Martin Benda

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Martin.Benda
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2019, 23:44
Profese: Student VŠ
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Martin Benda

Příspěvek od Martin.Benda »

Ahoj,

rád bych se ucházel o členství ve straně, tudíž přicházím s představením mé osoby. Jsem Martin (23), rozený a hrdý Třeboňák a Jihočech. Momentálně dokončuji bakalářské studium v Praze. Konkrétně studuji Humanitní studia na FHS Univerzity Karlovy. Vzhledem k tomu, že název bakalářského programu není příliš vypovídající, cítím potřebu mé studium stručně konkretizovat. Na FHS je podstata bakaláře interdisciplinární znalostní přehled (tedy složení zkoušek napříč společenskovědními obory (zejména historie,psychologie,sociologie,filozofie, antropologie + jazyky) s důrazem na nutnost kritického myšlení, přičemž student se do velké míry profiluje skrze svobodný výběr předmětů dle svého zájmu. Mým zájmem je především historie a anglický jazyk. Vzhledem k tomu, že mě velmi láká školství, plánuji pokračovat v magisterském studiu angličtiny v kombinaci s historií či společenskými vědami na některé z pedagogických fakult.

O politiku se zajímám dlouhodobě, přičemž se ztotožňuji jednoznačně nejvíce s ideály Pirátů (převážně díky liberální zakotvenosti). Registrovaným příznivcem jsem od r. 2019, aktivně sleduji různé diskuze (ať už na fóru, Zulipu nebo na jiných platformách). Zatím jsem se ale nezapojil aktivně. To jsem se nyní rozhodl změnit. Původně jsem měl obavy, zda-li jsem vzhledem k mému věku dost "vyzrálý" a plánoval se aktivně angažovat spíše po ukončení VŠ. Bohužel jsem si ale uvědomil, že pasivita a nezájem podílet se na změnách ze strany mého okolí mě štve natolik, že už není na co čekat a že je třeba pokusit se to trochu "rozproudit". Konkrétně mě štve situace Pirátů v Třeboni, kde jsou dosud snad jen dva jediní aktivní členi a dosud se zde nenašlo dostatek lidí na založení MS či vytvoření samostatné kandidátky pro komunální volby. Právě to bych rád změnil, pomohl utvořit místní pirátskou komunitu (MS, k čemž je potřeba právě statut člena), která by byla schopná fungovat a podílet se na komunálních změnách. Na čemž jsme se ostatně shodli i na schůzce s dosavadní dvojicí třeboňských Pirátů.

Na online setkání s potencionální dobrovolníky jsem již zmínil mou ochotu pomoct při parlamentní kampani, rovněž rád pomohu např. s překladem anglického textu (překládání mě baví). Kromě vnitřní motivace něco změnit, vidím svůj potencionál v rámci politické angažovanosti zejména ve schopnosti porozumět náladám ve společnosti (díky empatičnosti, pozitivnímu vztahu k lidem obecně, poznatkům z psychologie/sociologie, ochoty diskutovat), kterou považuji za klíčovou.

Jinak jsem vášnivým cestovatelem (hned po maturitě jsem např. absolvoval poutní cestu do Santiaga de Compostela) a milovníkem psů (a zvířat/přírody celkově).
S případným představením se na online schůzi KF 16. května počítám.

Přeji fajn den,
Martin ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Benda za příspěvky (celkem 3):
Klara.Bidarova, Bohuslav.Svehla, V__
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 347
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Martin Benda

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Díky moc, Martine!
Slyšela jsem, že už jste měli s Víťou a Čertem schůzku, jsem ráda, že ses rozhodl zapojit.

K žádosti o členství je třeba udělat ještě pár kroků, poprosím tě:
1) Přihlas se na: profil.pirati.cz (stejné přihlašovací údaje jako na forum) zažádej si o členství - Žádost stát se členem - tady je k tomu jednoduchý videonávod: https://wiki.pirati.cz/po/navody/chobotnice.
3) Ozvi se mi zpět, já ti povím další potřebné kroky a pak tě přesměruji na osobu, která dokončí celý proces

Kdyby cokoliv, dej mi vědět. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Bidarova za příspěvek:
Martin.Benda
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Martin Benda

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj Martine, ke členství je ještě daleká cesta - ač tedy hodně záleží i na Tobě samotném. Mám otázku, zda si četl naše stanovy a jestli je v nich něco, co Tě hodně oslovilo anebo něco, s čím máš trochu (nebo trochu více) problém? Co to je a proč máš na danou věc takový názor? Díky. V neděli Tě rádi uslyšíme.

Martin.Benda
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2019, 23:44
Profese: Student VŠ
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Martin Benda

Příspěvek od Martin.Benda »

Bohuslav.Svehla píše: 15 kvě 2021, 20:16

Ahoj Martine, ke členství je ještě daleká cesta - ač tedy hodně záleží i na Tobě samotném. Mám otázku, zda si četl naše stanovy a jestli je v nich něco, co Tě hodně oslovilo anebo něco, s čím máš trochu (nebo trochu více) problém? Co to je a proč máš na danou věc takový názor? Díky. V neděli Tě rádi uslyšíme.

Díky za otázku, již jsem se ji pokusil zodpovědět v rámci KF, ale pro nepřítomné stručně odpovím i zde. Osnovy jsem samozřejmě již několikrát pročítal. Je několik věcí, které mě oslovily v pozitivním slova smyslu. Zejména v rámci školství - modernizace (zlepšení IT struktury + výuka kyberbezpečnosti), podpora celoživotního vzdělávání učitelů a hlavně ambiciózní plán financování (ze 4 % HDP na 5 %, zvýšení reálných platů učitelů o 20 % aj.). Vzhledem k tomu, že sleduji investigace.cz (doporučuji), porozuměl jsem více problematice úniků zisků z ČR do daňových rájů a jsem rád, že to Piráti dávají do popředí svého zájmu, přijde mi, že je tento problém trochu přehlížen. Jinak, jak jsem říkal na KF, nevybavil jsem si věci, se kterými bych byl v přímém rozporu. Když jsem se ale měl čas se trochu více zamyslet, uvědomil jsem si, že i když se tam nenachází věci, se kterými bych vyloženě nesouhlasil, jsou věci, které mi tam chybí. Zejména otázka bezpečnosti mi přijde lehce zanedbaná - uvítal bych např. podporu plnění našeho závazku k NATO (dávání 2 % HDP na obranu). Alespoň z dlouhodobějšího hlediska, neboť chápu, že v souvislosti se zvýšenými náklady státu vzhledem k epidemii je to momentálně problematické.

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Martin Benda

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Díky Martine. K tomuto závazku se vyjadřoval např. i Ivan https://www.investicniweb.cz/ekonomika- ... valy-2-hdp. Nicméně v této době finišují přípravy volebního programu (žel v sekci vnitrostranické - určené pouze členům). Abych to shrnul - závazek jo, ale bez nutných investic/úprav fungování a chodu armády to nedává smysl.
Jo a tady takové seznámení s tím, co se musí udít, aby si se stal členem - https://wiki.pirati.cz/ao/clen

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 2):
Martin.Benda, V__
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Martin Benda

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

jo a pardon, ještě návod na to, jak se stát členem v rámci našeho krajského fóra - https://wiki.pirati.cz/regiony/jiznicechy/infopack

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“