Nominace Andrey Hoffmannové do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Andrey Hoffmannové do RV

Pro
69
63%
Proti
24
22%
Zdržet se
16
15%
 
Celkem hlasujících: 109 - Celkem hlasů: 109

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Příspěvky: 1466
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 2786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do RV

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Podporuji nominaci Andrey do RV. Potřebujeme v RV političky s praktickou zkušeností z komunální politiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 3):
Jan.Lejcko, Andrea.Hoffmannova, Jan.Zavadil
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Příspěvky: 559
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 702 poděkování
Dostal poděkování: 1268 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do RV

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Rozhodně podporuju nominace tří grácií moravskoslezského komunálu Davida, Zuzky a Andrey. RV má reflektovat různost složení a změření stran, vnitro i vnějšo politické proudy. Nemá v něm být 20 radních a nemá v něm být 20 členů "KS internet". 20 Pražáků ani 20 chacharů. Ale zastoupení různých pohledů a perspektiv, které nás tvoří. A exekutiva Ostravy v RV nesmí chybět!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 3):
Andrea.Hoffmannova, Jan.Zavadil, Romana.Korosi
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 149
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 194 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do RV

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Milé Pirátky, milí Piráti,

rozhodla jsem se přijmout výzvu a kandidovat do republikového výboru. Dovolte mi se s vámi podělit o mou motivaci a o to, co můžu RV za sebe jako kandidátku Pirátům nabídnout. S Piráty spolupracuji od roku 2014, plnou vzájemnou důvěru jsme si formálně deklarovali v roce 2017 vstupem do strany. Vždy jsem se zajímala o politické dění a zasahovala do věcí veřejných svými aktivitami a nikdy se nebála komunikovat svůj názor, vždy však v souladu s tolerancí jiných pohledů na věc. Takto se snažím fungovat i v politice ve své veřejné funkci -asertivita, jasný postoj, dialog, tolerance jiných názorů, konstruktivní kritika, autorita a odbornost...jsou přesně postoje, se kterými bych vstoupila jako člen také do republikového výboru a přispěla tak svou aktivitou smysluplně také dovnitř strany. Nabízím své odborné kompetence a zkušenosti v oblasti vzdělávání, práce s lidmi, komunikace, jsou mi blízká témata školství, sportu, kultury (kde již působím v rámci mnoha pracovních skupin a tvorbě programu), ale také snahy zlepšit (nejen) vnitrostranickou komunikaci, toleranci odlišných názorů, promovat dialog a vzájemné naslouchání uvnitř strany. Do této chvíle jsem žádné stranické funkce nevykonávala a práci RV sledovala z povzdálí. Svou roli bych viděla v možném přiblížení práce RV běžným členům a příznivcům pirátské strany, ráda bych také nabídla zkušenosti z exekutivní funkce v oblasti organizace práce, projektového řízení s cílem zefektivnit informovanost, komunikaci, zapojit členy Pirátů do aktivnější role v rámci vnitrostranických diskuzí a zefektivnit celý proces tak, aby členství a zájem o RV a chod strany byl umožněno i těm, kteří mají zájem se spolupodílet na vnitrostranických procesech, avšak mají omezenou časovou flexibilitu, ať už je to tím, že jsou z druhé části republiky, mají náročnou práci nebo rodinu či vykonávají funkci, která jim zabraňuje být v nepřetržité komunikaci a tak zvládat vše pochytit. Předem děkuji za vaši případnou podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 7):
Jan.Lejcko, Jan.Hora, Marian.Babic, Kornelia.Gottmannova, Jan.Zavadil, Michal.Soltys, Radek.Cernohous
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 149
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 194 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do RV

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj Pirátky a Piráti,
protože jsem nemehlo a smazala jsem si před odesláním odpovědi na všechny otázky, pokusím se resuscitovat to, co si pamatuji a na zbytek odpovím po projití všech komentářů.

Pokud mi dáte svůj hlas do RV a budu úspěšná, ráda bych se angažovala v pracovních skupinách programové, senátní a ve skupině pro rozvoj odborně-politické sekce strany. Poslední skupina také navazuje na další z otázek. Myslím si, že s růstem našich ambicí, ale také s tím, že jsem čím dál tím úspěšnější svou přítomností ve vedení obcí, měst, krajů a brzy snad i ve vládním angažmá, se stupňuje naše potřeba sdílet dobrou praxi a odbornost, stejně tak jako procesuální věci a posílit tak tuto složku strany. Mělo by se zapracovat intenzivně na revizi rezortních týmů a to i díky přílivu nových odborníků do strany a programová diskuze a sdílení projektů by se mělo zintenzivnit a rozšiřovat ( viz současné konference pořádané na vybraná témata, ale také rozpumpování a vznik nových pracovních programových skupin jako sport), posílit support komunálních a krajských politiků v odborných tématem a zintenzivnit tak odborně politickou práci strany. Kvituji tedy tuto iniciativu RV ve které bych ráda dál pomáhala.
Jsem schopna věnovat práci pro RV maximum času, ideálně s efektivními výstupy. JSem zvyklá dělat věci na maximum a vzhledem k tomu, že by se jednalo o mou jedinou vnitrostranickou funkci, byla by po mé funkci uvolněné náměstkyně(či radní) v Ostravě druhá a jediná. Navíc jsem přesvědčena, že by mohly být zkušenosti z mé první role v rámci RV poměrně užitečné.
Nevnímám RV a členství v něm jako možnost prosazovat své ideje (v reakci na otázku Jakuba Nepejchala), spíše svým členstvím a prací chci zúročit své zkušenosti pro dobro strany. Nevnímám kandidaturu ani působení v RV jako karierní žebřík nebo potenciál prosazování idejí, protože tohle není na takové věci platforma. Věřím, že Piráti jsou schopni smysluplného dialogu a naslouchání a není třeba k takovým věcem jakékoliv funkce. V rámci fungování RV bych byla pro rozjezd setkání RV face-to-face. asi všichni cítíme, jaké následky má covid na všechny vztahy, onlinem se nevyřeší vše. Byla bych ráda, kdyby poslední rok zůstal inspirací v tom, že ne všechny věci se musí řešit osobně, ale i v tom, jak důležité osobní setkání (hlavně při řešení konfiltních věcí, včetně kuloárů) je.

Na další otázky si dovolím reagovat heslovitě - názor snad bude jasný, doptat se můžete, šetřím váš čas.

Dodavatelé strany ve vnitrostranických funkcích: hlášený střet zájmů by mohlo. Komunikovat a oddělovat jednotlivé role by také neuškodilo

otázka přezkumných orgánů: až tohle někdo nastaví funkčně, dostane metál. Je dobré zkoušet přenastavovat procesy pro větší efektivnost, ale je dobré si přiznat, že zrovna v případě řešení konfliktů je to nekončící proces

vyhoštění ruských diplomatů : zajímalo by mně, co má tato otázka společného s členstvím v RV a také je při odpovědi dobré podívat se na datum reakce...vyhoštění byl dobrý krok, požadavek Kulhánka na návrat českých diplomatů a určitá reciprocita také, jinak je naše zahraniční politika poměrně tristní (chcete někdo pomoci? nečekejte to od nás....potřebujeme pomoci, haló? kde jste všichni....aby se nám ten náš individualismus jednou nevymstil)

Které tři ze všech kompetencí a úkolů RV, které má ve stanovách, považuješ za nejdůležitější? (Stačí jen zkopírovat a vložit ze stanov, není třeba to komentovat.)projednává a schvaluje základní programové a ideové dokumenty

Jak by měla fungovat spolupráce orgánů celostátní úrovně - RP, RV a odborů? Preferuješ model spolupráce, kde jsou si všichni rovni a snaží se konstruktivně najít shodu? ANO

Co si myslíš o trendu zvyšování úvazků asistentek či asistentů RP a RV a taky outsorcingu odborně-politické práce na kontraktory? Měli bychom raději částečně či plně uvolnit nějakou pozici člena (či členů) RP, aby se vnitrostranickým záležitostem mohl (či mohli) věnovat kvalitněji a intenzivněji, než kolik je možné stíhat dobrovolnicky? A co obdobně v případě RV? - myslím, že taková profesionalizace uvnitř orgánů strany by neměla úplně pozitivní efekt. Vyrostli jsme na dobrovolnosti, být Pirát je životní postoj a životní styl, s jednou "uvolněnou "funkcí by se na ostatní nahlíželo stejně nebo jinak? Chápu problém a ž čeho vyvěrá, ale nemyslím, že by se vyřešil tímto.

Poslední otázka od Dana Halamíčka: ilegální vedení a převrat není cestou z krize. Ne :-)

Pokud jsme na něco či někoho zapomněla, moc se omlouvám, ptejte se, dodám dopním a děkuji, pokud jste mé odpovědi dočetli až do konce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 4):
Romana.Korosi, Kornelia.Gottmannova, Veronika.Murzynova, Radek.Cernohous
Andrea Hoffmannová
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host