Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Ano
27
64%
Ne
11
26%
Zdržuji se
4
10%
 
Celkem hlasujících: 42 - Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj,
nemám rád volby, kde je jen jeden kandidát, zvláště když ZO má i dalšího aktivního člena, který je kompetentní i ochotný funkci vykonávat. Tedy ano, ptal jsem se ho předem a s nominací souhlasí.

Co se týče těch kompetencí, vystudoval Bc. Politologie a Evropská studia, rok na Erasmu na University of Helsinky a nyní studuje MSc. European Studies na University of Gothenburg. Během studia byl na stážích ve Štrasburku na Stálé misi ČR při Radě Evropy a v Bruselu na českém velvyslanectví. Také během bakalářského studia odjel na dva měsíce na stáž do Moskvy přes program AIESEC, pomáhal s přípravou konference Forum 2000 či se zúčastnil Pražského studentského summitu v Modelu EU.
Je také člen předsednictva Evropské pirátské strany a koordinátorem pro severské PPs. Minulý rok pomáhal s přípravou konference Going Digital. A v zahraničních záležitostech je trvale aktivní od doby co se u Pirátů objevil, což je byly v březnu 2 roky.

A ještě dodatek, protože probíhá i volba do RV, Lukáš by dal přednost pochopitelně šéfování odboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal, Karel.Nejedlik, Jan.Zavadil

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Přijetí nominace? Kandidátská řeč? Do té doby DeMinimum ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Petr.Vileta píše: 06 kvě 2021, 14:48 Přijetí nominace? Kandidátská řeč? Do té doby DeMinimum ;)
Snad má ještě dost času není třeba ho tady uhánět...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
Petr.Vileta

Zen pičo

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2453
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3499 poděkování

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

To nic, to si jen Petr takto háčkuje vlákno u lidí, které chce vášnivě podporovat.
A nebo ho jen svrběla ruka na klávesnici, když urguje reakci nominovaného už po 4 hodinách po založení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Petr.Vileta

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

To je sranda tady s váma.. buďte rádi, že Petr nedává všechny své tři hlasy ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 6):
Antonino.Milicia, Jakub.Nepejchal, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil, Zbynek.Janoska
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Nominaci přijímám a děkuji Daliborovi za založení, řeč dodám ASAP. Petře, mrzí Tě, že nemůžeš dát všechny své tři hlasy :ugeek: :lol: ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 7):
Antonino.Milicia, Jan.Lejcko, Blanka.Charvatova, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Michal.Svagerka, Jan.Zavadil

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPIC[quote=Jan.Lejcko post_id=758956 time=1620313323 user_id=11181]
To je sranda tady s váma.. buďte rádi, že Petr nedává všechny své tři hlasy ;-)
[/quote]
No tady bych nemohl, takhle anketa je nastavena správně. :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Dolezal píše: 06 kvě 2021, 17:13 Petře, mrzí Tě, že nemůžeš dát všechny své tři hlasy :ugeek: :lol: ?
Mrzí, no co se dá dělat, dám ti alespoň jeden. :? Moje soukromé losovací zařízení vybralo první možnost. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Jan.Lejcko

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Kandidátská řeč

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj příznivci a příznivkyně Zahraničního odboru 🌍,
po menším váhání jsem se rozhodl kandidovat na vedoucího tohoto bohužel někdy opomíjeného odboru v naší straně.
Důvod byl především moje kandidatura do RV, přičemž doplňující volba se kryje s volbou vedoucí(ho) ZO OFFTOPIC(včera a dnes jsem se zúčastnil Jitsi RV zasedání, takže kandidátská řeč až teď). Jak už tu padlo, v mém případě má vedoucí Zahraničního odboru přednost před členstvím v RV.

kampan_2019.jpg
kampan_2019.jpg (832.59 KiB) Zobrazeno 1735 x

Natáčení klipu před Volbami do Evropského parlamentu v roce 2019.

Můj pirátský profil zde.

Moje činnost v ZO

Zahraniční politika, mezinárodní vztahy mě provází celý život. Vždy jsem rád cestoval, studoval v zahraničí a zajímal se o to, "jak to funguje za hranicemi". Nejsme svět sám pro sebe, jak se nám snaží namluvit nejrůznější populisti, ale vztahujeme se k okolnímu světu, k Evropě, proto je důležité udržovat mezinárodní vazby, vztahy, přátelství a zajímat se co se děje za našimi hranicemi.

Loni jsem více pronikl do činnosti ZO a konci minulého roku mě celostátní fórum navrhlo do předsednictva Evropské pirátské strany (PPEU), kde jsem doteď a starám se o pracovní skupinu Media and Communication.

Spolu s @Jan.Brandejs jsme připravovali přehled Co se děje v zahraničí? a s @David.Wagner, @Veronika.Murzynova a @Klara.Votavova digitální konferenci Going Digital.

