Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Jakuba Backy do Kontrolní komise

Anketa končí za 14 kvě 2021, 14:41

PRO
46
68%
PROTI
19
28%
ZDRŽUJI SE
3
4%

Celkem hlasujících: 68 - Celkem hlasů: 68

Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 669 poděkování
Dostal poděkování: 1665 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ráda bych dala "PRO", protože o profesním přínosu Jakuba do KK jsem přesvědčená, ale dost by mi to dilema ulehčil, kdyby do budoucna na svých sociálních sítích přestal s útoky na celé jedno krajské pirátské sdružení, které opakovaně nespravedlivě a absurdně označil na veřejných sítích za "odmítače kapitalismu".

Takových iracionálních poznámek se nám dostává požehnaně z jiných řad a nedokážu si představit, že by bylo třeba je odrážet i ve chvíli, kdy padají od člena našeho vlastního kontrolního orgánu.
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Místopředsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 520 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Počkejme si na ten pátek.. 🤙

Edited: já tedy o žádných "útocích" na sociálních sítích nevím.. anebo to nemám prostě čas řešit a sledovat.
Naposledy upravil(a) Jan.Lejcko dne 28 dub 2021, 21:40, celkem upraveno 1 x.
Yossi
Kontrolní komise
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1071 poděkování
Dostal poděkování: 1448 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Ahoj, koukám, že to tu asi do pátku bez reakce nevydrží, takže úvodní řeč:

Uvědomuji si, že není standartní, aby do takto důležitého orgánu kandidoval „pouze“ RegP. Všichni asi ale ví, že současný stav KK není příliš růžový. Navíc jde o volbu na přechodné období méně než 1 roku.
V KK bych se rád zaměřil na tři oblasti:
1. deeskalace – vztahy mezi KK a některými členy strany jsou zjevně napjaté. Nechci ukazovat prstem, koho je to vina. Domnívám se ale, že by KK prospěl člen, který není zatížen interními křivdami a který se na celou věc dokáže dívat s chladnou hlavou bez postranní agendy. Některé, zejména mediálně citlivé případy z mé praxe mne naučily diplomatickému vyjednávání a vystupování. Zároveň jsem ale tam, kde je to nezbytné, schopen vystupovat dostatečně důrazně a asertivně.
2. profesionalizace – dokud byla KK kontrolním orgánem neparlamentní strany, mohla fungovat značně neformálně a množina věcí, který řešila, nevyžadovala větší právní odbornost. Poté, co strana uspěla v obcích, krajích a na celostátní úrovni, nároky na činnost KK značně stouply. Myslím si, že bych s ohledem na mé zkušenosti mohl napomoci profesionalizaci činnosti KK, formalizaci jednotlivých úkonů KK jakož i nastavení jasných a transparentních procesů.
3. zrychlení – „Justice delayed is justice denied.“ Strana s vládními ambicemi si podle mě nemůže dovolit, aby byla jednoduchá podezření prošetřovaná a projednávaná několik měsíců, než se vůbec dostanou k RK. Oslabuje se tím efektivita kontrolní činnosti a smysluplnost nápravy. Není myslitelné, aby museli mnozí odpůrci po dobu několik měsíců chodit s cejchem možných „pachatelů“. Vzhledem ke zdroji mého příjmu a s tím spojené časové flexibilitě mám dost prostoru věnovat činnosti v KK náležitou pozornost.
V rámci strany se občas zapojuji do přípravy dokumentů s právním přesahem. Mimo to jsem se podílel na přípravě úspěšného návrhu senátorů na zrušení opatření vlády přijatých v souvislosti s pandemií COVID. S kontrolní činností mám zkušenosti jak z oblasti výkonu funkce insolvenčního správce, tak z působení v kárné komisi České advokátní komory (obdoba RK).
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 1399 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka »

Btw, Yossi je v kontrolní komisi ČAK, a nevidím, že by na Twitter vynášel nějaké informace z činnosti tam, a nic mě nevede k tomu, aby to dělal tady (a to říkám jako člověk, kterého Yossi kdysi na Twitteru taky solidně natřel). Samozřejmě, kdyby to tak dělal, nebylo by to v pořádku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 8):
Jan.Lejcko, Pavel.Moravec, Robert.Magni, Frantisek.Dosedel, Karel.Nejedlik, Jakub.Nepejchal, Jakub.Dedek, Adam.Vyplel
Jiri.Belsan
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1059 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Ahoj Jakube. Plánuješ vstup do strany?
Člen PMS Praha 10 ‖ Koordinátor krajského sdružení ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.czProfil na lidé
Yossi
Kontrolní komise

Příspěvek od Yossi »

David.Wagner píše: 28 dub 2021, 20:02 Já mám dojem, že nominovaný velmi často dokáže pochopit podstatu problému a dát v klidu nějakou tu potřebnou kritiku.

Nebo stranu natřít na internetech, občas dost neproporčně vůči reálnému problému. Myslím, že Jakub má určitě potřebné schopnosti - ale nemám úplně dojem, že je dobrý aby měl pravomoci KK, vyloženě byl motivován kritizovat a zároveň si nevlekl ten kámen toho že je členem a jasně stojí za stanovami a principy strany. Yossi, jakoby, nechceš prostě zkusit vstoupit, jasně říct, za jakýma cílema stojíš (nebo ne) a pak se uvidí?
Byl bych upřímně rád, jkdybys to zkusil. Bylo by to pro stranu jako celek cenný, ale taky teda myslím, že vnitřní kritika a kontrola se úplně z venku dobře dělat nedá.
Mikulas.Peksa píše: 28 dub 2021, 19:57 Já si nemůžu pomoct, ale vzhledem k ochotě Yossiho často veřejně napadat stranu z poměrně malicherných důvodů na Twitteru a jinde mi přijde spíš jako špatný nápad svěřovat mu pravomoc vyslýchat členy v strany při prověřování možných porušení předpisů. Nějak si nemůžu pomoct, ale nemám úplně důvěru, že zjišťěné informace budou veřejně prezentovány nestranně a objektivně.

Rád bych se pochopitelně mýlil a určitě si počkám, jak se k tomu Yossi postaví a případně zda-li chce nějak svoje chování do budoucna změnit. Pro tuto chvíli každopádně dávám PROTI.
Myslím, že se dost prolínáte, tak s dovolením jedna shrnující reakce.

Nikdy jsem nikde veřejně neřešil neveřejné nebo jinak choulostivé informace týkající se strany. Přistupuji k takovým informacím, jako kdyby šlo o advokátní tajemství. A stejně bych nakládal s informacemi zjištěnými v rámci činnosti KK. Zároveň jsem přestal se z mého pohledu zbytečnými hejty, které k ničemu nejsou. To ale neznamená, že se jako volič a/nebo odborník neozvu, když strana dělá v oblasti, ve které se orientuji, podle mého názoru chybu. Primárně se nicméně takové problémy snažím v posledních letech řešit interně. Pokud ten pocit nemáte, beru to jako konstruktivní kritiku.

Ke vstupu do strany - uvědomuji si připomínku, že je to dle Vás symbol projevu souhlasu se stanovami a pod. Není to věc, nad kterou bych nepřemýšlel. Nicméně, přijde mi, že pro stranu můžu být primárně přínosem svou odborností, a k tomu být členem nepotřebuji. Ostatně, kdyby v KK neměli mít možnost být RegP, tak by se do stanov nepsalo, že tam být mohou. Chápal bych námitku, že bych měl být členem strany, pokud bych kandidoval do nějaké veřejné funkce. To ale vzhledem k činnosti insolvenčního správce nepřichází právně v úvahu.

