Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět

Ve věci rozdávání semínek konopí jakou součást kampaňového merche preferuji

ANO, rozdávat
16
57%
NE, nerozdávat
11
39%
Zdržuji se
1
4%
 
Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Tohle už je trochu bezpředmětný. Jestli se to někdo argumentačně zapatoval do obav, že bude označován za "zrádce legalizace", s tím bohužel nic neudělám, to je riziko povolání. Znovu opakuju - byla jsem připravená zařazení semínek ve velkym do merche před STAN obhajovat, ale jen za cenu, pokud bychom v tomto byli z většiny jednotní, (z čistě informativní) ankety vnímám, že tomu tak není, tudíž nechávám na uvážení jednotlivých MS, zda se dohodnou s Vojtou a budou chtít pár balíčků do svých zásob zařadit, jako oficiální merch ve velkém to padá. Víc už opravdu nevím, co k tomu z organizačního hlediska dodat. Zas taková kovbojka to neni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Miloslava.Karfilatova, Kamil.Pikal

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Blanka.Vankova
Příspěvky: 82
Registrován: 09 dub 2019, 21:58
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Blanka.Vankova »

Dalibor.Zahora píše: 14 dub 2021, 12:44
Blanka.Vankova píše: 14 dub 2021, 12:08
Dalibor.Zahora píše: 14 dub 2021, 08:57 Ano šokovat nepotřebujeme, já tedy tohle za nijak šokonatní ani nepovažuji. :)
Za to naopak potřebujeme - tím jak se ve většině věcí posouváme do nějakého nudného až nečitelného středu - držet se toho, co piráty vždy tvořilo a bylo jejich pevnou součástí. A tohle je jedno z témat.
Konec a rozklad stran přichází také proto, že popřou či zamlží a upozadí své ideové základy. Strana nemůže být jen marketingový produkt, který se přebranduje. Tyhle finty fungují na politickém kolbiště pouze krátkodobě, jako by o tom nebylo právě v české politice nespočet jasných příkladů.
Můžeš být Dalibore konkrétní v čem se Piráti posouvají k nudnému až nečitelnému středu?
Například ve věci rovného manželství, kdy jsme to nebyli schopni naplno prosadit do koaličního programu a ještě k tomu byla silná nechuť z vedení, za to vůbec bojovat.
Předpokládám, že jsi byl osobně účasten všech jednání, abys mohl tvrdit cosi o nechuti z vedení. Jsem ráda, že: Podpoříme rovnoprávné sňatky pro osoby stejného pohlaví. - bod je na straně 8
koalicni-smlouva-pirati-a-starostove.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Vankova za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Kamil.Pikal, Jana.Hladova
Jiri.Baudis
Příspěvky: 279
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 340 poděkování

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Petr.Rysler píše: 13 dub 2021, 15:26
Jiri.Baudis píše: 13 dub 2021, 10:31 Taktéž se k tématu v krátkosti vyjádřím. Ač mi to nepřijde vůbec jako špatnej nápad, zajímalo by mne provedení. Protože se domnívám, že pouze rozdávat pytlík se semínkama prostě není úplně ideální. Rád bych, aby součástí balení, byl i třeba nějaký návod, poučení, brožůrka či cokoliv co by vysvětlovalo, jak s tím nakládat a jak se k tomu chovat. Neříkám rovnou rozdávat knihu "Vařme s konopím", ale prostě za mne by to mělo být domyšlené. Ne jen dát pytlík a nazdar.
Další věc je ta, že my to nepřijde moc jako účelné. Jaká je představa? Jako že člověk dostane pytlík, tak si to před panelákem zkusí zasadit? Možná by to fungovalo v obcích, ale ve větších městech mi to přijde spíš kontraproduktivní věc, která může vyvolat určitej (ať už negativní či pozitivní) zájem.
No a poslední hledisko, který nemohu nezmínit, který na KF zmínil Panda je to, že pokud se toho lidi chytí a budou sázet o sto šest bez jakejchkoliv zkušeností prostě to oplodní úrodu/y lidem v okolí, kteří to chtějí ke konzumaci. Což opět může vyvolat nevoli u lidí, kteří jsou tradičně naši příznivci.

