Nominace Davida Witosze do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Chcu Witosza v rvéčku

fajrunt
102
76%
sas posral
17
13%
baník pyčo
15
11%
 
Celkem hlasujících: 134 - Celkem hlasů: 134

Uživatelský avatar
David.Witosz
Garant programového bodu
Příspěvky: 250
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 244 poděkování
Dostal poděkování: 560 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do Republikového výboru

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím kolegové Piráti.

Než se pustím do rozvah, jakým způsobem bych dál rád v RV působil, musím se Vám nejprve svěřit jak vnímám RV a kde vidím jeho poslání.
RV je pro mne velice důležitý, ale z druhé strany "nenaplněný" orgán. Jak to myslím nenaplněný? Nenaplněný tak, dle mého názoru, že stále není plně emancipován jako například RP a tedy jeho potenciál není plně využit.
Pro příklad jsem použil ilustrační foto na kterém lze tento problém snadno vidět. Po levé straně symbolické RP, po právě straně symbolické RV.
57f69de6929a6.image.jpg
57f69de6929a6.image.jpg (50.25 KiB) Zobrazeno 172 x
Je vždy problém velkých a kolektivních orgánů, že jejich akceschopnost je snížena velkým počtem členů. Tato vada je zas vyvýžena, v případě přijmutí šírokého konsensu, silou hlasu který v ten moment RV má.
RV je tedy dnes pro mne orgán s velkým potenciálem, který však stále není na plno využit. Tento potenciál však budeme v příštích letech potřebovat zužitkovat jako sůl a zejména silné RV bude potřebovat naše předsednictvo, které díky jeho podpoře a spolupráci bude mít efektivnější výstupy s velkou silou a mandátem.

Mnozí si teď možná kladete dotaz, jakým způsobem to myslí, ten vztah RV a RP? Myslím to tak, že budou a jsou momenty, kdy je velice dobré nést zodpovědnost společně.
Najít společný, sic pracně vydiskutovaný a pro mnohé tím pádem nepříjemný, konsensus a společně pak nést břímě zodpovědnosti, to je dle mého úkol který RV a RP v příštích týdnech, měsících, letech tyto orgány strany čeká.

Rád bych tedy dál pokračoval v RV jako její člen který podporuje využití plného potenciálu RV jako sebevědomého, emancipovaného orgánu strany.

Za hlavní úkoly republikového výboru, vidím:
- projednávat záležitosti objevující se na půdě RP,
- využít plný potenciál RV jako kolektivního orgánu a být pomocí a oporou v rozhodování RP a tím pádem dávat RP otevřenou zpětnou vazbu
- zároveň být oporou celé členské základně kdy hlas jedince nesmí v našem společném moří NIKDY zaniknout

V tomto duchu bych tedy dál pokračoval v RV jako člověk se zkušenostmi z reálné odpovědnosti koaličního vládnutí na komunální úrovni, kdy vím jak těžké a náročné je najít společnou řeč, jak těžké a náročné je prosadit náš program v reálný exaktní život. Mé více než 10leté zkušenosti ze stavby a údržby dráhy, mé zkušenosti z pozice místostarosty a garanta programového bodu doprava.

V rámci RV jsem se přihlásil do skupiny Lydie Bartošové, ve které bych rád přidal ruku k dílu ač budu v RV nebo ne.
Pokud bych byl na další období byl zvolen, pak bych se přihlásil do skupiny rozpočtu, kde jsem měl záměr vstoupit, ale vzhledem k okolnostem končícího mandátu jsem tuto možnost nevyužil. Velice rád bych tedy v rámci mého působení v RV zprůhlednil a zefektivnil tvorbu rozpočtu strany zejména s ohledem na finanční položky TO (support) a MO (support odpovídačů) a jiné.

Díky za pozornost a Pirátům ZDAR !!!
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, Petr.Vileta, Jan.Bednarik, Jan.Zavadil, Alena.Klocova, Romana.Korosi
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů