sebevzdělávání. Mám dotazy:

1) Z čeho tak usuzuješ?
2) Jaký je tvůj ideál?
3) Jak to provedeš?
4) Kde na to vezmeš?

Ahoj,

dovolím si s tebou nesouhlasit v tom, že bych někdy řekl, že jsou koordinátoři neprofesionální. Jsou věci, které by se mohly dělat lépe, ale takto jsem to nikdy neformuloval a nemyslím si to.

Ad Profesionalizace: Myslím, že se dá práce více politicky oddělit než je tomu doposud a přiblížit se skutečně nezávislé práci s lidmi, tak jako to funguje v případě finančního odboru.

O sebevzdělávání koordinátorů slyším vůbec poprvé. Za mě je to činnost, o které mám dlouhodobě své pochybnosti jako hlavní činnosti, kterou by se měli lidé rozvíjet. Sebevzdělávání může fungovat jako doplněk, nicméně jsem o něm dosud nemluvil.

Pokud jsem se vyjadřoval ve smyslu koordinátorů, pak šlo o jejich rozvoj. Tedy si společně říci, kam se chtějí posouvat a pomocí manažerské práce jim pomoct se tam dostat.

Rád bych, aby byly jasně nastaveny cíle a všichni věděli, jaká jsou očekávání. A aby byly dobře známy nejen lidem, kteří budou okolo mně v PO, ale i lidem, pro něž tu PO je.

Také je třeba si říct, jak vypadá životní cyklus KODO/KOKS, jak dlouho může efektivně pracovat a jaké jsou další cesty, kam se může vydat, ať už v rámci Pirátů nebo i mimo ně.

Tedy ideálem je, že si každý řekne, kde by chtěl být za určitou dobu a budeme společně pracovat na tom, aby se tam dostal. Pokud bude chtít zůstat KODO do konce svého života, pak je to v pořádku, nicméně je dobré tomu uzpůsobit pracovní tempo, cíle a nároky. Pro někoho může být i problém si nastavit ten cíl, tedy budeme pracovat s jeho nalezením.

Ad bod 4, tady to nestojí nic než mojí práci a zužitkování zkušeností.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kubicek za příspěvky (celkem 5):
Tereza.Hubackova, Jan.Hora, Jan.Lejcko, Andrea.Linhartova, Eva.Ticha
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“