Doufám, že jsou připomínky srozumitelný, nápad rozhodně rovnou schazovat nechci, jen bych to rád viděl více propracované ;)
Screenshot_2021-04-13 (253) Anketa Semínka konopí jako součást sněmovního merche - Fórum Pirátské strany.png
No Petře, ale ta vyscreenovaná odpověď, v podstatě moc neříká. Doprovodný komentář může být i básnička. Mě jde spíše o to, aby součástí balení byl návod, jak si mastičku, papír, lano či cokoliv jiného vyrobit, protože pochybuju, že správně manipulovat s konopím umí opravdu každý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 2):
Blanka.Vankova, Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Michal.Ketner »

Jiri.Baudis píše: 13 dub 2021, 10:31 Taktéž se k tématu v krátkosti vyjádřím. Ač mi to nepřijde vůbec jako špatnej nápad, zajímalo by mne provedení. Protože se domnívám, že pouze rozdávat pytlík se semínkama prostě není úplně ideální. Rád bych, aby součástí balení, byl i třeba nějaký návod, poučení, brožůrka či cokoliv co by vysvětlovalo, jak s tím nakládat a jak se k tomu chovat. Neříkám rovnou rozdávat knihu "Vařme s konopím", ale prostě za mne by to mělo být domyšlené. Ne jen dát pytlík a nazdar.
Další věc je ta, že my to nepřijde moc jako účelné. Jaká je představa? Jako že člověk dostane pytlík, tak si to před panelákem zkusí zasadit? Možná by to fungovalo v obcích, ale ve větších městech mi to přijde spíš kontraproduktivní věc, která může vyvolat určitej (ať už negativní či pozitivní) zájem.
No a poslední hledisko, který nemohu nezmínit, který na KF zmínil Panda je to, že pokud se toho lidi chytí a budou sázet o sto šest bez jakejchkoliv zkušeností prostě to oplodní úrodu/y lidem v okolí, kteří to chtějí ke konzumaci. Což opět může vyvolat nevoli u lidí, kteří jsou tradičně naši příznivci.

Doufám, že jsou připomínky srozumitelný, nápad rozhodně rovnou schazovat nechci, jen bych to rád viděl více propracované ;)
Fixed. Kdyz jsem cetl tuhle debatu, tak jsem si rekl, ze to touhle cestu nema cenu, so dam strane dar na nakup normálních feminizovanejch semínek a nebo koupim semínka a dam je straně jako dar a budu při kampani je rozdávat jako sběratelský artikl minimalně v našem MSku.
Vzdycky si pritom to vzpomenu na heslo Roberta Vevervky. #Kdo_pestuje_legalizuje :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Jiri.Kvapil

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Blanka.Vankova píše: 14 dub 2021, 14:31
Dalibor.Zahora píše: 14 dub 2021, 12:44
Blanka.Vankova píše: 14 dub 2021, 12:08

Můžeš být Dalibore konkrétní v čem se Piráti posouvají k nudnému až nečitelnému středu?
Například ve věci rovného manželství, kdy jsme to nebyli schopni naplno prosadit do koaličního programu a ještě k tomu byla silná nechuť z vedení, za to vůbec bojovat.
Předpokládám, že jsi byl osobně účasten všech jednání, abys mohl tvrdit cosi o nechuti z vedení. Jsem ráda, že: Podpoříme rovnoprávné sňatky pro osoby stejného pohlaví. - bod je na straně 8
koalicni-smlouva-pirati-a-starostove.pdf
Prosim tě, Blanko, když už tu chcete plevelit diskuzi OT, tak si, prosim, prostuduj jednací vlákno, kde běžela ke koaliční smlouvě rozprava a který se řada z nás účastnila. Ano, sňatky se tam dostaly, ALE za cenu dost živý diskuze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Jiri.Baudis píše: 14 dub 2021, 14:32
Petr.Rysler píše: 13 dub 2021, 15:26
Jiri.Baudis píše: 13 dub 2021, 10:31 Taktéž se k tématu v krátkosti vyjádřím. Ač mi to nepřijde vůbec jako špatnej nápad, zajímalo by mne provedení. Protože se domnívám, že pouze rozdávat pytlík se semínkama prostě není úplně ideální. Rád bych, aby součástí balení, byl i třeba nějaký návod, poučení, brožůrka či cokoliv co by vysvětlovalo, jak s tím nakládat a jak se k tomu chovat. Neříkám rovnou rozdávat knihu "Vařme s konopím", ale prostě za mne by to mělo být domyšlené. Ne jen dát pytlík a nazdar.
Další věc je ta, že my to nepřijde moc jako účelné. Jaká je představa? Jako že člověk dostane pytlík, tak si to před panelákem zkusí zasadit? Možná by to fungovalo v obcích, ale ve větších městech mi to přijde spíš kontraproduktivní věc, která může vyvolat určitej (ať už negativní či pozitivní) zájem.
No a poslední hledisko, který nemohu nezmínit, který na KF zmínil Panda je to, že pokud se toho lidi chytí a budou sázet o sto šest bez jakejchkoliv zkušeností prostě to oplodní úrodu/y lidem v okolí, kteří to chtějí ke konzumaci. Což opět může vyvolat nevoli u lidí, kteří jsou tradičně naši příznivci.

