Nominace Davida Witosze do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Chcu Witosza v rvéčku

Anketa končí za 17 dub 2021, 11:21

fajrunt

102
76%

sas posral

17
13%

baník pyčo

15
11%
 
Celkem hlasujících: 134 - Celkem hlasů: 134

Uživatelský avatar
David.Witosz
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 260
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 598 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do Republikového výboru

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím kolegové Piráti.

Než se pustím do rozvah, jakým způsobem bych dál rád v RV působil, musím se Vám nejprve svěřit jak vnímám RV a kde vidím jeho poslání.
RV je pro mne velice důležitý, ale z druhé strany "nenaplněný" orgán. Jak to myslím nenaplněný? Nenaplněný tak, dle mého názoru, že stále není plně emancipován jako například RP a tedy jeho potenciál není plně využit.
Pro příklad jsem použil ilustrační foto na kterém lze tento problém snadno vidět. Po levé straně symbolické RP, po právě straně symbolické RV.
57f69de6929a6.image.jpg
57f69de6929a6.image.jpg (50.25 KiB) Zobrazeno 289 x
Je vždy problém velkých a kolektivních orgánů, že jejich akceschopnost je snížena velkým počtem členů. Tato vada je zas vyvýžena, v případě přijmutí šírokého konsensu, silou hlasu který v ten moment RV má.
RV je tedy dnes pro mne orgán s velkým potenciálem, který však stále není na plno využit. Tento potenciál však budeme v příštích letech potřebovat zužitkovat jako sůl a zejména silné RV bude potřebovat naše předsednictvo, které díky jeho podpoře a spolupráci bude mít efektivnější výstupy s velkou silou a mandátem.

Mnozí si teď možná kladete dotaz, jakým způsobem to myslí, ten vztah RV a RP? Myslím to tak, že budou a jsou momenty, kdy je velice dobré nést zodpovědnost společně.
Najít společný, sic pracně vydiskutovaný a pro mnohé tím pádem nepříjemný, konsensus a společně pak nést břímě zodpovědnosti, to je dle mého úkol který RV a RP v příštích týdnech, měsících, letech tyto orgány strany čeká.

Rád bych tedy dál pokračoval v RV jako její člen který podporuje využití plného potenciálu RV jako sebevědomého, emancipovaného orgánu strany.

Za hlavní úkoly republikového výboru, vidím:
- projednávat záležitosti objevující se na půdě RP,
- využít plný potenciál RV jako kolektivního orgánu a být pomocí a oporou v rozhodování RP a tím pádem dávat RP otevřenou zpětnou vazbu
- zároveň být oporou celé členské základně kdy hlas jedince nesmí v našem společném moří NIKDY zaniknout

V tomto duchu bych tedy dál pokračoval v RV jako člověk se zkušenostmi z reálné odpovědnosti koaličního vládnutí na komunální úrovni, kdy vím jak těžké a náročné je najít společnou řeč, jak těžké a náročné je prosadit náš program v reálný exaktní život. Mé více než 10leté zkušenosti ze stavby a údržby dráhy, mé zkušenosti z pozice místostarosty a garanta programového bodu doprava.

V rámci RV jsem se přihlásil do skupiny Lydie Bartošové, ve které bych rád přidal ruku k dílu ač budu v RV nebo ne.
Pokud bych byl na další období byl zvolen, pak bych se přihlásil do skupiny rozpočtu, kde jsem měl záměr vstoupit, ale vzhledem k okolnostem končícího mandátu jsem tuto možnost nevyužil. Velice rád bych tedy v rámci mého působení v RV zprůhlednil a zefektivnil tvorbu rozpočtu strany zejména s ohledem na finanční položky TO (support) a MO (support odpovídačů) a jiné.

Díky za pozornost a Pirátům ZDAR !!!
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, Petr.Vileta, Jan.Bednarik, Jan.Zavadil, Alena.Klocova, Romana.Korosi
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“