Jinak budu rád, i když nominace nedopadne, aby lidi normálně v rámci zpětné vazby napsali, proč hlasují proti. Zda jim vadí mé nečlenství nebo "nevhodné" projevy nebo cokoli jiného. Nejsem sběratel funkcí, a pokud tahle nominace donutí zvážit kandidaturu nějaké členy strany, kteří se na funkci v KK hodí dle hlasujících lépe, budu i to brát za úspěch.
Yossi
Kontrolní komise

Příspěvek od Yossi »

Viktor.Derka píše: 28 dub 2021, 21:42 Btw, Yossi je v kontrolní komisi ČAK, a nevidím, že by na Twitter vynášel nějaké informace z činnosti tam, a nic mě nevede k tomu, aby to dělal tady (a to říkám jako člověk, kterého Yossi kdysi na Twitteru taky solidně natřel). Samozřejmě, kdyby to tak dělal, nebylo by to v pořádku.
Já chápu kritiku, že někomu nevyhovuje moje nátura nebo veřejné projevy nebo nečlenství ve straně. Ale fakt se musím ohradit proti tomu, že by hrozilo vynášení jakýchkoli interních informací mnou osobou komukoli. To je virtuální problém a trochu se toho dotýkám v nominační řeči - přestaňme řešit spiklenecké teorie a tahejme za jeden provaz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 4):
Viktor.Derka, Jan.Lejcko, Robert.Magni, Frantisek.Dosedel
Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 1399 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka »

Yossi píše: 28 dub 2021, 21:54
Viktor.Derka píše: 28 dub 2021, 21:42 Btw, Yossi je v kontrolní komisi ČAK, a nevidím, že by na Twitter vynášel nějaké informace z činnosti tam, a nic mě nevede k tomu, aby to dělal tady (a to říkám jako člověk, kterého Yossi kdysi na Twitteru taky solidně natřel). Samozřejmě, kdyby to tak dělal, nebylo by to v pořádku.
Já chápu kritiku, že někomu nevyhovuje moje nátura nebo veřejné projevy nebo nečlenství ve straně. Ale fakt se musím ohradit proti tomu, že by hrozilo vynášení jakýchkoli interních informací mnou osobou komukoli. To je virtuální problém a trochu se toho dotýkám v nominační řeči - přestaňme řešit spiklenecké teorie a tahejme za jeden provaz.
For the record, neměl jsem tím na mysli nějaké naznačení, že to tak snad v jakékoliv pozici děláš. Bylo to jen konstatování, že takové jednání bych samozřejmě považoval za problematické.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 3):
Yossi, Pavel.Moravec, Frantisek.Dosedel
Yossi
Kontrolní komise

Příspěvek od Yossi »

Katerina.Stojanova píše: 28 dub 2021, 20:08 Ráda bych dala "PRO", protože o profesním přínosu Jakuba do KK jsem přesvědčená, ale dost by mi to dilema ulehčil, kdyby do budoucna na svých sociálních sítích přestal s útoky na celé jedno krajské pirátské sdružení, které opakovaně nespravedlivě a absurdně označil na veřejných sítích za "odmítače kapitalismu".

Takových iracionálních poznámek se nám dostává požehnaně z jiných řad a nedokážu si představit, že by bylo třeba je odrážet i ve chvíli, kdy padají od člena našeho vlastního kontrolního orgánu.
Samozřejmě, že v případě zvolení do KK bych musel jakékoli vyjádření k jakémukoli konkrétnímu členovi nebo KPS omezit na nulu. Že se s některými personálními kroky a vyjádřeními některých členů strany a sdružení neshodnu, nebudu popírat. Beru to nicméně jako jiný politický názor a myslím, že naživo bychom si to dokázali normálně vydiskutovat. Jen bych nerad tohle vlákno změnil na ad nauseam politologickou debatu o (anti)kapitalismu. Dokud nebude někdo navrhovat porušování LZPS, tak do toho KK nic není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 5):
Viktor.Derka, Katerina.Stojanova, Pavel.Moravec, Robert.Magni, Frantisek.Dosedel
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27296 poděkování
Dostal poděkování: 23199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Katerina.Stojanova píše: 28 dub 2021, 20:08 ... celé jedno krajské pirátské sdružení, které opakovaně nespravedlivě a absurdně označil na veřejných sítích za "odmítače kapitalismu".
Myslíš Ústí? To Ústí, kde chtěl kandidovat zastánce kapitalismu Tomáš Tožička? :lol: Je pravda, že množství odpůrců kapitalismu je ve vašem sdružení větší než malé. No jo, chudej kraj, samej socan a komouš. :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“