Doufám, že jsou připomínky srozumitelný, nápad rozhodně rovnou schazovat nechci, jen bych to rád viděl více propracované ;)
Screenshot_2021-04-13 (253) Anketa Semínka konopí jako součást sněmovního merche - Fórum Pirátské strany.png
No Petře, ale ta vyscreenovaná odpověď, v podstatě moc neříká. Doprovodný komentář může být i básnička. Mě jde spíše o to, aby součástí balení byl návod, jak si mastičku, papír, lano či cokoliv jiného vyrobit, protože pochybuju, že správně manipulovat s konopím umí opravdu každý.
Souhlas, tohle je důležitý, a jsem velmi pro to, aby si ti, co se do toho pustí, udělali čas na Vojtovu osvětovou přednášku a my byli schopní dát dohromady (třeba s týmem Návykové chování) dohromady nějaký základní informační letáček, jako přílohu (dokonce bych si tipla, že něco takového už z podílení se na Million Marihuana March Piráti mají).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Kvapil, Michaela.Nepejchalova, Miloslava.Karfilatova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Blanka.Vankova
Příspěvky: 82
Registrován: 09 dub 2019, 21:58
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Blanka.Vankova »

Katerina.Stojanova píše: 14 dub 2021, 14:37
Blanka.Vankova píše: 14 dub 2021, 14:31
Dalibor.Zahora píše: 14 dub 2021, 12:44
Například ve věci rovného manželství, kdy jsme to nebyli schopni naplno prosadit do koaličního programu a ještě k tomu byla silná nechuť z vedení, za to vůbec bojovat.
Předpokládám, že jsi byl osobně účasten všech jednání, abys mohl tvrdit cosi o nechuti z vedení. Jsem ráda, že: Podpoříme rovnoprávné sňatky pro osoby stejného pohlaví. - bod je na straně 8
koalicni-smlouva-pirati-a-starostove.pdf
Prosim tě, Blanko, když už tu chcete plevelit diskuzi OT, tak si, prosim, prostuduj jednací vlákno, kde běžela ke koaliční smlouvě rozprava a který se řada z nás účastnila. Ano, sňatky se tam dostaly, ALE za cenu dost živý diskuze.
On někdo čekal, že ta diskuze k tomuto bodu nebude dost živá? Ten bod tam je a to je podstatný. Daliborova sdělení vnímám jako závažná, proto jsem chtěla vědět víc, toť vše k nařknutí z plevelení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Vankova za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Blanka.Vankova píše: 14 dub 2021, 15:04
Katerina.Stojanova píše: 14 dub 2021, 14:37
Blanka.Vankova píše: 14 dub 2021, 14:31
Předpokládám, že jsi byl osobně účasten všech jednání, abys mohl tvrdit cosi o nechuti z vedení. Jsem ráda, že: Podpoříme rovnoprávné sňatky pro osoby stejného pohlaví. - bod je na straně 8
koalicni-smlouva-pirati-a-starostove.pdf
Prosim tě, Blanko, když už tu chcete plevelit diskuzi OT, tak si, prosim, prostuduj jednací vlákno, kde běžela ke koaliční smlouvě rozprava a který se řada z nás účastnila. Ano, sňatky se tam dostaly, ALE za cenu dost živý diskuze.
On někdo čekal, že ta diskuze k tomuto bodu nebude dost živá? Ten bod tam je a to je podstatný. Daliborova sdělení vnímám jako závažná, proto jsem chtěla vědět víc, toť vše k nařknutí z plevelení.
OFFTOPICAno, já jsem to třeba v liberální straně, která byla předkladatelem novely dotčenýho zákona, čekala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
David.Wagner, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Vojtech.Karban
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 179
Registrován: 04 zář 2013, 09:43
Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
Bydliště: Mánesova 36, Ústí nad Labem
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Pokrytectví světem vládne, ale s tím nezbývá než se smířit. Výsledek akceptuji, děkuji, že alespoň rozhodoval celý kraj a jsem plně k dispozici na přání jednotlivých MS. Jen za mnou už nechoďte s nějakými požadavky na přednášky a když se mě někdo zeptá, jak to teda máme s tou legalizací, tak mu prostě upřímně odpovím, ostatně jako vždy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Kvapil, Milan.Rydrych
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Petr.Rysler »

