Zvyšování jízdného v Praze

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, PKS Praha, Krajske expertni tymy - vedouci, asistenti PKS Praha

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zvyšování jízdného v Praze

Příspěvek od Ondra.kl »

Ondrej.Kalis píše: 16 dub 2021, 08:03Ale v tuto chvíli VHD konkuruje IAD, která je poměrně masivně dotovaná z veřejných rozpočtů.
Já prosím na IAD žádné dotace nedostávám, kde se moho přihlásit?
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšování jízdného v Praze

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Ondra.kl píše: 16 dub 2021, 11:05
Ondrej.Kalis píše: 16 dub 2021, 08:03Ale v tuto chvíli VHD konkuruje IAD, která je poměrně masivně dotovaná z veřejných rozpočtů.
Já prosím na IAD žádné dotace nedostávám, kde se moho přihlásit?
Nedostáváš je přímo jako jednotlivý uživatel. Ale až někdy pojedeš autem, tak se podívej, po čem jezdíš, na čem parkuješ, kdo to staví, kdo to udržuje, kolik za to přímo jako uživatel platíš, a kdo platí ten zbytek. A to mluvím pouze o přímém financování, nikoliv o nepřímých nákladech. :mrgreen:

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zvyšování jízdného v Praze

Příspěvek od Ondra.kl »

Ondrej.Kalis píše: 16 dub 2021, 11:20Nedostáváš je přímo jako jednotlivý uživatel. Ale až někdy pojedeš autem, tak se podívej, po čem jezdíš, na čem parkuješ, kdo to staví, kdo to udržuje, kolik za to přímo jako uživatel platíš, a kdo platí ten zbytek. A to mluvím pouze o přímém financování, nikoliv o nepřímých nákladech. :mrgreen:
Aha ... takže říkáš, že tu dotace na IAD nejsou i když jsi před chvilkou napsal že jsou. Tak já nevím. Nemohl by jsi své názory psát přesněji a konzistentněji?

Mno jezdím po silnici ... která není vyhrazená pro IAD ale slouží i pro MHD, NAD, hromadnou dálkovou dopravu, cyklisty, koloběžkáře a chodce. Takže mluvit tady o dotování IAD mi přide mimo, když je dotována sdílená dopravní infrastruktura.

Nejezdím v pruzích vyhrazených pro MHD, tramvajových pásech atd. - což jsou podle toho co říkáš, objekty kterými je dotována MHD.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšování jízdného v Praze

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Vyjádřil jsem se podle mě dost jasně a toto není vlákno na téma financování IAD. Ta ,,sdílená" infrastruktura by zabírala výrazně méně prostoru a vyžadovala výrazně méně nákladů, pokud by intenzity IAD byly výrazně nižší (řekněme o 70 - 80 %).

Víc se k tomuto tvému trollingu nebudu vyjadřovat.

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Odpovědět

Zpět na „Doprava a infrastruktura“