Pro Pirátské listy jsem napsal článek o stranách ve skupině Greens/EFA v Evropském parlamentu a rozhovor s @Vaclav.Vislous, který se týkal situace v Bělorusku před prezidentskými volbami v srpnu 2020.

Rešerše vypracované pro ZO:

Po rešerši, která se týkala PP-SE mě napadlo zaslat dotazník ostatním pirátským stranám, zatím jsou na fóru odpovědi od 🇸🇪 PP-SE a 🇫🇮 PP-FI (děkuji @Marek.Necada) a naposledy 🇦🇹 PP-AT. (Projekt Flagship).

V květnu 2020 jsem se zúčastnil jako delegát valného shromáždění PPI.

Proč je Zahraniční odbor důležitý?

Zahraniční výbor je důležitý, protože nám umožňuje navazovat kontakty s pirátskými a jinými stranami, koordinovat pirátský program s přesahem do zahraničí nebo jenom prostě získávat nové kamarádky a kamarády, nápady nebo feedback.

Lukas.Dolezal píše: 08 dub 2021, 12:50

IMHO jako PPCZ máme celosvětovou odpovědnost za pirátské hnutí :). Bohužel pozoruju, že pirátským stranám v zahraničí ujíždí vlak, což na jednu stranu nemusí být úplně negativní, protože pořád mají ten aktivistický základ, který nám někdy chybí, viz. moje zmínka o balancu mezi aktivismem a reálnou politikou.

Chtěl bych poděkovat @David.Wagner za dvouleté vedení ZO a skvělé kampaně Reclaim Your Face a To Jest Wojna, které proběhly pod ZO. To jsou přesně akce, které mají potenciál vtáhnout více lidí do ZO. V neposlední řadě díky Davidovi za uskutečnění primárek do boardu PPEU.

Priority v ZO

• Spolupráce s blízkými stranami i mimo pirátské hnutí a šíření a výměna know-how - mezinárodní Jitsi cally/eventy.
• Spolupráce s Young Pirates of Europe (YPE), která se už rozbíhá na bázi PPEU Media and Communication týmu. Tady vidím potenciál pro plodnou spolupráci mezi PPEU, YPE OFFTOPIC(, kteří/které jsou momentálně pod ZO) a ZO.
• Častější setkávání ZO.
• Dotáhnutí sjednocení webů (Davidův nápad).
• Otázka jak to bude s offline projekty v letošním roce, ale chtěl bych uspořádat podobná setkání, jako v únoru 2020 proběhlo v Brně.
• Větší propojení s EZO a s Piráty a Pirátkami, kteří řeší mezinárodní otázky ve svém zaměstnání ( např. mezinárodní obchod) nebo při své zastupitelské činnosti (např. Výbory pro meziregionální vztahy, zahraniční vztahy obcí, měst a krajů atd.)
• Překlad programu voleb do Poslanecké sněmovny do angličtiny - Davidův nápad. Bylo by fajn přidat i další jazyky.
• Pokračování projektů Mirror a Babel.
• Bylo by také fajn po COVIDu obnovit zahraniční cesty.
• Dlouhodobá priorita je update ZO Wiki.

Všechno tohle je samozřejmě otázkou lidské a finanční síly a možností. Dobrovolníků je málo a lidi mají svoje práce, školy a životy. Rovněž by měla proběhnout širší diskuze v rámci ZO, na co peníze v rozpočtu ZO vynaložit 🙂.

Lukas.Dolezal píše: 08 dub 2021, 14:44
Dalibor.Zahora píše: 08 dub 2021, 13:53

A co třeba navýšení rozpočtu ZO a tedy zřejmě větší personální podpora?

To je taky možnost, kterou podporuju. S tím souvisí i větší profesionalizace ZO, která zahrnuje i třeba symbolickou odměnu za vykonanou práci. Také souhlasím s větší personální podporou, tady vidím jako možnost stáže studentek/studentů mezinárodních vztahů, evropských studií, politologie, bezpečnostních studií atd.

Pokud mě nemáte rádi nebo nesouhlasíte s tím, co píšu, určitě mrkněte na nominační vlákno @Veronika.Murzynova. Veroniku jsem osobně poznal už před volbami do Evropského parlamentu před dvěma roky, pak jsme se potkali při Brněnském setkání ZO a při konferenci Going Digital. Veronika také pomáhala při Councilu PPEU a dovolím si tvrdit, že by byla skvělou vedoucí ZO 🙂.

Hezký zbytek víkendu 🙂. L.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2345
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3993 poděkování
Dostal poděkování: 3015 poděkování

Re: Nominace Lukáše Doležala na pozici vedoucí Zahraničního odboru

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj,
přidal jsem k připomínkování do sekce Návrh Programu - Zahraničí a Obrana moje připomínky k Visegrádské skupině (V4).

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“