:)
Jiri.Baudis píše: 14 dub 2021, 14:32
Petr.Rysler píše: 13 dub 2021, 15:26
Jiri.Baudis píše: 13 dub 2021, 10:31 Taktéž se k tématu v krátkosti vyjádřím. Ač mi to nepřijde vůbec jako špatnej nápad, zajímalo by mne provedení. Protože se domnívám, že pouze rozdávat pytlík se semínkama prostě není úplně ideální. Rád bych, aby součástí balení, byl i třeba nějaký návod, poučení, brožůrka či cokoliv co by vysvětlovalo, jak s tím nakládat a jak se k tomu chovat. Neříkám rovnou rozdávat knihu "Vařme s konopím", ale prostě za mne by to mělo být domyšlené. Ne jen dát pytlík a nazdar.
Další věc je ta, že my to nepřijde moc jako účelné. Jaká je představa? Jako že člověk dostane pytlík, tak si to před panelákem zkusí zasadit? Možná by to fungovalo v obcích, ale ve větších městech mi to přijde spíš kontraproduktivní věc, která může vyvolat určitej (ať už negativní či pozitivní) zájem.
No a poslední hledisko, který nemohu nezmínit, který na KF zmínil Panda je to, že pokud se toho lidi chytí a budou sázet o sto šest bez jakejchkoliv zkušeností prostě to oplodní úrodu/y lidem v okolí, kteří to chtějí ke konzumaci. Což opět může vyvolat nevoli u lidí, kteří jsou tradičně naši příznivci.

Doufám, že jsou připomínky srozumitelný, nápad rozhodně rovnou schazovat nechci, jen bych to rád viděl více propracované ;)
Screenshot_2021-04-13 (253) Anketa Semínka konopí jako součást sněmovního merche - Fórum Pirátské strany.png
No Petře, ale ta vyscreenovaná odpověď, v podstatě moc neříká. Doprovodný komentář může být i básnička. Mě jde spíše o to, aby součástí balení byl návod, jak si mastičku, papír, lano či cokoliv jiného vyrobit, protože pochybuju, že správně manipulovat s konopím umí opravdu každý.
No ona ta vyscreenovaná odpověď byla hned na začátku , jseš první, kdo se vůbec ptá na podrobnosti okolo rozdávání merche. Základ jsem tam řekl a ostatní samozřejmě musíme připravit tak, aby nevznikl žádný problém. Zrovna tak, jako budou muset být připraveni nejenom prvních deset,ale i další, kteří budou na kontaktní kampani odpovídat na ty důležitější témata. Třeba sociální politika a nebo otázky typu jak se staví Piráti k legalizaci tvrdých drog a k uprchlíkům. ;)
Celá anketa stála na tom, jestli se do podobného merche pustit. Jediné, co máme , jsou ta semínka technického konopí, která nám daruje Vojta.
Ten merch si vyrobíme sami, náklady předpokládá Vojta tak na 4-5 korun/obálka,tisk letáčku/. Než se vůbec začnou tisknout doprovodné letáčky, bude samozřejmě text konzultován s odborníky na tématiku /včetně poslance Tomáše Vymazala/.Dále bude v obálce certifikát.
Také ti, kteří v rámci kampaně budou s tímto merchem pracovat, budou dostatečně poučeni. Nikdo nebude běhat po ulicích a rozdávat semínka. :)
Nejlepší by bylo rozdávat merch pouze u pultíků.
Odborné náležitosti má na starosti Vojta, takže všechny dotazy prosím případně na něj.Já budu jeden z těch, který s tímto merchem bude pracovat.Pokud tedy vůbec bude zájem.
Pokud do toho půjdem, určitě to nebude jako rozdávat otvíráky nebo balónky.
Chceme také upozornit na rozdávání tohoto merche předem.
Konopí léčí, nejen seniory. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Baudis, Jiri.Kvapil
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“